Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

      Όχι δεν έκανα γιατί σκέφτηκα να μείνω στον αρχικό προγραμματισμό που μου έδωσαν από το κέντρο. Είναι και περίεργοι αυτοί θα μου την έλεγαν αν έκανα του κεφαλιού μου. Τώρα αν θέλει 48ωρο σκέφτηκα πως μετά θα παω Κυριακή σε κάποια κλινική τύπου Ιασώ. Έκανα και δευτερο τεστακι predictor και βγήκε θετικό κ αυτό 🙏

      Ευχαριστω για τον ενδιαφέρον σου 💕

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalhspera κοριτσακια μου..εγω εφαγα μισο μπωλ παγωτο το απογευμα και τωρα φοβαμαι να κοιμηθω μην μου ερθει να ξερασω και πνιγω..ειμαι τελειως..αχ κοριτσακια μου παρασκευη μαλον παιρνω τα μπογαλακια μου και παω κλινικη..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

ποσο ειναι η πιεση σου?οι τρανσαμινασες με τι εχουν να κανουν?

Σημερα ευτυχως εχω 11 με 7...

Αλλα ηταν 14,5 με 9

Οι τρανσαμινασες εχουν να κανουν με την κατασταση στο συκωτι και σε συνδιασμο με την κακή πιεση ειναι αλερτ!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανεις καποια αγωγη?

εγω τι θα κανω που μου εχει μπαστακωθει.15 με9 σημερα.και εχεις τους αλλους και σου λενε δεν ειναι τιποτα εισαι μικρη θα περασει.αυριο θα κλεισω ραντεβου με καρδιολογο να δουμε.

ζωζα καλη ξεκουραση και αυριο με το καλο να αντικρισεις το μωρακι σου


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

αστα.εν το μεταξυ πιεση εκανα μια μερα πριν γεννησω.η τελος παντων τοτε το διαπιστωσα.τι το ηθελα και περναγα εξω απο ενα φαρμακειο μπηκα ......16 με 10.μου λεει να παρεις τον γιατρο σου οπωσδηποτε.πηγα κατα τις 0.00 και μου λεει ελα το πρωι (ετσι κι αλλιως ειχαμε ραντεβου) και με κρατησε μεσα.ειχα ηδη διαστολη 2.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω κανονικα εχω υποταση και δεν ειχα μετρησει καν πιεση...

Του λεω εντωμεταξυ σαν να πριστηκαν λιγο τα ποδια μου, λιγο ομως...

και με στελνει να παρω πιεση - αν και του ελεγα οτι γενικως εχω υποταση...Ε, καπως ετσι το καταλαβα!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα πέρα για πέρα, είμαι πρωινο τυπακι σημερα!

Σηκωθηκα στις 5 για τουαλετα και ειδα ροζ βλεννα.

χμμμμ ειχα και κατι πονακια...

Ξανα προσπαθω να κοιμηθω γενικα ημουν ανησυχη - στις 7.30 παω παλι τουαλετα κι αλλη ροζ βλεννα.

Πιθανα σκεφτηκα οτι ηταν απο τον τραχηλο το πωμα, μιλησα και με τη μαια και μου το επιβεβαιωσε.

Βεβαια ρυθμικα πονακια δεν εχω, αλλα το ψαχνω.

Αυριο θα παω να με δουν αν δεν εχει γινει κανα εκτακτο σημερα!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα

τα νεα μου....

ο μπεμπης δεν μεγαλωνει,μεσα σε 15 μερες πηρε μονο 100 γρ

οι διαστασεις του ειναι φυσιολογικες αλλα δεν παχαινει γιατι δεν τροφοδοτειται καλα απο τον πλακουντα

εχουμε θεμα αιματωσης

σημερα θα μιλησω με την αιματολογο και θα παω και στον γυναικολογο

να μου εξηγησει τι γινεται

αλλα μαλλον θα το παρουν το μπεμπε πολυ νωριτερα

ο υπερηχογραφιστης ειπε doppler καθε εβδομαδα και οταν "το περιβαλλον γινει εχθρικο για το μωρο ,θα το παρουμε"

οτι καταλαβατε........

ουτε αυτο δεν θα χαρω,μιλαμε τωρα για καισαρικη,για θερμοκοιτιδα κτλ.

ευχομαι μονο να ειναι γερο,τιποτα αλλο πια.....

ειμαι πολυ στεναχωρημενη

θα ξαναμπω αυριο να σας πω τα νεα μου

εκτος αν λαβετε κανενα sms οτι γενναω

κοριτσια σας ευχομαι τα καλυτερα

αλλα δεν θα κατσω στο καφε γιατι μου ερχονται συνεχεια κλαματα,οταν τα σκεφτομαι ,οποτε θα ξεχαστω με την δουλεια προςς το παρον και βλεπουμε

σας φιλω ολες


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Γκελλάκο μας, μην απογοητευεσαι...

Ολα θα πανε τελεια και θα εχεις τη σκεψη μας!!!

Αν δεν τρεφεται καλα το μπεμπεκι καλυτερα να το παρετε πιο νωρις, σημασια εχει να ειναι καλά, ουτε ο τρόπος γεννας ουτε τίποτα!!!

ΝΑ μας κρατας ενημερες σε παρακαλω!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουκα γεννας ε? αντε, στειλε κανα sms και σε μενα να ξερω τι γινεται. Νομιζω απο την ωρα που θα αποβληθει το πωμα, ξεκιναει η διαδικασια τοκετου. Δωσε προσοχή στα πονακια σου, μπορει να γινουν τακτα ανα πασα ωρα.

Γκελακο μου, αυτο που σου λεει η μπουμπου ισχυει, αν δεν τρεφεται καλα, δεν υπαρχει λογος να μεινει αλλο μεσα. Το θεμα ειναι να βοηθηθει με οποιο τροπο μπορει, και οχι ο τροπος γεννας. Καταλαβαινω οτι δεν το φανταζοσουν ετσι, αλλα προτεραιοτητα εχει η υγεια σου πρωτα απ' ολα και του μωρου σου βεβαιως.

Ζωουλα μου, πως εισαι?

Νεφελακι εσυ?

Τα υπολοιπα κοριτσακια ολες καλα?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουκα γεννας ε? αντε, στειλε κανα sms και σε μενα να ξερω τι γινεται. Νομιζω απο την ωρα που θα αποβληθει το πωμα, ξεκιναει η διαδικασια τοκετου. Δωσε προσοχή στα πονακια σου, μπορει να γινουν τακτα ανα πασα ωρα.

Σμουτσακι μου ετσι ειναι...απλα σε μερικες κοπελες αργει να ξεκινησει μπορει να κανει και 2-4 μερες μετα την αποβολη του πωματος!

Γενικως το παρακολουθω, ειμαι πια σε αλερτ, για να δούμε...

Θα στειλω sms για οτι γίνει!

ΥΓ. Ενα κομμωτηριακι θα το χτυπησω παντως σε καμια ωριτσα, ετσι να μας βρισκεται!!χοχοχο

Πως πας με τη δουλεια??? Προσαρμοστηκες?


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...