Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Σπερμοδιάγραμμα - ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΚ.. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


jennyd

Recommended Posts

Καλή χρονιά...

Με μεγάάάάλη καθυστέρηση σάς γράφω-εαν δε το διαβάσατε σε άλλη συζήτηση- ότι αποτύχαμε!!!!!!!

Εκανα λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση πριν λίγες μέρες, διορθώσαμε την υδροσάλπιγγα και συνεχίζουμε -πρώτα ο Θεός- σε δυο-τρεις μήνες.

Μαρίλ, τι έκανες τελικά;


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή χρονιά...

Με μεγάάάάλη καθυστέρηση σάς γράφω-εαν δε το διαβάσατε σε άλλη συζήτηση- ότι αποτύχαμε!!!!!!!

Εκανα λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση πριν λίγες μέρες, διορθώσαμε την υδροσάλπιγγα και συνεχίζουμε -πρώτα ο Θεός- σε δυο-τρεις μήνες.

Μαρίλ, τι έκανες τελικά;

καλη χρονια!!!!εγω ξεκινησα τα φαρμακα για σπερματεγχυση και ειμαι στη 5 μερα .την παρασκευη θα παω να με ελεγχει!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!καλα εκανες που εκανες λαπαροσκοπηση.τωρα θα εισαι πιο ηρεμη οτι κατι δεν παει καλα!!!και ελπιζω σε 2-3 μηνες να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!!θα πω τα νεα μου μαλλον τη δευτερα που θα κανω τη σπερματεγχυση!!!φιλακια πολλα!!!!!


a>
Link to comment
Share on other sites

Μαρίλ, καλή επιτυχία.. Τι φάρμακα σου έδωσε και τι διαδικασία θα ακολουθήσεις; Εύχομαι σύντομα να έχεις τα πιο ευχάριστα νέα!!!!


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Ευχαριστώ κορίτσια μου...

"Θα περιμένω, θα σε περιμένω, αγάπη μου, όσο και να χρειαστεί , εδώ θα μένω και θα περιμένω μέχρι τη μέρα που θα΄ρθεις εσύ"

Αγαπητή φίλη ψάχνοντας πληροφορίες στο διαδικτυο για τον Μαστρομηνά έπεσα πάνω στο forum και διαβασα τις συζητήσεις σας. Ομολογώ ότι με συγκίνησε η αλληλεγγύη που δείχνεται η μία στην άλλη και θέλησα να ανήκω κι εγώ σε μια τέτοια "παρέα" μιας και μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες και καημούς!!!! Το στιχάκι που έγραψες πρέπει να σου πώ ότι μου έφερε δάκρυα στα μάτια αν και ταυτόχρονα με γέμισε με ελπίδα. Η δικιά μας ιστορία έχει ως εξης...Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για παιδί το 2010. Δίχως ιδιαίτερο πρόβλημα στο σπέρμα, και με πολύ καλές σάλπιγγες και μήτρα και ωορρυξία (έκανα στην πορεία σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση κτλ) παιδί φυσιολογικά δεν μπορούσαμε να κάνουμε. Κάναμε 2 σπερματεγχυσεις στον Πάντο δίχως αποτέλεσμα. Προχωρήσαμε σε εξωσωματίκή και οι ελπίδες μας πολλαπλασιαστηκαν όταν μας είπαν ότι έχουμε πολύ καλα έμβρυα καθώς αυτά είχαν φτάσει στο στάδιο της βλαστοκύστης (5 στο σύνολο τους). Βάλαμε 3 και 2 τα κρυοσυντηρήσαμε. Δυστυχώς ούτε στην πρώτη αλλα ούτε και στη δευτερη εμβρυομεταφορα είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όλα στην κλινική του Πάντου. Έχω βαρεθεί να ακούω ότι όλα είναι καλά, πως είμαστε απόλυτα φυσιολογικοί και πως είναι τυχαίο. Τώρα μαζευω τα κομμάτια μου και μετά το Πασχα θα προχωρήσουμε σε 2η εξωσωματική. Σκεφτομαι μηπως αλλάξουμε κέντρο και ψάχνω πληροφορίες για τον Μαστρομηνά και τον Πιστοφίδη. Αν κάτι γνωρίζεται θα χαρώ να διαβάσω. Τελικά είχες αργότερα το πολυπόθητο αποτέλεσμα στη χοριακή σου??? Θα χαρώ πολυ να ακούσω πως πέτυχε θα μου δώσει πολύ αισιοδοξία!!!! Ευχαριστώ για την προσοχή σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή φίλη ψάχνοντας πληροφορίες στο διαδικτυο για τον Μαστρομηνά έπεσα πάνω στο forum και διαβασα τις συζητήσεις σας. Ομολογώ ότι με συγκίνησε η αλληλεγγύη που δείχνεται η μία στην άλλη και θέλησα να ανήκω κι εγώ σε μια τέτοια "παρέα" μιας και μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες και καημούς!!!! Το στιχάκι που έγραψες πρέπει να σου πώ ότι μου έφερε δάκρυα στα μάτια αν και ταυτόχρονα με γέμισε με ελπίδα. Η δικιά μας ιστορία έχει ως εξης...Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για παιδί το 2010. Δίχως ιδιαίτερο πρόβλημα στο σπέρμα, και με πολύ καλές σάλπιγγες και μήτρα και ωορρυξία (έκανα στην πορεία σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση κτλ) παιδί φυσιολογικά δεν μπορούσαμε να κάνουμε. Κάναμε 2 σπερματεγχυσεις στον Πάντο δίχως αποτέλεσμα. Προχωρήσαμε σε εξωσωματίκή και οι ελπίδες μας πολλαπλασιαστηκαν όταν μας είπαν ότι έχουμε πολύ καλα έμβρυα καθώς αυτά είχαν φτάσει στο στάδιο της βλαστοκύστης (5 στο σύνολο τους). Βάλαμε 3 και 2 τα κρυοσυντηρήσαμε. Δυστυχώς ούτε στην πρώτη αλλα ούτε και στη δευτερη εμβρυομεταφορα είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όλα στην κλινική του Πάντου. Έχω βαρεθεί να ακούω ότι όλα είναι καλά, πως είμαστε απόλυτα φυσιολογικοί και πως είναι τυχαίο. Τώρα μαζευω τα κομμάτια μου και μετά το Πασχα θα προχωρήσουμε σε 2η εξωσωματική. Σκεφτομαι μηπως αλλάξουμε κέντρο και ψάχνω πληροφορίες για τον Μαστρομηνά και τον Πιστοφίδη. Αν κάτι γνωρίζεται θα χαρώ να διαβάσω. Τελικά είχες αργότερα το πολυπόθητο αποτέλεσμα στη χοριακή σου??? Θα χαρώ πολυ να ακούσω πως πέτυχε θα μου δώσει πολύ αισιοδοξία!!!! Ευχαριστώ για την προσοχή σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αγαπητη Margian ένα έχω να σου πω: Τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτές τις περιπτώσεις... Εχεις κάνει εξειδικευμένες εξετάσεις? Ετοιμάζομαι κ εγω για εξωσωματική μετα το Πάσχα στο Έλενα. Γενικά είμαι στην φάση "ξεσκονίσματος" πριν την 1η προσπάθεια, όσο μπορώ βέβαια γιατι το κόστος των εξειδικευμένων είναι μεγάλο, αλλά έχω αποκτήσει τέτοια ενημέρωση, που πάω για ιατρική σε λίγο... :D

Πάντως να είσαι αισιοδοξη, το σημαντικότερο είναι η καλή ψυχολογια (τι σου λεω κ τι μου λες τωρα...) κ όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...