Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Βροχούλα να τον χαίρεσαι το γιο!!!Γερός κ δυνατός!

Πότε είναι πιο ωραία να γεννας χειμωνα ή καλοκαίρι;

Μαριάνθη μια χαρα η μικρούλα σου...τί θα πει ο γιατρος δεν ξέρω!

Νινάκι χρόνια πολλά να σε χαιρονται!

Καλέ χθες γιατί πήγατε την κουβεντα στο φβ;

Μάχη ωραιο το νυφικο φορεμα!

Ευχαριστω αγαπη για τις ευχες! Προτιμω τον χειμωνα που δεν ιδρωκοπας,τρως και την κλεισουρα ουτως η' αλλως και οταν εχει ξεπεταχθει το μωρο εχει πιασει ανοιξη.μεχρι να χασεις κανα κιλο δεν σε βλεπει ανθρωπος,οποτε κανεις θεαματικη εμφανιση οταν ξεκινησουν οι ζεστες....καλα εμενα οι ορμονες μου μετα τις γεννες ηταν καπως και δεν ειχα ορεξη για πολλα σουρτα φερτα,οποτε ο χειμωνας ειναι δικαιολογια για να καλυψεις τα ψυχολογικα σκαμπανεβασματα της γεννας....και με βολευε....Και την μεσαια μου Γεναρη την εχω γεννησει!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βροχουλα να χαίρεσαι το παιδακι σου! Κι ο δικός μου τέτοια μέρα θα γιορταζει του χρόνου.

Αντωνία μου τι κανει η μικρή σου τι σας ειπε ο γιατρος?

Ευχαριστω μαναρι και ολες τις κοπελες που μου ευχηθηκαν!!Να χαιρεσαι καισυ το αγορακι σου;)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κεραυνοι και αστραπες εξω.....και θεομηνια απο βροχη μπρρρρρ...οπως λεει και το ψευδωνυμο μου november rain!.αχ τι ωραια στο κρεββατακι μου...ολο μου το κορμι ποναει βεβαια,τριζουν τα κοκκαλα μου:eek:

Αντωνιτσα κουραγιο με τις κωλοιωσεις και περαστικα σας....

Σημερα καταχαρηκε το παιδακι μου,πηγαμε στο νηπιαγωγειο με τον ανηρ και την Μαγδαληνη και εσβησε τα κερακια....5 χρονων κοτζαμ παληκαρακι....αχ ποτε θα μου φυγει απο την αγκαλια μου και δεν θα το παρω χαμπαρι.....επισης τα πηγαμε και κανανε εξετασεις αιματος τα 2 μεγαλα σημερα,τις ζητησε ο παιδιατρος βασει πρωτοκολλου:confused: ο γιος μου δεν εκλαψε,η κορη εννοειτε πως ακουστηκε.αλλα μετα απο δυο καραμελες και ενα πατατακι το ξεχασε;)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλτες από τώρα να φρουρούν το δέντρο! χαχα

Δεν θα μπορούσες να πάρεις ένα απλό δέντρο και από πάνω να ρίξεις βαμβάκι για να μοιάζει με χιόνι;

Της ειχα βαρεθει τις πατεντες,μεχρι που ειχα κανει ενα δεντρο καρακιτσαριο τα προηγουμενα χρονια.οχι οτι δεν θα μπορουσα να το κανω αυτο που λες,αλλα μαλλον με ετρωγε η τσεπη μου:rolleyes: χαχαχα


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι;;;:shock::shock::shock: Εντάξει, εμείς με τα κιάλια σας κοιτάμε!

Και η μεσαία σου αφρατοζουμπουρλό μωράκι!

Χρόνια πολλά στο παλικάρι σου! Πάντα γερός και ευτυχισμένος να ναι!

Ητανε μεγαλα ολα απο την κοιλια,γυρω στις 37 βδομαδες πανω απο 3750-3800 τα γεννουσα,γιαυτο και εχουν τετοια αναπτυξη,το dna τους δηλαδη,εγω δεν κανω τιποτα ιδιαιτερο,ομως τα ταιζω με ευλαβεια στις 3 ωρες..λεπτο παραπανω....κιαν κοιμουνται τα ξυπναω,ισως επειδη κιολας δεν χανουν κανενα γευμα ειναι αφρατα,δεν ξερω τι αλλο ναναι. Α! Ο μπαμπας τους 1,90 μπορει και να του μοιαζουνε,μακαρι δηλαδη:-)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα τελικα μόνο εγω κοιμάμαι αργα καλέ; Τωωωωρα ξεμπέρδεψα. Αφού κοίμιζα το μωρό πόση ωρα, μετα η τρελή καθάριζα την κουζινα. Μάζεψα και κατι ρούχα απ έξω κι εκει που λεω να ξαπλώσω, με πιάνει μια καταραμένη υπερένταση αλλο πράγμα!!!!

Βροχούλα μου αν και άργησα λιγο, να τον χαίρεσαι τον γιοκα Σου. Να ναι παντα ευτυχισμένο. Ολο βροχές λες... Που βρίσκεσαι; Δεν θυμάμαι πόλη!!!

Κορίτσια λέτε για άλματα και τρομαζω!!! Μετα απο αυτο που πέρασα, τωρα περιμενω το πολυπόθητο άλμα που ξεκινάει την επόμενη εβδομαδα. Μακάρι να το περάσει ανώδυνα γιατι δεν σας κρύβω ότι είχαμε μπει σε πολυ καλό προγραμμα. Μόνο να ρυθμίσουμε τον βραδυνο μας ύπνο θέλω και να κοιμόμαστε νωρις μπας και εχω λιγο χρόνο με τον άντρα μου να μείνουμε τα δυο μας. Εκείνος σημερα μου γυρησε αργα απο τη δουλεια και νιώθει ότι τον περιτριγυρίζει γρίπη. Του έφτιαξα χαμομήλι και βλεπουμε. Ελπιζω να μην ειναι χειρότερα αυριο. Εκείνος βεβαια όσο τον ξερω δεν ειναι και τοσο επιρρεπής στις ιώσεις σε αντίθεση με εμενα. Γι αυτο και οι δυο εμβολιαστικαμε προληπτικά λόγω παιδιού.

Τωρα στη μικρη μας... Όλα καλα δόξα το θεό. Και πεζουμε και μιλάμε και γελάμε και κοιμόμαστε... Μια χαρα (φτου φτου μη το ματιασω). Αυτα τα χεράκια να μην βάζαμε στο στόμα με μανία, καλα θα ήταν. Κάποιες φορές μου δείχνει ότι ποναει. Προφανώς στα ουλα.

Αυτα... Σας καληνύχτω...


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.Τι κανετε?Εγω καλα κρατω ακομη.Η μερα δεν πηγε τοσο ασχημα,πρωτον γιατι η δαναη ειναι στην αναρρωση και δευτερον η μελινα το περναεο απο ξωφαλτσα εως καθολου.Για να σας εξηγησω ειναι ιωση που κανει σπυρακια στο στομα-χερια-ποδια και την ιδια πληγη στο λαιμο.Φαρμακα δεν παιρνουμε,μολις η ιωση κανει τον κυκλο της,τα σπυρακια ξεραινονται και φευγουν.Σ αυτο το σταδιο ειναι η δαναη.Με τη μελινα δε μπορω νς βγαλω ακρη.Εχει δυο τρια σπυρακια στα ποδια μονο για τα οποια χθες ξεσηκωσε με το κλαμα της ολη τη γειτονια.Σηκωνομασταν,τα πλεναμε,βαζαμε κρεμα,καλτσες για να μην τα ξυνει...τι να σας λεω..

αυτο το παιδι εχει ολα τα καλα του κοσμου,ο τι αφορα ομως ιατρικο θεμα τη φοβιζει τοσο πολυ που δεν παιζεται.Σημερα ολη μερα ειναι μες στην τρελη χαρα,λές και δεν εγινε τιποτα.Νομιζω οτι αυριο θα πανε κι οι δυο σχολειο κι εγω τζαμπο για χριστουγεννιατικα για να ξελαμπικαρω.

Αυτό είναι το καλό με τα παιδιά: ότι ξεχνάνε γρήγορα!:D

Περαστικά σας πάντως και σύντομα να μπείτε πάλι στους ρυθμούς σας!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συνειδητοποιησα οτι στο καφε μας γινεται της "μπεμπας το καγκελο"!!.Καλε εκτος απ τον λουκα,τον στεργιο καο τον νικολα εχουμε αλλο μπεμπη?Πολλες νυφες...χαμος.Ποπακι τρελαθηκα με τη μπουμπου σου,πολυ ομορφη και το τσιμπιδακι σας με τρελανε.Μ αρεσει που μου στειλες πολλες φωτο,εισαι δικη μου εσυ,καλε οι υπολοιπες γιατι στελνετε μονο δυο φωτο,δεν τα χορταινουμε τα νινια.Ποπακι εσυ ειπες οτι εχεις γαλαζια ματια και δεν τα πηρε η μπεμπα?Εμενα μπλε μου φανηκαν,ενταξει οχι γαλαζια αλλα χρωματιστα.Το αναστασακι αλλη κουκλα.Δεν φαινεται τοσο μικρο σπουργιτακι μαριανθη μου.Και τωρα που λεμε για κιλα,ημουν σιγουρη οτι η δικη μου ειχε φτασει εξι αλλα τελικα τη ζυγισα κι ειναι 5850.Δεν με πειραζει,μια χαρα τη βλεπω.Νινακι τελεια φατσα η στεφανια,τεραστια ματια,εκφραστικα.Καλε κατσε στις δυο,αργοτεραααα πας στο τριτο.Η μπεμπα της φιλης μου ειναι το ταιρι του μπεμπη της μαγδας.Πολυυυυ μαλλι λεμε,για κοτσιδακια ειναι κι αυτη.Μονο φραουλιτσα νομιζω δεν εχω δει ακομη.Μαρουσκα μου γιατι εισαι ετσι βαριεστημενη?Εγινε κατι που σου ριξε τη διαθεση η κουραση?

Εξαρχής ήμασταν πιο πολλές οι κοριτσομάνες. Αλλά μετά τους τοκετούς και πολλές αγορομάνες χάθηκαν. Οπότε έμειναν ελάχιστες ίσα ίσα να εκπροσωπείται και το ανδρικό φύλο! χαχα

Δεν φαίνεται μικρή γιατί την μεγαλώνουν τα ρούχα της. Εμείς έχουμε το εξής κακό: της μικραίνουν σε ύψος, αλλά σε φάρδος της είναι μεγάλα! χαχα

Και η δικιά σου μωρέ μικρούλα είναι. Καλά όχι σαν τα δικά μας τα μοντελάκια...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

το εχω το βιβλιο για τη διατροφη κατσε να βρω που ομως το εχω...:rolleyes:εγω με γαλα που ειχα δοκιμασει στον Α ηταν αδυνατον να βγαλω δικο μου υπεφερα με το θηλαστρο κι επισης στις κρεμες το μητρικο αλλαζει την υφη νερουλιαζει καπως η κρεμα νομιζω....γι υτο ειπα θα βαζω νερακι και κανα φρουτο....δημητριακα βαζουνε στον εβδομο μηνα...δεν ξερω...ας φτσουμε στον εκτο κ το φρουτο και θα σου πω αν βρω το βιβλιο....

Απλά προσθέτοντας γάλα έχεις και τα οφέλη του γάλακτος (λίπη, πρωτεΐνες κτλ). Είναι καλό το βιβλίο του;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κεραυνοι και αστραπες εξω.....και θεομηνια απο βροχη μπρρρρρ...οπως λεει και το ψευδωνυμο μου november rain!.αχ τι ωραια στο κρεββατακι μου...ολο μου το κορμι ποναει βεβαια,τριζουν τα κοκκαλα μου:eek:

Αντωνιτσα κουραγιο με τις κωλοιωσεις και περαστικα σας....

Σημερα καταχαρηκε το παιδακι μου,πηγαμε στο νηπιαγωγειο με τον ανηρ και την Μαγδαληνη και εσβησε τα κερακια....5 χρονων κοτζαμ παληκαρακι....αχ ποτε θα μου φυγει απο την αγκαλια μου και δεν θα το παρω χαμπαρι.....επισης τα πηγαμε και κανανε εξετασεις αιματος τα 2 μεγαλα σημερα,τις ζητησε ο παιδιατρος βασει πρωτοκολλου:confused: ο γιος μου δεν εκλαψε,η κορη εννοειτε πως ακουστηκε.αλλα μετα απο δυο καραμελες και ενα πατατακι το ξεχασε;)

ο πόνος δηλ κράτησε όσο 2 καραμέλες και 1 πατατάκι; χαχα Πάντως και στον δικό μας γιατρό όταν πάμε για εμβόλιο, τσιρίζουν τα παιδάκια. Ο παιδίατρος πρέπει να ναι ο μεγαλύτερος εφιάλτης τους!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δεν κρατιέμαι να σας πω τα νέα μας. Ζύγισα την μικρή. Πήρε 240γρ σε 9 μέρες. Άριστα αποτελέσματα, δεδομένου ότι τον προηγούμενο καιρό περνούσαν 15 μέρες χωρίς να πάρει γρ... Σε λίγο θα πάρω στο ιατρείο να δώσω τα γρ της και ανάλογα με το τι θα μου πουν, θα αποφασίσω και τι θα κάνω με το θέμα της διατροφής της. Πάντως να το παραδεχτώ του παιδιάτρου: τα χάπια έφταιγαν. Μου μείωσαν την παραγωγή. Τώρα που τα ξαναξεκίνησα, είδα και νιώθω διαφορά


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

νοβεμπερ την ταιζεις και τη νυχτα καθε 3ωρες?

μελνταν ξεχασες το γιοκα μου!περαστικα στα κοριτσια σου!

μαριανθη μπραβο γιατα κιλακια σας!

μαρουσκα γιατι πηγατε υπογειο?για πιο ζεστα?και εχεις και κουζινα και μπανιο εκει κατω?νομιζω γλουτενη πρεπει να δοκιμασουν πριν κλεισουντον 7ο μηνα

εγω ξυπνησα σημερα αξημερωτα και σιδερωσα και καθαρισα το μπανιο.

χρησιμοποιει καμια σας το πλανετ για τα ρουχα του μωρου?σκεφτομαι να το αλλαξω γιατι οταν απλωνω τα ρουχα μυριζουν ωραια και μετα οταν τα σιδερωνω μυριζουν χαλια και οταν τα βαζω στη ντουλαπα δε μυριζουν τιποτα


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Πως παει το αλμα?? Εμεις ολη μερα σχεδόν θηλαζουμε ευτυχώς ομως το βραδυ κοιμηθηκε ενα 4ωρο και ενα 3ωρο συνεχομενα και ισιωσα λιγο.ευχαριστω για τις ευχές για το Στεργιο μου!

Μαρουσκακι οντως δεν υπάρχει αγιος Στέργιος το θεωρούν παραγωγο του Στυλιανού και το γιορταζουν την ίδια μερα.

Αντωνία μου πολυ χαίρομαι που ειστε καλύτερα.

Τι μαγειρευετε σήμερα? Εγω θα κάνω κοτόσουπα τωρα που χάλασε λιγο ο καιρός. Βάζω πράσο κρεμμυδι και καρότο και μετά τα βγαζω και δινουν τελεια γεύση.

Απο κιλα πως πατε? Εμενα μου έμειναν 4 που δεν φεύγουν με τιποτα ομως


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

νοβεμπερ την ταιζεις και τη νυχτα καθε 3ωρες?

μελνταν ξεχασες το γιοκα μου!περαστικα στα κοριτσια σου!

μαριανθη μπραβο γιατα κιλακια σας!

μαρουσκα γιατι πηγατε υπογειο?για πιο ζεστα?και εχεις και κουζινα και μπανιο εκει κατω?νομιζω γλουτενη πρεπει να δοκιμασουν πριν κλεισουντον 7ο μηνα

εγω ξυπνησα σημερα αξημερωτα και σιδερωσα και καθαρισα το μπανιο.

χρησιμοποιει καμια σας το πλανετ για τα ρουχα του μωρου?σκεφτομαι να το αλλαξω γιατι οταν απλωνω τα ρουχα μυριζουν ωραια και μετα οταν τα σιδερωνω μυριζουν χαλια και οταν τα βαζω στη ντουλαπα δε μυριζουν τιποτα

Μήπως λόγο υγρασίας του καιρού μυρίζουν; Εγώ χρησιμοποιώ αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένη

http://e-yup.com/ba/product/teo-bebe-sweet-lavender-ygro-kai-doro-malaktiko-teo-bebe


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...