Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

κοριτσακια μου καλημερα!!!

σημερα γινομαστε ενος μηνος!!!!

τελεια!!

της τα εχω μαζεμενα βεβαια της μπουμπους, γιατι εχω 2 μερες να κοιμηθω με τα χαιρια της, αλλα τελισπαντων!!

αστατη στο φαγητο της..ενω γενικα τρωει ανα 3ωρο περιπου,

χτες μου εκανε ενα πενταωρο να φαει, παρολο που ηταν ξυπνια

και τα ειδα ολα..φοβηθηκα μηπως ηταν αδιαθετη, αλλα τελικα μαλλον ηταν κουρασμενη και την ειχε πιασει νευρικοτητα.

αγορασα ενα μαρσιπο και την εχω κρεμασμενη πανω μου τωρα,

η οποια κοιμαται του καλου καιρου!!

τουλαχιστον εχω τα χερια μου ελευθερα κ κανω κ καμια δουλεια!!

σαντυ μου, μπραβο με το θηλασμο!!

συντομα το μωρακι θα συνηθισει πληρως!

χριστινακι, εσυ πως τα καταφερνεις?

εγω κοριτσια με το νοσοκομειακο θηλαστρο, τραβαω διαρκως, αλλα δεν εχω καταφερει να εξασφαλισω παρα ενα δυο γευματα μπροστα..

το μωρο τωρα εζει μαθει τη θηλη του μπιμπερο για τα καλα..

ροξανα μου, εσυ τι κανεις?

η μπεμπα σου,σε βασανιζει που κ που ακομα διαβαζω, αλλα χαλαλι τους τα μωρακια μας!

τζο μου εσυ και η κουκλιτσα σου, πως ειστε?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια....εμεις χθες το τσικνισαμε στο σπιτι μου με φιλους και ευτυχως η μικρη επεσε ξερη κατα τις 10 και δεν ξαναξυπνησε το πουλακι μου!!!μου εχει καποιες μυξουλες αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια σε τετοια ηλικια,οχι οτι θα βγουν δοντια βεβαια!!!εγω παλι σημερα ξυπνησα με καταροη και πονο στο λαιμο!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα και κολλησω την μπεμπα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! τον εβαλα για υπνο τωρα και μπηκα να δω τα νεα σας.

Από χθες εχει μπουκωμενη μύτη και το βραδυ τον ακουσα 1-2 φορες να βήχει, και τα παιξα! πήρα τη γιατρό σημερα και μου ειπε ν μην ανησυχω και να του βαζω φυσ. ορο και να χρησιμοποιω τον αποφρακτηρα - αυτα που εκανα κι εγω δηλαδη. το βραδυ τον εβαλα στο κρεβατι μαζι μου και τον κουκουλωσα καλα, για να βεβαιωθω οτι δεν δυσκολευεται να αναπνευσει. τωρα ειναι καλυτερα το νινι μου.

κοριτσακια μου καλημερα!!!

σημερα γινομαστε ενος μηνος!!!!

τελεια!!

της τα εχω μαζεμενα βεβαια της μπουμπους, γιατι εχω 2 μερες να κοιμηθω με τα χαιρια της, αλλα τελισπαντων!!

αστατη στο φαγητο της..ενω γενικα τρωει ανα 3ωρο περιπου,

χτες μου εκανε ενα πενταωρο να φαει, παρολο που ηταν ξυπνια

και τα ειδα ολα..φοβηθηκα μηπως ηταν αδιαθετη, αλλα τελικα μαλλον ηταν κουρασμενη και την ειχε πιασει νευρικοτητα.

αγορασα ενα μαρσιπο και την εχω κρεμασμενη πανω μου τωρα,

η οποια κοιμαται του καλου καιρου!!

τουλαχιστον εχω τα χερια μου ελευθερα κ κανω κ καμια δουλεια!!

χριστινακι, εσυ πως τα καταφερνεις?

εγω κοριτσια με το νοσοκομειακο θηλαστρο, τραβαω διαρκως, αλλα δεν εχω καταφερει να εξασφαλισω παρα ενα δυο γευματα μπροστα..

το μωρο τωρα εζει μαθει τη θηλη του μπιμπερο για τα καλα..

χρονια σας πολλά may! σε βολεψε ο μαρσιπος, ε? κανει απο τετοια ηλικια να τη βαζεις μεσα? θελω κι εγω καποια στιγμη να παρω, μαρσιπο ή sling, γι' αυτο που λες, για το σπιτι - ειναι και λιγο αγκαλιτσας ο δικος μου.

Εγώ κυρίως τον θηλάζω, του δίνω και λίγο συμπλήρωμα στο βραδινό για να παρει κανενα γραμμάριο. Ευτυχως του αρεσει το ζιζι, δλδ και μπιμπερο να του δωσω και να φαει του σκασμου, παλι θελει λιγο ζιζι για να τον παρει ο υπνος! Σημερα εβγαλα με το θηλαστρο, επειδη ηταν μπουκωμενος και ζοριζοταν να θηλασει. Εχει αυξηθει το γαλα μου παντως, αυτη την αισθηση εχω.

καλημερα κοριτσια....εμεις χθες το τσικνισαμε στο σπιτι μου με φιλους και ευτυχως η μικρη επεσε ξερη κατα τις 10 και δεν ξαναξυπνησε το πουλακι μου!!!μου εχει καποιες μυξουλες αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια σε τετοια ηλικια,οχι οτι θα βγουν δοντια βεβαια!!!εγω παλι σημερα ξυπνησα με καταροη και πονο στο λαιμο!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα και κολλησω την μπεμπα μου!!!!
μπράβο Ρια, χαρά στο κουράγιο σας! κι εμεις καθε χρονο τσικνιζουμε, στο σπιτι μας συνηθως με φιλους, αλλα φετος δεν ειμαστε για τετοια. ελπίζω να μπουμε ξανα κι εμεις σιγα σιγα στους ρυθμους μας, εφυγε και η μαμα μου και τωρα ειμαστε οι 3 μας στο σπιτι. Περαστικά σου! κυκλοφορουν ιωσεις. Αλήθεια, τα δοντια ποτε αρχιζουν να βγαινουν?
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια,ολα τα μωρακια συναχομενα ειναι?

και μενα η δικια μου ειναι κανα 10ημερο ετσι και εγω με φυσιολογικο ορο προσπαθω...

χριστινακι,

μου δανεισε μια φιλη ενα σλινγκ κ προσωπικα δε μπορουσα να το χρησιμοποιησω.

οποτε απο την ιδια εταιρια,παρειγγειλα κ μου εφεραν τον μαρσιπο μει ται-

ετσι λεγεται, που ειναι καταλληλος απο νεογεννητα-

μπαινουν τα ποδαρακια μεσα κ καθεται το μωρο σα βατραχακι..

μιλαμε με υο που τη βαζω κ κανω 2 βηματα. κοιμαται απευθειας..


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! ΜΑΥ χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!

Το βραδυ το μωρο μου κοιμηθηκε 6ωρες σερι, δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα ο καημενουλης γιατι μαλλον ειχε πονακια και μετα ξεραθηκε!!!!!! Τωρα εφαγε και παλι κοιμαται αλλα μουγγκριζει κιολας στον υπνο του.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MEY NΑ ΖΞΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΤΟΜΥΡΙΑΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙ ΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΕΜΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΙΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΟΝ ΑΝΑΡΩΦΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ Ο ΒΛΕΝΟΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΥΤΟ!!!!ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΚΑ ΓΙΑ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ.....ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πρωτομανουλες!

τι κανετε?? μυξουλες ε??? εμεις δεν εχουμε μυξες...αλλα βγαζουμε δοντια..και ξυπνμαμε το βραδυ..θελουμ συνεχεια αγκαλια κτλ κτλ..γενικα τα εχω παιξει!

λοιπον...εγω το σλινγκ με τα δαχτυλιδια εχω..και γενικα με εχει βολεψει πααρα πολυ γιατι αλλιως θα τα ειχα παιξει με 9 κιλα κρεμασμενα πανω μου τοσες ωρες! χαχαχα

may να ρωτησω..το μει ται το βλεπεις να φοριεται καλοκαιρι?? εγω το εμαθα προσφατα γμτ και τωρα σκεφτομαι να το παρω ...γιατι λεω αν αδεν φοριεται με ζεστη..τοτε θα μου παει χαμενο...το μει ται ειναι πολυ καλυτερο απο το σλιγκ...αν το ηξερα τοτε θα το ειχα προτιμησει!!!!

παντως καο το σλιγκ το εχω φορεσει απειρα! πολυωρους υπνους εκει μεσα! χαχαχα

γουσταρω απειρα που βλεπω την Ασπα μου να μεγαλωνει και να μεταμορφωνεται σιγα σιγα σε ανθρωπακι!...αλλα θελω τρελα να ξαναζησω αυτα που ζειτε τωρα!!! ειναι πολυ ωραια τα νεογεννητα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη κανουν στο δημοσιο νοσοκομειο κατι για να δουν αν το μωρο εχει ελειψη καποιου ενζυμου πχ. δε πρεπει να τρωει κουκια και αν προκυψει κατι σου στελνουν ειδοποιηση στο σπιτι μεσα σε διαστημα 2 μηνων και σου λενε τι πρεπει να μη τρωει.

και εκει που γεννησα εγω μας την εκαναν την εξεταση αυτη..βασικα πηραν αιμα και το εστειλαν σε δημοσιο νοσοκομειο... νομιζω παντου την κανουν... γιατι θυμαμαι που μου ελεγαν να μην φαω κουκια για 3 μηνες..2 μηνες να βγει η εξεταση..και αλλον ενα να φτασει η ειδοποιηση!χαχαχα αυτο που φοβομουν τοτε..ηταν τι θα γινει αν χαθει η ειδοποιηση!χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

tzo μου καλησπερα!!!

δωσε μας θαρρος που μας ζηλευεις με τα λεχουδια μας,

γιατι εγω τα εχω παιξει τελειως!!

αγκαλια, παρπατημα, αυπνοιες, σφιξιματα και αγιος ο θεος!!

περιμενω να σαραντισουμε, να φτιαξει ο καιρος να βγουμε λιγο εξω,

γιατι και οι 4 τοιχοι δεν παλευονται αλλο!

κοιτα εγω το σλινγκ με τα δαχτυλιδια δεν το πολυσυμπαθησα!

το μει ται ομως, παρολο που με εξυπηρετει τωρα φοβερα και θα με εξυπηρετησει κ αργοτερα, δεν ξερω αν ειναι για καλοκαιρι.

σκεψου οτι ειναι σα χοντρο καραβοπανο το υφασμα, σαν χοντρο τζιν, δεν

ξερω για καλοκιρι, μαλλον φανταζομαι οτι ειναι αδυνατον να μπει το μωρο εκει μεσα ιουλιο μηνα..

βγαζει δοντακια η μικρη σου ε?

αυτο πρπει να ειναι το δευτερο επιπεδο ξενυχτιου..αχ ποτε θα ξανακοινηθουμε οπως παλια......??;)


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχ νομιζω οτι δεν θα ξανακοιμηθουμε οπως παλια! χαχαχα!

ειναι ωραια τα λεχουδια!!

κι εγω ετσι την ειχα...αγκαλια μονιμως..δεν καθοταν πουθενα! αλλα οταν περασε ο πρωτος καιρος..γυρω στι; 50 μερες.. εστρωσε και ηταν πιο ωραια! κατα τις 9 καναμε μπανακι..μετα μασαζακι και μετα νανι! μεχρι το πρωι! λενε οτι μολις περασουν τα 5 κιλα ηρεμουν το βραδυ!

αυτο με τους 4 τοιχους....ειναι οντως του απαλευτου!

εγω λογω καλικαιριου την εβγαζα απο 20 ημερων..μπορει και πιο μικρη..ειχαμε παει για καφε στο εν φλοια στο χαλανδρι! χαχαχαχαεχω και φωτο! χαχαχαχα ειμαι ακομα προσμενη απο την γεννα!!

το σλιγκ με τα δαχτυλιδια ουτε εγω το ειχα συμιαθησει..μεχρι τον πρωτο 4ωρο υπνο που εκανε μεσα σε αυτο! εμαθα να το φοραω και με βολεψε!

αλλα το μει ται εχει καλυτερο πιασιμο του μωρου..και ειναι πιο βολικο για περιπατους ... και λογω του οτι εμεις ειμαστε της βολτας και της πεζοπορειας..σκεφτομουν οτι θα ηταν πιο βολικο .... αλλα αμα μου λες οτι ειναι απο τοσο χοντρο υφασμα... θα φυρανει το μωρο... τεσπα.... ισως φτιαξω ενα απο πιο ελαφρυ υφασμα..θα δω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε?εμεις εδω ξυπνησαμε και ηπιαμε το γαλατακι μας.εχει αρχισει η μικρη και κοιμαται 10-11 ωρες αλλα το τελευταιο γευμα δεν ειναι πολυ.ελπιζω να κοιμαται χορτατο.αντε να φτιαξει και καιρος να βγουμε καμια βολτα.πηρα χθες και καθισμα αυτοκινητου για να πηγαινω τωρα και μονη μου βολτα με την μπεμπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλε θα σας μαλωσω! Τι νεκρά είναι αυτή;ααπαπαπαπαπα Γιά να μαζευομαστε πάλι! Εμείς σήμερα επιστρέψαμε απο Πάτρα ολα καλα δόξα το Θεό! Η μικρη ήταν κυρία!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια!!!!

Τα χω δει ολα, ο μικρος δεν εχει αφησει ακατουρητο τιποτα!!!!!! Περιμενει ν΄ ανοιξω την πανα και τσουπ μας κανει λουτσα χιχιχιχι, αν πεις δε απο κακακια μας τα αμολαει την ωρα που σκυβω να του βαλω το παμπερς λετε να το κανει επιτηδες χαχαχαχα!!!!

Α, επεσε χτες επιτελους και ο αφαλος μας! Οσο αφορα το θηλασμο αποτυχια, αρνειται να κατσει στο στηθος ακομα και με ψευτοθηλες, τουλαχιστον εχω γαλα και πινει με το μπιμπερο αποκλειστικα δικο μου! Ρε κοριτσια αυτο το παιδι μου με το που του βαζεις το στηθος στο στομα τον πιανει αναγουλα και κανει σαν να πνιγεται και να ξερναει......και το εκανε απο τη πρωτη στιγμη που γεννηθηκε που μου τον βαλαν αμεσως στο στηθος! Λετε να ειναι χορτοφαγος και να τον αηδιαζει η γευση του κρεατος χιχιχι τι αλλο να πω η μανα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...