the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 10

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-04-11, 15:20   #4881
flosummer

Περιοχή: από τότε που έχω τα παιδάκια μου στον παράδεισο......
Προεπιλογή

καλο μηνα σε ολες κοπελαρες και μπεμπονια
ελπιζω να ειτσε ολοι καλα αν και απο οτι βλεπω ταλαιπωρειστε ολες με διαφορα!
Honey περαστικα και στις δυο ελπισω να αναρωσουν γρηγορα ιδιως η Δαναη. Μην στεναχωριεσαι οσο μικρη και να ειναι αφου θηλαζει εχει αντισωματα θα το ξεπερασει!
babyofmine και εμενα συνεχεια ολο το χερι στο στομα εχει. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Και εγω εχω σταματησει την αποστειρωση πλεον.Οσο για το θηλασμο τον μαριουλη τον θηλασα μεχρι 6 μηνων. Αν και πολλες κοπελες εδω στο parents εχουν θηλασει για πολυ παραπανω.....
marilenaath περαστικα σου κοπελα μου.και μην στεναχωριεσαι πολυ για το θηλασμο δεν θα σου κοπει το γαλα αν φαει και κανα δυο φορες ξενο....

Ο χρήστης flosummer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 15:22   #4882
flosummer

Προεπιλογή

Αγγελικουλα μπραβο που πατε καλυτερα με την παλινδρομηση.....Τωρα για το εμβολιο τι να πω και για μας πονεμενη ιστορια ειναι με τον μεγαλο. Ο μικρος μεχρι στιγμης το παιρνει καλυτερα!μην χανεσαι.....

Παλιά 01-04-11, 15:34   #4883
flosummer

Προεπιλογή

οσο για τη διαθεση για σεξ εγω ρε κοριτσια εχω πολυ περισσοτερη απο οτι ειχα πριν.Οχι οτι μπορει βεβαια να γινει λογω συνθηκων αλλα ορεξη υπαρχει!!!!!!!

Παλιά 01-04-11, 18:19   #4884
ΛΕΝΑΝΕΚ

Το avatar του χρήστη ΛΕΝΑΝΕΚ

Προεπιλογή

Γεια σας και από μένα!
Το περσινό μου αστείο σε μανούλες Νοεμβρίου 2008 ήταν η απόλυτη αποτυχία!Τους είπα στα ψέμματα ότι είμαι έγγυος και φέτος κρατάω το ψέμα μου αγγαλιά!Οπότε τέρμα οι πλάκες!

Ρε κορίτσια πραγματικά ο ύπνος είναι στο κάθε παιδί και δεν νομίζω να έχει να κάνει με το θηλασμό! Εμένα και τα 3 μου παιδιά από νωρίς κοιμόνταν όλο το βράδυ με καλύτερη την Χριστινούλα μου η οποία την ημέρα δεν κοιμόταν αλλά το βράδυ κυρία στον ύπνο της ακόμη και από το μαιευτήριο.Θήλασε 19 μήνες.Ο μεγάλος μου γιος μετά τις 40 ημέρες κύριος κι αυτός δεν χάριζε τον ύπνο του για τίποτε.Δεν θήλασε.Ο μπεμπάκος τώρα ζήτημα να είναι ξύπνιος 5-8 ώρες το 24ωρο,κάτι που φυσικά θα αλλάζει συνεχώς αλλά φαίνεται ότι έχει μάθει καλά να ξεχωρίζει τη μέρα με τη νύχτα!Θηλάζει.

Κατά τα άλλα εγώ πρωτομάνα στα 26,5 δευτερομάνα στα 31,5 και τέλος τριτομάνα στα 33,5!
Περαστικά honey και γρήγορα!!!!!!!!!
christy και σε σας περαστικά.Κι εγώ είμαι κατά του οτριβίν πριν από τους 6 μήνες.Πραγματικά ανακουφίζει αλλά το θεωρώ ακατάλληλο πριν το μωρό συμπληρώσει 6 μήνες.Εως τότε ορό και ορό και πολύ ορό!
Παλιά 01-04-11, 18:22   #4885
velissa

Το avatar του χρήστη velissa

Προεπιλογή

Έγινε σεισμός στην Κρήτη? Κρητικοπούλες ελπίζω να είστε καλά και να μην τρομάξανε πολύ τα μωράκια σας!

Ο χρήστης velissa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 01-04-11, 19:41   #4886
cleo's mommy

Προεπιλογή

Κοριτσια εγω ειμαι Ροδο και τον καταλαβαμε πολυ το σεισμο... Ημουν μονη σπιτι και με τα 2 παιδακια και πηρα το μωρο και μπηκα κατω απο μια πορτα και μετα θυμηθηκα και τη μικρη που κοιμοταν στο δωματιο της... Ολα καλα παντως αν και απ'οτι φαινεται δεν εχω και πολυ ψυχραιμια σε αυτες τις καταστασεις.
Honey και Μαριλενα περαστικουλια σας... ευχομαι ηδη να νιωθετε καλυτερα (εννοω η Μαριλενα και η Δαναη...)
Κριστυ πως παει η μικρουλα?? Ειναι καλυτερα??

Ο χρήστης cleo's mommy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 19:43   #4887
cleo's mommy

Προεπιλογή

Αληθεια κοριστια πως ειναι η ερωτικη σας ζωη? Εμενα δυτηχως χαλια...δεν εχω καθολου ορεξη..ειναι λογικο??? Δεν ξερω τι να κανω για να αλλαξω τα πραγματα. Εχω παραμελησει τελειως τον αντρα μου...[/QUOTE]

Μαριλενα κι εγω μια απο τα ιδια... αλλα μην ανησυχεις. Ετσι ακριβως ενιωθα και οταν ειχα γεννησει την κορη μου. Φαση ειναι και περναει και επανερχεσαι...

Παλιά 01-04-11, 19:51   #4888
cleo's mommy

Προεπιλογή

Εγώ έχω πει 6μηνο,αν και εφόσον όλα πάνε καλά.Πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά έτσι κι αλλιώς,τώρα το καθυστερώ λόγω θηλασμού.Πόσο να αντλήσεις πια για να τρώει κάθε 2 ώρες?Εκτός αυτού ,είμαι πολύ τεμπέλα με το θήλαστρο.Μέχρι στιγμής έχω αντλήσει μόνο 4 φορές κι έχω βάλει στην κατάψυξη.
Αν όμως όταν μπουν κι άλλες τροφές πίνει γάλα λιγότερες φορές την ημέρα,γιατί να μην το συνεχίσω?Οι δευτερομάνες τι έχετε να πείτε από την εμπειρία σας??[/QUOTE]

Babyofmine εμενα η κορη μου μετα το 6 μηνο που βαλαμε στην διατροφη της φρουτα και κρεμα θηλαζε πρωι - μεσημερι και βραδυ και βεβαια οταν ξυπνουσε τη νυχτα. Μετα και τους 7 μηνες που αρχιζουν να τρωνε και το μεσημερι (χορτοσουπα και μοσχαρι αλεσμενα) θηλαζουν μονο πρωι - βραδυ. Οποτε μετα δεν εισαι τοσο δεσμευμενη...

Παλιά 01-04-11, 20:07   #4889
Angelikig

Το avatar του χρήστη Angelikig

Περιοχή: Μωρουδοκοσμος!!!!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikel Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπα,εγω σας περναω ολες τελικα! Στα 37 πρωτομανα! Στις 2/12 ειχα γενεθλια, και στις5/12 γεννησα το νεραιδακι μου!!
Αγγελικουλα κι εμενα εκανε πριν μπουρμπουληθρες με το γαλα, τωρα το εκοψε ομως.
Μπραβο στο μωρακι σου, πολυ καλο ειναι!! φτου φτου!
Nikelaki μου αλήθεια? Συγχαρητήρια λοιπόν γιατί σίγουρα είσαι απόλυτα συνειδητοποιημένη!!!! Και σένα τέτοια κάνει το καμάρι σου? καλά εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν πρέπει να σκάσω στα γέλια ή να νευριάσω που αντί να τρώει παίζει και πασαλειβει τα πάντα αλλά οκ το παραδέχομαι λιώνω στα γέλια δεν κρατιέμαι!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MarilenaAth Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? Εγω δυστηχως εχω γαστρεντερητηδα απο χτες τα ξημερωματα εκανα συνεχως εμετους και ανεβασα υψηλο πυρετο 39,5...
Χτες το βραδυ παρολιγο να παμε νοσοκομειο αλλα μιλησαμε με ενα γνωστο μας παθολογο και μας καθησυχασε λιγακι. Το μπεμπη μου για να τον ταισω πλενω καλα τα χερια μου και φοραω μασκακι αν και δεν καταφερα να τον θηλασω σε ολα τα γευματα γιατι δεν μπορουσα. Χειροτερη και απο την καισαρικη η γαστρεντερητηδα!!! Ελπιζω μονο να μην την κολησει ο μικρος μου..Κατα τα αλλα τρωει συχνα απο λιγο...εχω αγωνια να δω στις 15 που θα παμε στον γιατρο ποσο βαρος εχει παρει..
Μαριλενάκι μου περαστικά σου κούκλα μου καταλαβαίνω πόσο δύσκολο θα είναι να είσαι σ αυτήν την κατάσταση με το μωρό...υπομονή και θα περάσει ευχομαι κ ελπίζω πολύ πολύ σύντομα!! Εχει αντισώματα ο μικρός απο σένα εγώ στο νοσοκομείο ακόμα οταν ήταν 2 ημερών και ήμουν χάλια με ενα απαίσιο συνάχι,βήχα, πονόλαιμό κ όμως ο μικρός μου δεν είχε πάθει απολύτως τπτ!!! Μην φοβάσαι όλα καλα΄θα πάνε περαστικούλια σου!!!
Να μας ενημερώσεις οταν με το καλό πας στον παιδίατρο!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο flosummer Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγγελικουλα μπραβο που πατε καλυτερα με την παλινδρομηση.....Τωρα για το εμβολιο τι να πω και για μας πονεμενη ιστορια ειναι με τον μεγαλο. Ο μικρος μεχρι στιγμης το παιρνει καλυτερα!μην χανεσαι.....
Flosummer ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σου κορίτσι μου, ναι όντως πάμε καλύτερα..Τα εμβόλια ειναι φρίκη τουλάχιστον για μας...τελικά όμως αυτό το δράμα κράτησε μια μέρα αφού σήμερα δόξα το θεό μεχρι τώρα είναι μια χαρά το παιδί , γελάει όλη μέρα όπως πάντα Μωρέ δίκιο εχεις να μην χάνομαι αλλά...αλλά... θα προσπαθήσω όμως γιατί μου κάνει καλό να μιλάω μαζί σας

Παράθεση:
οσο για τη διαθεση για σεξ εγω ρε κοριτσια εχω πολυ περισσοτερη απο οτι ειχα πριν.Οχι οτι μπορει βεβαια να γινει λογω συνθηκων αλλα ορεξη υπαρχει!!!!!!!
Σεξ??? σεξ ακουσα καλά???? αχ κορίτσια πονεμένη ιστορία...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ... τι εχω παθει καλέ μου λέτε?? σε αντίθεση με τον σύζηγο ο οποίος εκτός του ότι εχει στραβωθεί ο άνθρωπος και με θέλει μην σας πω πιο πολύ κ απο πρίν...βρε καλέ μου δεν βλέπεις πως είμαι για σεξ σου κάνω? α οχι μην το λες αυτό εμενα μου αρεσεις πολύ... τα σχόλια δικά σας χαΧΑΧαχΑΧΑχαχαΧαχ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο velissa Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε σεισμός στην Κρήτη? Κρητικοπούλες ελπίζω να είστε καλά και να μην τρομάξανε πολύ τα μωράκια σας!
Ευχομαι να ειναι ολα καλά εκει...Μαράκι ενημέρωσε μας!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cleo's mommy Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια εγω ειμαι Ροδο και τον καταλαβαμε πολυ το σεισμο... Ημουν μονη σπιτι και με τα 2 παιδακια και πηρα το μωρο και μπηκα κατω απο μια πορτα και μετα θυμηθηκα και τη μικρη που κοιμοταν στο δωματιο της... Ολα καλα παντως αν και απ'οτι φαινεται δεν εχω και πολυ ψυχραιμια σε αυτες τις καταστασεις.
Honey και Μαριλενα περαστικουλια σας... ευχομαι ηδη να νιωθετε καλυτερα (εννοω η Μαριλενα και η Δαναη...)
Κριστυ πως παει η μικρουλα?? Ειναι καλυτερα??
Πω πω λυπάμαι πολύ κορίτσι μου φαντάζομαι την τρομάρα σου...απαπα

Ο χρήστης Angelikig δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 12:13   #4890
babyofmine

Περιοχή: Thessaloniki
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cleo's mommy Εμφάνιση μηνυμάτων
Babyofmine εμενα η κορη μου μετα το 6 μηνο που βαλαμε στην διατροφη της φρουτα και κρεμα θηλαζε πρωι - μεσημερι και βραδυ και βεβαια οταν ξυπνουσε τη νυχτα. Μετα και τους 7 μηνες που αρχιζουν να τρωνε και το μεσημερι (χορτοσουπα και μοσχαρι αλεσμενα) θηλαζουν μονο πρωι - βραδυ. Οποτε μετα δεν εισαι τοσο δεσμευμενη...

Αν παει έτσι,ειναι όντως εύκολο.Το δύσκολο βέβαια είναι να αντέξω και στους περιορισμούς της διατροφής,προς το παρόν είμαι οκ,αργότερα όμως;;Η αλήθεια πάντως είναι ότι ενώ στην αρχή πρόσεχα να τρώω πρωι-μεσημερι-βραδυ,τώρα αν το βράδυ ας πουμε δεν έχω όρεξη,δεν τρωω .
Ελπίζω να μην είναι τραγικό.

ΣΕΞ???What is this??? Κι εγώ καμια σχεση ακόμα...Και μετά από τόσους μήνες να δω πώς θα το ξαναπιάσουμε το σπορ...

Δευτέρα παμε κι εμείς παιδίατρο,και θα τον ρωτήσω περι αποστείρωσης,αν και αφου είδα ότι πολλές έχετε σταματήσει(κι εγώ λογικό το βρίσκω πια!) της εχω ηδη δώσει κάποια παιχνιδάκια που είναι για μασούλημα.Μπας και αφήσει κι αυτό το χεράκι λίγο ήσυχο!Δεν παιρνει και πιπίλα,οπότε και για τον ύπνο το δάχτυλο έχουμε...

Ο χρήστης babyofmine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 12:15   #4891
babyofmine

Περιοχή: Thessaloniki
Προεπιλογή

Και καλο Σαββατοκύριακο!!!Ελπίζω να μας κάνει καλό καιρό για βολτούλες...!!!

Ο χρήστης babyofmine δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 14:50   #4892
MarilenaAth

Το avatar του χρήστη MarilenaAth

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Προεπιλογή

Καλημέρα κοριτσια! Τι κανετε? Εγω ειμαι ετσι και ετσι...
Ο πυρετος επεσε χτες το βραδυ ειχα 37,5 περιπου αλλα με ενα μπανακι και με ενα ντεπον ειμαι καλυτερα. Η κοιλια μου ποναει ακομα...Δυστηχως εχω αλλο θεμα τωρα...κατα την διαρκεια της νυχτας γεμησα ερπης στα χειλια βρε κοριτσια...Το παθαινω πολυ συχνα οταν ειμαι αρρωστη η οταν ειμαι αγχωμενη και στεναχωρεμενη. Και δε φτανουν αυτα...μου ηρθε και η περιοδος!!! Ειναι η δευτερη φορα μεσα σε ενα μηνα...δεν λενε οτι με το θηλασμο δεν εχουμε περιοδο??? Μηπως να παω καμια βολτα στο γυναικολογο???

Λοιπον εγω την ωρα του σεισμου ειχα δωσει το μπεμπη στην μαμα μου για να κοιμηθω και ξυπνησα απο τον σεισμο...Ο αντρας μου φοβηθηκε πολυ και ετρεξε πανω να δει τι κανει το μωρο. Ευτυχως ολα καλα. Ο μικρος βεβαια τον ενιωσε μεσα στον υπνο του και ξυπνησε η καρδουλα μου...
αααααααα ακουτε τρελα!!! Μια γειτονησα φοβηθηκε τοσο πολυ που πηδηξε απο το μπαλκονι και ευτυχως δεν χτυπησε (δεν ειναι ακριβως οροφος, υπερηψωμενο ειναι )..δεν την παλευουμε καθολου λεμε!!! Φανταστειτε πως θα αντιδρασουν οι Ελληνες σε ενα σεισμο της ταξεως της Ιαπωνιας...θα σκοτωθουμε πριν μας σκοτωσει ο σεισμος και πριν μας πνηξουν τα τσουναμι!!!

Οσο αφορα το θεμα του σεξ...Αχ βρε κοριτσια ενιωσα ανακουφηση που και σεις ειστε στην ιδια φαση...Γιατι εγω σκεφτομαι διαφορα...μηπως δεν θελω πια τον αντρα μου μηπως το ενα μηπως το αλλο!!! Και καθε βραδυ στον υπνο μου βλεπω οτι με κερατωνει επειδη δεν του καθομαι!!!
Αλλα οπως λεει και η Αγγελικη πως να νιωσει καλα οταν δεν εχω χρονο ουτε τα ποδια μου να ξυρισω!!! Ενα μπανιο κανω και αυτο σκασμενη..
Δεν μου θυμιζω καθολου μα καθολου γυναικα!!! Θα με χωρισει στο τελος!!!

Ο χρήστης MarilenaAth δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 18:42   #4893
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

ειχα γραψει ενα κατεβατο κ το εχασα..
τεσπα το θεμα σεισμου :μπηακαμε κατω απο το τραπεζι κ μετα βγηκαμε αγκαλια με τον μπεμπη που κοιτουσε απορημενος....τι θα σκεφτοταν ποιος ξερει...

το θεμα σεξ: ο αντρας μου δεν υπαρχει περιπτωση θελει καθε μερα οπωςδηποτε! μια φορα την εβδομαδα εχω ρεπο εκτος κ αν συντρεχει αλλος λογος πχ καποιο παιδι δεν ειναι καλα η εμεις δεν ειμαστε καλα..η αληθεια ειναι ορεξη καθολου δεν εχω κ καποιες φορες ειναι αγγαρεια να το πω αλλα η ορεξη ερχετε!να προσεχετε τους εαυτους σας!

το θεμα θηλασμου: η καθε μια απο εμας εχει καποια ορια το σημαντικο ειναι να ειμαστε χαρουμενες κ ετσι θα ειναι κ τα μωρα μας....

κ το θεμα μου: απελυσαν τον αντρα μου χτες...
Παλιά 03-04-11, 00:14   #4894
flosummer

Προεπιλογή

καλησπερα μανουλες και μπεμπακια
τι κανετε?ελπιζω να ειστε καλυτερα απο αρρωστιες.......
και απο το σεισμο ελπιζω να μην τρομαξατε πολυ..
εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμαες αλλα παρα πολυ κουραση......
αισθανομαι οτι βρισκομαι στα ορια της υπερκοπωσης........
τι να κανουμε ετσι ειναι με δυο μωρα και σπιτι και δουλεια.....
σας φιλω
καλο υπολοιπο σ/κ

Παλιά 03-04-11, 00:14   #4895
flosummer

Προεπιλογή

mariaefi μου τι εγινε με τον αντρα σου?λυπαμαι κοριτσι μου δυσκολοι καιροι τελικα για ολους........

Παλιά 03-04-11, 10:47   #4896
bebua

Περιοχή: Πορτοχελι
Προεπιλογή

Κοριτσια καλη Κυριακη!Ευχομαι να ειστε ολες καλα.Εμεις περασαμε ενα οξυ προβλημα υγειας της μαμας μου και ετρεχα 10 μερες πανικοβλητη.Κι εγω νιωθω οτι ειμαι στα ορια της υπερκοπωσης.Το μωρο ρε κοριτσια ειναι ενα αγγελουδι.Κοιμαται το βραδυ 9-10 ωρες και κατα τη διαρκεια της μερας αρκετα.Δε γκρινιαζει καθολου και γελαει συνεχεια.Μαλλον με λυπηθηκε ο Θεος για τα οσα εχω περασει με την κορη μου και ακομα περναω δηλαδη αφου ταλαιπωρει το μπεμπη.Γι αυτο απο αυριο θα την παω παιδικο σταθμο.Εγω εχω τρελαθει με παιδια,σπιτι,δουλεια και αρρωστη μαμα που θελει ξεκουραση και περιποιηση δηλαδη σε καμια περιπτωση δε μπορει να κρατησει τη μικρη.
Σας ευχομαι να περασετε σημερα τελεια!!!!
Ο χρήστης bebua δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 03-04-11, 15:03   #4897
MarilenaAth

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaefi Εμφάνιση μηνυμάτων
τεσπα το θεμα σεισμου :μπηακαμε κατω απο το τραπεζι κ μετα βγηκαμε αγκαλια με τον μπεμπη που κοιτουσε απορημενος....τι θα σκεφτοταν ποιος ξερει...

το θεμα σεξ: ο αντρας μου δεν υπαρχει περιπτωση θελει καθε μερα οπωςδηποτε! μια φορα την εβδομαδα εχω ρεπο εκτος κ αν συντρεχει αλλος λογος πχ καποιο παιδι δεν ειναι καλα η εμεις δεν ειμαστε καλα..η αληθεια ειναι ορεξη καθολου δεν εχω κ καποιες φορες ειναι αγγαρεια να το πω αλλα η ορεξη ερχετε!να προσεχετε τους εαυτους σας!

το θεμα θηλασμου: η καθε μια απο εμας εχει καποια ορια το σημαντικο ειναι να ειμαστε χαρουμενες κ ετσι θα ειναι κ τα μωρα μας....

Μαρια μου τι εγινε με τον αντρα σου? Ηταν πολλα χρονια στην επιχειρηση? Τουλαχιστον να παρει καμια αποζημειωση μεχρι να βρει κατι αλλο... Τι να πω οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι δυστηχως..

Οσο αφορα το θεμα του σεξ κανεις πλακα ετσι? Μπραβο χαρας το κουραγιο σου! Και καλα που βρισκεις χρονο???

Παράθεση:
καλησπερα μανουλες και μπεμπακια
τι κανετε?ελπιζω να ειστε καλυτερα απο αρρωστιες.......
και απο το σεισμο ελπιζω να μην τρομαξατε πολυ..
εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμαες αλλα παρα πολυ κουραση......
αισθανομαι οτι βρισκομαι στα ορια της υπερκοπωσης........
τι να κανουμε ετσι ειναι με δυο μωρα και σπιτι και δουλεια.....
σας φιλω
καλο υπολοιπο σ/κ
Γεια σου Φλοσαμερ...και μεις σε υπερκοπωση ειμαστε και ας εχουμε και ενα μωρακι..εγω δεν εχω αντοχη να κανω τιποτα...το σπιτι μου ειναι χαλια και δεν μπορω να κανω τιποτα..

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bebua Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλη Κυριακη!Ευχομαι να ειστε ολες καλα.Εμεις περασαμε ενα οξυ προβλημα υγειας της μαμας μου και ετρεχα 10 μερες πανικοβλητη.Κι εγω νιωθω οτι ειμαι στα ορια της υπερκοπωσης.Το μωρο ρε κοριτσια ειναι ενα αγγελουδι.Κοιμαται το βραδυ 9-10 ωρες και κατα τη διαρκεια της μερας αρκετα.Δε γκρινιαζει καθολου και γελαει συνεχεια.Μαλλον με λυπηθηκε ο Θεος για τα οσα εχω περασει με την κορη μου και ακομα περναω δηλαδη αφου ταλαιπωρει το μπεμπη.Γι αυτο απο αυριο θα την παω παιδικο σταθμο.Εγω εχω τρελαθει με παιδια,σπιτι,δουλεια και αρρωστη μαμα που θελει ξεκουραση και περιποιηση δηλαδη σε καμια περιπτωση δε μπορει να κρατησει τη μικρη.
Σας ευχομαι να περασετε σημερα τελεια!!!!
Περαστικα στην μαμα σου ευχομαι και γρηγορα!!! μπραβο στο μωρακι σου που ειναι ετσι ησυχο...
Μηπως αν πας το μεγαλο στον παιδικο θα σου φερνει ολο ιωσεις? Εγω θα το ξανασκεφτομουν.. Καλη υπομονη σου ευχομαι με ολα αυτα που εχεις στο κεφαλι σου και ολα θα στρωσουν σιγα-σιγα..

Παλιά 03-04-11, 15:13   #4898
bebua

Προεπιλογή

Αχ Μαριλενα!!!Το εχω σκεφτει Απειρες φορες αυτο!!!!Και τις ιωσεις σκεφτομαι και το μωρο που θα μου κολλαει συνεχεια αλλα ειναι σα θηριο στο κλουβι η μικρη στο σπιτι.Χωρια που κλαιει ολη μερα και ζηταει σχολειο.Εχουν σπασει και τα νευρα μου ρε κοριτσια.Ειναι εξαιρετικα ζωηρο παιδι και δυσκολο.Τι να κανω ομως?θα παει δοκιμαστικα στην αρχη και βλεπουμε...
Παλιά 04-04-11, 12:51   #4899
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaefi Εμφάνιση μηνυμάτων

Βρε Μαράκι μου δεν ξέρεις πόσο στεναχωρήθηκα ειλικρινά...Μα πως έγινε αυτό? Ο άντρας σου αν θυμάμαι καλά δεν είχε διευθυντική θέση? Τι να πω ειλικρινά...ευχομαι να βρεί σύντομα δουλίτσα κ όλα να πάνε καλά! Μην στεναχωριέσαι έχει ο θεός!

Παλιά 04-04-11, 12:53   #4900
Margioula

Το avatar του χρήστη Margioula

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Smile

Αγγελικουλα καλημερα!! πως ειστε κοπελαρα μου?

Ο χρήστης Margioula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-04-11, 12:54   #4901
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αχ Μαριλενα!!!Το εχω σκεφτει Απειρες φορες αυτο!!!!Και τις ιωσεις σκεφτομαι και το μωρο που θα μου κολλαει συνεχεια αλλα ειναι σα θηριο στο κλουβι η μικρη στο σπιτι.Χωρια που κλαιει ολη μερα και ζηταει σχολειο.Εχουν σπασει και τα νευρα μου ρε κοριτσια.Ειναι εξαιρετικα ζωηρο παιδι και δυσκολο.Τι να κανω ομως?θα παει δοκιμαστικα στην αρχη και βλεπουμε...

Bebua μου χίλια συγνώμη κοριτσι μου αν δεν κάνω λάθος 2 φορές με είχες ρωτήσει τι γάλα έπινε ο μικρός με την παλινδρόμηση.. ΞΕκινήσαμε με almiron pepti 1 γιατί κάποια στιγμή στις 40 μέρες περίπου είδαμε ροζ βλέννη στα κακάκια του και φοβηθήκαμε για αλλεργία αλλά ο μπέμπης αυτό το γάλα τελικά δεν το άντεχε με τπτ..επίσης του επιβάρυνε σημαντικά το πρόβλημα της παλινδόμησης σε σημείο να κάνει οισοφαγίτιδα..έτσι λοιπόν αλλάξαμε γάλα κ τώρα πίνει το S26gf που είναι κάπως πηχτούλι και έτσι δεν του ανεβαίνει το γάλα πάνω έυκολα, οπότε κ πάει καλύτερα με την παλινδρόμηση. Ευχομαι το νινάκι σου να είναι καλύτερα, φιλάκια πολλα!!!

Παλιά 04-04-11, 12:56   #4902
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Margioula Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγγελικουλα καλημερα!! πως ειστε κοπελαρα μου?

Καλημέρα Κουκλα Μαργιούλα και κούκλα κόρη!!!
Δόξα το θεό θα πώ καλά!!!! Πέρασε και το χαζοεμβόλιο που μας τάραξε στις παρενέργειες και τώρα είμαστε σούπερ, γελάμε, παίζουμε, κοιμόμαστε και ξανά τα ίδια!!! Εσείς τι κάνετε? Πότε θα πάμε για κανένα καφεδάκι?

Παλιά 04-04-11, 13:10   #4903
Margioula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Angelikig Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Κουκλα Μαργιούλα και κούκλα κόρη!!!
Δόξα το θεό θα πώ καλά!!!! Πέρασε και το χαζοεμβόλιο που μας τάραξε στις παρενέργειες και τώρα είμαστε σούπερ, γελάμε, παίζουμε, κοιμόμαστε και ξανά τα ίδια!!! Εσείς τι κάνετε? Πότε θα πάμε για κανένα καφεδάκι?
μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!
κουκλιτσα μου χαιρομαι που ειστε καλα!!!
εμεις παμε αυριο για εμβολιο αντε να δουμε, εχουμε ακομα θεμα με την παλινδρομηση να φανταστεις οτι μου δαγκωνει τις θηλες τοσο που την αριστερη μου την εχει τραυματησει πολυ ασχημα επεδη της ερχεται συνεχεια πανω το γαλατακι..... τεσπα πρεπει να κανονησουμε αλλα εμεις ακομα δεν εχουμε τον αερα να βγουμε βολτα μεγαλη γιατι μπορει να πινασει ενω την εχω μεσα στο αμαξι και παρακαλω δεν κλαιει αρχισει και φωναζει!!!!!!!!!!!! λες και το πνιγουνε ενα πραγμα αστα... δεν θα ξερω τι να κανω!!!ελπιζω να στρωσουμε οπως με διαβεβαιωνει ο γιατρος μας και το κανονιζουμε χωρις δευτερη σκεψη!!!!!!!! εσεις πως τα πατε με την οισοφαγητιδα κουκλα μου? συνεχιζετε το σιροπακι?

Παλιά 04-04-11, 13:20   #4904
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!
κουκλιτσα μου χαιρομαι που ειστε καλα!!!
εμεις παμε αυριο για εμβολιο αντε να δουμε, εχουμε ακομα θεμα με την παλινδρομηση να φανταστεις οτι μου δαγκωνει τις θηλες τοσο που την αριστερη μου την εχει τραυματησει πολυ ασχημα επεδη της ερχεται συνεχεια πανω το γαλατακι..... τεσπα πρεπει να κανονησουμε αλλα εμεις ακομα δεν εχουμε τον αερα να βγουμε βολτα μεγαλη γιατι μπορει να πινασει ενω την εχω μεσα στο αμαξι και παρακαλω δεν κλαιει αρχισει και φωναζει!!!!!!!!!!!! λες και το πνιγουνε ενα πραγμα αστα... δεν θα ξερω τι να κανω!!!ελπιζω να στρωσουμε οπως με διαβεβαιωνει ο γιατρος μας και το κανονιζουμε χωρις δευτερη σκεψη!!!!!!!! εσεις πως τα πατε με την οισοφαγητιδα κουκλα μου? συνεχιζετε το σιροπακι?
Αντε φιλεναδούλα μου με το καλό αύριο το εμβόλιο και εύχομαι χωρίς πόνο κ κλάμα!!! Πώ πω το κοριτσάκι μου μωρέ...τι τραβάνε κ αυτά με την παλινδρόμηση...πίκρα...χαχαχαχα φωνάζει? Εμ βέβαια σου λεέι βρε μάνα πεινάωωωωωωωω κ εσύ βολτάρεις? αχαχαχαχα
Θα συνηθίσει πάντως με το αυτόκίνητο μην ανησυχείς, εγώ στην αρχή καθόμουν πισω για να με βλέπει αλλά μετά όταν άρχισα τις εξορμήσεις μόνη μου φυσικά αυτό δεν γινόταν οπότε το συνήθισε μια χαρά κ ούτε κιχ δεν κάνει το αγγελάκι μου, τις περισσότερες φορές τον πιάνει ύπνος κ οταν ξυπνάει μιλάει!!! αγκου, αχου κτλ.. χαχαχαχα
Το επαντορεν λεει ο γιατρος οτι θα το συνεχισουμε τουλαχιστον μεχρι 6 μηνων αλλα σε γενικες γραμμες εχουμε βελτιωθει πάραααααααα πολύυυυυυ ευτυχως!!! Αντε οταν τακτοποιηθειτε να παμε βολτιτσα!!!

Παλιά 04-04-11, 13:26   #4905
Garouf

Το avatar του χρήστη Garouf

Περιοχή: Αφίδναι Αττικής
Προεπιλογή

Καλημέρα κ απο τη 40ρα πρωτομανα!! (28.3.1971)

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

Ο χρήστης Garouf δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-04-11, 13:29   #4906
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Garouf Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως το γελαστό Κατερινάκι μας και τον γιο που μας μοιάζει!!!!
Τι κάνετε κοριτσάρα μου? Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που τα εχεις καταφέρει τόσο καλά με τον θηλασμό ειλικρινά σου μιλάω με κάνεις περήφανη!! Εγω δυστηχως δεν τα καταφερα καθόλου καλά αλλα ελπιζω την επομενη φορα να τα καταφέρω θα δέιξει!! ΜΑκια πολλα πολλα στο αγορακι σου!!

Παλιά 04-04-11, 13:30   #4907
Angelikig

Προεπιλογή

Ταίζω το μπεμπε μου γιατι πεινάει κ ερχομαι μην φύγει καμιά...

Παλιά 04-04-11, 13:34   #4908
Margioula

Προεπιλογή

Μαριλενα, Μελακι περαστικα!!!
Μαρακι αστα και εμεις παρομοια ζορια αντιμετωπιζουμεμε την δουλεια του αντρα μου, ελπιζω να τα ξεπερασουμε γρηγορα!!!

Λοιπον οσον αφορα αυτο που λεγαμε για αποκλειστικο θηλασμο και συληψη.. μιλησαμε με τον γυναικολογο μου και τον παιδιατρο μας και μου ειπανε οτι μεχρι και τον 6ο μηνα που αν και μονο αν ο θηλασμος ειναι αποκλειστικος χωρις γευματα με μπουκαλι ξενο, οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι περιπου στο 2,5% και ακομα λιγοτερες οταν δεν εχει εμφανιστει περιοδος ακομα!! μετα τον εκτο μηνα ομως που ταϊζεις μονο πρωι και βραδυ και τα επιπεδα της προλακτινης πεφτουν δεν υπαρχει πλεον καμια ασφαλεια, αυτα ακουσα αυτα γραφω, δεν ξερω τι ισχυει τελικα!!!!!
εμεις ακομα βασανιζομαστε με την παλινδρομηση!!!!
και κατι τελευταιο για την ιστορια.... εγω εμεινα εγκυος Μ. Σαββατο μετα την ανασταση και την θεια κοινωνια!!!!
φιλακια σε ολες τις κουκλες...

Παλιά 04-04-11, 13:37   #4909
Margioula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Garouf Εμφάνιση μηνυμάτων

Καλημερα κουκλα!!!!

Παλιά 04-04-11, 13:47   #4910
bebua

Προεπιλογή

Καλημερα σε ολες σας!!!!Αγγελικουλα εμεις πινουμε ακομα το πεπτι ανακατεμενο με λιγο ΑΡ.Το ΑΡ δεν το πινει μονο του του κανει χειροτερο κακο,του πεφτει βαρυ.Αγγελικουλα εσυ αν θυμαμαι καλα ειχες σακχαρο κυησης.Πες μου αν θελεις εκανες τωρα καμπυλη?Κι εγω ειχα στο τελος και τωρα οι μετρησεις μου οι πρωινες δεν ειναι καλες.Θα παω Τεταρτη για καμπυλη.
Παλιά 04-04-11, 13:49   #4911
bebua

Προεπιλογή

Α!!!!Ξεχασα να σας πω!Πηγα το κοριτσακι μου σημερα πρωτη μερα στον παιδικο.Κυρια η ψυχουλα μου!!Θα μου την φερουν στις 2 το μεσημερι.
Παλιά 04-04-11, 14:40   #4912
MarilenaAth

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?
Εγω ειμαι καλυτερα με την γαστρεντερητηδα. Περασα και καλυτερα το βραδυ. Κοιμηθηκα και μεχρι τις 11,30 γιατι κρατησε το μωρο η μαμα μου..
Χτες το βραδυ παλι στις 9 ο μπεμπης δεν ηθελε με τιποτα να κατσει στο στηθος..εκλαιγε πολυ και του καναμε μπουκαλι...
Σημερα παλι το πρωι στις 7 του εδωσα το δικο μου και μετα στις 8,30 ειπιε παλι ξενο..
Μπαχαλο τα εχουμε κανει...νομιζω οτι εχει μειωθει το γαλα μου..γι'αυτο δεν θελει να καθεται σε ολα τα γευματα. Λετε να φταιει που αρρωστησα και μειωθηκε η παραγωγη?
αχ τι θα κανω παλι?...μακαρι να τα καταφερνα τουλαχιστον μεχρι και τον 6 μηνα..ειμαι πολυ στεναχωρεμενη. Αφου χτες τσατιστηκα και με το μωρο..τι φταιει και αυτο το καημενο...

Παλιά 04-04-11, 14:45   #4913
MarilenaAth

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μαριλενα, Μελακι περαστικα!!!

Λοιπον οσον αφορα αυτο που λεγαμε για αποκλειστικο θηλασμο και συληψη.. μιλησαμε με τον γυναικολογο μου και τον παιδιατρο μας και μου ειπανε οτι μεχρι και τον 6ο μηνα που αν και μονο αν ο θηλασμος ειναι αποκλειστικος χωρις γευματα με μπουκαλι ξενο, οι πιθανοτητες να μεινεις εγκυος ειναι περιπου στο 2,5% και ακομα λιγοτερες οταν δεν εχει εμφανιστει περιοδος ακομα!! μετα τον εκτο μηνα ομως που ταϊζεις μονο πρωι και βραδυ και τα επιπεδα της προλακτινης πεφτουν δεν υπαρχει πλεον καμια ασφαλεια, αυτα ακουσα αυτα γραφω, δεν ξερω τι ισχυει τελικα!!!!!
εμεις ακομα βασανιζομαστε με την παλινδρομηση!!!!
και κατι τελευταιο για την ιστορια.... εγω εμεινα εγκυος Μ. Σαββατο μετα την ανασταση και την θεια κοινωνια!!!!
φιλακια σε ολες τις κουκλες...
Γεια σου Μαργιουλα μου τι κανεις? Ολα καλα? Σκεφτεσαι βρε θηριο απο τωρα 2 παιδακι???
Ακομα με την παλινδρομηση ρε γαμωτο....υπομονη τι αλλο να πω. Η παιδιατρος μου ειπε οτι τα παιδια που θηλαζουν δεν εχουν παλινδρομηση σε μεγαλο βαθμο και δεν χρηαζονται καποια αντιμετωπιση... Εσεις κανετε εμετους δηλαδη?
Μεγαλο Σαββατο??? Βρε κοριτσια ολες μεσα στο Πασχα τα πιασατε τα μπεμπε σας? Φρονιμες φετος εεεεεεεεεεε Πλησιαζει Μεγαλοβδομαδα!!!

Παράθεση:
Α!!!!Ξεχασα να σας πω!Πηγα το κοριτσακι μου σημερα πρωτη μερα στον παιδικο.Κυρια η ψυχουλα μου!!Θα μου την φερουν στις 2 το μεσημερι.
Καλη αρχη κοπελα μου!!! Μπραβο στην μικρη σου!!!

Παλιά 04-04-11, 15:52   #4914
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα σε ολες σας!!!!Αγγελικουλα εμεις πινουμε ακομα το πεπτι ανακατεμενο με λιγο ΑΡ.Το ΑΡ δεν το πινει μονο του του κανει χειροτερο κακο,του πεφτει βαρυ.Αγγελικουλα εσυ αν θυμαμαι καλα ειχες σακχαρο κυησης.Πες μου αν θελεις εκανες τωρα καμπυλη?Κι εγω ειχα στο τελος και τωρα οι μετρησεις μου οι πρωινες δεν ειναι καλες.Θα παω Τεταρτη για καμπυλη.
Του αρέσει το πέπτι δηλαδή? εμένα δεν του άρεσε καθολου το έτρωγε με το ζόρι, πιθανόν γι αυτό το έκανε κ πολύ συχνά εμετό δεν ξέρω..
Αχχ άσε κοριτσάκι ναι εγώ είχα διαβήτη κύησης και έπρεπε να κάνω την καμπύλη απο τις 20/2....ακόμα στο έπρεπε εχω μείνει το ξέρω είμαι απαράδεχτη αλλά πρέπει να πάω σύντομα να την κάνω δεν εχω ιδέα τι γίνεται..να φανταστείς δεν εχω καν μετρηθει!!!
Άσχετο βλέπω εισαι απο Π.Χέλι εμείς εχουμε σπίτι στις Σπέτσες κ τώρα το Πάσχα θα πάμε εκεί πριν απο την Μ. Εβδομάδα αν θέλεις να συναντηθούμε!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 04-04-11, 15:57   #4915
christy28

Το avatar του χρήστη christy28

Προεπιλογή

καλημερα και απο μας!!!!

ευτυχως ειμαστε καλυτερα!!!!! Δοξα το Θεο! την γλιτωσαμε!

Μαριλενα μου περαστικα σου κοτριτσακι, αν τον βαζεις συχνα θα αυξηθει οσο χρειαζεται η παραγωγη σου. μην αγχωνεσαι.

Μαριαεφη λυπαμαι πολυ για τον αντρα σου, και ο δικος μου (ελ.επαγγελματιας) δεν εχει καθολου δουλεια αναγκαστηκε και απελυσε 2 ατομα και οι υπολοιποι θα δουλευουν 4ημερο μεχρι νεοτερας. οταν φυγανε κλαιγανε και αγκαλιαζοντουσαν, χαλια ηρθε ο αντρας μου!
Παλιά 04-04-11, 15:59   #4916
christy28

Το avatar του χρήστη christy28

Προεπιλογή

Παράθεση:
Του αρέσει το πέπτι δηλαδή? εμένα δεν του άρεσε καθολου το έτρωγε με το ζόρι, πιθανόν γι αυτό το έκανε κ πολύ συχνά εμετό δεν ξέρω..
Αχχ άσε κοριτσάκι ναι εγώ είχα διαβήτη κύησης και έπρεπε να κάνω την καμπύλη απο τις 20/2....ακόμα στο έπρεπε εχω μείνει το ξέρω είμαι απαράδεχτη αλλά πρέπει να πάω σύντομα να την κάνω δεν εχω ιδέα τι γίνεται..να φανταστείς δεν εχω καν μετρηθει!!!
Άσχετο βλέπω εισαι απο Π.Χέλι εμείς εχουμε σπίτι στις Σπέτσες κ τώρα το Πάσχα θα πάμε εκεί πριν απο την Μ. Εβδομάδα αν θέλεις να συναντηθούμε!!
Αγγελικη και εγω το εχω αμελησει! επρεπε εκτος απο την καμπυλη να ειχα χασει και κιλα ομως
Παλιά 04-04-11, 16:05   #4917
Angelikig

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christy28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγγελικη και εγω το εχω αμελησει! επρεπε εκτος απο την καμπυλη να ειχα χασει και κιλα ομως
Γκουχ γκουχ γκουχ κιλά ε?? Ενώ εγώ τι να σου πώ....απο τα 20 τα 10 εχω χάσει και εχουν περάσει 4 μήνες...αχ τι θα κάνουμε μου λες????????????

Παλιά 04-04-11, 16:09   #4918
Angelikig

Προεπιλογή

Αχ κορίτσια ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός και να ξαμολυθούμε βόλτες με τα καρότσια!!! Πραγματικά θα μπορούσα να περπατήσω ώρες ατελείωτες χωρίς να παραπονεθώ όποια θέλει παρέα για περπάτημα με καρότσια να μου το πει!!!

Παλιά 04-04-11, 18:24   #4919
bebua

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αγγελικουλα και το ρωτας??????Και βεβαια θα συναντηθουμε.Οταν ειναι να κατεβειτε θα μου το πεις και θα σου δωσω το τηλεφωνο μου.
Παλιά 04-04-11, 22:14   #4920
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

προσπαθω να μην του το δειχνω αλλα πολυ με απασχολει το θεμα της απολυσης του...βεβαια (Αγγελικη μου καλα θυμασε δ/ντης ηταν σε μεγαλη εταιρεια με κοκκινη τσαντα...) εχει πολυ καλη προυπηρεσια κ γνωσεις..τον απολυσανε γιατι λεει ειχε κανει πολυ καλη ομαδα αλλα ηταν πολυ φιλικος με το προσωπικο..οταν εφυγε ολοι εκλαιγαν κ το ποσα τηλεφωανα τον πηρανε δεν λεγετε..7 χρονια εκει ηταν....12 ωρα πασχα χριστουγεννα...τεσπα το κεφαλαιο εκλεισε....

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές