Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα πολυ πρωινη ε!!! σημερα θα παω να κανω την καμπυλη σακχαρου και μια καλλιεργεια ουρων που (κρατιεμαι απο τα ξημερωματα να μην παω τουαλετα για να καταφερω να παρω τα πρωτα πρωινα) και ευτυχως τα καταφερα, αντε να δω και εγω τι ειναι η γλυκοζη????

θα τα πουμε αργοτερα ελπιζω να εχω αποτελεσματα σημερα τουλαχιστον για την γλυκοζη γιατι η καλλιεργεια αργει σιγουρα ωστε να σας ενημερωσω... φιλακια κουκλες!!!

με το καλο! αντε να μας πεις τα νεα μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια!! :D

Εχω τρελαθει, εχει ερθει ενα παιδι που θα με αντικαταστησει οταν θα φυγω και του μαθαινω τη δουλεια...με εχει πιασει το κεφαλι μου!!

Μαργιουλα καλα αποτελεσματα!

Δεν εχω παει ποτε στο ΗΡΑ στο Ελληνικό, δεν ειναι αυτο στην Αλίμου;; Κατι νομιζω εχει παρει εκει το ματι μου, εκτος αν ηταν το Λητω..


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!! Τι κανετε? Τι κανουν τα μπεμπακια σας???

Σημερα πηγε ο αντρας μου στο ικα και περασε απο επιτροπη για την ανναρωτικη..

Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω τωρα με τα χαρτια??? Λεφτα θα παρω καθολου η θα πεινασουμε τον Οκτωμβρη???... :wink:

Το απογευμα στις 6 εχω ραντεβου με τον γιατρο!!! Θα δουμε τον μπεμπη μου!!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να εχει μεγαλωσει!!! :tongue:

Να ρωτησω και κατι ακομα??? Βρε κοριτσια εσεις εχετε υγρα?... Ειναι φυσιολογικο ετσι? Να το πω στον γιατρο το απογευμα??? :confused:

Σημερα πηγε η αδερφη μου και παραγειλε το καροτσι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!! Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο να το δειτε...

Και κατι τελευταιο....αυριο θα παω για λιγο στο γραφειο...Δεν μπορουν να διεκπαιρεωσουν κατι που ειχα ξεκινησει και με πηραν να παω αν θελω να βοηθησω!!! Τι να κανω...δεν θελω να χασω και τελειως την επαφη ρε γαμωτο..Αυτα!!! :lol:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2010/Pliko+Switch+Completo

Αυτο ειναι το καροτσι που παραγγειλαμε!!! Ειναι καροτσι-πορτ μπεμπε - και καθισμα αυτοκινητου μαζι...

Ειχα εναν ενδιασμο στο χρωμα αλλα ειπα να το τολμησω!!! :tongue:

Ελπιζω να ερεσει και του μπεμπη!!! :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://global.pegperego.com/babyproducts-catalog/2010/Pliko+Switch+Completo

Αυτο ειναι το καροτσι που παραγγειλαμε!!! Ειναι καροτσι-πορτ μπεμπε - και καθισμα αυτοκινητου μαζι...

Ειχα εναν ενδιασμο στο χρωμα αλλα ειπα να το τολμησω!!! :tongue:

Ελπιζω να ερεσει και του μπεμπη!!! :P

καλά Μαριλένα δε το πιστεύω...... το ίδιο είχα διαλέξει και σε χρώμα, αλλά το έχουν όλοι, φέτος στην Τρίπολη όλες κυκλοφορούν με τέτοιο χρώμα στο καρότσι.... είναι φανταστικό όμως!!!!!!! καλορίζικο!!!!! και το μωράκι σου μια χαρά θα είναι...

εγώ παρόλο που έχω καταλήξει σε καρότσι, μου είπε η αδερφή μου να μην βιαστώ να το πάρω αφού μέχρι και το γενάρη δε θα το χρειαστώ και να περιμένω τα νέα χρώματα του 2011. το ξέρω οτι έχει δίκιο αλλά από την άλλη είναι και το μοναδικό καινούριο που θα ψωνίσω οπότε μια χαρά και μια βιασύνη την έχω.... τι να πω!!!!:?:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλά Μαριλένα δε το πιστεύω...... το ίδιο είχα διαλέξει και σε χρώμα, αλλά το έχουν όλοι, φέτος στην Τρίπολη όλες κυκλοφορούν με τέτοιο χρώμα στο καρότσι.... είναι φανταστικό όμως!!!!!!! καλορίζικο!!!!! και το μωράκι σου μια χαρά θα είναι...

εγώ παρόλο που έχω καταλήξει σε καρότσι, μου είπε η αδερφή μου να μην βιαστώ να το πάρω αφού μέχρι και το γενάρη δε θα το χρειαστώ και να περιμένω τα νέα χρώματα του 2011. το ξέρω οτι έχει δίκιο αλλά από την άλλη είναι και το μοναδικό καινούριο που θα ψωνίσω οπότε μια χαρά και μια βιασύνη την έχω.... τι να πω!!!!:?:

Καλα εκανα δηλαδη και το παραγγειλα ε??? Εδω στο Ηρακλειο δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει.. Βασικα αρεσε και στον μπαμπα το χρωμα και στον ανηψιο οποτε τους εκανα το χατηρι!!! :tongue: Λες να βγαλουν κανενα ποιο ωραιο χρωματακι??? Μακαρι που να το παρεις στου μπεμπα σου!!!

Ελπιζω να μην εχουμε καμια εκπληξη με το χωρο στο αυτοκινητο!!! :confused:

Δεν το δοκιμασαμε αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ειναι απο τα καροτσια που πιανουν λιγο χωρο οταν κλεισουν..

Αρχικα θα χρησιμοποιησω τον σκελετο και το πορτ μπεμπε και αργοτερα το καροτσι. Μ'αυτο αν ειναι θα το μεταφερω στο σπιτι την πρωτη μερα!!!

Και γω ηθελα να ξεκινησω απο καπου τα ψωνια γιατι στο τελος θα περασει ο καιρος και θα τρεχω!!!

Εγω εχω απο την αδερφη μου το κρεβατακι, την αλλαξιερα, ενδοεπικοινωνια και μαξιλαρι θηλασμου. Και πολλα ρουχαλακια βεβαια οποτε δεν θα αγορασω ρουχα προς το παρον...

Τωρα σειρα εχει να διαλεξω την προικα και να οργανωσω την λιστα!!!

Αντε παρε και συ κατι να σου φυγει η αγωνια!!!... :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανα δηλαδη και το παραγγειλα ε??? Εδω στο Ηρακλειο δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει.. Βασικα αρεσε και στον μπαμπα το χρωμα και στον ανηψιο οποτε τους εκανα το χατηρι!!! :tongue: Λες να βγαλουν κανενα ποιο ωραιο χρωματακι??? Μακαρι που να το παρεις στου μπεμπα σου!!!

Ελπιζω να μην εχουμε καμια εκπληξη με το χωρο στο αυτοκινητο!!! :confused:

Δεν το δοκιμασαμε αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ειναι απο τα καροτσια που πιανουν λιγο χωρο οταν κλεισουν..

Αρχικα θα χρησιμοποιησω τον σκελετο και το πορτ μπεμπε και αργοτερα το καροτσι. Μ'αυτο αν ειναι θα το μεταφερω στο σπιτι την πρωτη μερα!!!

Και γω ηθελα να ξεκινησω απο καπου τα ψωνια γιατι στο τελος θα περασει ο καιρος και θα τρεχω!!!

Εγω εχω απο την αδερφη μου το κρεβατακι, την αλλαξιερα, ενδοεπικοινωνια και μαξιλαρι θηλασμου. Και πολλα ρουχαλακια βεβαια οποτε δεν θα αγορασω ρουχα προς το παρον...

Τωρα σειρα εχει να διαλεξω την προικα και να οργανωσω την λιστα!!!

Αντε παρε και συ κατι να σου φυγει η αγωνια!!!... :tongue:

Φυσικά θα σου ήπαν οτι κουμπώνεις και το κάθισμα του αυτ/του επάνω.... οπότε αν θες να πας κάπου κοντα και να μην κουβαλάς τα πάντα, βάζεις το σκελετό στο αυτ/το και μετά κουμπώνεις το κάθισμα αυτ/του και είναι κανονικό καρότσι.... είναι φανταστικο μοντελο. να σου πω την αλήθεια στο τέλος του μηνός που θα πάω αθήνα με την sister θα πάμε να πάρουμε και τα πράγματα για το μαιευτήριο, μπιμπερό, πυτζαμάκια κτλ.... και φυσικά μετράω τις μέρες 14+σήμερα

Επίσης Χρόνια πολλά σε όσους έχουν γιορτή ή συγγενείς που να γιορτάζουν!!!!!:wink:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

εδω που πηρα εγω τηλ μου ειπαν ραντεβου σε 2 μηνες και γελασα καλα λεω τοτε θα κοντευω να γεννησω ευχαριστω πολυ!

ισως ειμαστε επαρχια εδω και δεν εχει πολλος γιατρους δεν ξερω.

παλιοτερα πηγαινες χωρις ραντεβου απλα περιμενες πολυ

Α ρε ικα αθανατο!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παιδια μου θα σου πω!!εχω παρει τοσες!!

απο πιο ΙΚΑ πληρωνεσαιμαλλον απο το κεντρικο εε? λοιπον υπαρχει ενα χαρτι που στο δινουν στο ταμειο του ΙΚΑ (παροχες) και αυτο το συμπληρωνει και το υπογραφει ο εργοδοτης σου. με αυτο και το βιβλιαριο υγειας (εαν εχεις και οικογενειακο το θελουν και αυτο) συν το χαρτι της επιτροπης που σου εδωσαν πας σε 2-3 εργασιμες μετα την επιτροπη και πληρωνεσαι(πρωτα πας στις παροχες με ολα αυτα και μετα δ/ντρια για υπογραφη και τελος ταμειο με την ταυτοτητα σου.Τα λεφτα για τις πρωτες 30 μερες αναρρωτικης ειναι λιγα σε ενημερωνω αλλα συμπληρωνει και ο εργοδοτης .

μετα τις 30 μερες πληρωνεσαι αποκλειστικα απο το ΙΚΑ.

οι 3 πρωτες μερες ΔΕΝ πληρωνονται τις πληρωνει ο εργοδοτης 100% κανονικα.

αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε ικα αθανατο!!!

μα το ΘΕΟ κοριτσια ηθελα να γραψω τις Inohep και ειχα απελπιστει αλλα βρηκα εναν γιατρο του ΙΚΑ γυναικολογο (η πεθερα μου να ειναι καλα) και του παμε το βιβλιαριο και μου τα γραφει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!! Τι κανετε? Τι κανουν τα μπεμπακια σας???

Σημερα πηγε ο αντρας μου στο ικα και περασε απο επιτροπη για την ανναρωτικη..

Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω τωρα με τα χαρτια??? Λεφτα θα παρω καθολου η θα πεινασουμε τον Οκτωμβρη???... :wink:

Το απογευμα στις 6 εχω ραντεβου με τον γιατρο!!! Θα δουμε τον μπεμπη μου!!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να εχει μεγαλωσει!!! :tongue:

Να ρωτησω και κατι ακομα??? Βρε κοριτσια εσεις εχετε υγρα?... Ειναι φυσιολογικο ετσι? Να το πω στον γιατρο το απογευμα??? :confused:

Σημερα πηγε η αδερφη μου και παραγειλε το καροτσι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!! Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο να το δειτε...

Και κατι τελευταιο....αυριο θα παω για λιγο στο γραφειο...Δεν μπορουν να διεκπαιρεωσουν κατι που ειχα ξεκινησει και με πηραν να παω αν θελω να βοηθησω!!! Τι να κανω...δεν θελω να χασω και τελειως την επαφη ρε γαμωτο..Αυτα!!! :lol:

Εγω εχω απο την αδερφη μου το κρεβατακι, την αλλαξιερα, ενδοεπικοινωνια και μαξιλαρι θηλασμου. Και πολλα ρουχαλακια βεβαια οποτε δεν θα αγορασω ρουχα προς το παρον...

Τωρα σειρα εχει να διαλεξω την προικα και να οργανωσω την λιστα!!!

Μαριλενα μου με τα χαρτια του ικα δεν τα ξερω καθολου!!! με το καλο να δειτε τον μπεμπη σου!! να δειτε που θα εχει γινει κοτζαμ αντρακι!!

οσο για τα υγρα και εγω εχω παρα πολλα ο γιατρος μου λεει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικα, εχω κανει βωεβαια και εξεταση τραχηλικου επιχρησματος οφειλονται στο οτι αλλαζει η χλωριδα του κολπου

ΑΑΑΑ!! το καροτσακι σας ειναι υπεροχο!!! και ειλικρινα εισαι πολυ τυχερη που θα τα βρεις ολα αυτα αληθεια!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες την εκανα την καμπυλη!!! αποτελεσματα ακομα δεν εχω παρει ακομα γιατι ηρθε ο αντρας μου ψοφιος στην κουραση και δεν λεω να τον ξυπνησω,τον αφηνω οσο γινεται περισσοτερο να κοιμηθει θα παω γυρω στις 8:30 να την παρω παντως η εξεταση δεν ειχε καμια δυσκολια πραγματικα διαβαζα διαφορα στο internet οχι στο δικο μας forum σε καποια αλλα και ειχα τρομαξει!! η γλυκοζη ευπεπτη τελεια μην σας πω οτι μου αρεσε κιόλας και η αναμονη δεν κατι φοβερο ολα καλα μακαρι να ειναι τοσο καλα και τα αποτελεσματα!! φιλακια σε ολες θα μπω μετα τις 9 λογικα να σας πω νεα... μακια μανουλες!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα μου τελειο το καροτσακι!!! :D

Κι εγώ θα περιμενω λιγο για αγορα καροτσιου, απο Γεναρη βλεπουμε!!

Σ'ευχαριστω πολυ Νικελακι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!!

Ανυπομονω να το παιξω λιγακι με τον αντρουλη μου.. :tongue:

Φυσικά θα σου ήπαν οτι κουμπώνεις και το κάθισμα του αυτ/του επάνω.... οπότε αν θες να πας κάπου κοντα και να μην κουβαλάς τα πάντα, βάζεις το σκελετό στο αυτ/το και μετά κουμπώνεις το κάθισμα αυτ/του και είναι κανονικό καρότσι.... είναι φανταστικο μοντελο. να σου πω την αλήθεια στο τέλος του μηνός που θα πάω αθήνα με την sister θα πάμε να πάρουμε και τα πράγματα για το μαιευτήριο, μπιμπερό, πυτζαμάκια κτλ.... και φυσικά μετράω τις μέρες 14+σήμερα

Επίσης Χρόνια πολλά σε όσους έχουν γιορτή ή συγγενείς που να γιορτάζουν!!!!!:wink:

Ναι βεβαια τα ξερω ολα αυτα τα κουμπωματα και τα περιεργα!!!

Το εψαξα αρκετα το θεμα του καροτσιου...μονο ο ογκος με απασχολει αλλα ελπιζω πως δεν θα εχουμε προβλημα!!!

Αχ ωραια 14 μερουλες δεν ειναι πολλες!!! Υπομονη και μετα βουρ στα ψωνια!!! :P

Χρονια Πολλα βεβαιως στους εορταζοντες!!!

εγω παιδια μου θα σου πω!!εχω παρει τοσες!!

απο πιο ΙΚΑ πληρωνεσαιμαλλον απο το κεντρικο εε? λοιπον υπαρχει ενα χαρτι που στο δινουν στο ταμειο του ΙΚΑ (παροχες) και αυτο το συμπληρωνει και το υπογραφει ο εργοδοτης σου. με αυτο και το βιβλιαριο υγειας (εαν εχεις και οικογενειακο το θελουν και αυτο) συν το χαρτι της επιτροπης που σου εδωσαν πας σε 2-3 εργασιμες μετα την επιτροπη και πληρωνεσαι(πρωτα πας στις παροχες με ολα αυτα και μετα δ/ντρια για υπογραφη και τελος ταμειο με την ταυτοτητα σου.Τα λεφτα για τις πρωτες 30 μερες αναρρωτικης ειναι λιγα σε ενημερωνω αλλα συμπληρωνει και ο εργοδοτης .

μετα τις 30 μερες πληρωνεσαι αποκλειστικα απο το ΙΚΑ.

οι 3 πρωτες μερες ΔΕΝ πληρωνονται τις πληρωνει ο εργοδοτης 100% κανονικα.

αυτα!!

Σ'ευχαριστω πολυ Μαράκι!!! Δεν πηρα το χαρτι αυτο απο το ΙΚΑ...μπορω να παω οποιαδηποτε στιγμη φανταζομαι ε???

Πειραζει να μην παω για τα λεφτα σε 3 μερες??? Εδωσα το βιβλιαριο στον γιατρο για να μου γραψουν φαρμακα και δεν ξερω ποτε θα μου το δωσουν πισω...Εχει σημασια αν παω τελος του μηνα να πληρωθω???

Οσο για τα λεφτα το ξερω πως δεν ειναι πολλα...αλλα οσα και να ειναι κατι ειναι και αυτο. Δεν εχω σκοπο να ζητησω απο τον εργοδοτη λεφτα γιατι δεν μπορω την γκρινια!!! :mad:

Μαριλενα μου με τα χαρτια του ικα δεν τα ξερω καθολου!!! με το καλο να δειτε τον μπεμπη σου!! να δειτε που θα εχει γινει κοτζαμ αντρακι!!

οσο για τα υγρα και εγω εχω παρα πολλα ο γιατρος μου λεει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικα, εχω κανει βωεβαια και εξεταση τραχηλικου επιχρησματος οφειλονται στο οτι αλλαζει η χλωριδα του κολπου

ΑΑΑΑ!! το καροτσακι σας ειναι υπεροχο!!! και ειλικρινα εισαι πολυ τυχερη που θα τα βρεις ολα αυτα αληθεια!!

Σ'ευχαριστω πολυ Μαργιουλα!!! Πηγα στον γιατρο και μαντεψε...ξεχασα να τον ρωτησω για τα υγρα!!! Που εχω το μυαλο μου??? :mad:

Κουκλιτσες την εκανα την καμπυλη!!! αποτελεσματα ακομα δεν εχω παρει ακομα γιατι ηρθε ο αντρας μου ψοφιος στην κουραση και δεν λεω να τον ξυπνησω,τον αφηνω οσο γινεται περισσοτερο να κοιμηθει θα παω γυρω στις 8:30 να την παρω παντως η εξεταση δεν ειχε καμια δυσκολια πραγματικα διαβαζα διαφορα στο internet οχι στο δικο μας forum σε καποια αλλα και ειχα τρομαξει!! η γλυκοζη ευπεπτη τελεια μην σας πω οτι μου αρεσε κιόλας και η αναμονη δεν κατι φοβερο ολα καλα μακαρι να ειναι τοσο καλα και τα αποτελεσματα!! φιλακια σε ολες θα μπω μετα τις 9 λογικα να σας πω νεα... μακια μανουλες!!

Ειδες δεν ειναι κατι το τρομερο τελικα...

Ολες νομιζω ειχαμε πανικοβληθει αλλα δεν αξιζει!!!

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...