Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Αγαπημένες εταιρείες για ρούχα εγκυμοσύνης


papagalitsa

Recommended Posts

Kalispera, isos iparxei idi tetoio thread αν και δε το είδα, αλλά για πείτε αν είχατε/ έχετε καταστηματα για ρουχα εγκυμοσυνης και θηλασμου αγαπημένα??

θα ξεκινήσω εγω

Ειχα πάρει ένα υπέροχο παντελονι τζιν απο τα next, πολυ το ευχαριστηθηκα!! έχω πάρει και άλλα ρούχα απο το next (αγγλικό καταστημα ονλαιν) και σχεδον πάντα εμεινα ευχαριστημένη!

Απο τη γνωστή μου τη Δέσποινα (μανουλα 4 παιδιων παρακαλω) στη Θεσσαλονίκη κοντα στο πατρικό μου ( Γραβιας με Βασ. Ολγας) ρούχα κανονικα αλλά έχει μπλουζάκια εβαζε, φορέματα κρουαζε που βολέυουν στο θηλασμό και αλλα τέτοια ρουχαλάκια μη εγκυμοσύνης που με βολεψαν μια χαρα στην εγκυμοσυνη και τα κρατας και για μετα!

επίσης τίμησα και το ebay, kirios to aggliko!

εσωρουχα είχα πάρει απο τα Λητω της cariwell.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω δυο φορεματακια απο το mothercare τα οποια μου τα εκαναν δωρο.

Ολα τα υπολοιπα ταα εχω αγορασει απο τα h&m. Ειναι αρκετα οικονομικα σε σχεση με τα υπολοιπα που εχω δει και το στυλ τους ειναι νορμαλ!

Εχω αγορασει παντελονια, σορτσακια, μπλουζακια και πουκαμισακια και σουτιεν θηλασμου.

Τωρα θα ξαναπαω για να παρω κανενα τιραντακι και ακομα δυο σουτιεν.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Να ρωτήσω κάτι ziu_zitsu και γενικά όποια κοπέλα διαβάζει. Μένω Αθήνα. Δεδομένου οτι έχω 2-3 κολάν και 2 παντελόνια τζιν με λάστιχο απο τα Mothercare -τα πηρα στις εκπτώσεις-, θα φοράω και τα κανονικά μου με μια πατέντα στο κούμπωμα, ψάχνομαι για τοπάκια, μπλουζάκια (καλοκαιρινά, φθινοπωρινά και χειμωνιάτικα) οικονομικά που να μην είναι τα κλασσικά "εγκυμοσύνης". Δυστυχώς στα καταστήματα βρεφικών ειδών, ό,τι έχω δει στις βιτρίνες πιτζαμο-φερνει, ή έχει υπερβολικά φλοράλ και μοιάζει..καπως, ή πουά και γενικώς κάτι σχέδια που δυσκολα συνδυάζονται.

Ξέρει κανεις ποιά υποκαταστήματα h&m αττικής έχουν ρούχα εγκυμοσύνης; Ξέρω σίγουρα οτι αυτό του mall στη νεραντζιώτισσα ΔΕΝ εχει γιατί ρώτησα το Σάββατο που πήγα.

Και ακόμα και αν δε γνωρίζετε, γνωρίζετε κάποια οικονομική αλυσίδα (οχι 50 ευρώ η μπλούζα όπως είδα στα Mothercare) που να έχει..ρούχα που να μοιάζουν κάπως με τα προ-εγκυμοσύνης; Λίγο πιο..μοντέρνα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


tt179234.aspx

0Utkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ziu_zitsu mou ekanan doro 2 rouxakia apo H&m egimosinis, kai ta forao, omos poiotika de me xetrelanan, ta noumera sta pantelonia ta vrisko poli mikra. δηλαδη χρειαστηκε να πάρω το προ-τελευταίο νούμερο εγω που συνηθως ειμαι μιντιουμ στα ρουχα μου, οποτε πιστεύω μια κοπέλα με λίγο παραπάνω κιλα θα δυσκολευτεί!

Vicky_89

δοκιμασε μαγαζια κανονικά και όχι απαραίτητα εγκυμοσύνης, υπάρχουν πλέον τόσες ωραίες φορμες σε πιο φαρδια ρούχα που σίγουρα κάτι θα βρεις. εγω μεχρι και 7 και παραπανω απο όσο θυμάμαι φοραγα φανελακια μικρομονταλ της Μινερβα (τα κανονικά δηλαδή), για τα λοιπα φρόντισα να είναι ταυτόρονα βολικά και σα ρούχα θηλασμου

τελος δοκίμασε και ονλινε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

εγω ολα τα ρουχα εγκυμοσυνης μου τα πηρα απο τα prenatal.τρομερη ποιοτητα.οι τιμες ειναι κανονικες προς τσιμπημενες αν σκεφτει κανεις ομως οτι δεν χαλανε τα ρουχα με το πλυσιμο οτι ειναι τελεια και απαλα για χρονια νομιζω οτι αξιζει.μαλιστα επειδη γενουσα χειμωνα δεν εβρισκα μπουφαν θυμαμαι και βρηκα εκει μπουφαν εγκυμοσυνης που μετα μαζευε και το φοραω ακομη και τωρα..εχω ακουσει και για H&M οικονομικα και βολικα ρουχαλακια δεν εχω ομως προσωπικη εμπειρια!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

τα hm ηταν πολυ βολικά, και ιδανικά τα τοπ για τον θηλασμό. ειναι φανταστικά. οτι παιρνετε που αφορά θηλασμό σε ρουχα, να ειναι χωρίς μανίκι - γιατί τότε τα φοράτε και κάτω από ζακέτες και βγαίνουν κ το χειμώνα.

όμως επειδη τα φοραγα μερα νυχτα ενα χρονο ψιλοδιαλυθηκαν, η ποιοτητα ειναι χαλια. αλλα δε σε νοιαζει για αυτο το λιγο διάστημα μονο τι θα γινει με το ρουχο.

premaman ηταν χαλια η ποιότητα, και ενα παντελονι και ενα μακρυμανικο θηλασμου που πηρα.

prenatal αντιθετως πολυ καλυτερα όντως.

να προσεχετε τι ποσοστά έχουν σε βαμβακερό.

έχω προσέξει ότι τελικώς μόνο τα 100% βαμβακερά ρουχα κρατάνε κ είναι πιο υγειινά κιόλας.

αλλά για εγκυμοσύνη θες αναγκαστικά ελαστικά παντελόνια.

το ιδανικότερο όλων ήταν τα κολλάν εγκυμοσύνης. !! ειναι πολυ πιο βολικα και σιγουρο οτι κανουν όλες τις ώρες κ συνδυάζονται με πολλά ρούχα.

εγω είχα κληρονομησει απο αδερφη μου πολλα παντελονια εγκυμοσύνης οπότε τεστάροντάς τα είδα ότι τελικώς μόνο κολλάν εγκυμοσύνης φόραγα!


 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αν και βλέπω πως στο θέμα δεν είναι αρκετό για κάποιους μήνες τώρα, γράφω μήπως βοηθήσω και εγώ με την σειρά μου…

Πολύ καλή ποιότητα και σε καλές τιμές έχει και το asos.com. Παρήγγειλα κάποια φορέματα (πρέπει να ντύνομαι προσεγμένα στην δουλειά δυστυχώς...) τώρα το καλοκαίρι και με σώσανε! Τα βρήκα όλα στην ενότητα με τις εκπτώσεις (maternity -> sales) και οι τιμές τους ήταν από 14 έως 30. Έχει και πιο ακριβά εννοείται απλά ήθελα να μείνω σε αυτά τα πλαίσια αφού ήθελα αρκετά. Αν το προσέξεις και πάρεις λίγο πιο φαρδιές γραμμές ουσιαστικά είναι σαν ανάλαφρα φορέματα που μπορείς να τα βάλεις και μετά! Το πρόβλημα μου είναι πως δεν βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ παντελόνια εγκυμοσύνης τύπου «κοστούμι»… μόνο παντελόνες και τύπου φόρμες βρίσκω :(

Κολάν και καλσόν θα δω σε λίγο καιρό αν θα βγάλει το asos σε εκπτώσεις αλλά γενικά δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα καταστήματα στην Ελλάδα για να συγκρίνω αν συμφέρει ή όχι…

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...