Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια....Θα σκάσω...Με πήρε 4 η ώρα το πρωί η μαμά μου...Ο μικρός....πυρετό κι εμετό σαν το μεσαίο...δυο βδομάδες μετά.... κι αύριο έχουμε το πάρτυ γενεθλίων.....:?:-?:?:-?:?:-?:?:-?

Ωχχχ περαστικά! Σερνεται γαστρεντερίτιδα τελευταία, να προσέχετε και οι υπόλοιποι. Υπουλος ιός, μπορεί να κολλήσεις και να αργήσεις να εμφανίσεις συμπτώματα. Το μόνο που μπορεί να σε παρηγορήσει είναι οτι το δεύτερο παιδάκι που κόλλησε μπορεί να το περάσει πιο ελαφριά


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας και απο εμενα κοριτσιααα!!!θα γινω και εγω μανουλα (πρωτα ο θεος) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τον αυγουστο...ποια απο εσας εχει ακουσει το μωρακι της?? ανυπομωνωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλώς μας ήρθες!! Nα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Το πρώτο σου;


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....Θα σκάσω...Με πήρε 4 η ώρα το πρωί η μαμά μου...Ο μικρός....πυρετό κι εμετό σαν το μεσαίο...δυο βδομάδες μετά.... κι αύριο έχουμε το πάρτυ γενεθλίων.....:?:-?:?:-?:?:-?:?:-?

Ωχ.... περαστικα του!!!!!!!!!!!!!


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συνονόματη και καλώς μας ήρθες!Με το καλό το μωράκι σου!Πες μας ακριβώς πότε έχει ΠΗΤ για να σε βάλω στο πινακάκι μας...Εδώ έχουμε ήδη ακούσει καρδούλα όλες και περιμένουμε και τις αυχενικές όσων κοριτσιών δεν έκαναν...Είναι το πρώτο σου παιδάκι?Γιατρό δεν πήγες ακόμη?

καλημερααα!!!και φυσικα εχω παει στο γιατροοο!!εχω ακουσει καρδουλα,εχω κανει και την αυχενικη μου..απο οτι μου ειπαν πολυ καλη!!! η πητ μου ειναι 28/10/2014... :) ναι κοριτσι μου το πρωτο μου παιδακι ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς μας ήρθες!! Nα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Το πρώτο σου;

ευχαριστω κοριτσι μουυυ και εσυ το ιδιοοο!!!μαααα θελω να φτιαξω κ εγω αυτο που εχετε με την ηλικια κυησης πως θα το κανω???????

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες!! Nα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Το πρώτο σου;

ευχαριστω κοριτσι μουυυ και εσυ το ιδιοοο!!!μαααα θελω να φτιαξω κ εγω αυτο που εχετε με την ηλικια κυησης πως θα το κανω??????? κοριτσιααα μολις εκλεισα ραντεβου στο γιατρο μου για την τριτη!!ισως μαθο και φυλοοο!εσεις ξερετε??????????? :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα μου σήμερα Ελλάδα. Αυριο πτήση one way για Γερμανία. Θα έρχομαι συχνά αλλα σαν επισκέπτης πια. Ξενοικιάζω λοιπόν, και για σήμερα σκοντάφτω πάνω σε κούτες όλη την ώρα.

Αυτό ήταν κορίτσια, φεύγω!!!

Ευτυχώς έχω βοήθεια, ελάχιστα πράγματα κάνω, κυρίως δίνω οδηγίες :D

Το μόνο που πονάει είναι οτι δεν μπορώ να πάρω ολα τα βιβλία μου. Κατάφερα και στρίμωξα στις κούτες περίπου τα μισά :(

Λογικα θα εισαι στο δρομο για την ευτυχια....Μακαρι να ημουνα στη θεση σου,να εκλεινα τη πορτα πισω μου και να ανοιγα μια καινουργια...μονο με ευτυχισμενες οικογενειακες στιγμες.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχω κοριτσι μου τριμηνο...αλλα δεν αξιζει να το παρεις σερι....τι να πανε 12 μηνων παιδικο τι 15 μηνων...αφου παιδικο θα πανε...εκτος κι αν αναλαβει η μαμα μου....δεν μου εχει τυχει αυτο:mrgreen: εμας μας δινουν δικαιωμα να σπασουμε το τριμηνο σε μηνα μηνα...θα κανω αυτο....ετσι εκανα και στο τριτο και καθε καλοκαιρι επι ενα μηνα ειμαι με τα παιδια....αν εχεις αυτο το δικαιωμα...για σκεψου το....του χρονου ο γιος σου νηπια...τρεις μηνες κλεινουν...η κορη παιδικο...κλεινουν τον αυγουστο.δε βολευει πιο πολυ να παρεις ενα μηνα αδεια τον αυγουστο;;;;α ξεχασα....λαθος εκανα...λογω τεταρτου δεν παιρνω τριμηνο λοχειας αλλα πενταμηνο οποτε....οκτωβριο 2016 στη δουλεια... Οσο για την αλλοτριωση που περιγραφεις...το εζησα κι εγω μεταξυ των δυο πρωτων γιων...εφυγα μαρτιο του 2005 και γυρισα ιανουαριο 2009!!!!ειπες τιποτα;;;;αλλα χιλιες φορες που μεγαλωσαν τα παιδια μου οπως ηθελα εγω παρα με γιαγιαδες η τον καλυτερο παιδικο.απο τη μενεγακη δεν εχεις τπτ να ζηλεψεις και το ξερεις....για να μην παρεξηγηθω απο μανουλες που δεν εχουν τη δικη μας επιλογη του να κατσουν σπιτι...μιλαμε για το τι ισχυει στο δημοσιο...δε λεμε οτι η μανουλα που αναγκαζεται να δουλεψει αμεσα δεν κανει το καλυτερο για το μωρο

..απλως δεν εχει επιλογη οπως εμεις...

Οχι εγω αυτο το extra πενταμηνο δεν το εχω πρωτον γιατι για μενα ειναι το τριτο παιδι και οχι τεταρτο και δευτερον γιατι εγω αυτους τους τρεις μηνες τους παιρνω πριν βγω σε αδεια ανατροφης,δηλαδη εγω αποδεσμευομαι απο την εργασια μου οταν κλεινω τον τεταρτο μηνα ενω εσυ τον 7ο.Εμεις στο Υπουργειο Αμυνας εχουμε αλλους κανονισμους στο θεμα του τοκετου.Καλα ειναι ετσι οπως τα περιγραφεις,μακαρι να ειχα τετοια δυνατοτητα να μοιρασω οπως θελω την αδεια μου,αλλα μας υποχρεωνουν να την περνουμε ετσι οπως σου ειπα.Τελοσπαντων οτι δινουν καλο ειναι,υπαρχουν και χειροτερα αποτι ακουω...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!!και φυσικα εχω παει στο γιατροοο!!εχω ακουσει καρδουλα,εχω κανει και την αυχενικη μου..απο οτι μου ειπαν πολυ καλη!!! η πητ μου ειναι 28/10/2014... :) ναι κοριτσι μου το πρωτο μου παιδακι ειναι!!!

μαλλον τελευταια περιοδο εννοεις τοτε οποτε ειμαστε μαζι για 4/8!!!!θα φτιαξω το πινακακι και θσ δεις εκει για το φυλο που ρωτησες!καλα ποτε εκανες αυχενικη και ξαναπας γιατρο;;;;

Εγω εδω...φτιαχνω κανελονια για αυριο μεσημερι...ο ανηρ εφερε μεγαλο και μικρο απο μαμα μου....με αλγκοφρεν ειναι....δεν ειναι γαστρεντεριτιδα....ειναι η παλιοιωση με πυρετο...μετα το χθεσινο εμετο δεν ξανακανε...ακριβως ετσι ειχε ξεκινησει κι ο μεσαιος....ο μεγαλος εμεινε....εγω να κολλησω...ελπιζω οτι δεν παιζει γιατι πυρετο χωρις αντιπυρετικο....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι εγω αυτο το extra πενταμηνο δεν το εχω πρωτον γιατι για μενα ειναι το τριτο παιδι και οχι τεταρτο και δευτερον γιατι εγω αυτους τους τρεις μηνες τους παιρνω πριν βγω σε αδεια ανατροφης,δηλαδη εγω αποδεσμευομαι απο την εργασια μου οταν κλεινω τον τεταρτο μηνα ενω εσυ τον 7ο.Εμεις στο Υπουργειο Αμυνας εχουμε αλλους κανονισμους στο θεμα του τοκετου.Καλα ειναι ετσι οπως τα περιγραφεις,μακαρι να ειχα τετοια δυνατοτητα να μοιρασω οπως θελω την αδεια μου,αλλα μας υποχρεωνουν να την περνουμε ετσι οπως σου ειπα.Τελοσπαντων οτι δινουν καλο ειναι,υπαρχουν και χειροτερα αποτι ακουω...

α καταλαβα....για τριτο τα ιδια ισχυουν αλλα ειναι αυτη η διαφορα του ποτε σε αποδεσμευουν....οκ....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εγω πηγα το πρωι γθα εξετασεις αιματος και ουρων καθ μετα σταματησα για ενα γρηγορο μανικιουρ.Μετα σπιτι στα παιδια τα οποια δεν ειναι καλα.Η μικρη συναχι και βηχα,ειναθ με μασκες και σταγονες και η μεγαλη με διαρροια.Λετε να ναι γαστρεντεριτιδα η να την πειραξε κατι που εφαγε?Η συνεχεια θα δειξει και εχουμε και παιδικι παρτυ αυριο.Μαρουσκακι εσας σημερα ειναι το παρτυ σας?Τι θα κανεις με το μικρο?Αντε περαστικα μας.Ευαγγελια μου καλο ταξιδι και καλο ξεκινημα.Ελπιζω να ναι ολα καλα και να προσαρμοστεις γρηγορα.Αρκα μου μ αρεσει που ολα γυριζουν στην κοιλιτσα σου αλλα λρς οτι εχει πλακα.Ετσι πρεπει να τα βλεπουμε για να περασει κι ο καιρος πιο γρηγοραΒεβαια εγω δε θελω να περναει γρηγορα ο καιρος γιατι ξερω οτι το πιο δυσκολο κομματι ειναι μετα,οταν ερθει το μπεμπακι.Κριμαι μονο που ακουσα τα προγραμματα σας κουραστηκα.Τουλαχιστον σε εχουν αντιμετωπισει πολυ καλα στη δουλεια ,σκεψου να χες κι αυτο το αγχος.Ασε που μ εχεις κουφανει μ αυτα που λες για τον παιδικο σας.Μπραβο τους,μεγαλη η ευθυνη που ανελαβαν με το ζαχαρο του παιδιου.Φιλια σε ολες


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω και τα καλωσορισματα στα καινουρια κοριτσια,καλι υπολοιπο εγκυμοσυνης να χετε και γερα μωρακια.Βγαινω να παω να μαγειρεψω.Μπριζολες με ρυζακι για μας,ψαροσουπα η δαναη,λαπα η μελινα.Γεια σας


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα κοριτσιααα!!!θα γινω και εγω μανουλα (πρωτα ο θεος) με πιθανη ημερομηνια τοκετου τον αυγουστο...ποια απο εσας εχει ακουσει το μωρακι της?? ανυπομωνωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλώς μας ήρθες!! Nα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Το πρώτο σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...