Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Δεν ειχα ποτε συμπτωματα εγκυμοσυνης! Για την ακριβεια τα συμπτωματα ηταν ολοιδια με εκεινα που εχεις οταν περιμενεις περιοδο.. Λιγο πρηξιμο στο στηθος, λιγα πονακια ε αυτα. Να φανταστειτε εκανα το τεστ εγκυμοσυνης για πλακα τη δευτερη μερα καθυστερησης, γιατι με τον αντρα μου χρησιμοποιουσαμε τη διακεκομενη μεθοδο επι χρονια χωρις καποιο αποτελεσμα εγκυμοσυνης, οποτε ημουν σιγουρη πως δεν ημουν. Γενικα δεν επιδιωξαμε ποτε προ γαμου να κανουμε παιδι και μετα το γαμο λεγαμε να περιμεναμε κανα χρονο.. Αλλα το τεστ βγηκε θετικο και η αληθεια ειναι οτι δεν το πηρα και πολυ ψυχραιμα!

Κατοπιν εορτης, θυμηθηκα πως 2 βδομαδες πριν την ανακαλυψη, ειχα 3 μερες συνεχομενα δεκατα 37 με 37,3 αλλα δεν ειχα δωσει σημασια γιατι λιγο η θαλασσα, λιγο το αυγουστιατικο αερακι, θα την αρπαξα σκεφτηκα. Οποτε το μοναδικο μου συμπτωμα ηταν αυτα τα δεκατα. Απο εκει και περα, ουτε ναυτιες, ουτε εμετους, τιποτα απολυτως!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας. Θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο να εχω συμπτωματα αμεσως μετα την συλληψη. Εχω πονους περιοδου το στηθος οσο παει και πρηζεται περισσοτερο μερα με την μερα ποναει η μεση μου καθως και η πλατη μου. Ειχαμε ελευθερη επαφη την 6 μερα του κυκλου μου την 14 και την 16 με σταθερο κυκλο 28 ημερων. Σημερα βρισκομαι στην 22 μερα και περιοδο (δεν) περιμενω στις 13 του μηνα. Επισης θα ηθελα να επισυμανω οτι τις 2 τελευταιες μερες που μετραω την θερμοκρασια μου ειναι 37 με 37.4 και εχθες ειχα και κατι σαν τραβηγματα στην κοιλια οταν σηκωνομουν. Θα ηθελα τις γνωμες σας. Λετε????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιωάννα!!! Λοιπόν πρώτη φορά τ ακούω για τόσο σύντομα να έχεις συμπτώματα αλλά δεν τ αποκλειω κιολας!!! Κάθε σώμα και εγκυμοσύνη διαφορετική!!!

Σου ευχομαι να ναι σπορακι!!!

Έλα στην δίπλα παρέα μας που τα υπόλοιπα κορίτσια έχουν ψάξει περισσότερο το θέμα και ίσως ξέρουν καλύτερα!!! Έχουμε κάνει καλό παρεακι!!!

Το θέμα είναι είμαι έγκυος ή όχι καθυστερημένη σύλληψη και γόνιμες μερες


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αν και πρωτη φορα εγκυος απο οσο ξερω καθε εγκυμοσυνη ειναι εντελως διαφορετικη...... Επισης τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν αρκετα με τα συμπτωματα της περιοδου.... εγω ειχα τετοιους πονους περιοδου...που δεν το περιμενα με τιποτα να ειμαι εγκυος..ελεγα ε θα μου ρθει παλι..συν πρησμενο στηθος ... την καλυτερη απαντηση ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...οπως ημουν και εγω..μονο η β χοριακη μπορει να στην δωσει...οχι τεστ..γιατι ενα αρνητικο τεστ μπορει να ειναι θετικο...ενα θετικο ομως ΠΟΤΕ αρνητικο..χεχε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους/όλες! Φιλες εμπειρες μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω.Εχω ταση υπερθυρεοειδισμου και παρακολουθω τις τιμες θυρεοειδή και τυχον αλλαγες στην περιοδο μου μετα απο συσταση της ενδοκρινολογου μου. Καμια αξιοσημείωτη αλλαγη ως τωρα που να οφείλεται εκει..ομως αυτον τον μηνα η περίοδος ήρθε πολυ ελαφριά και μαλιστα μετα απο 2 μερες ροζ μονο. Τσίμπημα αρκετα σαν τραβηγμα και σουβλιτσες που ποτέ δεν είχα . Γενικά, μια άλλη περίοδος , με αλλες αισθησεις και χαμηλά . Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; θα ηταν ευπρόσδεκτη αν και ξαφνική λιγάκι !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες! Φιλες εμπειρες μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω.Εχω ταση υπερθυρεοειδισμου και παρακολουθω τις τιμες θυρεοειδή και τυχον αλλαγες στην περιοδο μου μετα απο συσταση της ενδοκρινολογου μου. Καμια αξιοσημείωτη αλλαγη ως τωρα που να οφείλεται εκει..ομως αυτον τον μηνα η περίοδος ήρθε πολυ ελαφριά και μαλιστα μετα απο 2 μερες ροζ μονο. Τσίμπημα αρκετα σαν τραβηγμα και σουβλιτσες που ποτέ δεν είχα . Γενικά, μια άλλη περίοδος , με αλλες αισθησεις και χαμηλά . Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; θα ηταν ευπρόσδεκτη αν και ξαφνική λιγάκι !

Καλημερα Καίτη!

Αρχικα για τον υπερθυροειδη δεν καταλαβα..περνεις αγωγη και δεν εχει αλλαξει τιποτα στις τιμες?????

Μονο 2 μερες ροζ????αρα έχεις καθυστερηση...εε??

Θα ηθελες αυριο μεθαυριο να κανεις ενα τεστ η μια χοριακη για να δεις αν οντως εισαι εγκυος??πολλες κοπελες απο οτι εχω διαβασει ειχαν στην αρχη μια εγκυμοσυνης ροζ υγρα........ειναι η ''ψευτικη''περιοδος....

Ευχομαι οτι ποθεις να το εχεις!!το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω είχα 11 μέρες καθυστέρηση κι όταν έκανα τεστ ήταν αρνητικό..πρήξιμο φουλ, τα στήθη μου δεν μπορούσα να τ αγγίξω. Ξανακάνω τεστ ξανά αρνητικό. Εν τω μεταξύ ενα μήνα πριν είχα ξανά καμια δεκαριά μέρες καθυστέρηση κι είχα κανει κ τότε τεστ ( αρνητικό).

Στις 14 μέρες έκανα ξανά τεστ κι ήταν θετικό, έκανα Β χοριακη και.....τον Οκτώβρη κρατούσα στα χέρια μου ενα κλαψιαρικο τρισχαριτωμενο ζουζουνακι!!!

Όταν πήγα στο γιατρο 4 μέρες μετά το θετικό τεστ δε φαινόταν τίποτα στο υπερηχογράφημα γτ είχα καθυστερημένη σύλληψη. Σε ολα τα υπερηχογραφήματα φαινόταν 2 βδομάδες μικρότερο.

Κορίτσια πάρτε το χαλαραααααα κι ολα θα ρθουν;)

Καλη επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ειναι φυσιολογικο να εχω συμπτωματα αμεσως μετα την συλληψη. Εχω πονους περιοδου το στηθος οσο παει και πρηζεται περισσοτερο μερα με την μερα ποναει η μεση μου καθως και η πλατη μου. Ειχαμε ελευθερη επαφη την 6 μερα του κυκλου μου την 14 και την 16 με σταθερο κυκλο 28 ημερων. Σημερα βρισκομαι στην 22 μερα και περιοδο (δεν) περιμενω στις 13 του μηνα. Επισης θα ηθελα να επισυμανω οτι τις 2 τελευταιες μερες που μετραω την θερμοκρασια μου ειναι 37 με 37.4 και εχθες ειχα και κατι σαν τραβηγματα στην κοιλια οταν σηκωνομουν. Θα ηθελα τις γνωμες σας. Λετε????

Α! Κι εγω Ιωσννα τη σύλληψη την κατάλαβα. Το ίδιο βράδυ είχα κατι τσιμπήματα κ λέω " εχει γούστο....;)" σαν το τράβηγμα που λες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπελα μου για 2 μερες ακομα ειχα μονο ροζ ανοιχτο στο σκουπισμα...έστειλα στην γιατρο μου μηνυμα και μου ειπε να κανω εξεταση για πιθανη κυηση ! Ακομα δεν πηρα τεστ...αγχωθηκα και μετα λεω μπαααα επειδη την πρωτη μερα ειχα κοκκινο ανοιχτο αιμα αλλα πολυ λιγο.. αγωγη δεν παιρνω ακομα ηταν στο 2,7 οι τιμες μου στην τελευταία εξεταση...ειμαι στο τσακ να παρω τεστ ακομα πρησμενη ειμαι ..!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια θελω την γνωμη σας...!!!περίμενα να αδιαθετήσω στις 14 του μήνα αλλα τπτ στις 9 είχα κάποιες καφέ κυλίδες για 2 μερες...Εχω 16 μέρες καθυστέρηση πονάκια χαμηλα και εντονα πρησμένο στήθος και τσιμπιματακια στο στήθος...ακόμα και στο παραμικρό αγγιγμα πονάω..!!Εκανα χθες ενα τεστ εγκυμοσύνης αλλα βγήκε αρνητικο περιμένω βεβαια την τρίτη να παω στον γυναικολόγο...Θέλω τόσο πολυ ενα μωρακι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Όλα δείχνουν να είσαι έγκυος με τόσες μέρες καθυστέρηση, και το δικό μου τεστ είχε βγει αρνητικό, μην τα εμπιστευεσαι 100%!!! Μέχρι να πας στον γυναικολόγο μπορείς να κανεις και μια εξετάση μοριακής να δεις!!! Σου ευχομαι να ναι θετικό!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χοριακης όχι μοριακής....

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου....Θα περιμενω μεχρι την Τριτη τα εχει ολα κανονισμενα ο γιατρος μ και για χοριακη υπερηχο...απλα θα κανω υπομονη μεχρι την Τριτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...