Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Εβδομάδας Μητρικού Θηλασμού*, το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΚΤΥΟ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ, διοργανώνει τον 4ο Πανελλαδικό Ταυτόχρονο Δημόσιο Θηλασμό σε 39 πόλεις της Ελλάδας!

Για την Λαμία την διοργάνωση έχει αναλάβει και φέτος η “Εθελοντική Ομάδα Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού & Μητρότητας Λαμίας” (https://www.facebook.com/groups/omada.thilasmou.lamias/ )

και σας προσκαλεί την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013 και ώρα προσέλευσης 11:00 π.μ. σε μια εκδήλωση γιορτή για τον μητρικό θηλασμό! Καθώς ο θηλασμός είναι ελεύθερος και δεν υπακούει σε ωράρια, τα μωράκια που θα θέλουν να θηλάσουν γύρω στις 12.00μ.μ. θα καταμετρηθούν την ίδια ώρα στις συμμετέχουσες πόλεις της χώρας!

Σε αυτή τη γιορτή μας δίνεται η αφορμή μητέρες – μέλη των ομάδων του Δικτύου μας, να ευαισθητοποιήσουν, να αφυπνίσουν και να υποστηρίξουν τις νέες μητέρες και την ελληνική κοινωνία γενικότερα για τον μητρικό θηλασμό, όχι μόνο ως λέξεις σε ένα φυλλάδιο ή σε μία ομιλία, αλλά εμπράκτως, ως εικόνα και παρουσία, «από μητέρα προς μητέρα». Στόχος μας είναι η Ελλάδα, να αποτελέσει μια χώρα υποστηρικτική και φιλική προς το θηλασμό που θα αγκαλιάζει και θα στηρίζει την νέα μητέρα όσο εκείνη θα μαθαίνει την τέχνη του θηλασμού.

thylasmos-poster2013

Σας περιμένουμε λοιπόν και φέτος, θηλάζουσες ή μη, μέλλουσες μητέρες, με κοιλίτσες ή με σκέψη για κοιλίτσες, μητέρες πρώην θηλάζουσες, μπαμπάδες, γιαγιάδες, φίλους και λοιπούς συγγενείς, ΟΛΟΥΣ εσάς που στηρίζετε τον μητρικό θηλασμό και θέλετε να ενημερωθείτε, να γιορτάσουμε μαζί την Εβδομάδα Μητρικού Θηλασμού.

Στην Λαμία η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί, στην Πλατεία Ελευθερίας

Στην εκδήλωση θα μοιραστεί ενημερωτικό υλικό, θα γίνουν συζητήσεις και θα γνωριστούμε από κοντά! Θα υπάρχουν επίσης δωράκια για τις εγκύους και τις θηλάζουσες που θα παρευρεθούν στην εκδήλωση, καθώς και πολλές ακόμα εκπλήξεις!!!

* To 1992 καθιερώνεται διεθνώς ο εορτασμός της Παγκόσμιας Εβδομάδας Μητρικού Θηλασμού από την WABA (Παγκόσμια Συμμαχία για Δράση στο Θηλασμό ), τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ) και τη UNICEF, στις 1-7 Αυγούστου. Στην Ελλάδα, η εβδομάδα αυτή εορτάζεται 1-7 Νοεμβρίου και φέτος έχει θέμα «Υποστηρίζουμε το θηλασμό: Υποστηρίζουμε τις μητέρες».

Εθελοντική Ομάδα Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας Λαμίας

(http://www.facebook.com/groups/omada.thilasmou.lamias/)


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουρανια, υποθετω εισαι η Ουρανια της κουμπαροκολλητης μου της Λινας, θα χαρω πολυ να σε γνωρισω απο κοντα στον Ταυτοχρονο!!! Πολλα φιλια κ να σου ζησει το παιδακι σου κι απο αυτον τον ιστοτοπο!!! ;)


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα σας...

ειμαι στον 5ο μηνα και με παρακολουθει η κυρια φουκα στο νοσοκομειο της Λαμιας. εχει ακουσει καποια κοπελα κατι ή ειχε καποια αναλογη εμπειρια εκει στο νοσοκομειο ή με τη συγκεκριμενη γιατρο? σας παρακαλω αν ξερετε κατι πειτε μου, ειμαι πολυ αγχωμενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας...

ειμαι στον 5ο μηνα και με παρακολουθει η κυρια φουκα στο νοσοκομειο της Λαμιας. εχει ακουσει καποια κοπελα κατι ή ειχε καποια αναλογη εμπειρια εκει στο νοσοκομειο ή με τη συγκεκριμενη γιατρο? σας παρακαλω αν ξερετε κατι πειτε μου, ειμαι πολυ αγχωμενη

Γεια σου Στελλα! Εγω γεννησα στο νοσοκομειο της Λαμιας. Με παρακολουθουσαν πολλοι γιατροι ( μεγαλη ιστορια). Η κυρια Φουκα ετυχε να με δει δυο φορες , πολυ καλη κυρια. Αλλα τελικα το τελευταιο διαστημα οπως και στη γεννα ειχα τον κυριο Κραββαριτη. Καταπληκτικος ιατρος και το σημαντικοτερο ανθρωπος. Τα πραγματα στο νοσοκομειο για μενα ηταν καλα. Τις ελληνιδες τις βαζουν χωριστα απο τις αλλες κοπελες και οταν τα ατομα ειναι λιγα μπορει να εισαι και σε μονοκλινο δωματιο. Τα δωματια πολυ καθαρα , αλλωστε ειναι καινουριο το νοσοκομειο μας. Το μωρακι θα σου το δωσουν αμεσως , για επισκληριδιο θα πρεπει να συζητησεις γιατι δεν κανουν συνηθως. Ραντεβου να κλεινεις νωρις για να μην περιμενεις στη σειρα. Δεν ξερω τι αλλο θα σε βοηθουσε. Οτι χρειαστεις παντως, ελπιζω να μπορεσω να σε βοηθησω. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ,καλη μου!!!

Ειμαι ιδιαιτερα αγχωμενη,γιατι προκειται για δημοσιο νοσοκομειο κι ολοι ξερουμε τι σημαινει αυτο!!!

Ειχα σκεφτει κ το ενδεχομενο του πανεπιστημιακου στη λαρισα αλλα δυστυχως εκει ειναι απολυτοι κι αυστηροι με το επισκεπτηριο. Μονο 2 ωρες τη μερα και χωρις καθολου συνοδο...κι ετσι το ξανασκεφτηξα μιας κι ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

το θεμα της επισκληρηδιου με ανησυχει πολυ...ακομη δεν αποφασισα αν θελω να κανω...μακαρι να εχω αυτη τη δυνατοτητα σε περιπτωση φυσιολογικου τοκετου!!!ανκι εμαθα οτι το νοσοκομειο εχει 2 αναισθησιολογους,μια γυναικα (παλιαλεξη)κι εναν αντρα.

Σε ευχαριστω θερμα κ παλι που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις...

Απο οτι καταλαβα εσυ ειχες ευχαριστη εμπειρια!εχει καιρο που γεννησες το παιδακι σου???να σου ζησει κ να ναι γερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ,καλη μου!!!

Ειμαι ιδιαιτερα αγχωμενη,γιατι προκειται για δημοσιο νοσοκομειο κι ολοι ξερουμε τι σημαινει αυτο!!!

Ειχα σκεφτει κ το ενδεχομενο του πανεπιστημιακου στη λαρισα αλλα δυστυχως εκει ειναι απολυτοι κι αυστηροι με το επισκεπτηριο. Μονο 2 ωρες τη μερα και χωρις καθολου συνοδο...κι ετσι το ξανασκεφτηξα μιας κι ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

το θεμα της επισκληρηδιου με ανησυχει πολυ...ακομη δεν αποφασισα αν θελω να κανω...μακαρι να εχω αυτη τη δυνατοτητα σε περιπτωση φυσιολογικου τοκετου!!!ανκι εμαθα οτι το νοσοκομειο εχει 2 αναισθησιολογους,μια γυναικα (παλιαλεξη)κι εναν αντρα.

Σε ευχαριστω θερμα κ παλι που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις...

Απο οτι καταλαβα εσυ ειχες ευχαριστη εμπειρια!εχει καιρο που γεννησες το παιδακι σου???να σου ζησει κ να ναι γερο!!!

Σε ευχαριστω! Και εσυ με το καλο και μ εναν πονο! Εγω εχω 11 μηνες που γεννησα , αλλα δεν αλλαξαν τα πραγματα στο νοσοκομειο. Ναι ηταν πολυ καλη εμπειρια. Σκεψου οτι ηταν να γεννησω σε ιδιωτικο με αλλο γιατρο στη λαρισα αλλα τον αλλαξα για κατι που εγινε και δεν το εχω μετανιωσει καθολου! Εκανα 14 ωρες με φυσιολογικο χωρις επισκληριδιο, ο γιατρος περιμενε και με εμψυχωνε. Στο δωματιο ημουν μονη μου κ ο αντρας μου κοιμοταν μαζι μου, καθως δεν ειχε πολλα ατομα στο νοσοκομειο τοτε. Και οσες κοπελες ηταν σε δικλινο π.χ. καθονταν οι αντρες σε καρεκλες. Τους συνοδους τους διωχνουν μονο σε ωρες επισκεπτηριου ιατρων. Ναι εχουν αναισθησιολογους, αλλα αν δεν κανονισεις δεν μπορει να ναι εκει να περιμενει εκτος αν εισαι για καισαρικη. Πιστευω οτι το νοσοκομειο μας ειναι αρκετα καλο. Το θεμα ειναι να αισθανεσαι εσυ καλα με το χωρο κ το γιατρο σου. Αληθεια, συζητησες με τη γιατρο αν θα ειναι στη γεννα η θα γεννησεις με οποιον εχει εφημερια?

Link to comment
Share on other sites

Αχ....με ενθαρρυνες λιγακι...ειχα αποκαρδιωθει..ειπα στη γιατρο οτι θελω να γεννησω μαζι της και μου ειπε μην αγχωνεσαι,θα δουμε...απλα, δεν εχουμε πολυ αμεση επαφη,ενω ειναι πολυ καλη γυναικα,δεν τη νιωθω πολυ κοντα μου..ισως ετσι ειναι στανοσοκομεια...τι να πω....

Πολλες ωρες σε περιμενε ο γιατρος σου....πωπω...αντεξες τον πονο χωρις επισκληριδιο????μπραβο!!!!

Αχ φοβαμαι για ολα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ....με ενθαρρυνες λιγακι...ειχα αποκαρδιωθει..ειπα στη γιατρο οτι θελω να γεννησω μαζι της και μου ειπε μην αγχωνεσαι,θα δουμε...απλα, δεν εχουμε πολυ αμεση επαφη,ενω ειναι πολυ καλη γυναικα,δεν τη νιωθω πολυ κοντα μου..ισως ετσι ειναι στανοσοκομεια...τι να πω....

Πολλες ωρες σε περιμενε ο γιατρος σου....πωπω...αντεξες τον πονο χωρις επισκληριδιο????μπραβο!!!!

Αχ φοβαμαι για ολα πολυ!!!!

Ασε εκανα οπως το κοριτσακι στον εξωρκιστη( δεν ξερω αν τ εχεις δει)! Αλλα ο γιατρος στο τελος ειπε οτι ημουν πολυ ησυχη και συνεργασιμη! :roll: Φαντασου τι εχουν δει τα ματια τους! Επειδη δεν θελω να λεω πραγματα δημοσια θα προσπαθησω να σου στειλω ενα πμ ( δεν εχω ξαναστειλει) :confused::)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας έχουμε να τα πούμε πάνω από 3 χρόνια από τότε που έφυγα από Λαμία και τώρα επιστρέφω πάλι πίσω , μεγαλώσαμε όλοι .....ο μεγάλος 6 χρονών θα πάμε Α' Δημοτικού .......και οι μικρές 4,5 θα πάμε προ νήπια...... θα σας παρακαλούσα αν γνωρίζεται να ενοικιάζετε κάποιο τεσσάρι διαμέρισμα στην περιοχή κάτω από την Κύπρου , γύρω από το 14-20 Δημοτικό Σχολείο


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σου Έλενα.

Το Babaloo είναι στον Καραβόμυλο δίπλα στη θάλασσα. Αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους.

Χτες πήγαμε στο El Paso. Είναι λίγο πιο πέρα από το Babaloo στην Κουβέλα Αχινού. Είναι μια τεράστια έκταση με γκαζόν και δεντράκια. Καλύτερα είναι για απόγευμα. Έχει παιδικές χαρές, τραμπολίνο και ζώα σε κλουβιά. Άλογα (μπορείς να κάνεις και βόλτα 10 ευρώ τα 15 λεπτά), ελαφάκια, κατσίκες, κότες, πάπιες. Μπορείς να κάνεις και δραστηριότητες όπως τοξοβολία, σκάκι υπαίθριο.... Αφήνεις τα μικρά ελεύθερα και δεν έχεις το φόβο μην χτυπήσουν... Το ευχαριστηθήκαμε... Απλά δεν ξέρω αν βολεύει λόγω απόστασης εσάς τις μικρομαμάδες...

To Ελ πάσο είναι πολύ καλό γιατι μπορείς να πιείς καφε ξεγνοιαστος χωρίς να είσαι πίσω απο τα παιδιά όλη την ωρα. Οσοι είναι parents ξέρουν..

Δεν θα πλήρωνα για γτραμπολινο αλλα έχει και πολλά ελέυθερα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...

ειμαι στον 5ο μηνα και με παρακολουθει η κυρια φουκα στο νοσοκομειο της Λαμιας. εχει ακουσει καποια κοπελα κατι ή ειχε καποια αναλογη εμπειρια εκει στο νοσοκομειο ή με τη συγκεκριμενη γιατρο? σας παρακαλω αν ξερετε κατι πειτε μου, ειμαι πολυ αγχωμενη

Είσαι σε καλά χέρια !! Εμεις γεννήσαμε εκει με την Κα Φουκα και ήταν όλα εξαιρετικά!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε? Καλο χειμωνα να χουμε!!!!

Χαθηκαμε καλε...

Λιτσαρ εγω την μικρη την εστελνα στην ηλιαχτιδα απο 2 χρονων εμεινα πολυ ευχαριστημενη, φετος την εγραψα στο δημοσιο για να γνωρησει τα παιδακια που θα ειναι μαζι και στο δημοτικο.

Κοριτσια ξερετε τιποτα για τον γυναικολογο Αγγελοπουλο αν ναι στηλτε μου με πμ οτι πληροφορια και αν ειναι ευχαριστω πολυ

'Οταν ήρθαμε απο εξωτερικό στη Λαμία και ψάχναμε για ιδιωτικό παιδικό σταθμό στη λαμία ανησυχούσαμε πολύ για το μικρό μας και πως θα είναι στο καινούριο του περιβάλλον ( ήταν μόλις 3) και ήμασταν ιδιαίτερα ανήσυχοι. Πήγαμε σε 2 στο Σλυγχρονο και στο Ονειροδρόμιο . Με το που μιλήσαμε με την υπεύθυνη την Κα Μπούρχα στο Ονειροδρόμιο ηρέμησαμε και καταλάβαμε οτι θα είμαστε σε καλά χέρια. Εκπληκτική η προσαρμογή του μικρού μας Ευστάθιου Φοινικα και η προσχολική αγωγή και εκπαίδευση μέσω τι άλλο παιχνιδιού. Μου θύμισε πολλά στοιχεία Μοντεσσόρι. Εδω είναι και η ιστοσελίδα του Ονειροδρόμιο για όσους ενδιαφέρονται . Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σας,με λενε εύη και ειμαι καινουριο μελος στο forum.:)

Πριν λιγες μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος και διανυω την 5η εβδομαδα στο πρωτο μου παιδακι.Ουτε καταλαβα πως περασε ενας μηνας.Με παρακολουθει ο κ. Κατσαρης.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι του.Μακαρι τα οικονομικα μας να μας επετρεπαν να συνεχισω σε αυτον.Γι'αυτο λοιπον θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποιος γυναικολογος στο νοσοκομειο Λαμιας ειναι ο καλυτερος ετσι ωστε να γεννησω εκει με το καλο και παραλληλα να με παρακολουθει και ο κ.Κατσαρης.Δωστε μου τα φωτα σας μανουλες.Ευχαριστω εκ των προτερων. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...