Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

ευχαριστα νεα!!εννοειται οτι αν εβλεπε κατι θα το ελεγε.ευχομαι να πανε ολα καλα και να τελειωσει αυτη η περιπετεια

Ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σου και την άμεση ανταπόκρισή σου. Εύχομαι και για σένα πάνω απ'όλα υγεία! Αλήθεια, κάθε φορά πιστεύω όλο και περισσότερο στην καλή τύχη που φέρνει παρέα μας εδώ και στην αξία της θετικής ενέργειας που σου στέλνουν άνθρωποι που μπορεί να μην σε ξέρουν αλλά καταλαβαίνουν τι περνάς και συμπάσχουν μαζί σου!:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kisi,πολυ ευχαριστα τα νεα σας!!Μπραβο,παντα καλα νεα ν`ακουτε απο δω και περα!!!Φυσικα κι αν εβλεπε κατι θα σας το ελεγε!!Οποτε,ολα καλα!!Ειναι αληθεια αυτο που γραφεις ,οτι συμπασχουμε με τον αλλο κι ας μην τον γνωριζουμε,γιατι ξερουμε απο πρωτο χερι ,τι αγωνια τραβαει σε καθε εξεταση!!Εδω υπαρχει μια αλληλοσυμπαρασταση,αλληλοκατανοηση και φυσικα θετικη ενεργεια!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!την παρασκευη εχω ραντεβου στν ενδοκρινολο να δουμε αν βρηκαμε τη σωστη δοση.οχι οτι νιωθω και τελεια αλλα καπως αρχισαν να υποχωρουν τα συμπτωματα μετα απο 5 μηνες.αντε να δουμε...ελπιζω να σταματησει καπου εδω το πειραμα τησ δοσης!

Link to comment
Share on other sites

Marian84, εύχομαι να ρυθμιστεί ο οργανισμός σου σύντομα και να αισθάνεσαι καλύτερα!!!!

Netrino 30, όλα καλά; Κάνατε τον επαναληπτικό υπέρηχο και βγήκαν τα αποτελέσματα της παρακέντησης; Όταν αισθανθείς ότι θέλεις να μιλήσεις, εδώ είμαστε όλοι.

Καλό απόγευμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετώ όλο το παρεάκι, έχω καιρό να μπώ και ελπίζω όλοι να είστε καλά.

kisi εύχομαι καλά αποτελέσματα, όλα να πάνε καλά.

Marian 84 ελπίζω να έχετε βρεί τη σωστή δόση και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.Καλό Απόγευμα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Siapnrk ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα της αξονικής και είναι καθαρή. Ο ενδοκρινολόγος είπε ότι όλα είναι καλά αλλά αύριο ο άντρας μου καθ'υπόδειξή του θα κάνει και υπέρηχο κοιλίας για να δούμε εάν είναι όλα καλά και με το συκώτι όπου απορροφούνταν και εκεί αρκετό ιώδιο κατά το ολόσωμο σπινθηρογράφημα. Τι να πω; Οι εξετάσεις δεν τελειώνουν ποτέ, όπως και η αγωνία μας. Ευχαριστώ ωστόσο το Θεό που καταρχήν η αξονική είναι καθαρή. Αύριο θα σας πω για τον υπέρηχο. Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Siapnrk ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα της αξονικής και είναι καθαρή. Ο ενδοκρινολόγος είπε ότι όλα είναι καλά αλλά αύριο ο άντρας μου καθ'υπόδειξή του θα κάνει και υπέρηχο κοιλίας για να δούμε εάν είναι όλα καλά και με το συκώτι όπου απορροφούνταν και εκεί αρκετό ιώδιο κατά το ολόσωμο σπινθηρογράφημα. Τι να πω; Οι εξετάσεις δεν τελειώνουν ποτέ, όπως και η αγωνία μας. Ευχαριστώ ωστόσο το Θεό που καταρχήν η αξονική είναι καθαρή. Αύριο θα σας πω για τον υπέρηχο. Καλό βράδυ σε όλους.

Τέλεια! Καλή επιτυχία και στον υπέρηχο!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις μπόρεσα, είπα να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας. Και ο υπέρηχος κοιλίας ήταν καθαρός!!! Τώρα σε 2 μήνες θα κάνει ορμονικές για να δούμε εάν θα τον καλύπτει η νέα δοσολογία του Τ4 που ξεκίνησε τώρα διότι από Τ4 των 125 πήγαμε σε Τ4 των 175 (είναι 84 κιλά περίπου). Με το Τ4 των 125 η TSH του ήταν 0,7. Σε 1 χρόνο από τη λήψη ιωδίου, δηλαδή τον Απρίλιο, θα κάνουμε επανέλεγχο, για να δούμε ότι όλα βαίνουν καλώς. Νοιώθω πραγματικά ανακουφισμένη διότι αυτές τις μέρες δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Τουλάχιστον οι πρώτες ενδείξεις για την πορεία του θυροειδούς είναι θετικές και εύχομαι έτσι να συνεχίσουν.

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράστασή σας. Θα παραμείνω στην παρέα μας. Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σε όσους αναμένουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Μόλις μπόρεσα, είπα να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας. Και ο υπέρηχος κοιλίας ήταν καθαρός!!! Τώρα σε 2 μήνες θα κάνει ορμονικές για να δούμε εάν θα τον καλύπτει η νέα δοσολογία του Τ4 που ξεκίνησε τώρα διότι από Τ4 των 125 πήγαμε σε Τ4 των 175 (είναι 84 κιλά περίπου). Με το Τ4 των 125 η TSH του ήταν 0,7. Σε 1 χρόνο από τη λήψη ιωδίου, δηλαδή τον Απρίλιο, θα κάνουμε επανέλεγχο, για να δούμε ότι όλα βαίνουν καλώς. Νοιώθω πραγματικά ανακουφισμένη διότι αυτές τις μέρες δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Τουλάχιστον οι πρώτες ενδείξεις για την πορεία του θυροειδούς είναι θετικές και εύχομαι έτσι να συνεχίσουν.

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράστασή σας. Θα παραμείνω στην παρέα μας. Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σε όσους αναμένουν!!

Καλησπέρα σε όλους :D

kisi χαιρομαι που όλα πήγαν καλά. Απο δω και πέρα μονο καλά νέα!!!

sonia64 & marian84 καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι καινουρια αν και αρχισα να σας διαβαζω απο την ανοιξη περιπου!Πριν απο 2 χρονια εκανα κι εγ ολικη αφαιρεση θυρεοειδους και 5η 6 λεμφαδενες αν θυμαμαι καλα.τον Ιουνιο του 2011 εκανα το ιωδιο και τωρα τον Σεπτεμβριο εκανα το ολοσωμο το σπινθηρογραφημα για να δουμε τι ειχε γινει με το ιωδιο.Ευτυχως πηγαν ολα καλα,το ειχα καψει ολο!

Τωρα παιρνω Τ4 200 για 3 μερες και 250 για τις υπολοιπες 4.Αυτα που διαβαζω λιγο με τα ψυχοσωματικα με ανακουφιζουν εν μερει γιατι καταλαβαινω οτι δεν ειμαι πλεον καταφαντασιαν ασθενης!Αυτο που δεν ηξερα και δεν καταλαβαινω ειναι γιατι καποιες αλλαξαν το Τ4 και πηραν αλλο χαπι?Εγω πως θα ξερω οτι το Τ4 ειναι το καταλληλο?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα αποτελεσματα του θυρεοειδη και το σημαντικοτερο η θυρεοσφαιρινη TG 0,1!!To ιωδιο εκανε πολυ καλα την δουλεια του!!!Το μονο που μου ελειπε Β12 και σιδηρος ,γι αυτο και ειχα εντονη τριχοπτωση εδω και 3 μηνες!!Σας το γραφω για καποιες που ειχατε το ιδιο προβλημα.Marian84 καλα αποτελεσματα και σε σενα!!siapnrk σε ευχαριστω πολυ!!

Stellaps μπραβο, πολυ καλα τα νεα σου!!Μου εκανε εντυπωση η πολυ μεγαλη δοση Τ4!!!Δεν εχεις ταχυπαλμιες?Εγω παιρνω Τ4 των 150 και δεν εχω καποιο προβλημα.Αν και συ αν νιωθεις καλα,τοτε πιστευω οτι ειναι το καταλληλο.

Link to comment
Share on other sites

sonia χαιρομαι πολυ για σενα!Ειχαμε συναντηθει σε καπιο αλλο foroum και μου ειχες πει για αυτο εδω!Εκανες παλι ιωδιο?Νομιζα οτι το ειχες καψει ολο την τελευταια φορα που ειχαμε μιλησει.Οσο για την τριχιπτωση εχω κι εγω πολυ,και δεν ξερω αν φταιει η διαιτα που κανω.Παντως τωρα που το ανεφερες θα κοιταξω κι εγω το σιδηρο.Οσο για τις ταχυπαλμιες εχω γι'αυτο και παιρνω τα interal και ειμαι οκ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...