Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα Και απο εμενα...!!!!

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος το σαββατο.. με τεστακι.. την δευτερα εκανα την πρωτη μου χοριακη.. μια μερα πριν την αναμενομενη με 107 μοναδες.. και την τεταρτη με 298... !!!

το εψαξα νωρις λογο οτι στις 29/7 εμαθα οτι εχω θρομβοφιλια...!!!

Αληθεια κοριτσι.. εσυ πως τα πας με ναυτιες χαλαδες νυστα και πονακια...???


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα. Ήθελα να περιμένω λίγο πριν στείλω και εγώ μήνυμα αλλά με έχει πιάσει ενθουσιασμός. Έχω ΠΗΤ 02/03/2014. Στο τσακ δηλαδή είμαι στον Μάρτιο. Την Δευτέρα θα πάω για αυχενική διαφάνεια και είμαι μέσα στο άγχος…

Link to comment
Share on other sites

γεια σου σοφια μου.. Γεια σας κοριτσια...

Να εχουμε οπως ειπες τελειομηνες εγκυμοσυνες.. ειναι το μονο που με νοιαζει σοφια μου..!!

Αν και εχω καλο προαισθημα.. ελπιζω να μην διαψευθω.. οκ.. υπαρχει ο φοβος.. αλλα σε νορμαλ επιπεδα.. οχι οπως στην πρωτη μου ατυχησα εγκυμοσυνη...!!!

εγω κοριτσια ειμαι νωρις ακομα.. η γιατρος ειπε γυρω στις 14/4/13.. βαση τελευταια περιοδο.. αλλα ισως να παει νωριτερα λογο θρομβοφιλιας.. μακαρι να πανε ολα καλα και δεν με νοιαζει που τρυπιεμε...!!

Την Δευτερα εχω τον πρωτο υπερυχο... !! θα ειμαι 5w+2d.. πανω κατω ξερω την συλληψη για αυτο το λεω.. !! Και μετα θα ξαναπαω μετα απο δυο βδομαδες για καρδια..!!

καλα σιγουρα θα παω και νωριτερα γιατι δεν θα το αντεξω τοσο καιρο...!! απλα ευχομαι να ειναι ολαααα καλα...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχχχ αντε Γεωργιαννα.. Καλη επιτυχια στην Αυχενικη.. Μακαρι να ειναι ολαααα τελειααα...!!!

Ειναι το πρωτο σου...???

Λοιπον ας συστηθω.. Γεωργια.. 28 ετων.. Ρεθυμνο Κρητης.. εχω μια παλλινδρομη περυσι τετοιο καιρο.. και μια αυτοματη...!!

εμαθα οτι εχω θρομβοφιλια.. και κανω ενεσακια υπαρηνης...!! αυτα...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι , το πρώτο μου είναι και ελπίζω να πάει μια χαρά. Είμαι από Δράμα, 31 ετών και σήμερα άλλαξα μήνα και μπήκα στον 3ο. Μετά από αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μια εξωσωματική, στην 2η προσπάθεια όλα ευτυχώς μέχρι στιγμής πάνε μια χαρά.

Πως πατέ από συμπτώματα εσείς γιατί εγώ τίποτα, αν εξαιρέσουμε κάτι νευράκια τα οποία τα υπομένει ο σύζυγος…

georgia-kak, ελπίζω να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς και να γίνει πραγματικότητα αυτό το όνειρο.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι καλο μου.. αν και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.. Εχασα δυστυχως το πρωτο μου στην 12η βδομαδα.. αιφνιδιος θανατος την ωρα του υπερηχου.. !! το δευτερο πολυ νωρις απο χτυπημα 8η μερα καθυστερησης...!!

Και τωρα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα...!!!

ασε απο συπτωματα εγω ειμαι φουλ εχτρα.. ναυτιες ζαλαδες πονοκεφαλους πονακια τραβηγματα χαμηλα.. και αποστροφη για φαγητα.. ολα τα εχω αν και νωρις.. η γιατρος μου μου λεει οτι ειμαι τελεια.. !!

βαση περιοδου μπαινω στην 5η βδομαδα σημερα.. Βαση χοριακης μπαινω 4w+4d.. ξεω ποτε εγινε και η συλληψη πανω κατω...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...ηρεμία να προσέχετε τις κοιλίτσες σας και όλα καλά θα πάνε!!ότι και να δείτε ήρεμα κατευθείαν στο γιατρό σας και θα πάνε όλα τέλεια!!εγω δεν είχα κανένα σύμπτωμα! προσοχή ξεκούραση μακρυά απο βάρος και απότομες κινήσεις!στη θάλασσα προτιμήστε απόγευμα μακρυά απο τον ήλιο και προσοχη με τις μπάλες και τα παιδάκια!!

γεωργιάνα, θα δεις η αυχενική είναι πολύ ωραια!!διαφορετική εμπειρία!ίσως δεις και το φύλλο!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερααα Κοριτσακιαα...!!!

Εγω παντως ουτε για μπανιο παω... ουτε στον ηλιο βγαινω.. και οληηη μερα θελω να κοιμαμε...!! Ολη μερα θελω να πινω χυμους ,γαλατα, νερα... και το βραδυ πειναω.. Ουφφφ... !!!

ο πονος στο στηθος ειναι σταθερος...!!και αν καποια στιγμη δεν ποναω.. τα πιεζω για να δω αν πονω... χα χα χα... ειμια λιγο ντριν ντριν... !!! αλλα οσο εχω αυτα νοιωθω χαρουμενη....!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χα χα χα είναι καλοί πόνοι αυτοί!!να προσέχει τώρα να μπεις στη 12η και μετά όλα θα είναι πιο καλά!! πότε έχεις ρανταβου στο γιατρό??σου έδωσε τίποτα να παίρνεις??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εύχομαι όλα να πηγαίνουν μια χαρά. Εδώ στη Δράμα πολύ ζέστη. Κατέβηκα για κάτι δουλείες το πρωί και έλιωσα. Τώρα απολαμβάνω την δροσιά του σπιτιού μου. Αχ βρε κορίτσια πολύ άγχος έχει αρχίσει να με πιάνει για την αυχενική της Δευτέρας. Δεν περνάνε οι μέρες. Περιμένω πως και πως να το δω και να το ακούσω. Μήπως ξέρει καμιά σας, το ότι ακούσαμε την καρδούλα του νωρίς, 5w+6d, είναι κάλο; Ακούω από σχεδόν όλες ότι την ακούνε στην 9η εβδομάδα. Θα μου πείτε χαζή απορία αλλά σαν πρωτάρα… υπάρχουν κάποια θέματα που δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα είναι καλοί πόνοι αυτοί!!να προσέχει τώρα να μπεις στη 12η και μετά όλα θα είναι πιο καλά!! πότε έχεις ρανταβου στο γιατρό??σου έδωσε τίποτα να παίρνεις??

Εχω την Δευτερα Ραντεβου.. που θα ειμαι 5 βδομαδων.... Βαση τις χοριακης...

Ασεεε αππο φαρμακα δεν παιρνω πολλα .. αλλα παιρνω καλα... Απο την πρωτη μερα...

Το φυλλικο (πως το λενε).. το πινω τωρα 6 μηνες...

την κρεμα vasclor.. ειναι προγεστερονη την οποια την βαζω απο την μερα που ειδα το θετικο τεστακι...!

Και καθε πρωι στις 7 κανω ενα ενεσακι Inohep 0,45... λογο θρμβοφιλιας.. τα ξεκινησα την Δευτερα...

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εύχομαι όλα να πηγαίνουν μια χαρά. Εδώ στη Δράμα πολύ ζέστη. Κατέβηκα για κάτι δουλείες το πρωί και έλιωσα. Τώρα απολαμβάνω την δροσιά του σπιτιού μου. Αχ βρε κορίτσια πολύ άγχος έχει αρχίσει να με πιάνει για την αυχενική της Δευτέρας. Δεν περνάνε οι μέρες. Περιμένω πως και πως να το δω και να το ακούσω. Μήπως ξέρει καμιά σας, το ότι ακούσαμε την καρδούλα του νωρίς, 5w+6d, είναι κάλο; Ακούω από σχεδόν όλες ότι την ακούνε στην 9η εβδομάδα. Θα μου πείτε χαζή απορία αλλά σαν πρωτάρα… υπάρχουν κάποια θέματα που δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι.

Κοριτσακι ειναι παρα πολυ καλο.. περυσι στην πρωτη εγκυμοσυνη.. ειχα παει 5w+4d.. και η γιατρος μου ειπε οτι εαν ειχα παει την επομενη θα ακουγαμε καρδουλα...!! τελικα την ακουσαμε 6w+2d... και αυτο απο το αγχος μου...!!! εκει ειναι το φυσιολογικο..μην αγχωνεσαι...!!!

σε αυτην την εγκυμοσυνη θα παω την δευτερα.. απο τους υπολογισμους μας θα ειμαι 5w ή 5w+1d.... και απλα για να επιβεβαιωσουμε οτι ειναι ενδομητριο.. αν και η χοριακη επειδη τριπλασιαζετε αποκλεει εν μερη το εξωμητριο.. αλλα ποτε δεν ξερεις....!! και ο λογος που θα παω τωρα ειναι επισης γιατι ειναι 15υγουστο και η γιατρος θα ειναι κλειστει.. και θα ξαναανοιξει στις 19/8... οποτε θα σκασω μεχρι τοτε... !!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ , άντε να ακούσεις και εσύ τα ευχαρίστα .Εν το μεταξύ από την αγωνιά θέλω να μασουλώ συνέχεια κάτι αλλά επειδή έχω υψηλό αιματοκρίτη ο γιατρός με έχει με τον βούρδουλα να μην πάρω πολλά κιλά και είμαι σαν το θηρίο στο κλουβί.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην 5η βδομαδα την άκουσα και ο γιατρός μου είχε πει - καλό οτι την ακούμε έχει όρεξη για ζωή!να ρωτάς ότι θες και εδώ αλλα΄και το γιατρό σου ακόμα και αν είνα χαζό , αφορά το παιδί σου και το σώμα σου!!μην ντρέπεσαι και η δουλεια του γιατρού ειναι αυτή, αλλά και εδώ αυτό κάνουμε, παρέα, νεάκια απορίεσ!!!όλα καλά θά πάνε και ατην αυχενική!!θα δέις είναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...