Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Stellina :). Γεια σου! Μην μου απελπίζεσαι πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις και άνθρωποι που ειναι πολέμιοι υπέρ της αλήθειας αλλα πάνω απο ολα πρέπει και μεις να το ψάχνουμε και να μην ειμαστε απαισιόδοξοι. Η γνώση ειναι δύναμη οταν γνωρίζεις κανεις δεν μπορεί να σε κοροϊδέψει,ένας σωστός γιατρός που κανει σωστά την δουλειά του και ενδιαφέρεται για τους ασθενείς του φαίνεται απο πολλά πράγματα και αν δεν τον καταλάβεις απο το πρώτο ραντεβού θα φανεί αργότερα. Κανεις δεν ειναι πειραματόζωο κανενός κυρίως οταν έχεις σοβαρά επιχειρήματα και τα παραθέτεις μη σου πω οτι τους πιάνεις και αδιάβαστους η καταπίνουν την γλωςςα τους. Ψάχνοντας βρήκα αυτο το Λινκ http://ntellos.gr/index.php/arthra/iatriki-ekpaideusi/iatrika-sinedria-i-siopi-ton-giatron.

Το καλο ειναι οτι δεν ειναι ο μόνος που τα λεει και φωνάζει αλλα εχουμε πολλούς κυρίως απο εξωτερικό που ειναι και οι ίδιοι ασθενείς η πολυ αγαπημένα δικά τους πρόσωπα και το αντιμετωπίζουν το θέμα σοβαρά και υπεύθυνα,δεν σε αντιμετωπίζουν Άι πέθανε εσυ σειρά εχει ο επόμενος. Για την διατροφή έχεις δίκιο γενικά βοηθάει αλλα κανεις δεν σου λεει τι να φας η να σου δώσει συμβουλές άλλαξα δυο ενδοκρινολόγους ακριβώς επειδή δεν μιλούσαν ούτε συμβουλές ούτε ενδιαφέρον ,πως να σε ξεπετάξουμε στο πεντάλεπτο και οταν έκανα ερωτήσεις μου έλεγε οχι τωρα αυτά δεν θα τα πουμε τωρα στο θέμα της διατροφής έκανα ερώτηση και δεν μου απαντούσε τους μιλάς και δεν σε ακούνε δεν κοιτάνε να σου λύσουν το πρόβλημα το μονο που έκανε να μου συνταγογραφήσει τις δόσεις θυροξινης και να με εχει παγιωμένη σε ένα μόνιμο φόβο ποτέ θα κάνουμε το follow up,τσέπωσε και τα εκατό ευρω επίσκεψη για πέντε λεπτά χωρίς απόδειξη μαύρα. Το μονο που την ενδιέφερε ειναι το ιωδιο και οτι πρέπει απαραίτητα να κάνουμε το follow up και οταν τις είπα καλα αυτο θα πρέπει να το δούμε γενικά απο τις εξετάσεις αιματολογικές κλπ, μου ειπε οχι οχι πρέπει να το κανουμεεεεεεε , οταν τις είπα ειναι δοκιμαςμενο εχει συμπτώματα οχι οχιιιιιι δεν εχει τιποτα ειναι πολυ καλο κορυφαίο φάρμακο να το κανεις να το κανεις,οταν είπα οτι εχω επιλογή να μην κάνω thyrogen και να κόψω την θυροξινη για είκοσι μέρες και μετά να κάνω το follow up, μου ειπε ψέμματα οτι θα πάθουν ζημιά τα όργανα και γιατί να μπεις σε αυτη την ταλαιπωρία του υποθυρεοειδισμου παλι, επίτηδες σε τρομοκρατούν για να πληρώνεις και να συντηρείς το λόμπι. Σου λένε κάνε και σκαν πετ σε ένα αλλο μηχάνημα που ανιχνεύει μεταστάσεις αλλα σου κανουν ένεση γλυκόζης που ειναι τροφή για καρκίνο,και εντάξει το οικονομικό θέμα δεν το αγγίζουν καν σου λένε κάνε αυτο κάνε το αλλο δλδ αν κάποιος δεν εχει ασφάλεια τι κανει πεθαίνει; Τι ποσά ειναι αυτά ρε παιδια που θα τα βρει ο κόσμος 5000 έως 15000 η επέμβαση θυρεοειδη, 2500 έως 3000 ευρω το ιωδιο, βάλε τις ενέσεις thyrogen 2500 ευρω κάθε έτος επι τρία τέσσερα πέντε χρονια συνεχόμενα χωρίς τα απρόοπτα αν πάθεις κάτι αλλο απο το άγχος, τις μετακινήσεις τις αναμονές την ταλαιπωρία.

Αναρωτιέμαι παλιότερα πριν χρονια τι αντιμετώπιση είχαν παρόμοια περιστατικά οταν δεν είχαμε ολα αυτά τα μηχανήματα και τις ενέσεις βιοτεχνολογίας γιατί δεν εχω ακούσει να πεθαίνει κανεις απο θυρεοειδη επειδή δεν έκανε ιωδιο η σπινθηρογράφηματα , και follow up,κάθε τρεις και λίγο αλλάζουν τα ιατρικά πρωτόκολλα. Με ενδιαφέρει πολυ να μάθω αν κάποιος απο εδώ εχει κανει thyrogen και αν τυχόν ειχε συμπτώματα; Επίσης πόσοι απο εσάς προτιμήσατε να μην ρισκάρετε να κάνετε ενέσεις thyrogen και απλώς κάνατε διακοπή θυροξινης ; Και τι συμπτώματα προέκυψαν πέρα του υποθυρεοειδισμου; Ευχαριστώ και συγγνώμη για τα σεντόνια που γράφω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα! πόσο δίκιο έχεις..Και να έλεγα ότι αλλάζει και κάτι στην κατάσταση με το άγχος ίσα ίσα επιβαρύνούμε παραπάνω τον οργανισμό,αλλά δυστυχώς είναι η καταστάσεις και οι ρυθμοί της ζωής έτσι..Όσο για τον γιατρό που λες πως θέλεις να βρεις κάποιον να σου πει τις αλήθειες νομίζω πως άδικα το ψάχνεις και όλοι μας δηλαδή..είναι τόσο μεγάλη και βρωμικη η βιομηχανία των φαρμάκων..κρύβονται τόσα πολλά από πίσω που όλοι μηδενός εξαιρουμένου είμαστε πειραματοζωα άθελά μας..ειδικά ο τομέας της χημειοθεραπειας και της ακτινοβολίας..όμως,όσο ενημερωμένος και να είσαι και να το ψάχνεις όταν έρθει εκείνη η ώρα που υπάρχει απελπισία και φόβος δεν έχεις άλλη επιλογή..Όσο εναλλακτικά και να το πας υπάρχει πάντα η αμφιβολία οπότε υποκύπτεις..Ίσως,το μόνο που μπορούμε να κάνουμε όλοι για να βοηθήσουμε τον εαυτό μας είναι να τρεφομαστε όσο μπρορουμε βέβαια πιο υγιεινά...σε ευχαριστώ πολύ για την στήριξη..σου εύχομαι τα καλύτερα και περιμένω νέα σου..Καλή σου μερα

ευχαριστώ πολυ stellina εδώ θα ειμαστε πρώτα ο θεός να τα λέμε και να βοηθάμε όσο μπορούμε. Να είστε καλα

Link to comment
Share on other sites

ZAZOUL ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΛΑΒΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ THYROGEN KAI ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΙΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ THYROGEN ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ FOLLOW UP THN EKANA THN THYROGEN KAI ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΑΝΤΕΧΩΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ PET SCAN ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ THYROGEN ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ FOLLOW UP THN EKANA THN THYROGEN KAI ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΑΝΤΕΧΩΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ PET SCAN ?

Οκ ευχαριστώ για την ενημέρωση :) Ναι εμένα μου είπανε να κάνω και pet scan εάν θελω να δω αν εχω άλλου καρκίνο η μετάσταση ενώ ξέρω οτι δεν χρειάζεται αυτη την στιγμη που μιλάμε,τωρα αν χρειαςτει Μελλοντικά αυτο θα το δούμε,δλδ με προετοίμασαν για κάτι άσχημο σε λάθος στιγμη

με καταλαβαίνεις έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο γεια σου, ψάχνεις χειρουργό η ενδοκρινολογο? χειρουργό εχω έναν απο τους καλύτερους πεσμου να σου στείλω pm

καλησπερα,χειρουργο ψαχνω ,αν μπορεις στειλε και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ZAZOUL Αθηνα όλα αύτα ή Θεσ/νικη ?γιατι για να φτασεις σε αυτα θε πρεπει κατι να τους ανησυχει πχ μια αυξημένη TG ή κάτι αλλο ... δεν ξέρω δεν είμαι γιατρος αλλα την ψαχνω και εγω απο την πλευρα μου οσο μπορω να φανταστεις εγω επιμένω στην ενδοκρινολογο-ογκολογο να κανουμε ιωδιο και αυτη λέει πως δεν χρειαζεται απο ιατρικης πλευρας τι να πω θα το ξανασυζητησω μαζι της ,,,

Link to comment
Share on other sites

ZAZOUL Αθηνα όλα αύτα ή Θεσ/νικη ?γιατι για να φτασεις σε αυτα θε πρεπει κατι να τους ανησυχει πχ μια αυξημένη TG ή κάτι αλλο ... δεν ξέρω δεν είμαι γιατρος αλλα την ψαχνω και εγω απο την πλευρα μου οσο μπορω να φανταστεις εγω επιμένω στην ενδοκρινολογο-ογκολογο να κανουμε ιωδιο και αυτη λέει πως δεν χρειαζεται απο ιατρικης πλευρας τι να πω θα το ξανασυζητησω μαζι της ,,,

Αθήνα Souzι μου,εσυ είσαι Θεσσαλονίκη ; Η tg ήταν ανεβασμένη πριν την επέμβαση και μετά έπεσε,απλά μου το πρότειναν οτι να εχουμε και αυτο αν θέλετε και σας προτείνουμε να το κάνετε, σαφώς υπάρχουν εξαιρέσεις γιατρών και θεωρώ οτι ειμαι άτυχη μάλλον,ναι οτι έχεις καλο ειναι να ρωτάς και να το συζητάς,καλα να ειμαστε πάνω απολα και τα ξαναλέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι νεα στην παρεα. Συντομα θα σας πω το ιστορικο μου.

Τυχαια ανακαλυψα οτι ειχα προβλημα με το θυρεοειδη μου. Δυο οζους ο ενας με ασαφη ορια.Κανω παραγκεντηση και το αποτελεσμα βγαινει αρνητικο.Ευτυχως επεσα σε πολυ καλη ενδοκρινολογο η οποια δεν το αφησε ετσι και επεμενε για δευτερη παρακεντηση και μετα απο 2 μηνες εγινε επαναληψη .Αποτελεσμα συμβατο με θυλωδες καρκινωμα.

Μετά απο ολικη αφαιρεση του θυρεοειδους, στις 20/10 θα παω για θεραπεια ιωδιου. Θελω να μου πειτε απο την εμπειρια σας για τυχον παρενεργειες γιατι μου τα παρουσιασαν πολυ ευκολα στο νοσοκομειο.

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

Ειμαι νεα στην παρεα. Συντομα θα σας πω το ιστορικο μου.

Τυχαια ανακαλυψα οτι ειχα προβλημα με το θυρεοειδη μου. Δυο οζους ο ενας με ασαφη ορια.Κανω παραγκεντηση και το αποτελεσμα βγαινει αρνητικο.Ευτυχως επεσα σε πολυ καλη ενδοκρινολογο η οποια δεν το αφησε ετσι και επεμενε για δευτερη παρακεντηση και μετα απο 2 μηνες εγινε επαναληψη .Αποτελεσμα συμβατο με θυλωδες καρκινωμα.

Μετά απο ολικη αφαιρεση του θυρεοειδους, στις 20/10 θα παω για θεραπεια ιωδιου. Θελω να μου πειτε απο την εμπειρια σας για τυχον παρενεργειες γιατι μου τα παρουσιασαν πολυ ευκολα στο νοσοκομειο.

Ευχαριστω .

Γεια σου,καλωσήρθες ! Λοιπόν για παρενέργειες απο το ιωδιο δεν είχα η για να το πω πιο σωστά την μέρα που το πήρα το βράδυ είχα υπερδιέγερση δεν μου κολλούσε ύπνος με τιποτα αλλα δεν μπορώ να το συνδέσω απόλυτα με το ιωδιο γιατί γενικά όλη αυτη η περιπέτεια προκαλεί άγχος,λίγο ο φόβος,ε λιγάκι η διαδικασία να πίνεις νερό να κανεις ντους να παιρνεις καραμέλες,ε τα κρεβατια που θα πονάει το σώμα σου απο τις πρώτες τρεις ώρες ετςι κα ξαπλωςεις,και η πολυ φαςαρια που ακούς απέξω απο το δωμάτιο στους διαδρόμους σχεδόν όλο το 24ωρο δλδ ομιλίες τηλέφωνα μπινελικια χαχαχα ναι είχαμε και τετοια σκηνικά,κάτι κάποιος ανοιγόκλεινε ντουλάπια πόρτες και σφραγίδες κάποιος εςκιζε χαρτιά και κόλλαγε χραπ χρουπ την σφραγίδα απο τις 6:00 το πρωί έως τις 9:00 . Όποτε για να είσαι σίγουρη πάρε μαζί σου ένα καλο ζευγάρι ωτοασπίδες!!! Υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν έχεις παρενέργειες απο το ιωδιο όμως παίζει ρόλο η δόση που θα πάρεις αν έχεις αλλα προβλήματα υγείας και αν παίρνεις ταυτόχρονα αλλα φάρμακα καθώς και η ηλικία αλλα επειδή δεν ειμαι γιατρος και καθε οργανιςμος ειναι διαφορετικός,αυτά θα φροντίσεις να τα ρωτήσεις και θα σου πουν,σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να μην αγχώνεσαι και να μας ενημερώσεις . God bless you.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,καλωσήρθες ! Λοιπόν για παρενέργειες απο το ιωδιο δεν είχα η για να το πω πιο σωστά την μέρα που το πήρα το βράδυ είχα υπερδιέγερση δεν μου κολλούσε ύπνος με τιποτα αλλα δεν μπορώ να το συνδέσω απόλυτα με το ιωδιο γιατί γενικά όλη αυτη η περιπέτεια προκαλεί άγχος,λίγο ο φόβος,ε λιγάκι η διαδικασία να πίνεις νερό να κανεις ντους να παιρνεις καραμέλες,ε τα κρεβατια που θα πονάει το σώμα σου απο τις πρώτες τρεις ώρες ετςι κα ξαπλωςεις,και η πολυ φαςαρια που ακούς απέξω απο το δωμάτιο στους διαδρόμους σχεδόν όλο το 24ωρο δλδ ομιλίες τηλέφωνα μπινελικια χαχαχα ναι είχαμε και τετοια σκηνικά,κάτι κάποιος ανοιγόκλεινε ντουλάπια πόρτες και σφραγίδες κάποιος εςκιζε χαρτιά και κόλλαγε χραπ χρουπ την σφραγίδα απο τις 6:00 το πρωί έως τις 9:00 . Όποτε για να είσαι σίγουρη πάρε μαζί σου ένα καλο ζευγάρι ωτοασπίδες!!! Υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν έχεις παρενέργειες απο το ιωδιο όμως παίζει ρόλο η δόση που θα πάρεις αν έχεις αλλα προβλήματα υγείας και αν παίρνεις ταυτόχρονα αλλα φάρμακα καθώς και η ηλικία αλλα επειδή δεν ειμαι γιατρος και καθε οργανιςμος ειναι διαφορετικός,αυτά θα φροντίσεις να τα ρωτήσεις και θα σου πουν,σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να μην αγχώνεσαι και να μας ενημερώσεις . God bless you.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...