Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Έρχεται το αδερφάκι🥰❤️😍🙏

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλησπερα στις μελλουσες μανουλες Αυγουστου 2015!Σημερα πρωτη μερα καθυστερησης και εκανα τεστ ουρων,θετικο και χοριακη αυξημενη!περιμενω με χαρα υποψηφιες μανουλες Αυγουστου......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!Με το καλό!Εγώ έκανα προχθές τεστ και βγήκε θετικό και αν το θέλει ο Θεός τον Αύγουστο θα ξαναγίνω μαμά!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και σε σενα!και εγω προχθες εκανα την χοριακη και ηταν αυξημενη.πες μου ποτε ειχες τελευταια περιοδο?εχεις κανει χοριακη?νομιζω οτι εχουμε τις ιδιες ημερομηνιες η' ειμαστε παρα πολυ κοντα!:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα και σε σενα!και εγω προχθες εκανα την χοριακη και ηταν αυξημενη.πες μου ποτε ειχες τελευταια περιοδο?εχεις κανει χοριακη?νομιζω οτι εχουμε τις ιδιες ημερομηνιες η' ειμαστε παρα πολυ κοντα!:D

Nαι, κι εγώ αυτό σκέφτηκα!Ότι είμαστε μαζί.ΤΕΡ 3/11/2014 και ΠΗΤ σύμφωνα με τα σάιτς 10/8/2015.Χοριακή δεν έχω κάνει μετά το θετικό τεστ.Μια και καλή θα πάω στο γιατρό κατά την 7η εβδομάδα κι ο Θεός βοηθός:P:p:p:p Πώς ήσουν από συμπτώματα?Τώρα έχεις τίποτα?Αχ και κάνε τα τικεράκια σου, μπερδεύτηκα χαχαχαχα!:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κι εγώ αυτό σκέφτηκα!Ότι είμαστε μαζί.ΤΕΡ 3/11/2014 και ΠΗΤ σύμφωνα με τα σάιτς 10/8/2015.Χοριακή δεν έχω κάνει μετά το θετικό τεστ.Μια και καλή θα πάω στο γιατρό κατά την 7η εβδομάδα κι ο Θεός βοηθός:P:p:p:p Πώς ήσουν από συμπτώματα?Τώρα έχεις τίποτα?Αχ και κάνε τα τικεράκια σου, μπερδεύτηκα χαχαχαχα!:tongue::tongue::tongue:

Οσον αφορα τα τικερακια αυτο προσπαθω να κανω απο χθες!!απο τεχνολογια ειμαι αστα να πανε λες και μου λες να μαθω κινεζικα!πιστευω θα τα φτιαξω σε λιγο...λοιπον εγω ΤΕΠ 2/11/14 και ΠΗΤ 9/8/15 συμφωνα με το internet,αυτο μπορει να αλλαξει βεβαια λιγο πανω λιγο κατω οταν κανουμε τους πρωτους υπερηχους και ο γιατρος μας πει στα σιγουρα τις ημερομηνιες που βγαζει ο υπερηχος.εγω εκανα στις 1/12 ενα τεστ ουρων το απογευμα και εδειξε αρνητικο:( μετα στις 2/12 εκανα παλι τεστ ουρων και εδωσα και αιμα και εδειξαν και τα 2 θετικα:D:D.Θα τρελαινομουνα!την μια ετσι την αλλη γιουβετσι...βεβαια το απογευμα της 1/12 ειχα παει τουαλετα 100 φορες για πιπι μου οποτε μαλλον δεν ανιχνευτηκε γιατι ηταν τα ουρα σαν νερο ασπρα.τι να πω!!εμενα μου ειπε ο γιατρος να παω την επομενη τριτη να με δει,ειναι λιγο νωρις?θα φανει τιποτα?δεν ξερω.Ο Θεος βοηθος δεν το συζητω καθολου!Απο συμπτωματα λιγο πονο στη μεση και καποια ενοχληση χαμηλα στη κοιλια λιγο πριν την περιοδο που ευτυχως δεν ηρθε,γιαυτο και ειχα συγκρατημενη αισιοδοξια γιατι ειχα μπερδευτει.Λεω θα ειναι μαλλον η ακατανομαστη...Αυτο που μου εβαζε υποψιες ηταν οτι δεν ειχα καθολου νευρα πριν τη περιοδο,που εγω παντα μια βδομαδα πριν ημουνα σαν σατανισμενη απο τα πολλα νευρα.Τωρα απορουσα με τον εαυτο μου,δεν με αναγνωριζα.Εκει ειπα οτι κατι δεν παει καλα...χιχιχι..Δεν με αναγνωριζω:P:p. Δεν εχω κατι ιδιαιτερο τωρα ,λιγο η μεση μου ειναι βαρια προς το παρον κατα ταλλα καλα.Σε ζαλισα πες μου για σενα πως εισαι,τι νιωθεις,τι ενιωθες,εχεις-ειχες συμπτωματα?οτι θες....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα τικερακια αυτο προσπαθω να κανω απο χθες!!απο τεχνολογια ειμαι αστα να πανε λες και μου λες να μαθω κινεζικα!πιστευω θα τα φτιαξω σε λιγο...λοιπον εγω ΤΕΠ 2/11/14 και ΠΗΤ 9/8/15 συμφωνα με το internet,αυτο μπορει να αλλαξει βεβαια λιγο πανω λιγο κατω οταν κανουμε τους πρωτους υπερηχους και ο γιατρος μας πει στα σιγουρα τις ημερομηνιες που βγαζει ο υπερηχος.εγω εκανα στις 1/12 ενα τεστ ουρων το απογευμα και εδειξε αρνητικο:( μετα στις 2/12 εκανα παλι τεστ ουρων και εδωσα και αιμα και εδειξαν και τα 2 θετικα:D:D.Θα τρελαινομουνα!την μια ετσι την αλλη γιουβετσι...βεβαια το απογευμα της 1/12 ειχα παει τουαλετα 100 φορες για πιπι μου οποτε μαλλον δεν ανιχνευτηκε γιατι ηταν τα ουρα σαν νερο ασπρα.τι να πω!!εμενα μου ειπε ο γιατρος να παω την επομενη τριτη να με δει,ειναι λιγο νωρις?θα φανει τιποτα?δεν ξερω.Ο Θεος βοηθος δεν το συζητω καθολου!Απο συμπτωματα λιγο πονο στη μεση και καποια ενοχληση χαμηλα στη κοιλια λιγο πριν την περιοδο που ευτυχως δεν ηρθε,γιαυτο και ειχα συγκρατημενη αισιοδοξια γιατι ειχα μπερδευτει.Λεω θα ειναι μαλλον η ακατανομαστη...Αυτο που μου εβαζε υποψιες ηταν οτι δεν ειχα καθολου νευρα πριν τη περιοδο,που εγω παντα μια βδομαδα πριν ημουνα σαν σατανισμενη απο τα πολλα νευρα.Τωρα απορουσα με τον εαυτο μου,δεν με αναγνωριζα.Εκει ειπα οτι κατι δεν παει καλα...χιχιχι..Δεν με αναγνωριζω:P:p. Δεν εχω κατι ιδιαιτερο τωρα ,λιγο η μεση μου ειναι βαρια προς το παρον κατα ταλλα καλα.Σε ζαλισα πες μου για σενα πως εισαι,τι νιωθεις,τι ενιωθες,εχεις-ειχες συμπτωματα?οτι θες....

Από 10 μέρες πριν την περίοδο είχα πόνους στη μέση που δεν το έχω ως σύμπτωμα, αλλά είχα θεωρήσει ότι είναι από την κούραση.Τίποτε άλλο δεν είχα, μια δυο μέρες πριν την περίοδο είχα κάτι πονάκια στην κοιλιά συνηθισμένο φαινόμενο αλλά δεν ξέρω γιατί κάτι μέσα μου μου έλεγε ότι το θαύμα έγινε!Και...όταν έκανα το τεστ απλώς περίμενα να δω δυο γραμμές....;);) Από προχθές λοιπόν έχω πονάκια δεξιά και αριστερά στο ύψος των ωοθηκών, ένα αίσθημα φουσκώματος σα να έχω φάει πολύ, αλλά όχι συχνοουρίες, όχι κόπωση...Στο γιατρό αν πας τώρα κοντά θα δεις το σάκο και το εμβρυάκι μέσα (το λέω και δεν το πιστεύω ακόμη!), αλλά για καρδιά είναι νωρίς...Από τα τικεράκια μισοκαταλαβαίνω ότι αυτό θα είναι το τρίτο σου?Ή δεύτερο??


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το τριτο παιδακι μου θα ειναι πρωτα ο θεος!Πολυ αγωνια για αλλη μια φορα...τι ψυχοφθορο και αυτο!!ας παω να δω οτι ειναι ενδομητριο και υπαρχουν εμβρυικα στοιχεια και ας ξαναπαω μετα απο μια βδομαδα να ακουσω καρδουλα,δεν πειραζει.Αργα και βασανιστικα ολα τα σταδια.

Εσυ θα πας κατευθειαν για καρδουλα?δεν εχεις αγωνια πιο πριν?Αποτι βλεπω καισυ εχεις 3 παιδακια?και πας για τεταρτο?το ηθελες?το επιδιωξες η ετυχε?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το τριτο παιδακι μου θα ειναι πρωτα ο θεος!Πολυ αγωνια για αλλη μια φορα...τι ψυχοφθορο και αυτο!!ας παω να δω οτι ειναι ενδομητριο και υπαρχουν εμβρυικα στοιχεια και ας ξαναπαω μετα απο μια βδομαδα να ακουσω καρδουλα,δεν πειραζει.Αργα και βασανιστικα ολα τα σταδια.

Εσυ θα πας κατευθειαν για καρδουλα?δεν εχεις αγωνια πιο πριν?Αποτι βλεπω καισυ εχεις 3 παιδακια?και πας για τεταρτο?το ηθελες?το επιδιωξες η ετυχε?

Έχω τρία αγοράκια και ήθελα κι άλλο παιδάκι, αλλά δεν πέτυχε (δεν ήθελε άλλο ο μπαμπάς μας), έτυχε και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!Δεν έχω αγχωθεί ακόμη, ζω την κάθε μέρα και τη χαίρομαι και όσο κρατήσει.Όσο και να αγχωθώ εγώ θα γίνει όπως έχει ορίσει κάποιος ψηλά.Οπότε...δεν αγχώνομαι!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Αγόρια κι εσύ?Ηλικίες?Εγώ 8,5 -7 σχεδόν-4 σχεδόν.Α, και τώρα θυμήθηκα δε θέλω καθόλου γλυκά, έχω φάει κόλλημα με τα αλμυρά....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

08/08/2012 εφερα και εγω στον κοσμο αυτόν τον γιο μου!!Τωρα βεβαια θα ξαναγινω μαμα τον Ιανουαριο!Απλα μπηκα να σας ευχηθω τα καλύτερα!Με το καλο ολες σας να εχετε ομορφες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρία αγοράκια και ήθελα κι άλλο παιδάκι, αλλά δεν πέτυχε (δεν ήθελε άλλο ο μπαμπάς μας), έτυχε και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!Δεν έχω αγχωθεί ακόμη, ζω την κάθε μέρα και τη χαίρομαι και όσο κρατήσει.Όσο και να αγχωθώ εγώ θα γίνει όπως έχει ορίσει κάποιος ψηλά.Οπότε...δεν αγχώνομαι!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Αγόρια κι εσύ?Ηλικίες?Εγώ 8,5 -7 σχεδόν-4 σχεδόν.Α, και τώρα θυμήθηκα δε θέλω καθόλου γλυκά, έχω φάει κόλλημα με τα αλμυρά....

Κοιτα και εγω δεν εχω τρομερο αγχος,εχω ηδη 2 παιδακια,δοξα το Θεο,απλα επειδη ηθελα και τριτο(πετυχε τον τριτο μηνα προσπαθειων) θελω οπωσδηποτε να πανε ολα καλα.Να μου πεις οτι πει ο καλος Θεουλης το ξερω.Θελω πολυ παντως και τριτο παιδακι!Και μενα η καθημερινοτητα μου δεν μου αφηνει περιθωρια να σκεφτομαι και να αγχωνομαι,οπως οταν περιμενεις το πρωτο σου παιδι(λογω απεριοριστου χρονου), τα παιδια μου ειναι 4 χρονων(αγορι) και 3χρονων σχεδον(κοριτσι).Οποτε καταλαβαινεις σε τι ρυθμους ζουμε την καθημερινοτητα μας...Και εσυ με 3 παιδια ξερεις πολυ καλα πως περναει ο καιρος σα νερακι,μ'αυτα και μ'αυτα. Εγω οσον αφορα το φαγητο ακομα δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτιμηση,τα τρωω ολα,γλυκα-αλμυρα. Αλλο κεφαλαιο και αυτο.Τα κιλα της εγκυμοσυνης! Με ποσα κιλα ξεκινας?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...