Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

καθ'εξιν αποβολες-τι γινετε μετα?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Δυστυχώς, είμαστε πολλές...

Είναι πολύ ενθαρρυντικό για εμάς που δεν έχουμε ακόμα μωράκι να βλέπουμε οτι οι περισσότερες στο τέλος τα κατάφεραν....

Όσο για τα νκ που ανέφερες papagalia, ούτε εγώ τα έχω κάνει, αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ οτι συνδέονται με καρκίνο...επίσης ξέρω οτι είναι μια εξέταση αμφιλεγόμενη που οι περισσότεροι γιατροί δεν παραδέχονται, τουλάχιστον ως αιτία παλλίνδρομων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

kristy25 και υπόλοιπες "παθούσες" κοπέλες γεια σας!

Ανήκω και γω στην κατηγορία των καθ έξιν αποβολών, ΑΛΛΑ σε λίγες μέρες ο γιος μου θα κλείσει τα 3 και έτσι έχω ξεχάσει την ταλαιπωρία μου!

Μέσα σε 2 χρόνια είχα 5 αποβολές, ευτυχώς( πρέπει να βλέπουμε την αισιόδοξη πλευρά των πραγμάτων) σε αρχικό στάδιο!Δηλαδή:

1η αποβολή στις 6,5 εβδομάδες(κενός σάκος)

2η αποβολή στις 6 εβδομάδες(δεν άκουσα καρδιακή λειτουργία)

3η αποβολή στις 6,5 εβδομάδες(δεν άκουσα επίσης)

4η αποβολή στις 10 εβδομάδες(η πρώτη φορά που άκουσα καρδιά , γι αυτο και μου στοίχησε περισσότερο)

5η αποβολή επίσης νωρις, στην 6η εβδομάδα.

Η 6η εγκυμοσύνη ήταν και η τυχερή και άντε τώρα να παλέψεις το ζιζάνιο:D!!!

Εκανα αρκετές εξετάσεις, η μόνη αιτία που βρέθηκε ήταν ήπια θρομβοφιλία, έκανα ενέσεις κλεξαν, αλλά δεν έπιασαν, παρά μονο στην τελευταία. Είχα τόσο αγχος καθε φορα ότι θα αποβάλλω πάλι που νομίζω οτι τα προκαλούσα όλα εγω στο τέλος:?!!Οταν έγινα τελείως ανάισθητη, η εγκυμοσύνη κράτησε! παρόλο που στον 4ο μήνα έμαθα ότι το παιδί έχει ένα πρόβλημα υγείας, σκέφτηκα ότι είναι αντιμετωπίσιμο,αρα να μη μιλάω καθόλου!!

Εύχομαι ολα αυτά τα δυσάρεστα που ζήσατε να ήταν περαστικά! Πιστεψτε με ,όταν θα γεννηθεί το μωρο και θα το κρατήσετε στην αγκαλιά σας θα τα ξεχάσετε όλα!! Υπάρχουν πολύ χειρότερες καταστάσεις απο αυτές που έχουμε ζήσει, όσο "κακό" και αν ακούγεται αυτό! Το ξερω οτι ακουγεται βαρυ, αλλα ....μία αποβολή μπορεί να ξεπεραστεί... Καλυτερα να συμβεί αποβολή, παρα να γεννηθεί το παιδί και μετά να γίνει κάτι κακό...

Κουράγιο σε όλες, το μωρό θα έρθει τη σωστή στιγμή και μετά θα λέτε: θα μου το κρατήσει κάποιος για λίγο επιτέλους να ησυχάσει το κεφάλι μου:D?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Ευχομαι να βρηκες λυση στο προβλημα σου. Εγω βρηκα λυση στην εξειδηκευμενη εξεταση απο ιστο περιοδου για Hiden Chlamidia η κρυφα χλαμυδια οπως και αλλα μικροβια που γινεται μονο σε ενα κεντρο γονιμοτητας στους Αμπελοκηπους στην Αθηνα. Βεβαια μπορεις να τους στειλεις ενα αποστηρωμενο αεροστεγως κλεισμενο πλαστικο μπουκαλακι με μερικες σταγονες αιμα περιοδου. Επισης, μετα τη θεραπεια, ο συζηγος σου θα πρεπει να κανει ενα τεστ κατακερματισμου. Ολα αυτα ευτυχως διορθωνονται μετα απο μια απλη εξειδικευμενη θεραπεια. Ειμαι τοσο ευγνωμον που ανακαλυψα οτι τοσο απλα λυνονται τοσα προβληματα που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Οφειλω να γραψω κ εγω τα νεα μου!

Στον επομενο κυκλο μετα την δευτερη αποξεση κ χωρις να προσπαθουμε μιας που περιμεναμε τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα, εμεινα εγκυος!!

Οι εξετασεις μου βγηκαν φυσιολογικοτατες κ τιποτα δεν δικαιολογουσε τις τρεις αποβολες, ισως να επαιξε ρολο η ελλειψη βιταμινη Β12 αλλα κ παλι δεν ειμαστε σιγουροι. Με παρακολουθουσε αιματολογος σε ολη την εγκυμοσυνη, εκανα ενεσεις αντιπηκτικες μεχρι κ τον τριτο μηνα, επινα κ neurobion αρχικα 3 τη μερα κ μετα 1 οπως κ salospir σε ολη την εγκυμοςυνη. Ειχα μια δυο δυσκολιες στην αρχη με αιμα κ επειτα με αυξημενη αυχενικη που οδηγησε σε ληψη τροφοβλαστης αλλα αυτη τη στιγμη που σας γραφω το πιο υπεροχο αγγελουδακι κοιμαται διπλα μου!! Γεννησα την κορουλα μου η οποια ειναι ηδη 6 μηνων σχεδον κ νομιζω οτι οτι ειχα ζησει ηταν ενα κακο ονειρο που με εκανε να συνειδητοποιησω πιο εντονα το θαυμα της μητροτητας!!

Ευχομαι να δωσω κουραγιο σε καθε κοπελα που ισως βρισκεται στη θεση μου διαβαζοντας τη συντομη ιστορια μου.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...