Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Λογοθεραπεία στη Θεσσαλονίκη


Μάργκω

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες, χρειάζομαι τα φώτα σας παρακαλω...

Εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι ότι πρέπει να βοηθήσω την κόρη μου. Είναι 4.5 χρονών, δεν αρθρώνει καλά και τραυλίζει πολλές φορές (όταν λέμε σιγά σιγά την αλφαβήτα τα περισσότερα σύμφωνα τα λέει καλά. Στις λέξεις μέσα όμως, όχι....). Τη βλέπω πολλές φορές που θέλει να πει κάτι και ζορίζεται, δεν μπορεί να βγάλει τις λέξεις και εκτός απο εμάς και τον αδερφό της που την καταλαβαίνουμε, οι υπόλοιποι συνήθως ρωτάνε "τι είπε?"

Ο δίδυμος αδερφός της μιλάει τέλεια, πεντακάθαρα και πολύ. Εκείνη είναι πιο σιωπηλή και εχω την εντύπωση ότι αισθάνεται άσχημα γι’αυτό γιατί προτειμάει να χρησιμοποιεί νοήματα τώρα και όχι να μιλάει....

Τέλος πάντων, θέλω να σας ζητήσω αν ξέρετε να μου πειτε τι είδους βοήθεια πρέπει να ζητήσω - που να απευθυνθώ. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι πρέπει να την πάμε σε λογοθεραπευτή αλλά κάποιοι μου είπαν ότι χρειάζεται αναπτυξιολόγο. Ξέρετε τι κάνει ό ένας και τι ο άλλος?

Επείσης μήπως έχετε να προτείνετε καποιους καλούς λογοθεραπευτές στην Θεσσαλονίκη ή ακόμα καλύτερα στα Πεύκα (Ρετζίκι)?.

Και σε σχέση μ'αυτό, να ρωτήσω:

1. πόσο κρατάει η λογοθεραπεία? Είναι μια ιστορία που κρατάει μήνες ή τελειώνεις σε λίγες εβδομάδες.

2. υπάρχουν κέντρα λογοθεραπείας και μεμονωμένοι λογοθεραπευτές. Τι είναι καλύτερο?

3. απο τιμές τι να περιμένω?

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των γονέων,

να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Οδηγίες εγγραφής για parents.org.gr μπορείτε να δείτε εδώ

http://parents.org.gr/news/a71

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...