Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το πρωινο κλαμα επιασε τοπο! την εβαλα κ κοιμηθηκε μονη της! γκρινιαξε λιγο για 2-3 λεπτα κ μετα κοιμηθηκε!

ε μην στεναχωριεμαι τσαμπα που εκλαιγε το πρωι, σφιγγεται η καρδια μου να κλαιει κ να μην πηγαινω, αλλα δεν μπορω αλλο, τα εχω παιξει!!!

τεσπα! ηρθε ο αντρας μου εστρωσα τραπεζι, φαγαμε, μαζεψα, εβαλα την μικρη για υπνο. λεω να παω να πεσω κ εγω λιγακι, ολη νυχτα αγρυπνη ειμαι.

ειρηνη μου..... τι να πω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πεθανει στο γελιο με τις φωτο..μα πως να ραψουμε ομως το στοματακι μας οταν διαβαζουμε για ψωμακια,σοκολατοπιτες, μωσαικο,σουτζουκακια κτλ?αν εισαι και λιχουδω καλη ωρα η αφεντια μου,τοτε ουτε κελεμπια δεν μας σωζει..

Φαγαμε μαζεψα την κουζινα εβαλα τις μικρες για υπνο και ξεκουραζομαι..

Γιωτα εμενα για να κοιμηθει η μεγαλη πρεπει να καθομαι διπλα της και να της χαιδευω την πλατουλα και να της διαβαζω παραμυθια..πολυ θα ηθελα να κοιμαται μονη της αλλα αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο ειναι που την νυχτα ξυπναει και ερχεται στο κρεβατι μας και μαλιστα δεν την παιρνω και χαμπαρι με την κουραση..αυτο πως κοβεται οεο?


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σκούπα,φαγαμε ,μαζεψα την κουζινα,εβαλα αλλο ενα πλυντηριο και κατεβηκα κατω στον κηπο για δουλίτσα.Οι αντρες μου ειναι ξαπλα στους καναπέδες και πάω να φτιαξω καφεδακι.

Ειρηνη πως ειναι ο φιογκος?ακομη ποναει?μηπως πίνει χαμομηλακι να του εφτιαχνες?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο

Εχω πεθανει στο γελιο με τις φωτο..μα πως να ραψουμε ομως το στοματακι μας οταν διαβαζουμε για ψωμακια,σοκολατοπιτες, μωσαικο,σουτζουκακια κτλ?αν εισαι και λιχουδω καλη ωρα η αφεντια μου,τοτε ουτε κελεμπια δεν μας σωζει..

Φαγαμε μαζεψα την κουζινα εβαλα τις μικρες για υπνο και ξεκουραζομαι..

Γιωτα εμενα για να κοιμηθει η μεγαλη πρεπει να καθομαι διπλα της και να της χαιδευω την πλατουλα και να της διαβαζω παραμυθια..πολυ θα ηθελα να κοιμαται μονη της αλλα αυτο που μ'ενοχλει περισσοτερο ειναι που την νυχτα ξυπναει και ερχεται στο κρεβατι μας και μαλιστα δεν την παιρνω και χαμπαρι με την κουραση..αυτο πως κοβεται οεο?

το πρωινο κλαμα επιασε τοπο! την εβαλα κ κοιμηθηκε μονη της! γκρινιαξε λιγο για 2-3 λεπτα κ μετα κοιμηθηκε!

ε μην στεναχωριεμαι τσαμπα που εκλαιγε το πρωι, σφιγγεται η καρδια μου να κλαιει κ να μην πηγαινω, αλλα δεν μπορω αλλο, τα εχω παιξει!!!

τεσπα! ηρθε ο αντρας μου εστρωσα τραπεζι, φαγαμε, μαζεψα, εβαλα την μικρη για υπνο. λεω να παω να πεσω κ εγω λιγακι, ολη νυχτα αγρυπνη ειμαι.

Η αυπνια η αληθεια ειναι δεν παλευεται...μακαρι Γιωτα να τα καταφερεις να κοιμαται μοναχη της,ειναι μεγαλη βοηθεια αυτο.

Αρετη η θα πρεπει να κανεις τον κοπο να την πηγαινεις στο κρεβατι της χωρις να της πιανεις την κουβέντα η θα το ανεχτεις οσο μπορεις και που θα πάει θα το κοψει σιγα σιγα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά δεν παίζεστε!!! Μέχρι να σας διαβάσω έχετε γράψει πάλι σελίιιιιιιδες!!!

Ξενυχτισμένη κι εγώ, πάλι δόντια μάλλον η μικρή και η μεγάλη, σαν της Αρετής, εγώ τη βάζω στο κρεβάτι της κι αυτή τρυπώνει στο δικό μας χαράματα, χωρίς να την καταλάβω...Μόλις μας ξεσκεπάσει (είναι και θερμόαιμη), τότε την παίρνω πρέφα..

Περαστικά στα αρρωστούλια μικράκια...

Εμένα σήμερα μπήκε ο ανηψούλης μου νοσοκομείο, βρογχιολίτιδα. Κι η αδερφούλα του άρρωστη με πυρετό μέρες. Η μαμά τους επίσης και οι γονείς της, γιαγιά της το ίδιο.Όλοι οικογενειακώς πυρετό και μύξες, ο αδερφός μου την γλύτωσε προς το παρόν... Άρχισε κι η μάνα μου με μπούκωμα σήμερα... Ελπίζω να μην έρθει και σε μας η ίωση πάλι....


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σκούπισα, μαγείρεψα, σφουγγάρισα κουζίνα, έβαλα πλυντήριο, στεγνωτήριο, έπλυνα τα 2 μεγάλα τζάμια απέξω (από μέσα άαααααλλη φορά), σκούπισα κι έπλυνα μπαλκόνι, πότισα γλάστρες, μάζεψα ένα κάρο φύλλα από τα μπέντζαμιν (μάλλον θέλουν λίγο σίδηρο), τάισα τα μικρά, τσίμπησα κι εγώ, έβγαλα σκουπίδια (απίστευτο πόσο γρήγορα γεμίζουν οι σακούλες, ειδικά λόγω πάνας) ... τώρα κάθομαι λίγο να σας διαβάσω, μια και κοιμάται η μικρή ... έχω ακόμα ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα το υπόλοιπο σπίτι, και φυσικά... σιδέρωμα...ουφ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα για singulair, παίρνει η μεγάλη για 2η χρονιά φέτος, και τώρα ξεκίνησε κι η μικρή, καθώς έκανε ήδη 2-3 επεισόδια βρογχίτιδας. Νομίζω όμως ότι το δίνουν μόνο σε περιπτώσεις συχνών βρογχίτιδων, για προστασία.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!Τι κανετε???

Εγω ειμαι κομματια,εκανα γενικο στην κουζινα...εχθες ο μικρος μου εχυσε πανω στο χαλι ενα φλυτζανι καφε,ευτυχως δεν ηταν ζεστος να καει να εχουμε αλλα...το εβαλα στο πλυντηριο ,το απλωσα και τωρα περιμενω ποοοοτε θα στεγνωσει:?,και με την ευκαιρια εκανα ντουλαπια μεσα εξω παγκους,σκουπισμα,σφουγγαρισμα,τα παντα και τωρα ειμαι ταβλα στον καναπε...εβαλα και ενα πλυντηριο με χρωματιστα.

Βρε κοριτσια περαστικα στα μικρακια σας!εμεις ευτυχως την γλυτωσαμε προς το παρον,αλλα εχουμε απομονωθει απο ολους γιατι ολα τα μικρακια ειναι κρυωμενα...το Σαββατο μας εχει καλεσει η νονα του μικρου στο σπιτι της και δεν ξερω τι να κανω,να παμε ή οχι γιατι ο μικρος της εχει μυξες:?

Βασια μου πρωι-πρωι ζημιες....το χειροτερο μου...

Χαρα μου μονο που διαβασα την περιπετεια σας παγωσα...που ζουμε Παναγιτσα μου??????:shock:

Κοριτσια μου τις προαλλες πηρα ενα ζυγαρι μποτες για καθε μερα (εχουν και λιιιιιιγο τακουνακι) και πολυ χαρηκα:D μολις βρω χρονο θα ανεβασω φωτο!

Φιλια Πολλα σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω για κατι την γνωμη σας!

το καλοκαιρι λεμε να ανακαινισουμε την κουζινα μας,βεβαια αυτες τις εποχες για τιποτα δεν μπορεις να προγραμματισεις και να εισαι σιγουρος:?

Εχω μπει λοιπον στην διαδικασια να κοιταω σχεδια κλπ και εχω φαει κολλημα με μια συγκεκριμενη ασπρα-ζαχαρι ντουλαπια με καφε παγκο,σαν αυτη που εχει στην εκπομπη "τι θα φαμε σημερα μαμα" ,πως σας φαινεται???

Πειτε μου γνωμες!!!!

α!και αντι για πλακακι να βαλω πετρα!τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τurwethiel αχ τι μου θυμισες..ο ανηψιος μου μπηκε στο νοσοκομειο 13ημερων με βρογχιολιτιδα..αστα να πανε..περαστικα και αγυριστα..προσοχη μην κολλησετε και εσεις..με ολους οσους μιλαω ειναι αρρωστοι..πολλες ιωσεις..Εγω την μεγαλη οταν την καταλαβαινω την ξαναγυρναω πισω στο κρεβατι της αλλα τις περισσοτερες φορες δεν την παιρνω χαμπαρι και το πρωι την βλεπω διπλα μου να μου λεει ''καλημερα μαμα''.πριν κοιμηθει της εξηγω οτι αν χρειαστει κατι να με φωναξει να μην σηκωνεται οτι ειναι μεγαλο κοριτσακι και πρεπει να κοιμαται στο κρεβατι της κτλ αλλα..στην θεωρια μια χαρα ταπαμε στην πραξη ομως..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά όντως πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες με τον μεγάλο σου. πού κόλλησε ο μικρούλης, στο ιατρείο?τι κόλλησε και χρειαστηκε να νοσηλευτεί?

αχ κορίτσια τα μικρούλια θέλουν πολύ προσοχή...καθαρά χέρια, όχι πολλές αγκαλιές από διάφορους, όχι πολύ κόσμο....

εγω γενικά τα κυκλοφορώ καθημερινές πρωινά που δεν εχει πολύ κόσμο, αποφευγω τις βόλτες στα εμπορικά και τον συνωστισμό τα ΣΚ και φυσικά απαγορεύω τις πολλές αγκαλιές από διάφορους...

mamakonstantinou βάλε καμιά φωτο αν βρεις να σου πούμε γνώμες


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω για κατι την γνωμη σας!

το καλοκαιρι λεμε να ανακαινισουμε την κουζινα μας,βεβαια αυτες τις εποχες για τιποτα δεν μπορεις να προγραμματισεις και να εισαι σιγουρος:?

Εχω μπει λοιπον στην διαδικασια να κοιταω σχεδια κλπ και εχω φαει κολλημα με μια συγκεκριμενη ασπρα-ζαχαρι ντουλαπια με καφε παγκο,σαν αυτη που εχει στην εκπομπη "τι θα φαμε σημερα μαμα" ,πως σας φαινεται???

Πειτε μου γνωμες!!!!

α!και αντι για πλακακι να βαλω πετρα!τι λετε?

και εγω και εγω θελω φωτο η λινκ οπωσδηποτε πλιζζζζζζζζζζζ


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χαρά, αυτό που πέρασες με το μικρό, και καπάκι το ληγμένο γάλα, ...τί να πω...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Χαρά όντως πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες με τον μεγάλο σου. πού κόλλησε ο μικρούλης, στο ιατρείο?τι κόλλησε και χρειαστηκε να νοσηλευτεί?

αχ κορίτσια τα μικρούλια θέλουν πολύ προσοχή...καθαρά χέρια, όχι πολλές αγκαλιές από διάφορους, όχι πολύ κόσμο....

εγω γενικά τα κυκλοφορώ καθημερινές πρωινά που δεν εχει πολύ κόσμο, αποφευγω τις βόλτες στα εμπορικά και τον συνωστισμό τα ΣΚ και φυσικά απαγορεύω τις πολλές αγκαλιές από διάφορους...

mamakonstantinou βάλε καμιά φωτο αν βρεις να σου πούμε γνώμες

το πρωτο τον ειχα παει στο ιατρειο για το πρωτο εμβολιο εκεινη την εποχη πριν 3 χρονια ηταν πολυ σε εξαρση η βροχιολιτιδα και κολλησε τοσα παιδακια τριγυρνουσαν και εγω σαν απειρει τον ειχα αγκαλια και καμαρωνα που βνα ηξερα τωρα εχω βρει καταπληκτικο παιδιατρο που ερεχετε στο σπιτι και ειναι ανθρωπος πανω απο ολα και ειλικρινα δε θα τον αλλαζα ακομα και αν μου εδιναν ενα εκατομμυριο ευρω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...