Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ αχ θελω να παω τωρα!!! Και δεν εχω μεταφορικο!!! :evil:

Υπομονη μεχρι αυριο!!!

Ειχε τιποτα Χριστουγεννιατικα φορμακια η ακομα δεν εχουν φερει??? :mrgreen:

Χριστουγεννιατικα οχι δεν εχει φερει ακομη...

μωρε θα σου ελεγα να παμε αλλα σημερα επειδη ψιλοποναω ειμαι ξαπλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

α και το Λητω εδω ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!οσες φορες πηγα δεν πηρα τιποτα!!!

Ειναι ποιο ακριβο απο τον Ομηρολη??? Γιατι ελεγα να κανω εκει την λιστα και σκεφτομαι μηπως βρω ποιο φτηνα..Αλλα ο Ομηρολης εχει μεγαλη ποικιλια που ειναι θετικο αυτο..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω Μαργιουλα το βραδυ θα το εχω στο πορτ μπεμπε στα δωματιο μας για αρχη γινα μην ξυπναει και η Εφη μου μωρε ...

πηρα και στρωμα εξτρα για αυτο το ειχε προσφορα απο 20 ευρω 12 στα πρεναταλ!

σας λεω πηγα και οι τιμες σουπερ!

στα πρεναταλ εχει και καλαθουνες;;; Λέτε να εχει κι εκει εκπτωσεις;;


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ποιο ακριβο απο τον Ομηρολη??? Γιατι ελεγα να κανω εκει την λιστα και σκεφτομαι μηπως βρω ποιο φτηνα..Αλλα ο Ομηρολης εχει μεγαλη ποικιλια που ειναι θετικο αυτο..

οχι δεν ειναι πιο ακριβο θα ελεγα πιο φθηνο απλα ο Ομηρολης εχει πιο μεγαλη ποικιλια να σου πω την αληθεια..και εγω απο εκει τα ειχα παρει σχεδον ολα εκτος απο φορμακια και πετσετες και σεντονια(πανακριβος σε αυτα) δηλ πηρα επιπλα και προικα κουνιας και καροτσι...

http://www.prenatal.gr/grecia/gr_offerte/index.html

ειναι ο καταλογος προσφορων του πρεναταλ αλλα εχει και αλλα εκει.

Link to comment
Share on other sites

το στρωμα για το πορτ μπεμπε κανει σε ολες τις μαρκες!

οσο για το ξενυχτι ενα θα σας πω μελανιες σε ολα τα ποδια μου ειχα στην Εφη γιατι πηγα και για δουλεια οταν ηταν 2 μηνων οποτε πολυ ζορι!

τωρα θα παρω το εξαμηνο ομως!!

Ωχ πολυ ζορικα πρεπει να ηταν οντως..και γω θα τραβηξω την αδεια οσο ποιο πολυ μπορω....αλλωστε η δουλεια εχει πεσει πολυ!!! Το θεμα ειναι αν θα με θελουν μετα πισω!!! :roll:

Χριστουγεννιατικα οχι δεν εχει φερει ακομη...

μωρε θα σου ελεγα να παμε αλλα σημερα επειδη ψιλοποναω ειμαι ξαπλα

Θα το "χτυπησω" το Χριστουγεννιατικο που θα μου παει!!! :P

Μην το συζητας καθολου!!! Να κατσεις να ξεκουραστεις..Πανω απο ολα ειναι τα μπεμπακια για να μπορουμε να τους βαζουμε και τα φορμακια μετα!!! :lol:

Θα κανουμε αλλη μερα τσαρκα!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στα πρεναταλ εχει και καλαθουνες;;; Λέτε να εχει κι εκει εκπτωσεις;;

δες τον καταλογο αλλα να πας και απο εκει ειχε και πολλα που δεν τα εχει ο καταλογος!

ας πουμε καθισμα φαγητου (καρεκλα δηλ) της fisher price 59 ευρω!! το τζαμπο την ειχε 70!!

Link to comment
Share on other sites

στα πρεναταλ εχει και καλαθουνες;;; Λέτε να εχει κι εκει εκπτωσεις;;

Εχεις καρτα Prenatal???

Χτες μου εστειλαν ενα μυνημα οτι εχουν μεχρι τις 16 του μηνος 20% εκπτωση!!! Δεν χανεις κατι να πας!!! Σιγουρα θα εχει καλαθουνες..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ πολυ ζορικα πρεπει να ηταν οντως..και γω θα τραβηξω την αδεια οσο ποιο πολυ μπορω....αλλωστε η δουλεια εχει πεσει πολυ!!! Το θεμα ειναι αν θα με θελουν μετα πισω!!! :roll:

Θα το "χτυπησω" το Χριστουγεννιατικο που θα μου παει!!! :P

Μην το συζητας καθολου!!! Να κατσεις να ξεκουραστεις..Πανω απο ολα ειναι τα μπεμπακια για να μπορουμε να τους βαζουμε και τα φορμακια μετα!!! :lol:

Θα κανουμε αλλη μερα τσαρκα!!!

για 1 χρονο μετα την γεννα δεν μπορουν να σας απολυσουν!!

απαγορευεται και το εξαμηνο το δικαιουστε φυσικα!

πηγες στο ικα το χαρτι για την πητ?

χωρις ραντεβου πηγες στο κεντρο υγειας και παιδιου στον Εσταυρωμενο?

10 του μηνα τελειωνει η αναρρωτικη μου θα μου γραψει τπ υπολοιπο που χρειαζεται μεχρι να αρχισει η αδεια τοκετου και θα μου δωσει το χαρτι και ελεγα να παω την ημερα που θα περασω επιτροπη και απο εκει να μην ξαναπηγαινω μωρε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια αισθανομαι κλωτσιτσες ακριβως κατω απο το στηθος πρεπει η μικρη να εχει παρει θεση λογικα!! και πιανω κατι πολυ μικρο σαν ποδαρακια λετε να ειναι το ποδι της ή μου φαινεται? πωπω θα τρελαθουμε!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καρτα Prenatal???

Χτες μου εστειλαν ενα μυνημα οτι εχουν μεχρι τις 16 του μηνος 20% εκπτωση!!! Δεν χανεις κατι να πας!!! Σιγουρα θα εχει καλαθουνες..

εμενα μου το κανανε χωρις καρτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αισθανομαι κλωτσιτσες ακριβως κατω απο το στηθος πρεπει η μικρη να εχει παρει θεση λογικα!! και πιανω κατι πολυ μικρο σαν ποδαρακια λετε να ειναι το ποδι της ή μου φαινεται? πωπω θα τρελαθουμε!!!!!!!!

απιστευτο!!!

εε!

καλε νιωθεις το ποδι το πιανεις??θα τρελαθω!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καρτα Prenatal???

Χτες μου εστειλαν ενα μυνημα οτι εχουν μεχρι τις 16 του μηνος 20% εκπτωση!!! Δεν χανεις κατι να πας!!! Σιγουρα θα εχει καλαθουνες..

Δεν έχω! Τι είναι πιστωτική ή εκπτωτική;

Αν είναι απλά εκπτωτική θα πάω να βγάλω!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...