Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια,

vall η γιατρός μου για τα πονάκια μου είπε πως είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγει η μήτρα, άρα για καλό είναι...

σήμερα πήρα και το αποτέλεσμα της κολπικής εξέτασης που έκανα και μου βρήκε μύκητες...

υποθέτω πως αυτοί μπορούν να προκαλέσουν και αποβολή, λογικά αύριο που θα με δει η γιατρός θα μου πει...

σας φιλώ.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια,

vall η γιατρός μου για τα πονάκια μου είπε πως είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγει η μήτρα, άρα για καλό είναι...

σήμερα πήρα και το αποτέλεσμα της κολπικής εξέτασης που έκανα και μου βρήκε μύκητες...

υποθέτω πως αυτοί μπορούν να προκαλέσουν και αποβολή, λογικά αύριο που θα με δει η γιατρός θα μου πει...

σας φιλώ.

Καλημέρα!Να ρωτήσεις το γιατρό αν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις τους γαλακτοβάκιλλους ecovag της frezy derm.Μπορείς να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις χωρίας αντιβίωση!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Να ρωτήσεις το γιατρό αν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις τους γαλακτοβάκιλλους ecovag της frezy derm.Μπορείς να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις χωρίας αντιβίωση!

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το ρωτήσω, δεν θέλω να πάρω αντιβίωση γιατί σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν πρέπει να έχω και τους μύκητες, μάλλον τους έχω από το καλοκαίρι που έπαιρνα αντιβίωση χωρίς να παίρνω προβιοτικά...


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

vall η γιατρός μου για τα πονάκια μου είπε πως είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγει η μήτρα, άρα για καλό είναι...

σήμερα πήρα και το αποτέλεσμα της κολπικής εξέτασης που έκανα και μου βρήκε μύκητες...

υποθέτω πως αυτοί μπορούν να προκαλέσουν και αποβολή, λογικά αύριο που θα με δει η γιατρός θα μου πει...

σας φιλώ.

ειχα και εγω στην δευτερη εγκυμοσύνη μου μηκητες αλλά δεν μου είπε οτι προκαλουν αποβολή. το τί εκανα ηταν πλύσεις με χαμομήλι. δηλαδή εβραζα τσαι χαμομηλι σε μπρικι και έκανα κολπικες πλυσεις καθισμενη στην τουαλετα! επίσης χρησιμοποιούσα σαπουνάκι με χαμομήλι για την ευαίστηθη περιοχή (πληρης περιγραφη :) ) και σε λιγες μερουλες περασε. αποσο ξέρω στους μυκητες δεν περνεις αντιβίωση μιας και η αντιβιωση ειναι μια αιτία που τους προκαλει τους μυκητες. κρεμουλες ενδοκολπικες υπάρχουν και αποσο ξέρω κάποιες είναι ακίνδυνες στην εγκυμοσύνη..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πονάκια κοντά στη μήτρα..στην αρχή ήταν και πιο έντονα και με φόβιζαν πολύ..και μια στις τόσες έχω και σουβλίτσες αλλά μόνο αριστερά.Υποψιάζομαι οτι είναι από το έντερο.Είναι φυσιολογικά τα πονάκια γιατί μεγαλώνει η μήτρα σιγά-σιγά και πιέζονται και οι σύνδεσμοι που τη συγκρατούν..

Άντε να κάνω και εγώ την αυχενική μου στις 30...:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα και εγω στην δευτερη εγκυμοσύνη μου μηκητες αλλά δεν μου είπε οτι προκαλουν αποβολή. το τί εκανα ηταν πλύσεις με χαμομήλι. δηλαδή εβραζα τσαι χαμομηλι σε μπρικι και έκανα κολπικες πλυσεις καθισμενη στην τουαλετα! επίσης χρησιμοποιούσα σαπουνάκι με χαμομήλι για την ευαίστηθη περιοχή (πληρης περιγραφη :) ) και σε λιγες μερουλες περασε. αποσο ξέρω στους μυκητες δεν περνεις αντιβίωση μιας και η αντιβιωση ειναι μια αιτία που τους προκαλει τους μυκητες. κρεμουλες ενδοκολπικες υπάρχουν και αποσο ξέρω κάποιες είναι ακίνδυνες στην εγκυμοσύνη..

Σε ευχαριστώ πολύ! μου κάνει εντύπωση που βοήθησε το χαμομήλι στην εξαφάνιση τους! θα το κάνω και ελπίζω να εχω και γω καλά αποτελέσματα.

Η αντιβίωση πολύ άτιμη τελικά, από αυτήν τους έβγαλα!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! μου κάνει εντύπωση που βοήθησε το χαμομήλι στην εξαφάνιση τους! θα το κάνω και ελπίζω να εχω και γω καλά αποτελέσματα.

Η αντιβίωση πολύ άτιμη τελικά, από αυτήν τους έβγαλα!!

ναι γιαυτό λένε ότι όταν πίνεις αντιβίωση να τρώς πολύ γιαούρτι!

για το χαμομήλι μου το είπε η γυναικολόγος μου και πράγματι έκανε θαυμα!! τώρα κάθε φορά που νιώθω ότι έχω μύκητες πλένομαι με χαμομηλάκι!! το σαπουνακι ομως το χρησιμοποιώ κάθε μέρα στο μπάνιο για πρόληψη.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι γιαυτό λένε ότι όταν πίνεις αντιβίωση να τρώς πολύ γιαούρτι!

για το χαμομήλι μου το είπε η γυναικολόγος μου και πράγματι έκανε θαυμα!! τώρα κάθε φορά που νιώθω ότι έχω μύκητες πλένομαι με χαμομηλάκι!! το σαπουνακι ομως το χρησιμοποιώ κάθε μέρα στο μπάνιο για πρόληψη.

θα πρέπει κάθε μέρα να βάζω χαμομήλι για πόσο καιρό;;

ποιο σαπούνι με χαμομήλι για την ευαίσθητη περιοχη;


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει κάθε μέρα να βάζω χαμομήλι για πόσο καιρό;;

ποιο σαπούνι με χαμομήλι για την ευαίσθητη περιοχη;

εγω το χρησιμοποιούσα μέχρι που κατάλαβα ότι έφυγαν. γιατί είχα πονάκια στην κοιλιά και φαγούρα και όταν σταμάτησαν κατάλαβα ότι έφυγαν!

σαπουνάκια υπάρχουν πολλές μαρκες στο φαρμακείο.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωραία, ευχαριστώ

το καλό είναι ότι δεν έχω συμπτώματα δηλαδή φαγούρα και τέτοια

νομιζω ειναι η πιο φυσική λύση το χαμομήλι! ρώτησε τον γιατρό σου και πράξε αναλόγος!! αντιμετωπίζεται ευκολα παντως μην ανυσυχεις.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Ανυπομονω για την αυχενική μου,μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Βασούλα να σου πω για τους μύκητες κάτι ανωδινο ουτε εντιβιωσεις ουτε τπτ;; πλύσεις με κεφίρ γάλακτος η γιαούρτι!!! Επίσης σκόρδο μέσα στον κόλπο :oops: μια σκελιδα κ την βγαζεις μετα απο κάποια ωρα!!! Θα σωθείς!!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτησούλες και αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Πρώτον, εχώ δεν έχω πρηστεί καθόλου, μα καθόλου. Είμαι αδύνατη και πιστεύω πως θα έπρεπε να φαίνεται έστω ένα υποτυπώδες πρήξιμο τουλάχιστον, χαμηλά στη κοιλιά που βρίσκεται ακόμα το μωράκι μου... Υπάρχει καμία κοπέλα με το ίδιο πρόβλημα??? είμαι

10 εβδομάδων και 6 ημερών...

Δεύτερον έχω αγχωθεί πολύ γιατί τον τελευταίο μου υπέρηχο τον έκανα στις 8 εβδομάδες και μια ημέρα και ο επόμενος θα είναι στην 13 βδομάδα για αυχενική διαφάνεια. Δηλαδή ένα μήνα και μια βδαμάδα χωρίς καθόλου υπέρηχο. Δεν είναι μεγάλο το διάστημα?? Εσείς κορίτσια κάθε πότε κάνατε? Πως ξλερετε ότι όλα πάνε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Ανυπομονω για την αυχενική μου,μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Βασούλα να σου πω για τους μύκητες κάτι ανωδινο ουτε εντιβιωσεις ουτε τπτ;; πλύσεις με κεφίρ γάλακτος η γιαούρτι!!! Επίσης σκόρδο μέσα στον κόλπο :oops: μια σκελιδα κ την βγαζεις μετα απο κάποια ωρα!!! Θα σωθείς!!!!

καλημέρα Μαρία, σε ευχαριστώ, για το σκόρδο πρώτη φορά το ακούω

όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...