Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Efi σου ευχομαι να ηταν το τελευταιο χαπακι ,να μην ξαναχρειαστεις άλλο..

Κι εγω πεσμενη είμαι ,ετσι δεν ημουν ουτε πριν μπω για ιωδιο ,ισως γιατι όλα κρινονται

μετα από 7 μηνες ..τοτε το ειδα δει πιο χαλαρα ...Όταν πηρα το ιωδιο εκανα σπινθηρογράφημα πριν παρω εξιτηριο ,εσυ Εφη ?

Υπαρχει περιπτωση να μου το κανουν την ημερα που θα παρω το χαπι ?

Ποσες μερες σου ειπαν μακρια από παιδια ?

Τώρα καταλαβαίνουμε γιατί το κάναμε και το άγχος είναι μεγαλύτερο......

Εγώ το έκανα 3 μέρες μετά που βγήκα από την κλινική. Παίρνεις το χάπι τρίτη για παράδειγμα όπως εγώ και κάνεις το σπινθιρογράφημα πέμπτη. Μακριά από έγκυες και παιδιά 3 μέρες, απόσταση από συγκάτοικους 2 μέτρα και για 3 βράδια ύπνος σε άλλο κρεβάτι. Αυτά είναι εύκολα..... Το δύσκολο είναι οτι μου είπαν πως πρέπει να περάσουν 4 μήνες για να μείνω έγκυος. Ξέρεις αν λένε όλοι το ίδιο? Μου φαίνεται υπερβολίκο αφού στη μεγάλη δόση μου είχαν πει οτι στους 7 μήνες μπορεις να μείνεις......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koριτσακι μου ,θελεις τοσο πολύ μια εγκυμοσυνη που σου την ευχομαι ολοψυχα

Την άλλη εβδομαδα που θα παω στον πυρηνικο θα τον ρωτησω και θα σου στειλω πμ.

Παντως όταν πηρα 100mc μου ειπαν μετα από 8 μηνες μπορω να μεινω εγκυος κι όταν τους ειπα ότι τοτε θα κανω το σπινθηρογράφημα μου ειπαν δεν θα το κανεις αν εισαι εγκυος ,θα το κανεις όταν γεννησεις!Οταν παρεις τα αποτελέσματα μην ξεχασεις να μας ενημερώσεις .Καθολου δεν θελω να το σκέφτομαι το παλιοσπηνθηρογραφημα απαισιο ηταν 45 λεπτα αγωνιας ,να πεφτει επανω σου ολοκληρο σκανερ και να σταματάει στο χιλιοστο :(

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακι μου ,θελεις τοσο πολύ μια εγκυμοσυνη που σου την ευχομαι ολοψυχα

Την άλλη εβδομαδα που θα παω στον πυρηνικο θα τον ρωτησω και θα σου στειλω πμ.

Παντως όταν πηρα 100mc μου ειπαν μετα από 8 μηνες μπορω να μεινω εγκυος κι όταν τους ειπα ότι τοτε θα κανω το σπινθηρογράφημα μου ειπαν δεν θα το κανεις αν εισαι εγκυος ,θα το κανεις όταν γεννησεις!Οταν παρεις τα αποτελέσματα μην ξεχασεις να μας ενημερώσεις .Καθολου δεν θελω να το σκέφτομαι το παλιοσπηνθηρογραφημα απαισιο ηταν 45 λεπτα αγωνιας ,να πεφτει επανω σου ολοκληρο σκανερ και να σταματάει στο χιλιοστο :(

45 λεπτά????? Αυτό που είχα κάνει μετά το ιώδιο άντε να ήταν 10 λεπτά.... Για το άλλο θα σας πω αύριο...... Έχω απελπιστεί με το θέμα της εγκυμοσύνης..... Θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι....... Και έχει καταντήσει απαγορευτικό....

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!!! Παγνη Efi. Tι ωρα πρέπει να είμαι εκει την μέρα που θα πάρω το χάπι?απο το πρωι? όλη μέρα?

9 το πρωί, αν πρέπει να κάνεις και αίματος εκεί έχει μία διαδικασία.... παίρνεις το χάπι και φεύγεις, απλά πρέπει να πας μόνη σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!! Εφη καλη επιτυχια για αυριο..εμεις που τωρα θα κανουμε ιωδιο δηλαδη θα περιμενουμε ενα χρονο για να δουμε αν ξεμπερδεψαμε με το θεμα?

Ακριβώς.... Αλλα τελικά ο καιρός περνάει γρήγορα.... Ευτυχώς.......

Link to comment
Share on other sites

.....απογοητευτικο το "πρεπει να πας μονη σου" .....5μιλικ πήρες efi?

Δεν θέλεις να βλάψεις κάποιον..... έτσι δεν είναι??? 2 ωρίτσες είναι θα περάσουν....... θες να έρθω εγώ????? αχαχαχαχα:D Ναι 5mc

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πως πηγες εκει efi? μπορουσες να οδηγήσεις μετα τις ενέσεις?

Ναι καλέ.... Δεν καταλαβαίνεις τίποτα..... Μια χαρά μπορείς να οδηγήσεις.... Και στις ενέσεις δεν χρειάζεται να πας μονη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Εφη καλη επιτυχια για αυριο..εμεις που τωρα θα κανουμε ιωδιο δηλαδη θα περιμενουμε ενα χρονο για να δουμε αν ξεμπερδεψαμε με το θεμα?

Από ότι μου ειπαν οι γιατροι φενεται μετα το χρονο ....

Υπομονη ,θα σου γινει συνηθεια αυτή η λεξη ,βαρεθηκα να κανω υπομονη,

βημα- βημα κι ο δρομος δεν τελειωνει ..τουλάχιστον περνουμε ανασες ..τέσσερις μηνες ημουν ξενοιαστη,σχεδον το ειχα ξεχασει :)

Link to comment
Share on other sites

Efi για ποιον λογο να παμε μονες ?εγω που δεν εχω αμαξακι τι θα κανω ?και γιατι δυο ωρες ?και μετα γιατι δεν πειραζει αν παμε με συνοδο ?

Βρε παιδια μονο σε εμενα κρατησε 45' λεπτα το παλιοσπηνθηρογραφημα ?το λιγοτερο μιση ωρα να ηταν δεκα λεπτα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Εfi μην αγχωνεσαι για το παιδακι θα ερθει και θα δεις ποσο ομορφα θα είναι,θα ξεχασεις οσα περασες , εισαι μικρουλα ακομα λιγο μωρε εμεινε νομιζω τον γαιδαρο τον φαγαμε ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χαπάκι το είχα πάρει τον ιούνιο..... τώρα πήρα την πολύ μικρή δόση, 5mc, για να κάνω το σπινθιρογράφημα που θα δείξει αν κάηκαν όλα...... Σας ευχαριστώ πάντως.... Τις λεπτομέρειες για το μεγάλο ιώδιο που είχα κάνει τις είχα γράψει μετά που βγήκα.....

Μερικες φορες διαβαζω στα πεταχτα και επειδη εχω ηδη πολλα ανοιγματα, με πολλα ατομα, δεν καταλαβα οτι θα κανεις τωρα το σπινθηρογραφημμα. Ευχομαι να ειναι σουπερ το αποτελσμα και το ιωδιο να εχει καψει τα παντα. Να τελειωνεις οριστικα με το θεμα καρκινος θυροειδη και να μη σε ξαναβρει τιποτα αλλο που να αρχιζει απο "καΚο".


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...