Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

πολυ ωραιο το μπουφανακι! θα το καταευχαριστηθει το φιογκακι!

πολυ ωραιο πραγμα να βοηθαει ο ενας τον αλλο!

Πολύ ωραίο και πολύ σημαντικό! Για εμάς κάτι που είναι άχρηστο για τον άλλον μπορεί να είναι τόσο σημαντικό...

Ευχαριστώ αγαπημένη μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τον υπνόσακο...

Τον σκέφτομαι κι εγώ, γιατί ο μικρός ξεσκεπάζεται συνέχεια (δε νομίζω ότι ζεσταίνεται, απλώς στριφογυρίζει σαν τη σβούρα στον ύπνο του). Αυτοί που έχω δει είναι με τα χέρια έξω... δε θα κρυώνουν τα χεράκια του?

Μαρί μου,

Εγώ γενικά νομίζω πως το παιδί κρυώνει από κεφάλι και πόδια. Αλλά να ξέρεις πως υπάρχουν {εγώ τέτοιους αγόραζα πάντα} με χέρια και πόδια. Στα πόδια μάλιστα υπάρχουν με ενωμένα ποδαράκια {για τις πιο μικρές ηλικίες} και με "ξεχωριστά" τα ποδαράκια.

Κρίμα... πολύ κρίμα... και πριν 1 μήνα έδωσα στην ξαδέρφη του άντρα μου, έναν υπέροχο υπνόσακο, σε γαλάζιο χρώμα, με ξεχωριστά ποδαράκια, ολοκαίνουργιο.........! :? Αν το ήξερα... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω εναν υπνοσακο για τον μικρο αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα να δω αν θα τον βολευτει.. Ειναι με ποδαρακια.. Ολο το βραδυ ξεσκεπαστος ειναι... Η κορη μου ηταν πιο ησυχη, δεν χρησιμοποιησα ποτε...


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καθαρισα τα φωτιστικά του σαλονιού και της κουζίνας,εκανα τα ντουλάπια της κουζίνας από πάνω και τα ταβάνια οσο εφτανα(τα πολλά πολλά).Εβαλα το σπανακόρυζο και πάω να πάρω από το σχολειο το αγορακι μου.Εχω και σιδερο αλλα δεν το βλέπω να γίνεται,εχουμε και καράτε το απόγευμα...

Xρύσα... πιπέρι στο στόμα... τι λέξεις είναι αυτές;

Φωτιστικά σαλονιού / κουζίνας... ντουλάπια από πάνω.. α πα πα...

τα έχω στη λίστα εδώ και 1 μήνα... και κάθε φορά παίρνει παράταση...

αλλά μετά τις αναφορές σου... θα πάρουν χαρτάκι προτεραιότητας...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ! Πόσο σε καταλαβαίνω...

Αν και το σκεφτόμαστε σοβαρά για δεύτερο και λέμε ότι όλα θα γίνουν (ούτε εμείς έχουμε, φυσικά, τα χρήματα της γέννας), το καθυστερούμε, ώστε τουλάχιστον να μη χρειάζεται να αγοράσουμε βασικά πράγματα, όπως κούνια, καρότσι κλπ...

Εννοείται ότι τα ρούχα του παιδιού τα φυλάω όλα. Αν έρθει δεύτερο, ας έχει τα βασικά...

Εντάξει.. τα βασικά τα έχουμε. Ρούχα και ένα πιάτο φαγητό. Αλλά δεν είναι μόνο αυτά.. ούτε προγεννητικό δεν θα είχα να κάνω και μιλάω για την οικογένεια μου μόνο.

Μάλιστα είχα ακούσει και μαι περίπτωση που με είχε τρομάξει πολύ με τον προγεννητικό έλεγχο. Μία κοπελίτσα τον είχε κάνει στο ΙΚΑ και οι μπούφοι άργησαν πολύ να της δώσουν τα αποτελέσματα. Και πήγε στον γυναικολόγο τον προγεννητικό σχεδόν 4 μηνών και θετική σε τοξόπλασμα... :cry::cry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορες!

Πως παν τα κεφια?

Απο δουλειες εγω σημερα σας δηλωνω πως δεν εκανα τιποτα.:|:oops:

Μαγειρεψα το φαγητο που εδειξε σημερα ο Ακης στο πρωινο μου. Κατι διαφορετικα γιουβαρλακια!! [ειδες Μαριαννακη τα καταφερα κ τα εφτιαξα!]:)

*Γιωτα υπεροχο το συρταρι σου!!!Εγω ετσι διπλωμενες εχω τις πετσετες σωματος.

*Ειρηνη καλοφορετο το μπουφαν,πολυ στυλατο!

Να σας πω και εγω την αποψη μου για το δευτερο παιδι?

Λιγο μακαβρια σκεφτομαι,αλλα αυτη ειναι η αληθεια.:rolleyes:

Σκεφτομαι λοιπον, πως εμεις-σαν γονεις -καποια στιγμη θα πεθανουμε αργα ή γρηγορα. Δεν ειναι κριμα λοιπον αυτο το παιδι να μεινει μονο του στη ζωη?Οι φιλοι πανε κ ερχοντε, ακομα κ το συζυγο μπορει να χασει..Τα αδερφια ομως ειναι ενα παντοτινο στηριγμα.Και γι`αυτο δεν θα ηθελα να το στερησω αυτο απο την κορουλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δε σας έχω ξεχάσει ήμουν λίγο αρρωστούλα κ είχα κ κάτι τρεξίματα έκτακτα.Είχα κ κάτι δουλίτσες στο σπίτι που να προλάβω η μάνα?!?!

Επιτέλους βρήκα χρόνο κ καθάρισα κ αποθήκευσα το νυφικό μου μαζί με όλα τα αναμνηστικά εκείνης της ημέρας κ κατευθείαν στην αποθήκη.

Έστρωσα κ στο υπόλοιπο σπίτι γιατί πλέον κάνει παγωνιά (είμαι κ τελευταίο όροφο)

Καθάρισα τοίχους γιατί το ζουζουνάκι μου τους είχε ζωγραφίσει όλους.

Αυτά...τα υπόλοιπα όταν συνέλθω...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια αυτό με τα βρέφη στο παπαγεωργίου το ακούσατε; γιατί ρε γμτ να κάνει 9 μήνες να γεννηθεί το μωράκι κ μόλις γεννιέται να κολλάει ενδονοσοκομειακή λοίμωξη κ να πεθαίνει; βούρκωσα μόλις το άκουσα. απλά το θυμήθηκα επειδή διάβασα που έλεγε για τοξόπλασμα η ειρήνη.

κορίτσια αυτό με το μαλακτικό το χω ζήσει κ εγώ με τα ρούχα όταν πάω στο σπίτι της μαμάς μου μοσχοβολάνε σεντόνια κουβέρτες όλα κ η πλάκα είναι ότι πλένω κ εγώ μετα ίδια αλλά τι να πω ναναι το πλυντήριο ναναι το νερό δεν ξέρω.

θα θέλατε να πούμε με τι πλένει η καθεμία κ αν είναι ευχαριστήμένη; αρχίζω εγώ

χρησιμοποιώ ariel υγρό κ σκόνη - με τη σκόνη είμαι ευχαριστημένη πολύ με το υγρό όμως όχι, έχω παρατηρήσει ότι σε χαμηλές θερμοκρασίες δηλαδή 30, 40 αφήνει μία πολύ βαριά μυρωδια που δεν καλύπτει ούτε το μαλακτικό.

μαλακτικό χρησιμοποιώ soupline το μπλέ ή το άσπρο κάποιες φορές το συμπηκνωμένο με λεβάντα. αυτό που μου άρεσε πολύ πολύ παλιά είναι αυτό που ήταν baby powder κ η βανίλια δεν ξέρω όμως αν κυκλοφορούν πλέον.

τώρα τελευταία πήρα το detol που είναι για πλύσιμο σε χαμηλούς βαθμούς κ το χρησιμοποιώ όταν θέλω να πλύνω ρούχα των παιδιών σκούρα. α για παιδικό χρησιμοποιώ το ariel baby, planet baby ανάλογα πιο θα βρω σε προσφορά κ πρόσφατα πήρα το persil baby αλλά κάτι λεκέδες δεν μου τους έβγαλε.

παλιότερα χρησιμοποιούσα αρκάδι σε σκόνη για το πλυντήριο αλλά φοβήθηκα μη βουλώσει τίποτα γιατί λένε αφήνει κατακάθι το σαπούνι. τώρα είδα ότι βγάλανε σε υγρό κ θέλω κάποια φορά να το δοκιμάσω.

επίσης μου αρέσει το υγρό μασσαλίας από το λιντλ.

θα θελα να ακούσω κ τα δικά σας σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω ολες που στρωνεται κ ζηλευω..

Εμεις δεν αγορασαμε χαλια για το καινουριο σπιτι, και δεν ξερω ή μαλλον δεν νομιζω να τα καταφερουμε να αγορασουμε τουλαχιστο για φετος..:|

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω την αποψη μου για το δευτερο παιδι?

Λιγο μακαβρια σκεφτομαι,αλλα αυτη ειναι η αληθεια.:rolleyes:

Σκεφτομαι λοιπον, πως εμεις-σαν γονεις -καποια στιγμη θα πεθανουμε αργα ή γρηγορα. Δεν ειναι κριμα λοιπον αυτο το παιδι να μεινει μονο του στη ζωη?Οι φιλοι πανε κ ερχοντε, ακομα κ το συζυγο μπορει να χασει..Τα αδερφια ομως ειναι ενα παντοτινο στηριγμα.Και γι`αυτο δεν θα ηθελα να το στερησω αυτο απο την κορουλα μου.

Καμία αντίρρηση σ αυτά που γράφεις, Χριστιάνα μου! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κορίτσια αυτό με τα βρέφη στο παπαγεωργίου το ακούσατε; γιατί ρε γμτ να κάνει 9 μήνες να γεννηθεί το μωράκι κ μόλις γεννιέται να κολλάει ενδονοσοκομειακή λοίμωξη κ να πεθαίνει; βούρκωσα μόλις το άκουσα. απλά το θυμήθηκα επειδή διάβασα που έλεγε για τοξόπλασμα η ειρήνη.

Αχ... το άκουσα... :cry::cry: ... μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα χωρέσω στο μυαλό μου, ειδικά ότι έχει να κάνει με παιδιά... :cry:

χρησιμοποιώ ariel υγρό κ σκόνη - με τη σκόνη είμαι ευχαριστημένη πολύ με το υγρό όμως όχι, έχω παρατηρήσει ότι σε χαμηλές θερμοκρασίες δηλαδή 30, 40 αφήνει μία πολύ βαριά μυρωδια που δεν καλύπτει ούτε το μαλακτικό.

μαλακτικό χρησιμοποιώ soupline το μπλέ ή το άσπρο κάποιες φορές το συμπηκνωμένο με λεβάντα. αυτό που μου άρεσε πολύ πολύ παλιά είναι αυτό που ήταν baby powder κ η βανίλια δεν ξέρω όμως αν κυκλοφορούν πλέον.

Εγώ το μαλακτικό που λατρεύω, δεν το αλλάζω και μου κρατάει πολύ είναι το Quanto Ελληνικά Νησιά. Απλώς το λατρεύω..!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι!Γραψτε για τα υγρα κ μαλακτικα!

Εγω χρησιμοποιω για υγρο τον αφρο μασσαλιας,βαζω χρωμοπαγιδες παντα, κ για μαλακτικο ενα που δεν τον εχει Ελλαδα για να το ξερετε!

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω ολες που στρωνεται κ ζηλευω..

Εμεις δεν αγορασαμε χαλια για το καινουριο σπιτι, και δεν ξερω ή μαλλον δεν νομιζω να τα καταφερουμε να αγορασουμε τουλαχιστο για φετος..:|

Καθολου να μην ζηλευεις και καθολου να μη στεναχωρηθεις γι αυτο. Εμεις ειμαστε τοσα χρονια στο σπιτι μας και εχουμε λίγα πράγματα...

Οποτε μπορεσετε Χριστιάνα μου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθολου να μην ζηλευεις και καθολου να μη στεναχωρηθεις γι αυτο. Εμεις ειμαστε τοσα χρονια στο σπιτι μας και εχουμε λίγα πράγματα...

Οποτε μπορεσετε Χριστιάνα μου...

Την μικρη σκεφτομαι που ολη μερα κυλιεται στα πατωματα..Και δεν μπορω να την περιορισω βαζοντας της ας πουμε ενα μικρο χαλακι, γιατι απλα δεν θα καθεται εκει!Πεισματαραααα!!!!Να κανει παντα αυτο που θελει!!

Ευτυχως στα υπνοδωματια εχω παρκε.

Την υγεια μας να εχουμε Ειρηνη μου, και ολα τα αλλα καποια στιγμη θα γινουν..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...