Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Σου έχει πει ότι είναι από το άγχος???? Εμένα που μου έιχε δώσει μηχανάκι μου είχε πει να το μετράω πάντα νηστική...Μήπως παίζει ρόλο τι έφαγες??? Πάλι καλά που τον πρόλαβες και θα σε δει να σε καθοδηγήσει αντίστοιχα...Ηταν της εγκυμοσύνης ή έχεις προδιάθεση??? Εχεις κάνει καμπύλη???

Ναι ξέρω καταιγισμός ερωτήσεων, αλλά είναι σοβαρό...

Δεν ξερω ετσι υποθετω απο μονη μου(για το αγχος).Δεν ειναι εγκυμοσυνης ειναι τυπου 2.Απλα δεν ειχα ακομα κακες τιμες και η γλυκοζηλιωμενη μου παντα ηταν καλη δλδ απλη προδιαθεση.Δεν χρειαστηκε διατροφη δλδ μονο στις εγκυμοσυνες προσεχα για να μην ανεβει ευκολα στην πορεια.Το θεμα δεν ειναι το τι εφαγα αλλα το οτι με τα ιδια ακριβως γευματα πριν 3 μηνες ειχα φυσιολογικες τιμες.Φυσικα δεν με νοιαζει να τρωω λιγοτερο.Σκεφτηκα να μην τον παρω καθολου τηλ και να τρωω λιγοτερο και απο Σεπτεμβριο να πηγαινα να με δει αλλα νομιζω κι αυτο απο μονο του δεν ειναι λυση.Παιρνω 2 glucophage τη μερα προληπτικα.Τωρα και 3 να μου πει να παρω σιγα μην φτιαξουν τετοιες τιμες.Και δεν θελω και να χασω και βαρος:| αν τρωω λιγοτερο δεν ξερω ποσο θα φτασω στο τελος.Μετα την δευτερη αποβολη με ζυγισε στο νοσοκομειο ο ενδοκρινολογος και ειχα χασει και ενα κιλο μαλλον λογω διατροφης.:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι γλυκό το παιδάκι μας ... "μαμα μπλουμ" ελα ντε βρε σε ποιον να έμοιασε άραγε ??? :P

Ναι ναι αύριο φτάνει το Σασάκι ... Ανυπομονώ .... Τι καλά κάποια στιγμή να βρισκόμασταν όλες μαζί ...

Η αιματολόγος λείπει με άδεια γυρνάει μετά τις 15 ... θα αργήσουμε λίγο οπότε να μάθουμε ...

Σε φιλώ μωρό μου .. πρέπει να ετοιμαστώ γτ με περιμένει η κολόνα στην πόρτα ...

Πολλά πολλά φιλάκια

Αντε αγαπούλα μου, καλά να περάσεις...

Θα βρεθούμε και όλες μαζί κάποια στιγμή, όσο αργεί τόσο πιο πετυχημένο θα είναι....;);););)

Φιλάκιααααα


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι γλυκό το παιδάκι μας ... "μαμα μπλουμ" ελα ντε βρε σε ποιον να έμοιασε άραγε ??? :P

Ναι ναι αύριο φτάνει το Σασάκι ... Ανυπομονώ .... Τι καλά κάποια στιγμή να βρισκόμασταν όλες μαζί ...

Η αιματολόγος λείπει με άδεια γυρνάει μετά τις 15 ... θα αργήσουμε λίγο οπότε να μάθουμε ...

Σε φιλώ μωρό μου .. πρέπει να ετοιμαστώ γτ με περιμένει η κολόνα στην πόρτα ...

Πολλά πολλά φιλάκια

Γεια σου Ζεττα!:DΔεν σε προλαβα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ετσι υποθετω απο μονη μου(για το αγχος).Δεν ειναι εγκυμοσυνης ειναι τυπου 2.Απλα δεν ειχα ακομα κακες τιμες και η γλυκοζηλιωμενη μου παντα ηταν καλη δλδ απλη προδιαθεση.Δεν χρειαστηκε διατροφη δλδ μονο στις εγκυμοσυνες προσεχα για να μην ανεβει ευκολα στην πορεια.Το θεμα δεν ειναι το τι εφαγα αλλα το οτι με τα ιδια ακριβως γευματα πριν 3 μηνες ειχα φυσιολογικες τιμες.Φυσικα δεν με νοιαζει να τρωω λιγοτερο.Σκεφτηκα να μην τον παρω καθολου τηλ και να τρωω λιγοτερο και απο Σεπτεμβριο να πηγαινα να με δει αλλα νομιζω κι αυτο απο μονο του δεν ειναι λυση.Παιρνω 2 glucophage τη μερα προληπτικα.Τωρα και 3 να μου πει να παρω σιγα μην φτιαξουν τετοιες τιμες.Και δεν θελω και να χασω και βαρος:| αν τρωω λιγοτερο δεν ξερω ποσο θα φτασω στο τελος.Μετα την δευτερη αποβολη με ζυγισε στο νοσοκομειο ο ενδοκρινολογος και ειχα χασει και ενα κιλο μαλλον λογω διατροφης.:rolleyes:

Καλυτερα κοριτσάρα μου να πας σήμερα γιατί ότι διατροφή και να κάνεις μπορεί να μην αρκει σε αυτή την τιμή...Και αφου δεν πρέπει να χάσεις και βάρος θα σε καθοδηγήσει και αυτός καλύτερα...Μπορεί να σου αλλάξει και τίποτα φάρμακα...Το απόγευμα έχεις ραντεβού???


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα κοριτσάρα μου να πας σήμερα γιατί ότι διατροφή και να κάνεις μπορεί να μην αρκει σε αυτή την τιμή...Και αφου δεν πρέπει να χάσεις και βάρος θα σε καθοδηγήσει και αυτός καλύτερα...Μπορεί να σου αλλάξει και τίποτα φάρμακα...Το απόγευμα έχεις ραντεβού???
Rika 47 κιλα με ζυγισε τελευταια φορα.Δεν ζυγιζομαι στο σπιτι γιατι ειλικρινα δεν με νοιαζει καθολου στη φαση που ειμαι.Και 100 κιλα να ημουν το ιδιο θα με ενοιαζε απλα θα ειχα ελπιδες οτι θα εχανα και θα εφτιαχνε λιγο το σακχαρο.Τωρα τι να χασω;Απο τη φτερνα;:evil:

Το πρωι αυριο στις 9μιση θα με δει.Μετα θα παω για μπανιο να ξελαμπικαρει ο εγκεφαλος:D

Τωρα εγραφα και διπλα.Πηγε 90 μετα απο 5 ωρες+ επιτελους θα φαω το μεσημεριανο μου.Λειψο βεβαια αλλα απο το τιποτα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rika 47 κιλα με ζυγισε τελευταια φορα.Δεν ζυγιζομαι στο σπιτι γιατι ειλικρινα δεν με νοιαζει καθολου στη φαση που ειμαι.Και 100 κιλα να ημουν το ιδιο θα με ενοιαζε απλα θα ειχα ελπιδες οτι θα εχανα και θα εφτιαχνε λιγο το σακχαρο.Τωρα τι να χασω;Απο τη φτερνα;:evil:

Το πρωι αυριο στις 9μιση θα με δει.Μετα θα παω για μπανιο να ξελαμπικαρει ο εγκεφαλος:D

Τωρα εγραφα και διπλα.Πηγε 90 μετα απο 5 ωρες+ επιτελους θα φαω το μεσημεριανο μου.Λειψο βεβαια αλλα απο το τιποτα...

47???? Τι κάνεις ρε κοριτσάρα μου??? Πάντα τόσα ήσουνα??? Μήπως πρέπει να βάλεις αντιθέτως???? Απορω που την προηγούμενη βδομάδα στη παραλία δεν σε πήρε και εσένα ο αερας....


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

47???? Τι κάνεις ρε κοριτσάρα μου??? Πάντα τόσα ήσουνα??? Μήπως πρέπει να βάλεις αντιθέτως???? Απορω που την προηγούμενη βδομάδα στη παραλία δεν σε πήρε και εσένα ο αερας....

Δεν μου εχει πει κανενας να βαλω κιλα.Ενταξει δεν ειμαι ψηλη οποτε δεν ειμαι και σκουποξυλο.Απλα δεν θελω να χασω βαρος ειναι υπερβολη.Παντα αδυνατη ημουνα εκτος απο ενα διαστημα που πηρα παρα πολλα κιλα λογω ανεβασμενης προλακτινης.Οταν εφτιαξε αυτο σε 2 χρονια τα εχασα χωρις πολλη διαιτα.Με την ευκαιρια σημερα που μου πηραν αιμα ζητησα να κανω και για προλακτινη γιατι πολυ με ποναει το στηθος μου μετα την αποβολες και δεν ξερω τι μπορει να ειναι.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

GEIA SOU DADAKI MOU!!!! KSEKINAW PALI TI NA KANW PROSPATTW GIA NA KSEXASW TON PONO POU VIOSA. THELW GRIGORA NA FIGW APO AUTO POY ZW KAI NA ARXISW GIA AKOMH ALLH MIA FORA NA ONEIREYOME STO NEO KSEKINIMA MIAS NEAS PROSPATHIAS. PROS TO PARON EXW AKOMA ANTOXES.

EIXA TIN ENTIPOSI OTI H KOLPILH KALLIERGEIA 'H TO TEST PAP OTI EINAI TO IDIO. DHLADH NA KANW KAI TA DIO? EMENA KATI MOU LEEI OTI KATI ME MIKROVIO EXEI NA KANEI STO PARELTHON EIXA OUREOPLASMA K MIKITES K EPERNA ANTIVIOSH ALLA META DEN EKANA EPENEKSETASH NA DW AN IPOXORISAN EDW SE PROIGOUMENO KENTRO POU HMOUN STON KAPETANAKH MOU ELEGAN OTI DEN UPARXEI PROVLIMA POU TOTE EIXA TA MIKROVIA K EKANA KANONIKA EKSOSOMATIKH K TSIFOS TWRA MENW ALLA DEN SINEXIZETE H KIHSH TI NAPW.. THA KANW TORA THS KALIERGIES KAI SE PERIPTOSH POU UPARXI KATI TOTE MONO THA ANAVALO THN PROSPATHIA.

ESY TA NEA SOU?

EPEIDI DEN MPAINW SIXNA DEN KSERW TA NEAKIA SAS K THA PREPEI NA GIRISO POLLES SELIDES GIA NA MATHW ALLA APO TO KINHTO EINAI DISKLOLO.

WRAIA OTAN KSEKINISO THA KSERW STO PERIPOY AKRIVOS HMEROMINIA.

FILIA

Enoite oti den einai to idio !!!! Kai ta 2 na kaneis.

Auta prepei na kaneis kathe fora prin tin eksosomatiki kai an tixon exeis kati na pareis tin antiviosi kai meta eksosomatiki. Kai o andras sou na kanei gia to sperma, mpori na exei kai autos.

Emena mou edine etsi kai alios ena mina prin tin prospathia proliptika antiviosi kai meta prospathia.

Mpori na exanes ta morakia sou apo kapio mikrovio !!!! Pw pw pw pos kai den sou to eipan ????


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει πει κανενας να βαλω κιλα.Ενταξει δεν ειμαι ψηλη οποτε δεν ειμαι και σκουποξυλο.Απλα δεν θελω να χασω βαρος ειναι υπερβολη.Παντα αδυνατη ημουνα εκτος απο ενα διαστημα που πηρα παρα πολλα κιλα λογω ανεβασμενης προλακτινης.Οταν εφτιαξε αυτο σε 2 χρονια τα εχασα χωρις πολλη διαιτα.Με την ευκαιρια σημερα που μου πηραν αιμα ζητησα να κανω και για προλακτινη γιατι πολυ με ποναει το στηθος μου μετα την αποβολες και δεν ξερω τι μπορει να ειναι.

Μου ακούγονται πολύ λίγα...Μακάρι να βγάλετε καμιά άκρη να μπεις σε σειρα και να σταματήσουν οι ταλαιπωρίες...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγονται πολύ λίγα...Μακάρι να βγάλετε καμιά άκρη να μπεις σε σειρα και να σταματήσουν οι ταλαιπωρίες...

Μακαρι γιατι πραγματικα εχουν αρχισει να μου σπανε τα νευρα.Δυο χρονια τωρα ενα σωρο εξετασεις εχω παει κι εχω κανει κι εκει που λεω ωραια τα εχω τσεκαρει ολα μου βγαινει αλλη μακακια στη μεση.Αν δεν φτιαξει το σακχαρο εννοειται δεν πρεπει να μεινω εγκυος.Αυτο που δεν ρωτησα το γιατρο ειναι ποσο καιρο πρεπει να ειναι ρυθμισμενο πριν μεινω εγκυος.Ξερω οτι χαλαει την ποιοτητα των ωαριων.Ειναι που ειναι μαπα τα δικα μου τωρα αυτο τους ελειπε:evil:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Enoite oti den einai to idio !!!! Kai ta 2 na kaneis.

Auta prepei na kaneis kathe fora prin tin eksosomatiki kai an tixon exeis kati na pareis tin antiviosi kai meta eksosomatiki. Kai o andras sou na kanei gia to sperma, mpori na exei kai autos.

Emena mou edine etsi kai alios ena mina prin tin prospathia proliptika antiviosi kai meta prospathia.

Mpori na exanes ta morakia sou apo kapio mikrovio !!!! Pw pw pw pos kai den sou to eipan ????

NAI THA KANW KAI THS DIO EKSETASHS.

NOMIZW OTI AN YPARXEI MIKROVIO STO SPERMA DEN GINETE GONIMOPIOISH 'H DEN EXEI SXESEI.

AFOY THA VALO EMVRIA KATAPSIKSIS DEN NOMIZO OTI PREPEI NA KANEI KAI O SIZIGOS KAI PALI DEN KSERW EIMAI MPERDEMENH.

ALLA OSES FORES EXEI KANEI KALIERGIA SPERMATOS EXEI VGEI ARNITIKO.

DEN EKSIGITE ALLIOS MPOREI LOGO MIKROVION NA TA XANW TA MWRAKIA MOY ALLA AN EIXA THA EIXA KAPOIO SIPTOMA?


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

NAI THA KANW KAI THS DIO EKSETASHS.

NOMIZW OTI AN YPARXEI MIKROVIO STO SPERMA DEN GINETE GONIMOPIOISH 'H DEN EXEI SXESEI.

AFOY THA VALO EMVRIA KATAPSIKSIS DEN NOMIZO OTI PREPEI NA KANEI KAI O SIZIGOS KAI PALI DEN KSERW EIMAI MPERDEMENH.

ALLA OSES FORES EXEI KANEI KALIERGIA SPERMATOS EXEI VGEI ARNITIKO.

DEN EKSIGITE ALLIOS MPOREI LOGO MIKROVION NA TA XANW TA MWRAKIA MOY ALLA AN EIXA THA EIXA KAPOIO SIPTOMA?

A nai tha valeis katepsigmena to ksexasa auto. Den exei na kanei to mikrovio sto sperma me gonimopisi,den fenete ekei tipota. Mia xara ginete i gonimopisi. Einai ksexoristes eksetaseis.

Den prepei na kanei o sizigos tora. Eprepe tote.

Nomizo oti mono gia mikites exeis fagoura San simptoma. Den nomizo oti kati alo mporis na exeis siptoma.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

NAI THA KANW KAI THS DIO EKSETASHS.

NOMIZW OTI AN YPARXEI MIKROVIO STO SPERMA DEN GINETE GONIMOPIOISH 'H DEN EXEI SXESEI.

AFOY THA VALO EMVRIA KATAPSIKSIS DEN NOMIZO OTI PREPEI NA KANEI KAI O SIZIGOS KAI PALI DEN KSERW EIMAI MPERDEMENH.

ALLA OSES FORES EXEI KANEI KALIERGIA SPERMATOS EXEI VGEI ARNITIKO.

DEN EKSIGITE ALLIOS MPOREI LOGO MIKROVION NA TA XANW TA MWRAKIA MOY ALLA AN EIXA THA EIXA KAPOIO SIPTOMA?

Καλησπέρα Λιν.Δεν έχουμε ξαναμιλήσει νομίζω.Θα κάνω κι εγώ τεστ παπ και καλλιέργεια το Σεπτέμβριο.Απο αυτά που μου είπαν κατάλαβα οτι τα χλαμύδια μπορεί και να μην έχουν συμπτώματα.Θα κάνω όμως για να είμαι σίγουρη αν και ο γιατρος μου δεν πιστεύει να φταίνε για τις αποβολές.Άλλος γιατρός μου είπε οτι μπορεί και να οφείλονται σ αυτο.Θα δούμε...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

A nai tha valeis katepsigmena to ksexasa auto. Den exei na kanei to mikrovio sto sperma me gonimopisi,den fenete ekei tipota. Mia xara ginete i gonimopisi. Einai ksexoristes eksetaseis.

Den prepei na kanei o sizigos tora. Eprepe tote.

Nomizo oti mono gia mikites exeis fagoura San simptoma. Den nomizo oti kati alo mporis na exeis siptoma.

AFOY GINETE H GONIMOPOIHSH ARA KATI SE EMENA OFEILETE KAI DEN PROXORAH H KUHSH.

OXI FAGOURA DEN EXW ENW TOTE POU EIXA KANEI THN KOLPIKI KALLIERGEIA EIXA MIKITES K OUREOPLASMA POU EINAI POLI IPOULO MIKROVIO MOU EIXE PEI NA PLENOME ME AGNO SAPOUNI XAMOMILH ANTI NA KANW PLISIS. THA KANW TWRA KAI THS DYO NA DOUME TH THA DIKSOUN.

Καλησπέρα Λιν.Δεν έχουμε ξαναμιλήσει νομίζω.Θα κάνω κι εγώ τεστ παπ και καλλιέργεια το Σεπτέμβριο.Απο αυτά που μου είπαν κατάλαβα οτι τα χλαμύδια μπορεί και να μην έχουν συμπτώματα.Θα κάνω όμως για να είμαι σίγουρη αν και ο γιατρος μου δεν πιστεύει να φταίνε για τις αποβολές.Άλλος γιατρός μου είπε οτι μπορεί και να οφείλονται σ αυτο.Θα δούμε...

KALISPERA CACAO! OXI DEN ETIXE NA EXOUME MILISH.

EGW KATHE FORA EKANA MIA APO THS DIO EKSETASIS ALLA TWRA STHN TELEUTAIA PROSPATHIA DEN EIXA KANEI DEN MOU EIPAI TIPOTA O GIATROS.


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...