Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

peristeraki σ ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές και για τον κόπο σου, αλλά δεν εννοούσα να φτιάξω σαπούνι αλλά απορρυπαντικά πλυντηρίου κ πιάτων από πράσινο σαπούνι, πχ αρκάδι. Αν το έχει δοκιμάσει καμιά σας ας το μοιραστεί μαζί μας να μαθαίνουμε


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περιστεράκι, συγχαρητήρια για το νέο καφέ (χρειαζόταν) και καλοτάξιδο!!

Προσωπικά, πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι δεν θα συμβεί κάτι κοσμοιστορικό, με την έννοια κάποιου τεράστιου μπαμ. Θα μας ρίξουν 2-3 σκαλοπάτια ακόμη πιο κάτω (είμαστε ήδη πολύ χαμηλά) και θα μας αφήσουν να φυτοζωούμε. Τόσο... όσο... δηλαδή, για να μην επαναστατήσουμε και τους πάρουμε τα κεφάλια (που θα έπρεπε ήδη να το έχουμε κάνει αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση).

Σε κάθε περίπτωση, η συζήτηση αυτή είναι πολύ χρήσιμη. Νομίζω πως ένα καλό αυτής της κρίσης (της πολιτικής τους αλητείας) είναι ότι θ' αναγκαστούμε (ευτυχώς) να ξαναβρούμε χαμένες αξίες που τις είχαμε χάσει στο βωμό του στάιλινκ (σωμάτων, ψυχών και ζωών).

Περιστεράκι, έχω κάνει κι εγώ παρόμοιες υπέροχες διακοπές ως παιδί... Καλοκαίρια απερίγραπτης ομορφιάς...

Μακάρι μαζί με τα λεφτά μας να μη χάσουμε και την ανθρωπιά μας. Ας μην ξεχάσουμε ότι, όσες δυσκολίες κι αν πέρασαν οι Έλληνες, όσους πολέμους, φτώχεια, πείνα, αρρώστιες, πάντα μοιράζονταν με το διπλανό τους, πάντα στέκονταν αλληλέγγυοι, πάντα είχαν ανθρωπιά κι ευαισθησία.

Ακριβώς όπως τα λες. Δεν μας φοβάμαι Eviri μου. Το τρελλό μας dna, υπαίτιο και για πολλά κακά βέβαια, έχει αποδείξει το μεγαλείο του και δεν θα σταματήσει τώρα.

Συνοπτικά (γιατί είναι πολλά τα θέματα) :

Ντομάτες : Τις λατρεύω. Οι σάλτσες μου είναι πάντα φρέσκες ή από την κατάψυξη όπως είπατε. Τις αλέθω στο μούλτι και μετά βράσιμο με αλάτι και στο ψυγείο.

Μποστάνι : Έχω ένα μικρό κήπο στο σπίτι μου. Τι θα μπορούσα να φυτέψω? Σημείωση : Είμαι παντελώς άσχετη και το χειρότερο - δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου.

Φαγητά : Δεν πετάμε ποτέ. Η' τα μοιράζουμε στους κοντινούς μας ή με κάποια παραλλαγή σε άλλη συνταγή τα ξανατρώμε σε 2-3 μέρες.

Κατάψυξη : Δεν καταψύχω μαγειρεμένα. Δεν ξέρω, δεν μας αρέσει. Δεν το έχουμε συνηθίσει, τι να πω.

Καλλυντικά : Φτιάχνει κανείς δικά του? Εγώ υποφέρω από αλλεργίες κι έχω διπλό λόγο να το ψάξω το θέμα.

Διασκέδαση : Έχουμε καθιερώσει ήδη το ρεφενέ με τους φίλους. Μαζευόμαστε σ' ένα σπίτι - άλλος παίρνει τα κρέατα, άλλος τυριά/αλλαντικά, άλλος σαλάτες/γλυκά, άλλος τα ποτά. Και μικρές ποσότητες. Όχι να σηκωθούμε πεινασμένοι αλλά όχι και τις εξαλλοσύνες του παρελθόντος (να τρώμε λες και είμαστε ο Κινκ Κονγκ).

Χαμηλώσαμε τις (αδιέξοδες) συζητήσεις και δυναμώσαμε τη μουσική. Ξαναρχίσαμε να τραγουδάμε/χορεύουμε και να ξεσπάμε τους καυμούς μας (καλούς/κακούς).

Οι ενήλικες σταματήσαμε τα δώρα μεταξύ μας, κάνουμε μόνο στα παιδιά.

(Τα παραπάνω συμβαίνουν στην παρέα μου, κατόπιν κοινής συμφωνίας όλων μας)

Αααααχ, δεν θυμάμαι άλλα τώρα.

Να πω μόνο ότι θα πάω κι εγώ να ψωνίσω σούπερ μάρκετ, κάνοντας ένα μικρό στοκ. Όχι για να τρώω εγώ και να μυρίζει ο διπλανός μου πεινασμένος (είναι ευνόητο τι θα κάνω/κάνουμε σε αυτή την περίπτωση) αλλά για ν' αποφύγω την "φασαρία" των πρώτων ημερών στα σούπερ μάρκετ όταν ανακοινωθεί "επίσημα" η χρεωκοπία και γίνει αλλαγή του νομίσματος (που πιστεύω κι εύχομαι με το φτωχό μου μυαλό να γίνει).

(παρ' ότι δικαιούμαστε, δεν έχουμε πάει ποτέ στο μάκρο - αξίζει τον κόπο - έχει σοβαρή διαφορά στις τιμές με τα υπόλοιπα σμ?)

Οπωσδήποτε, θα χρειαστούμε μια μικρή φαρμακευτική εφεδρεία - όσοι έχουμε μικρά παιδιά ή/και ανθρώπους κοντά μας που πάσχουν από χρόνια προβλήματα υγείας (να μην στερηθούν ούτε για μία ώρα την αγωγή που παίρνουν).

Επίσης, γεμισμένο το ρεζερβουάρ του αυτοκινήτου:lol: (γιατί εγώ έχω την κακή πραγματικά συνήθεια να γυρνάω από δω κι από κει πάντα με τον δείκτη στο κόκκινο:confused:). Όχι τίποτα άλλο αλλά πως θα φθάσω ως το Περιστεράκι για να με φιλέψει χωριάτικο κοτόπουλο:mrgreen: για να φτιάξω κοτόσουπα στο γιο μου που την λατρεύει:roll:?

Τέλος, να ρίχναμε μια ματιά και στις εναλλακτικές μορφές θέρμανσης - ξυλόσομπες, κ.λ.π.?

Εύχομαι τα σενάρια που συζητάμε να μην βγουν αληθινά και να είμαστε υπερβολικές. Όπως και να έχει όμως, αν δεν είναι αυτό το καφέ "οδηγός επιβίωσης"... ε, ας είναι "μαθήματα οικιακής οικονομίας"!!

Φιλιά σε όλες σας!!

υ.γ. Λίγα έγραψα πάλι...:cool:


Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, συγχαρητήρια για το νέο καφέ (χρειαζόταν) και καλοτάξιδο!!

Ευχαριστώ Ζωπυρούλα μου!Να είσαι καλά!

Προσωπικά, πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι δεν θα συμβεί κάτι κοσμοιστορικό, με την έννοια κάποιου τεράστιου μπαμ. Θα μας ρίξουν 2-3 σκαλοπάτια ακόμη πιο κάτω (είμαστε ήδη πολύ χαμηλά) και θα μας αφήσουν να φυτοζωούμε. Τόσο... όσο... δηλαδή, για να μην επαναστατήσουμε και τους πάρουμε τα κεφάλια (που θα έπρεπε ήδη να το έχουμε κάνει αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση).

Σε κάθε περίπτωση, η συζήτηση αυτή είναι πολύ χρήσιμη. Νομίζω πως ένα καλό αυτής της κρίσης (της πολιτικής τους αλητείας) είναι ότι θ' αναγκαστούμε (ευτυχώς) να ξαναβρούμε χαμένες αξίες που τις είχαμε χάσει στο βωμό του στάιλινκ (σωμάτων, ψυχών και ζωών).

Πόσο σωστά είναι αυτά που γράφεις...

Μποστάνι : Έχω ένα μικρό κήπο στο σπίτι μου. Τι θα μπορούσα να φυτέψω? Σημείωση : Είμαι παντελώς άσχετη και το χειρότερο - δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου.

Είμαι παντελώς άσχετη,αν και εχουμε περιβόλι,όπως εχω ηδη γραψει...

Πιστεύω ότι μπορείς να φυτέψεις πολλά...

Κάποτε είχα πάρει της μάνας μου ένα βιβλίο με σχετικές οδηγίες,όταν σκεφτόταν να φτιάξει κήπο στη βεράντα,αλλά δεν το χρησιμοποίησε ποτέ

Φαντάζομαι οδηγίες μπορείς να βρεις σε βιβλία,ίντερνετ,μαγαζιά με σπόρους...

Καλλυντικά : Φτιάχνει κανείς δικά του? Εγώ υποφέρω από αλλεργίες κι έχω διπλό λόγο να το ψάξω το θέμα.

Στο easy living μια κοπέλα είχε τωρα κοντά αναρτήσει εναν σύνδεσμο για σπιτικά καλλυντικά και το έχω αποθηκεύσει στον υπολογιστή μου.

Θα κάνω ανασκαφή...

Χαμηλώσαμε τις (αδιέξοδες) συζητήσεις και δυναμώσαμε τη μουσική. Ξαναρχίσαμε να χορεύουμε και να ξεσπάμε τους καυμούς μας (καλούς/κακούς).

Τι καλό...

Οι ενήλικες σταματήσαμε τα δώρα μεταξύ μας, κάνουμε μόνο στα παιδιά.

Κι εμείς το ίδιο...

Επίσης, γεμισμένο το ρεζερβουάρ του αυτοκινήτου:lol: (γιατί εγώ έχω την κακή πραγματικά συνήθεια να γυρνάω από δω κι από κει πάντα με τον δείκτη στο κόκκινο:confused:). Όχι τίποτα άλλο αλλά πως θα φθάσω ως το Περιστεράκι για να με φιλέψει χωριάτικο κοτόπουλο:mrgreen: για να φτιάξω κοτόσουπα στο γιο μου που την λατρεύει:roll:?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επειδή βουλιάξαμε στο νερό από χθες και απόψε προβλέπεται νέο κύμα κακοκαιρίας,καταρχάς εύχομαι να υπάρχουν κότες!!!Και κοτέτσι επίσης...Ας εχει μείνει κάτι όρθιο και θα βρεθεί τρόπος να σου στείλω το κοτερό...

Link to comment
Share on other sites

peristeraki σ ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές και για τον κόπο σου, αλλά δεν εννοούσα να φτιάξω σαπούνι αλλά απορρυπαντικά πλυντηρίου κ πιάτων από πράσινο σαπούνι, πχ αρκάδι. Αν το έχει δοκιμάσει καμιά σας ας το μοιραστεί μαζί μας να μαθαίνουμε

Αχ δεν το καταλαβα

Αλλά δεν πειραζει

Μπορεί κάποια από εμάς να σκεφτεί να φτιάξει πράσινο σαπούνι...Ας υπάρχει η συνταγή

Link to comment
Share on other sites

Α! Και ν' αγοράσουμε παιδικά ρούχα/παπούτσια για του χρόνου! Εκτός φυσικά από την ανταλλαγή/συμβολικές πωλήσεις αναμεταξύ μας.

Επειδή βουλιάξαμε στο νερό από χθες και απόψε προβλέπεται νέο κύμα κακοκαιρίας,καταρχάς εύχομαι να υπάρχουν κότες!!!Και κοτέτσι επίσης...Ας εχει μείνει κάτι όρθιο και θα βρεθεί τρόπος να σου στείλω το κοτερό...

Τρόπος? Μήπως... σε κοφίνι μέσω ΚΤΕΛ...?:mrgreen:

(καλό κουράγιο με την κακοκαιρία και προσοχή!)


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωπ βρήκα τις συνταγες για τις μάσκες προσώπου αλλά δεν εχω το σύνδεσμο,τις έχω σε εγγραφο και είναι 10σελίδες

Αμα το βάλω θα φρακάρει το σύμπαν

Μήπως να τις βγάζω μια μια;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έκανες χωριστό θέμα για τα καλλυντικά? Δεν ξέρω, λέω...

Θα εχει μεγαλη επιτυχία:tongue::tongue::tongue:

Σώπα ρε,ποιος νοιάζεται για καλλυντικά σήμερα έτσι που γίναμε...Αντε να κανουμε καμια μασκα να στρωνει η μούρη.Για πιο πολλά δεν θα είμαστε

Θα ψαξω στο δίπλα θεμα να βρω τον σύνδεσμο

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ βρήκα τις συνταγες για τις μάσκες προσώπου αλλά δεν εχω το σύνδεσμο,τις έχω σε εγγραφο και είναι 10σελίδες

Αμα το βάλω θα φρακάρει το σύμπαν

Μήπως να τις βγάζω μια μια;

αχ ναι βάλτες, αυτές και αν τις χρειαζόμαστε!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.ladygreen.gr/ladygreen/beauty/agnes-maskes-prosopou.html

Εύρηκα

Ελπίζω να το αντεγραψα σωστά και να βγαζει κατευθείαν...

Χθες εμαθα να κανω αντιγραφή συνδέσμου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μασκα προσωπου την κανω απο το καλοκαιρι κ ειναι φανταστικη.ασπραδι αυγου χυπημενο σε μαρεγκα το απλωνεις στο προσωπο κ μετα κολας χαρτοπετσετες αφηνεις στεγνωνει κανα 10-15λςπτο,κ βγαινει σαν μασκα φιλμ,μετα απλωνεις τον κροκο στο οποιο μεσα αν θες βαζεις πχ μελι,ή λεμονι χυμο,η καροτο,αναλογα τις βιταμινες που θες στην μασκα σου,φανταστικη απλη κ δεν μυριζει τοσο ασχημα οσο θα φανταστειτε μερικες.εχω σταματησει τις μασκες εμποριου κ κανω απο 19χρονων μασκουλες,την κανω 2 φορες τον μηνα.το μηχανημα μαρακι το χουμε κι εμεις εδω κ χρονια καμια σχεση με τα μουλτι κ τις περνας πανω απο μια φορα στο τελος βγαινουν μονο τα φλουδια.να το παρετε το συνιστω κι εγω.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.ladygreen.gr/ladygreen/beauty/agnes-maskes-prosopou.html

Εύρηκα

Ελπίζω να το αντεγραψα σωστά και να βγαζει κατευθείαν...

Χθες εμαθα να κανω αντιγραφή συνδέσμου

ω φαντασικααα το καρφιτσωσα θα κανω σιγουρα καποια:-P


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι επειδή μας αρέσουν τα κρουασανάκια και πέρνω αρκετά από lidl , τα πατάω πολλές φορές στην τοστιέρα και λίγο μπαγιάτικα - ξερά να είναι γίνονται υπέροχα ..... Μπορείτε επίσης εκτός από το ψωμί που το κάνουμε φρυγανιά που είπε κάποια άλλη κοπέλα (συγνώμη αλλά δε θυμάμαι ποια κι αν έχει ξαναειπωθεί συγχωρείστε με) , αν μας περισσεύει ψωμί να το κόβουμε φετούλες και να το βάζουμε στην κατάψυξη . Και πιο εύκολα αποψύχεται και βγάζουμε από τον καταψύκτη ακριβώς όση ποσότητα χρειαζόμαστε . Επίσης μπορούμε να το αλείψουμε με βουτυράκι , ριγανίτσα και αλατάκι και ψήνουμε στο φούρνο ή στην τοστιέρα .

Link to comment
Share on other sites

το μηχανημα μαρακι το χουμε κι εμεις εδω κ χρονια καμια σχεση με τα μουλτι κ τις περνας πανω απο μια φορα στο τελος βγαινουν μονο τα φλουδια.να το παρετε το συνιστω κι εγω.

Κι εμείς 2-3 φορές τις περνάμε . Έπειτα αν θέλεις βράζεις ή όχι τη σαλτσούλα και αποθηκεύεις με όποιο τρόπο είναι βολικότερος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...