Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Vbac Supporters-ΦΤ μετά απο καισαρική, ομάδα στήριξης


admin

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 6 months later...

Βλεποντας οτι το θεμα αυτο εχει 66.620 εμφανισεις αλλα μονο 61 απαντησεις αποφασισα να το επαναφερω ως μανουλα που προκειται να προσπαθησω για vbac και να καλεσω κ τις υπολοιπες εγκυουλες του 2016 που μπορει να τις ενδιαφερει να το αναπτυξουμε. Σιγουρα η ομαδα στο fb ειναι καταπληκτικη αλλα γιατι να μην γινει κ το θεμα εδω εξισου βοηθητικο.? Μεχρι να με δεχτουν στην ομαδα περασαν παρα πολλες μερες στις οποιες εψαχνα πληροφοριες παντου. Ας κανουμε λοιπον αυτο το θεμα το ιδιο ενδιαφερον και ας αφησουμε τις πληροφοριες να μοιραζονται παντου.


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα γνωρίζεται κάποιον γιατρό από Πάτρα που να αναλαμβάνει vbac σε δημόσιο νοσοκομείο;

Στα δημοσια δυστυχως δεν αναλαμβανει κανεις. Δε το επιτρεπουν τα πρωτοκολα των νοσοκομειων κ με 8 διαστολη να πας με το που δουν τη καισαρικη ειναι υποχρεωμενοι να σε ξαναβαλουν για καισαρικη, οποτε αναγκαστικα μονο ιδιωτικο αν βρεις.


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας , προς αποφυγή παραπληροφόρησης, υπάρχει τμήμα στο νοσοκομείο μαιευτήριο Έλενα το οποίο ονομάζεται ιατρείο υψηλού κινδύνου και στις περιπτώσεις που αναλαμβάνει, αναφέρει και την περίπτωση φυσικού τοκετού μετά από καισαρική.

Εάν έχει επισκεφθεί κάποιος το συγκεκριμένο ιατρείο και έχει αντίστοιχες πληροφορίες νεότερες ή στην πράξη, είναι ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας κι από μένα

Κι εγώ μανούλα με 2 προηγούμενες καισαρικές (μια πριν 13 χρόνια και μια πριν 9 χρόνια) που πάω για φυσιολογικό τοκετό. δεν θα το πιστέψετε... μετά από προτροπή της γυναικολόγου μου που βρίσκεται σε δημόσιο νοσοκομείο. Στο δεύτερο παιδί μου είχα απογοητευτεί που δεν με αναλάμβανε κανένας για vbac και αυτή τη φορά δεν μπήκα καν στην διαδικασία να το ξαναψάξω. Μεγάλη μου βλακεία.

Υπάρχουν άλλες μέλλουσες μανούλες που πάνε για vbac; Βλέπω το θέμα δεν έχει πρόσφατες δημοσιεύσεις.


GryCp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

On 23/1/2017 at 10:22 ΠΜ, vikib είπε:

καλησπ

καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου!να χαιρεσαι την οικογενεια σου.σε ποια πολη μενεις;

Καλημέρα!!

Σ' ευχαριστω πολύ!! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Αθήνα βρίσκομαι.


GryCp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rouli83 είπε:

 

Καλημέρα!!

Σ' ευχαριστω πολύ!! Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Αθήνα βρίσκομαι.

στο ελενα ειναι ο γιατρος σου;εχω ακουσει οτι αναλαμβανουν vbac.μακαρι να τα καταφερεις αλλα κυριως να χεις μια καλη εγκυμοσυνη κ γερο μωρακι στην αγκαλια σου

επαρχια δ αναλαμβανουν στα δημοσια που ειμαι εγω

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο Αττικό είναι η γιατρός μου. Μίλησα πριν λίγο με μια γνωστή μαία που έχει πολλές vbac στο ενεργητικό της και μου είπε να είμαι επιφυλακτική γιατί πολλοί του δημοσίου το προτείνουν αλλά λίγοι το πιστεύουν και το κάνουν. Έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια αλλά συνεχίζω να ψάχνω και να ενημερώνομαι, ευτυχώς έχω αρκετό καιρό μπροστά μου ακόμα. Θα πάω σε ένα σεμινάριο μεθαύριο για τις vbac όπου θα είναι κι αυτή η μαία και μου είπε θα μιλήσουμε από κοντά. Πολύ ευγενική στο τηλέφωνο, απίστευτη ηρεμία στη φωνή της και πολύ σταθερή στις απόψεις της. Μου έδωσε πολύ κουράγιο είναι η αλήθεια.


GryCp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...