the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 10

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Trilogy: Σύστημα μεταφοράς για μωρά απο 0-36 μηνών με πόρτ μπεμπέ, καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου.
@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 13-09-10, 14:49   #2361
velissa

Το avatar του χρήστη velissa

Προεπιλογή

Τώρα που το λες Marilena δεν είχα δει τα νούμερα γιατί λέω εγώ η αθώα ότι αφού είναι για εγκύους θα μου κάνουν. Έλα ντε που δεν είναι έτσι

">
Ο χρήστης velissa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-09-10, 15:09   #2362
MarilenaAth

Το avatar του χρήστη MarilenaAth

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο velissa Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα που το λες Marilena δεν είχα δει τα νούμερα γιατί λέω εγώ η αθώα ότι αφού είναι για εγκύους θα μου κάνουν. Έλα ντε που δεν είναι έτσι

Ειναι για τις κοπελες που ξεκινανε με 40 κιλα... αντε 50!!!

Ο χρήστης MarilenaAth δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-09-10, 15:52   #2363
nikel

Το avatar του χρήστη nikel

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariaefi Εμφάνιση μηνυμάτων
ο γιατρος του ικα??
και που τον βρισκεις οεο??που για να κλεισεις ραντεβου μαζι του κανεις και 2 μηνες??
Εκλεισα ραντεβου με γυναικολογο στο Κέντρο Μανας και παιδιου, εκει μου γραφουν παντα τις εξετασεις και τα φαρμακα. Συνήθως βρίσκεις ραντεβου μετα από 3-4 μερες..
Παλιά 13-09-10, 15:53   #2364
nikel

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο velissa Εμφάνιση μηνυμάτων
Nikel όπως έχω postάρει και παλιότερα εμείς την κάναμε γιατί όπως μας είπε ο γιατρός ο ίδιος είδε στην β επιπέδου ότι ανατομικά όλα είναι σωστά αλλά ο ίδιος δεν έχει ούτε τις γνώσεις ούτε τα μηχανήματα να δει αν λειτουργικά πάνε όλα καλά. Κι εμείς νοιώσαμε πολύ ασφαλείς όταν η εμβρυοκαρδιολόγος μας είπε ότι όλα πάνε καλά. Αλλά η κατοστάρα...κατοστάρα...
Αυτο μου ειπε κι εμενα η γιατρος μου...αλλα βρε κοριτσια, δεν τα βρισκουμε και στο δρομο τα λεφτα....
Παλιά 13-09-10, 15:58   #2365
nikel

Προεπιλογή

Μαρακι τι εσβησες και δεν προλαβα να το διαβασω;;;;;;;
Αμαν πια με εχουν τρελανει με τη δουλεια και χανω σημαντικα πραγματα!! Μηπως να μου εστελνες πμ;
Παλιά 13-09-10, 17:55   #2366
Margioula

Το avatar του χρήστη Margioula

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikel Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ βρε μελάκι μου, τι έπαθες!! μα πραγματικα μας ματιασαν κοριτσια!

Εμενα μου εδωσε μια κοπελα καποια δικα της ρουχα εγκυμοσυνης και θα παρω κι εγω φορμες και πυτζαμες, κι ετσι θα βολευτω μεχρι να γεννησω πιστευω..

Πήρα πάλι στο ΙΚΑ και μου ειπαν οτι πρεπει να σου γραψει ο γιατρος "επειγον" για να πας χωρις ραντεβου.

Κοριτσια, υπερηχο καρδιας εμβρυου κανατε εσεις; εμενα μου λεει ειναι μεσα στον προγεννητικο ελεγχο, αν και δε θελω να τον κανω, γιατι η β επιπεδου ηταν πολυ καλη και τα εξοδα επισης πολλα...
Οχι, Νικελακι μου δεν καναμε ακομα τουλαχιστον, θα περιμενουμε να δουμε πρωτα το doopler 10-Νοεμβριου επειδη εχουμε βρει μια ηχογενη μαζα στην αρ. κοιλια της καρδιας που αν δεν απορροφηθει μεχρι τοτε θα κανουμε υπερηχο καρδιας!!! αλλιως και στην δικη μας την περιπτωση λογω πολυ καλου ποσοστου της αυχενικης δεν θα κανουμε.. μακαρι να μην χρειαστει γιατι αν παραμενει τοτε εχουμε προβλημα...

Ο χρήστης Margioula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-09-10, 18:05   #2367
Margioula

Προεπιλογή

Αληθεια ηθελα να σας πω και ολο το ξεχναω!! τα παρακατω καταστηματα ειναι stock των καταστηματων Ηρα σε καποια πραγματα βρισκεις απιστευτα καλες τιμες επειδη π.χ ειναι περσινα σχεδια!! αν ενδειαφερεστε καντε μια βολτα οσες μπορειτε να εχετε προσβαση...
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΙΤΑΝΩΝ 26, ΤΗΛ: 210 9923578
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΛΕΩΦ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 246, ΤΗΛ: 210 2388085
ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΜΑΚΡΑΣ ΣΤΟΑΣ 2, ΤΗΛ: 210 4178189

Παλιά 13-09-10, 20:12   #2368
mariaefi

Το avatar του χρήστη mariaefi

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Προεπιλογή

εχεις δικιο για αυτα και μαλιστα στο Ελληνικο το ΗΡΑ εχει φοβερες τιμες! απο εκει ειχα παρει το 2004 2 παντελονια εγκυμοσυνης με 5 ευρω το ενα!! ναι ναι! και πανω ειχαν τιμες 55 και 60 ευρω!
και ελειπαν μονο τα κουμπακια.!
Παλιά 14-09-10, 07:05   #2369
Margioula

Προεπιλογή

καλημερα πολυ πρωινη ε!!! σημερα θα παω να κανω την καμπυλη σακχαρου και μια καλλιεργεια ουρων που (κρατιεμαι απο τα ξημερωματα να μην παω τουαλετα για να καταφερω να παρω τα πρωτα πρωινα) και ευτυχως τα καταφερα, αντε να δω και εγω τι ειναι η γλυκοζη????
θα τα πουμε αργοτερα ελπιζω να εχω αποτελεσματα σημερα τουλαχιστον για την γλυκοζη γιατι η καλλιεργεια αργει σιγουρα ωστε να σας ενημερωσω... φιλακια κουκλες!!!

Παλιά 14-09-10, 10:47   #2370
mariaefi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εκλεισα ραντεβου με γυναικολογο στο Κέντρο Μανας και παιδιου, εκει μου γραφουν παντα τις εξετασεις και τα φαρμακα. Συνήθως βρίσκεις ραντεβου μετα από 3-4 μερες..
εδω που πηρα εγω τηλ μου ειπαν ραντεβου σε 2 μηνες και γελασα καλα λεω τοτε θα κοντευω να γεννησω ευχαριστω πολυ!
ισως ειμαστε επαρχια εδω και δεν εχει πολλος γιατρους δεν ξερω.
παλιοτερα πηγαινες χωρις ραντεβου απλα περιμενες πολυ
Παλιά 14-09-10, 10:48   #2371
mariaefi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Margioula Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα πολυ πρωινη ε!!! σημερα θα παω να κανω την καμπυλη σακχαρου και μια καλλιεργεια ουρων που (κρατιεμαι απο τα ξημερωματα να μην παω τουαλετα για να καταφερω να παρω τα πρωτα πρωινα) και ευτυχως τα καταφερα, αντε να δω και εγω τι ειναι η γλυκοζη????
θα τα πουμε αργοτερα ελπιζω να εχω αποτελεσματα σημερα τουλαχιστον για την γλυκοζη γιατι η καλλιεργεια αργει σιγουρα ωστε να σας ενημερωσω... φιλακια κουκλες!!!
με το καλο! αντε να μας πεις τα νεα μετα!
Παλιά 14-09-10, 11:59   #2372
zounitsa

Το avatar του χρήστη zounitsa

Προεπιλογή

Marigoula μου καλά αποτελέσματα..... καλημέρα κοριτσάρες!!!!!!

Ο χρήστης zounitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-09-10, 12:57   #2373
nikel

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια!!
Εχω τρελαθει, εχει ερθει ενα παιδι που θα με αντικαταστησει οταν θα φυγω και του μαθαινω τη δουλεια...με εχει πιασει το κεφαλι μου!!
Μαργιουλα καλα αποτελεσματα!
Δεν εχω παει ποτε στο ΗΡΑ στο Ελληνικό, δεν ειναι αυτο στην Αλίμου;; Κατι νομιζω εχει παρει εκει το ματι μου, εκτος αν ηταν το Λητω..
Παλιά 14-09-10, 14:22   #2374
MarilenaAth

Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια!!! Τι κανετε? Τι κανουν τα μπεμπακια σας???
Σημερα πηγε ο αντρας μου στο ικα και περασε απο επιτροπη για την ανναρωτικη..
Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω τωρα με τα χαρτια??? Λεφτα θα παρω καθολου η θα πεινασουμε τον Οκτωμβρη???...

Το απογευμα στις 6 εχω ραντεβου με τον γιατρο!!! Θα δουμε τον μπεμπη μου!!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να εχει μεγαλωσει!!!

Να ρωτησω και κατι ακομα??? Βρε κοριτσια εσεις εχετε υγρα?... Ειναι φυσιολογικο ετσι? Να το πω στον γιατρο το απογευμα???

Σημερα πηγε η αδερφη μου και παραγειλε το καροτσι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!! Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο να το δειτε...

Και κατι τελευταιο....αυριο θα παω για λιγο στο γραφειο...Δεν μπορουν να διεκπαιρεωσουν κατι που ειχα ξεκινησει και με πηραν να παω αν θελω να βοηθησω!!! Τι να κανω...δεν θελω να χασω και τελειως την επαφη ρε γαμωτο..Αυτα!!!

Παλιά 14-09-10, 14:31   #2375
MarilenaAth

Προεπιλογή

http://global.pegperego.com/babyprod...witch+Completo

Αυτο ειναι το καροτσι που παραγγειλαμε!!! Ειναι καροτσι-πορτ μπεμπε - και καθισμα αυτοκινητου μαζι...
Ειχα εναν ενδιασμο στο χρωμα αλλα ειπα να το τολμησω!!!

Ελπιζω να ερεσει και του μπεμπη!!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 14-09-10, 14:41   #2376
zounitsa

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MarilenaAth Εμφάνιση μηνυμάτων
http://global.pegperego.com/babyprod...witch+Completo

Αυτο ειναι το καροτσι που παραγγειλαμε!!! Ειναι καροτσι-πορτ μπεμπε - και καθισμα αυτοκινητου μαζι...
Ειχα εναν ενδιασμο στο χρωμα αλλα ειπα να το τολμησω!!!

Ελπιζω να ερεσει και του μπεμπη!!!
καλά Μαριλένα δε το πιστεύω...... το ίδιο είχα διαλέξει και σε χρώμα, αλλά το έχουν όλοι, φέτος στην Τρίπολη όλες κυκλοφορούν με τέτοιο χρώμα στο καρότσι.... είναι φανταστικό όμως!!!!!!! καλορίζικο!!!!! και το μωράκι σου μια χαρά θα είναι...
εγώ παρόλο που έχω καταλήξει σε καρότσι, μου είπε η αδερφή μου να μην βιαστώ να το πάρω αφού μέχρι και το γενάρη δε θα το χρειαστώ και να περιμένω τα νέα χρώματα του 2011. το ξέρω οτι έχει δίκιο αλλά από την άλλη είναι και το μοναδικό καινούριο που θα ψωνίσω οπότε μια χαρά και μια βιασύνη την έχω.... τι να πω!!!!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 14-09-10, 14:53   #2377
MarilenaAth

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zounitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά Μαριλένα δε το πιστεύω...... το ίδιο είχα διαλέξει και σε χρώμα, αλλά το έχουν όλοι, φέτος στην Τρίπολη όλες κυκλοφορούν με τέτοιο χρώμα στο καρότσι.... είναι φανταστικό όμως!!!!!!! καλορίζικο!!!!! και το μωράκι σου μια χαρά θα είναι...
εγώ παρόλο που έχω καταλήξει σε καρότσι, μου είπε η αδερφή μου να μην βιαστώ να το πάρω αφού μέχρι και το γενάρη δε θα το χρειαστώ και να περιμένω τα νέα χρώματα του 2011. το ξέρω οτι έχει δίκιο αλλά από την άλλη είναι και το μοναδικό καινούριο που θα ψωνίσω οπότε μια χαρά και μια βιασύνη την έχω.... τι να πω!!!!
Καλα εκανα δηλαδη και το παραγγειλα ε??? Εδω στο Ηρακλειο δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει.. Βασικα αρεσε και στον μπαμπα το χρωμα και στον ανηψιο οποτε τους εκανα το χατηρι!!! Λες να βγαλουν κανενα ποιο ωραιο χρωματακι??? Μακαρι που να το παρεις στου μπεμπα σου!!!
Ελπιζω να μην εχουμε καμια εκπληξη με το χωρο στο αυτοκινητο!!!
Δεν το δοκιμασαμε αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ειναι απο τα καροτσια που πιανουν λιγο χωρο οταν κλεισουν..
Αρχικα θα χρησιμοποιησω τον σκελετο και το πορτ μπεμπε και αργοτερα το καροτσι. Μ'αυτο αν ειναι θα το μεταφερω στο σπιτι την πρωτη μερα!!!
Και γω ηθελα να ξεκινησω απο καπου τα ψωνια γιατι στο τελος θα περασει ο καιρος και θα τρεχω!!!
Εγω εχω απο την αδερφη μου το κρεβατακι, την αλλαξιερα, ενδοεπικοινωνια και μαξιλαρι θηλασμου. Και πολλα ρουχαλακια βεβαια οποτε δεν θα αγορασω ρουχα προς το παρον...
Τωρα σειρα εχει να διαλεξω την προικα και να οργανωσω την λιστα!!!

Αντε παρε και συ κατι να σου φυγει η αγωνια!!!...

Παλιά 14-09-10, 16:23   #2378
nikel

Προεπιλογή

Μαριλένα μου τελειο το καροτσακι!!!
Κι εγώ θα περιμενω λιγο για αγορα καροτσιου, απο Γεναρη βλεπουμε!!
Παλιά 14-09-10, 17:23   #2379
zounitsa

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλα εκανα δηλαδη και το παραγγειλα ε??? Εδω στο Ηρακλειο δεν το εχω δει ακομα να κυκλοφορει.. Βασικα αρεσε και στον μπαμπα το χρωμα και στον ανηψιο οποτε τους εκανα το χατηρι!!! Λες να βγαλουν κανενα ποιο ωραιο χρωματακι??? Μακαρι που να το παρεις στου μπεμπα σου!!!
Ελπιζω να μην εχουμε καμια εκπληξη με το χωρο στο αυτοκινητο!!!
Δεν το δοκιμασαμε αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ειναι απο τα καροτσια που πιανουν λιγο χωρο οταν κλεισουν..
Αρχικα θα χρησιμοποιησω τον σκελετο και το πορτ μπεμπε και αργοτερα το καροτσι. Μ'αυτο αν ειναι θα το μεταφερω στο σπιτι την πρωτη μερα!!!
Και γω ηθελα να ξεκινησω απο καπου τα ψωνια γιατι στο τελος θα περασει ο καιρος και θα τρεχω!!!
Εγω εχω απο την αδερφη μου το κρεβατακι, την αλλαξιερα, ενδοεπικοινωνια και μαξιλαρι θηλασμου. Και πολλα ρουχαλακια βεβαια οποτε δεν θα αγορασω ρουχα προς το παρον...

Αντε παρε και συ κατι να σου φυγει η αγωνια!!!...
Φυσικά θα σου ήπαν οτι κουμπώνεις και το κάθισμα του αυτ/του επάνω.... οπότε αν θες να πας κάπου κοντα και να μην κουβαλάς τα πάντα, βάζεις το σκελετό στο αυτ/το και μετά κουμπώνεις το κάθισμα αυτ/του και είναι κανονικό καρότσι.... είναι φανταστικο μοντελο. να σου πω την αλήθεια στο τέλος του μηνός που θα πάω αθήνα με την sister θα πάμε να πάρουμε και τα πράγματα για το μαιευτήριο, μπιμπερό, πυτζαμάκια κτλ.... και φυσικά μετράω τις μέρες 14+σήμερα

Επίσης Χρόνια πολλά σε όσους έχουν γιορτή ή συγγενείς που να γιορτάζουν!!!!!

Παλιά 14-09-10, 18:15   #2380
Margioula

Προεπιλογή

Παράθεση:
εδω που πηρα εγω τηλ μου ειπαν ραντεβου σε 2 μηνες και γελασα καλα λεω τοτε θα κοντευω να γεννησω ευχαριστω πολυ!
ισως ειμαστε επαρχια εδω και δεν εχει πολλος γιατρους δεν ξερω.
παλιοτερα πηγαινες χωρις ραντεβου απλα περιμενες πολυ
Α ρε ικα αθανατο!!!

Παλιά 14-09-10, 18:16   #2381
mariaefi

Προεπιλογή

εγω παιδια μου θα σου πω!!εχω παρει τοσες!!
απο πιο ΙΚΑ πληρωνεσαιμαλλον απο το κεντρικο εε? λοιπον υπαρχει ενα χαρτι που στο δινουν στο ταμειο του ΙΚΑ (παροχες) και αυτο το συμπληρωνει και το υπογραφει ο εργοδοτης σου. με αυτο και το βιβλιαριο υγειας (εαν εχεις και οικογενειακο το θελουν και αυτο) συν το χαρτι της επιτροπης που σου εδωσαν πας σε 2-3 εργασιμες μετα την επιτροπη και πληρωνεσαι(πρωτα πας στις παροχες με ολα αυτα και μετα δ/ντρια για υπογραφη και τελος ταμειο με την ταυτοτητα σου.Τα λεφτα για τις πρωτες 30 μερες αναρρωτικης ειναι λιγα σε ενημερωνω αλλα συμπληρωνει και ο εργοδοτης .
μετα τις 30 μερες πληρωνεσαι αποκλειστικα απο το ΙΚΑ.
οι 3 πρωτες μερες ΔΕΝ πληρωνονται τις πληρωνει ο εργοδοτης 100% κανονικα.

αυτα!!
Παλιά 14-09-10, 18:17   #2382
mariaefi

Προεπιλογή

Παράθεση:
Α ρε ικα αθανατο!!!
μα το ΘΕΟ κοριτσια ηθελα να γραψω τις Inohep και ειχα απελπιστει αλλα βρηκα εναν γιατρο του ΙΚΑ γυναικολογο (η πεθερα μου να ειναι καλα) και του παμε το βιβλιαριο και μου τα γραφει!
Παλιά 14-09-10, 18:28   #2383
Margioula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σας κοριτσακια!!! Τι κανετε? Τι κανουν τα μπεμπακια σας???
Σημερα πηγε ο αντρας μου στο ικα και περασε απο επιτροπη για την ανναρωτικη..
Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω τωρα με τα χαρτια??? Λεφτα θα παρω καθολου η θα πεινασουμε τον Οκτωμβρη???... :wink:

Το απογευμα στις 6 εχω ραντεβου με τον γιατρο!!! Θα δουμε τον μπεμπη μου!!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να εχει μεγαλωσει!!! :tongue:

Να ρωτησω και κατι ακομα??? Βρε κοριτσια εσεις εχετε υγρα?... Ειναι φυσιολογικο ετσι? Να το πω στον γιατρο το απογευμα??? :confused:

Σημερα πηγε η αδερφη μου και παραγειλε το καροτσι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!! Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο να το δειτε...

Και κατι τελευταιο....αυριο θα παω για λιγο στο γραφειο...Δεν μπορουν να διεκπαιρεωσουν κατι που ειχα ξεκινησει και με πηραν να παω αν θελω να βοηθησω!!! Τι να κανω...δεν θελω να χασω και τελειως την επαφη ρε γαμωτο..Αυτα!!! :lol:

Μαριλενα μου με τα χαρτια του ικα δεν τα ξερω καθολου!!! με το καλο να δειτε τον μπεμπη σου!! να δειτε που θα εχει γινει κοτζαμ αντρακι!!

οσο για τα υγρα και εγω εχω παρα πολλα ο γιατρος μου λεει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικα, εχω κανει βωεβαια και εξεταση τραχηλικου επιχρησματος οφειλονται στο οτι αλλαζει η χλωριδα του κολπου

ΑΑΑΑ!! το καροτσακι σας ειναι υπεροχο!!! και ειλικρινα εισαι πολυ τυχερη που θα τα βρεις ολα αυτα αληθεια!!

Παλιά 14-09-10, 18:36   #2384
Margioula

Προεπιλογή

Κουκλιτσες την εκανα την καμπυλη!!! αποτελεσματα ακομα δεν εχω παρει ακομα γιατι ηρθε ο αντρας μου ψοφιος στην κουραση και δεν λεω να τον ξυπνησω,τον αφηνω οσο γινεται περισσοτερο να κοιμηθει θα παω γυρω στις 8:30 να την παρω παντως η εξεταση δεν ειχε καμια δυσκολια πραγματικα διαβαζα διαφορα στο internet οχι στο δικο μας forum σε καποια αλλα και ειχα τρομαξει!! η γλυκοζη ευπεπτη τελεια μην σας πω οτι μου αρεσε κιόλας και η αναμονη δεν κατι φοβερο ολα καλα μακαρι να ειναι τοσο καλα και τα αποτελεσματα!! φιλακια σε ολες θα μπω μετα τις 9 λογικα να σας πω νεα... μακια μανουλες!!

Παλιά 14-09-10, 23:32   #2385
MarilenaAth

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μαριλένα μου τελειο το καροτσακι!!!
Κι εγώ θα περιμενω λιγο για αγορα καροτσιου, απο Γεναρη βλεπουμε!!
Σ'ευχαριστω πολυ Νικελακι!!! Θα το εχουμε μεσα Οκτωμβρη!!!
Ανυπομονω να το παιξω λιγακι με τον αντρουλη μου..

Παράθεση:
Φυσικά θα σου ήπαν οτι κουμπώνεις και το κάθισμα του αυτ/του επάνω.... οπότε αν θες να πας κάπου κοντα και να μην κουβαλάς τα πάντα, βάζεις το σκελετό στο αυτ/το και μετά κουμπώνεις το κάθισμα αυτ/του και είναι κανονικό καρότσι.... είναι φανταστικο μοντελο. να σου πω την αλήθεια στο τέλος του μηνός που θα πάω αθήνα με την sister θα πάμε να πάρουμε και τα πράγματα για το μαιευτήριο, μπιμπερό, πυτζαμάκια κτλ.... και φυσικά μετράω τις μέρες 14+σήμερα

Επίσης Χρόνια πολλά σε όσους έχουν γιορτή ή συγγενείς που να γιορτάζουν!!!!!
Ναι βεβαια τα ξερω ολα αυτα τα κουμπωματα και τα περιεργα!!!
Το εψαξα αρκετα το θεμα του καροτσιου...μονο ο ογκος με απασχολει αλλα ελπιζω πως δεν θα εχουμε προβλημα!!!
Αχ ωραια 14 μερουλες δεν ειναι πολλες!!! Υπομονη και μετα βουρ στα ψωνια!!!
Χρονια Πολλα βεβαιως στους εορταζοντες!!!

Παράθεση:
εγω παιδια μου θα σου πω!!εχω παρει τοσες!!
απο πιο ΙΚΑ πληρωνεσαιμαλλον απο το κεντρικο εε? λοιπον υπαρχει ενα χαρτι που στο δινουν στο ταμειο του ΙΚΑ (παροχες) και αυτο το συμπληρωνει και το υπογραφει ο εργοδοτης σου. με αυτο και το βιβλιαριο υγειας (εαν εχεις και οικογενειακο το θελουν και αυτο) συν το χαρτι της επιτροπης που σου εδωσαν πας σε 2-3 εργασιμες μετα την επιτροπη και πληρωνεσαι(πρωτα πας στις παροχες με ολα αυτα και μετα δ/ντρια για υπογραφη και τελος ταμειο με την ταυτοτητα σου.Τα λεφτα για τις πρωτες 30 μερες αναρρωτικης ειναι λιγα σε ενημερωνω αλλα συμπληρωνει και ο εργοδοτης .
μετα τις 30 μερες πληρωνεσαι αποκλειστικα απο το ΙΚΑ.
οι 3 πρωτες μερες ΔΕΝ πληρωνονται τις πληρωνει ο εργοδοτης 100% κανονικα.

αυτα!!
Σ'ευχαριστω πολυ Μαράκι!!! Δεν πηρα το χαρτι αυτο απο το ΙΚΑ...μπορω να παω οποιαδηποτε στιγμη φανταζομαι ε???
Πειραζει να μην παω για τα λεφτα σε 3 μερες??? Εδωσα το βιβλιαριο στον γιατρο για να μου γραψουν φαρμακα και δεν ξερω ποτε θα μου το δωσουν πισω...Εχει σημασια αν παω τελος του μηνα να πληρωθω???
Οσο για τα λεφτα το ξερω πως δεν ειναι πολλα...αλλα οσα και να ειναι κατι ειναι και αυτο. Δεν εχω σκοπο να ζητησω απο τον εργοδοτη λεφτα γιατι δεν μπορω την γκρινια!!!

Παράθεση:
Μαριλενα μου με τα χαρτια του ικα δεν τα ξερω καθολου!!! με το καλο να δειτε τον μπεμπη σου!! να δειτε που θα εχει γινει κοτζαμ αντρακι!!

οσο για τα υγρα και εγω εχω παρα πολλα ο γιατρος μου λεει οτι ειναι απολυτως φυσιολογικα, εχω κανει βωεβαια και εξεταση τραχηλικου επιχρησματος οφειλονται στο οτι αλλαζει η χλωριδα του κολπου

ΑΑΑΑ!! το καροτσακι σας ειναι υπεροχο!!! και ειλικρινα εισαι πολυ τυχερη που θα τα βρεις ολα αυτα αληθεια!!
Σ'ευχαριστω πολυ Μαργιουλα!!! Πηγα στον γιατρο και μαντεψε...ξεχασα να τον ρωτησω για τα υγρα!!! Που εχω το μυαλο μου???

Παράθεση:
Κουκλιτσες την εκανα την καμπυλη!!! αποτελεσματα ακομα δεν εχω παρει ακομα γιατι ηρθε ο αντρας μου ψοφιος στην κουραση και δεν λεω να τον ξυπνησω,τον αφηνω οσο γινεται περισσοτερο να κοιμηθει θα παω γυρω στις 8:30 να την παρω παντως η εξεταση δεν ειχε καμια δυσκολια πραγματικα διαβαζα διαφορα στο internet οχι στο δικο μας forum σε καποια αλλα και ειχα τρομαξει!! η γλυκοζη ευπεπτη τελεια μην σας πω οτι μου αρεσε κιόλας και η αναμονη δεν κατι φοβερο ολα καλα μακαρι να ειναι τοσο καλα και τα αποτελεσματα!! φιλακια σε ολες θα μπω μετα τις 9 λογικα να σας πω νεα... μακια μανουλες!!
Ειδες δεν ειναι κατι το τρομερο τελικα...
Ολες νομιζω ειχαμε πανικοβληθει αλλα δεν αξιζει!!!
Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!

Παλιά 14-09-10, 23:35   #2386
MarilenaAth

Προεπιλογή

Λοιπον κοριτσια πηγα στον γιατρο... ο μπεμπης μας ειναι 990 γραμμαρια!!! Σχεδον τα φτασαμε το κιλο!!!
Ειναι με το κεφαλακι κατι και τα ποδια πανω!!! Γι'αυτο τρωω τα κλοτσιδια στο στομαχι!!!
Τον ρωτησαμε τιμη και μας ειπε 1500?. Καλα μου φαινεται γενικως...
Τον ρωτησα και για τα μαθηματα ανωδυνου και μου ειπε οτι αν κανω επισκληρηδιο δεν εχουν νοημα...Οποτε δεν θα κανω!!! Αφου θελω επησκληριδιο...

Παλιά 14-09-10, 23:47   #2387
honey

Το avatar του χρήστη honey

Περιοχή: Silver city
Προεπιλογή

Ηρθα και γω.....για καληνύχτα, σέρνομαι!

Και γω πρέπει να πληρωθώ για την αναρρωτική, επιτροπή πάω μεθαύριο....καλά κρασιά! Ικα το χάος ολέ. Δε ξέρω και τίποτα από τα διαδικαστικά....

Οσο για τα μαθήματα ανώδυνου και την επισκληρίδιο...δε συμφωνώ.
Αν μπορείς να τα κάνεις, κάνε τα.
Πρώτον ποτέ δε μπορείς να ξέρεις πως θα γεννήσεις, αν θα κάνεις ή όχι επισκληρίδιο, μπορεί να μη προλάβεις ή να μη γίνεται για κάποιο λόγο εκείνη την ώρα.
Και βέβαια βοηθούν!
Αν ξερεις να βοηθήσεις, βοηθάς! Ασχετο αν έχεις επισκληρίδιο. Δεν είσαι και παράλυτη, απλά δεν πονάς τόσο. Εσύ κάνεις τη δουλειά, ιδίως στις εξωθήσεις. Πως θα βγει, μόνο του? Θέλει συνεργασία από σένα για να γίνει πιο εύκολα και καλά και να ταλαιπωρηθείτε όσο γίνεται λιγότερο και συ και το μωρό, αν έχεις κατανοήσει τι συμβαίνει και τι να κάνεις, θα είναι σίγουρα καλύτερα. Χωρια που την επισκληρίδιο δε τη κάνεις με το που πας στο νοσοκομείο. Μπορεί να περάσει ώρα. Και αν ξέρεις αναπνοές κλπ θα βοηθήσεις τον εαυτό σου να μην εξαντληθεί.
Τέλος, στα μαθήματα λένε και ένα σωρό άλλα χρήσιμα πράγματα.

Σόρι για το μακρυνάρι αλλά επειδή εμένα προσωπικά με βοήθησαν πάρα πολύ τα μαθήματα, ψυχολογικά και πρακτικά, (ο τοκετός από χαμένη υπόθεση έγινε γρήγορος και πανεύκολος λόγω της δικής μου καλής συνεργασίας), έχω γίνει φαν!
Και θα ξανακάνω φέτος επανάληψη!

Τα thavmatakia μας και μεις!
Ο χρήστης honey δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-10, 07:40   #2388
Margioula

Προεπιλογή

Παράθεση:
Λοιπον κοριτσια πηγα στον γιατρο... ο μπεμπης μας ειναι 990 γραμμαρια!!! Σχεδον τα φτασαμε το κιλο!!!
Ειναι με το κεφαλακι κατι και τα ποδια πανω!!! Γι'αυτο τρωω τα κλοτσιδια στο στομαχι!!!
Τον ρωτησαμε τιμη και μας ειπε 1500?. Καλα μου φαινεται γενικως...
Τον ρωτησα και για τα μαθηματα ανωδυνου και μου ειπε οτι αν κανω επισκληρηδιο δεν εχουν νοημα...Οποτε δεν θα κανω!!! Αφου θελω επησκληριδιο...
Μαριλενα μου να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου αντρουλης ολοκληρος!!!
πολυ καλη τιμη ο γιατρος σου σε ιδιωτικο να φανταστω??
Εγω που θα γεννησω σε δημοσιο θα του δωσω απο οσο υπολογιζω σχεδον τα μισα χωρια το δωματιο που θελω να παρω μονοκλινο αν βρω!!120 ευρω/μερα νομιζω οτι αξιζει!!! παντως και εγω θα σε συμβουλευα να κανεις μαθηματα υπαρχουν πολλες γυναικες που ασχετα απο την επισκληρηδιο τα εξυμνουν λενε οτι σε κρατανε ησυχη και αντι να βογκας γιατι (και με την επισκληρηδιο εχεις καποιους πονους) να ανασαινεις ηρεμα και σπρωχνεις που εκεινη την ωρα αυτο χρειαζεται ωστε να μην ταλαιπωρηθουν και τα μωρακια μας και να τελειωσει πιο γρηγορα ο τοκετος!!!

Παλιά 15-09-10, 08:01   #2389
Margioula

Προεπιλογή

Κουκλιτσες ευτυχως μου εφυγε απο το κεφαλι μου ενα βαρος!!! πηρα την καμπυλη και ηταν πολυ καλη ειχα:
0΄ = 80
60΄ = 106
120΄ = 99

και γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη 5,2.
Τωρα μας μενει η καλλιεργεια που θα την παρω την Παρασκευη το απογευμα!! και αν ειναι και αυτη καθαρη τοτε η ασυστολη συχνουρια οφειλεται στην μπεμπουλα που κανει βουτιες αναποδες και οχι σε τιποτα αλλο, απλα θελουμε να ειμαστε σιγουροι απο οσο μου ειπε ο γιατρος μου!!!
Λοιπον χθες πηγα στα carrefour στο Avenue και βρηκα ρομπιτσα και κατι πανεμορφα πιτζαμακια απο αυτα που δενουνε μπροστα και εχουν πολλα περιθωρια για την κοιλιτσα που την σπρωχνει συνεχεια η μπεμπουλα με καλοκαιρινο μανικακι και με δυνατοτητα να κατεβει η ραντα για τον θηλασμο!!
Αγγελικουλα μου που εισαι κουκλιτσα μου? φιλακια στον πριγκιπακο σου!!!

Παλιά 15-09-10, 09:19   #2390
Angelikig

Το avatar του χρήστη Angelikig

Περιοχή: Μωρουδοκοσμος!!!!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλά τώρα αν σας πώ ότι ήδη έχω παραγείλει το καρότσι και ειναι ακριβώς αυτό το σύστημα μόνο σε άλλο χρώμα? Πήρα το καφέ μπέζ αν κ είχα μπεί στον πειρασμό να πάρω ή το λαχανί ή το πορτοκαλί αλλά μετά σκέφτηκα να πάρω κάτι πιο όυδέτερο έτσι ώστε το δεύτερο νινάκι αν ειναι μπέμπα να μην με προβληματίσει! Επίσης να σας πώ οτι έβαλα την πωλήτρια να μου το βάλει στο πορτ μπαγκάζ για να δώ αν χωράει κ τελικά όλα μια χαρά έχω ενα citroen c3. Με το καλό κοριτσάκια μου καλορίζικα να ειναι όλα τα ψώνια μας κ με το καλό να υποδεχτούμε τα μωρουλίνια μας!!!!

Παράθεση:
Κουκλιτσες ευτυχως μου εφυγε απο το κεφαλι μου ενα βαρος!!! πηρα την καμπυλη και ηταν πολυ καλη ειχα:
0΄ = 80
60΄ = 106
120΄ = 99

και γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη 5,2.
Τωρα μας μενει η καλλιεργεια που θα την παρω την Παρασκευη το απογευμα!! και αν ειναι και αυτη καθαρη τοτε η ασυστολη συχνουρια οφειλεται στην μπεμπουλα που κανει βουτιες αναποδες και οχι σε τιποτα αλλο, απλα θελουμε να ειμαστε σιγουροι απο οσο μου ειπε ο γιατρος μου!!!
Λοιπον χθες πηγα στα carrefour στο Avenue και βρηκα ρομπιτσα και κατι πανεμορφα πιτζαμακια απο αυτα που δενουνε μπροστα και εχουν πολλα περιθωρια για την κοιλιτσα που την σπρωχνει συνεχεια η μπεμπουλα με καλοκαιρινο μανικακι και με δυνατοτητα να κατεβει η ραντα για τον θηλασμο!!
Αγγελικουλα μου που εισαι κουκλιτσα μου? φιλακια στον πριγκιπακο σου!!!
Μαργιουλίτσα μου συγχαρητήρια κοριτσάρα μου για την καμπύλη σου !!!!! Σουπερ ειναι! Μια χαρά θα είναι και η καλλιέργεια don't worry και μένα το βράδυ συνέχεια με πιάνει για πιπί και όταν στέκομαι αρκετή ώρα όρθια νομίζω οτι έχω ενα κιλό τσίσα κ τελικά βγάζω σταγόνες!!! Τα λουλούδια μας ειναι που σπρώχνουν γιατί ειναι με το κεφάλι κάτω μην ανησυχείς!!
Χάθηκα γιατι΄συνέχεια ξεπορτίζω κ ψωνίζω ανελέητα!!! Τώρα πάλι σε λιγάκι θα φύγω με την μαμά μου και θα πάμε στο Jumbo να πάρουμε κάτι σχολικά για την βαπτιστήρα μου αλλά εννοείται οτι θα χαζέψω και γενικά!!! Μου λείπει ακόμα ενας θερμός για μπιμπερό και δεν έχω αποφασίσει τι φιάλες φύλαξης γάλακτος να πάρω σχεδόν όλα τα υπόλοιπα τα έχω ήδη πάρει κ τα εχω στην άκρη απο το μαγαζί που παρήγγειλα κ το καροτσάκι! Λογικά θα τα πάρω σπίτι όλα σε καμιά 15αριά μέρες! Προχθές είχα πάει κ στο Mothercare και πήρα οτι άλλο δεν βρήκα στον ΔΗΜΑ και νομίζω οτι σιγά σιγά είμαστε κομπλέ! Βέβαια δεν εχω φτιάξει τα πράγματα για την βαλίτσα του μαιευτηρίου αλλά θα γίνει κ αυτό στον επόμενο μήνα!

Ο χρήστης Angelikig δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-10, 10:03   #2391
velissa

Προεπιλογή

Παράθεση:
μα το ΘΕΟ κοριτσια ηθελα να γραψω τις Inohep και ειχα απελπιστει αλλα βρηκα εναν γιατρο του ΙΚΑ γυναικολογο (η πεθερα μου να ειναι καλα) και του παμε το βιβλιαριο και μου τα γραφει!
Τις innohep μπορεί να σου τις γράψει και ο οικογενειακός γιατρός (ο παθολόγος που γράφει στην τελευταία σελίδα του βιβλιαρίου του ΙΚΑ). Εγώ σε αυτόν πήγαινα στην αρχή και όλες τις έγκυες που ήμασταν εκεί μας εξυπηρετούσε κατά προτεραιότητα. Παρεμπιπτόντως, τις Innohep τις βρίσκεις εύκολα στο φαρμακείο? Εγώ τους δύο τελευταίους μήνες έχω πάει πολλές φορές γιατί μου τις βρίσκουν λίγες λίγες.

Παράθεση:
Πειραζει να μην παω για τα λεφτα σε 3 μερες??? Εδωσα το βιβλιαριο στον γιατρο για να μου γραψουν φαρμακα και δεν ξερω ποτε θα μου το δωσουν πισω...Εχει σημασια αν παω τελος του μηνα να πληρωθω???
Οσο για τα λεφτα το ξερω πως δεν ειναι πολλα...αλλα οσα και να ειναι κατι ειναι και αυτο. Δεν εχω σκοπο να ζητησω απο τον εργοδοτη λεφτα γιατι δεν μπορω την γκρινια!!!
Αφού έχεις ολοκληρώσει τη διαδικασία με τα χαρτιά τα λεφτά από το ΙΚΑ μπορείς να τα πάρεις μέσα σε 6 μήνες. Αλλά επειδή τα λεφτά του ΙΚΑ είναι πολύυυυυυ λίγα (εγώ για 15 μέρες είχα πάρει κάτι παραπάνω από 100 ευρώ) τα υπόλοιπα τα δικαιούσαι από τον εργοδότη και αυτός είναι υποχρεωμένος να σου τα δώσει (μόλις το επιβεβαίωσα και με τον λογιστή μας για να μην σου λέω βλακείες). Οπότε προσωπική μου άποψη είναι να μην του τα χαρίσεις του εργοδότη σου.

">
Παλιά 15-09-10, 11:50   #2392
christy28

Το avatar του χρήστη christy28

Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσακια!
Πηγα την Δευτερα και ειδα την μπεμπουλα μου! Φτασαμε τα 1260 γραμμαρια και περιπου 40 εκετοστα!!! γιναμε ολοκληρες κοπελες!
Εβαψα χθες και το δωματιο της και αυριο θα μου περασει και την χρυσοσκονη πανω στο χρωμα. Ελπιζω να γινει καλο!Μολις στεγνωσει καλα θα βαλω και τα αυτοκολλητα/ταπετσαρια το πιθανοτερο ειναι να βαλω την χιονατη με τους 7 νανους.
χθες παρελαβα τα προικια και το καθισμα του αυτοκινητου! Σιγα σιγα ερχονται τα πραγματα και συγκινουμε η χαζομαμα! Χθες παλευαμε ολο το απογευμα με τον αντρα μου να δουμε πως δουλευει το καθισμα, ολοκληρη επιστημη ειναι!!!
Εσεις τι κανετε με τα ψωνια και το δωματιο?
Σας φιλω στην κοιλιτσα!
Παλιά 15-09-10, 12:08   #2393
honey

Προεπιλογή

Γεια!!
Ώραία πράγματα διαβάζω σήμερα.

Οντως τα λεφτά της αναρρωτικής απτο ικα είναι μηδαμινά. Οχι χαρίσματα στον εργοδότη, δε λέει! Κορίτσια έρχονται έξοδα ασταμάτητα τώρα εεεε?

Εμείς είμαστε έτοιμοι από βάψιμο δωματίου, κρεμάσαμε και το φωτιστικό. παραγγείλαμε κρεβάτι και συρταριέρα. Αυτά! Ολα τα άλλα τα έχουμε από πέρσι καινούργια ευτυχώς. Κάποια διακοσμητικά και κανα ράφι για το δωμάτιο θέλω, και ψώνισα και κάποια λίγα χειμερινά φορμάκια συμπληρωματικά.
Αυτά!
Δε ξέρω αν πρέπει να αγοράσω καινούργια μπιμπερό. Θα ρωτήσω τη παιδίατρο.
Μια καλή μου φίλη θα μου δώσει καρότσι διδύμων που θα χρειαστώ ασυζητητί γιατί και η Ζωή μου μωράκι είναι ακόμα, θέλει καρότσι για καιρό ακόμα! Ευτυχώς γιατί είναι ακριβά τα καρόττια και έχω ήδη 2 αγοράσει, το μεγάλο και το μπαστούνι. Δε λέει να αγοράσω και 3ο!

Παλιά 15-09-10, 12:10   #2394
honey

Προεπιλογή

Τώρα που λέτε κάθισμα αυτοκινήτου, πρέπει κάποια στιγμή να βάλουμε τη Ζωή στο επόμενο κάθισμα, το κανονικό που κοιτάει μπροστά, αφού το μπεμπέ που κοιτάει πίσω θα το χρησιμοποιήσει η Δανάη. Να το συνηθίσει το κορίτσι μου, μη της έρθει ξαφνικό!
Πωπωω θα χουμε 2 καρεκλάκια πίσω στο αυτοκίνητο!

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 15-09-10, 12:12   #2395
zounitsa

Προεπιλογή

κοριτσάρες-μανούλες καλημέρα!!!!

Μαριγούλα μια χαρά η καμπύλη...... μπράβο!!! και οι υπόλοιπες σούπερ θα είναι.

Αγγελικούλα μου καλορίζικο!!!! αυτό το χρώμα άρεσε στον άντρα μου, αλλά εγώ γενικώς είμαι του χρώματος. Αλλά τελικά θα περιμένω το 2011 για τα καινούρια χρώματα.

Κριστυ μια χαρά η μικρή.... τι μικρή, ολόκληρη κοπέλα πια!!!! ωραίο θα είναι αυτό που λες με τη χρυσόσκονη!! να ανεβάσεις φωτό όταν είναι έτοιμο.

Μαριλενάκι μια χαρά ο μικρός!!!!!!

οι υπόλοιπες καλα??? μια χαρά εύχομαι....

Παλιά 15-09-10, 12:14   #2396
zounitsa

Προεπιλογή

Honey ωραία θα είναι με 2 καθισματάκια στο αυτοκίνητο...... νομίζω για τα μπιμπερό μπορείς να αλλάξεις μόνο τις θυλές. αλλά ρώτα γιατί μπορεί να λέω βλακείες....

Παλιά 15-09-10, 12:20   #2397
honey

Προεπιλογή

Ναι θα ρωτήσω γιατί είναι κρίμα μωρέ....έχω πάρα πολλά μπιμπερό!
Chiccο που δε τα μπορούσε στην αρχή, Nuk που δε μπορούσε τη θηλή.
Και εντέλει Philips Avent που μας έκαναν!
Και έχω μικρά, μεσαία, μεγάλα, ένα σωρό! Και θηλές τεσσάρων ειδών! Ασε, πολλά λεφτά!

Παλιά 15-09-10, 12:31   #2398
zounitsa

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο honey Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι θα ρωτήσω γιατί είναι κρίμα μωρέ....έχω πάρα πολλά μπιμπερό!
Chiccο που δε τα μπορούσε στην αρχή, Nuk που δε μπορούσε τη θηλή.
Και εντέλει Philips Avent που μας έκαναν!
Και έχω μικρά, μεσαία, μεγάλα, ένα σωρό! Και θηλές τεσσάρων ειδών! Ασε, πολλά λεφτά!
το φαντάζομαι...... γι'αυτό ρώτα για θυλές μόνο. Αν και ξέρω οτι βγάλανε κάτι καινούρια μπιμπερό με κάτι δε θυμάμαι πως το λένε..... αλλά αυτά είναι κόλπα των εταιριών για να πουλάνε. και το λέω αυτό όχι για εμάς που θα τα πάρουμε από την αρχή αυτά, αλλά για τις παλιές μαμάδες που ήδη τα έχουν. είχε ρωτήσει η αδερφή μου και τις είπαν "πάθανε τίποτα τα παιδιά σου που είχαν τα προηγούμενα μπιμπερο?? όχι, αρα δεν χρειάζεται εσύ να τα αλλάξεις.." τα συμπεράσματα δικά σας.....

Παλιά 15-09-10, 12:42   #2399
honey

Προεπιλογή

Καλά, άστο....
Αμα είναι έτσι...
Πάμε σε καμιά βουνοκορφή να ζήσουμε και να τρώμε χόρτα που καλλιεργούμε εμείς, με δικό μας χώμα, σπόρους και νερό.
Αστο...
Ενα χάος, τι βιολογικό θα φάει το μωρό, τι βιολογική κρέμα θα βάλω στο πωπω του, τι οργανικό βαμβάκι θα χει το ζιπουνάκι, τι ιονιστή ατμόσφαιρας να πάρω, τι bpa free μπιμπερό, τι detto παντού, μη φάει ζάχαρη, μη φάει αλάτι...
Ασε, δε χρειάζονται όοοολα αυτά.
Ο,τι μπορείς κάνεις εννοείται!
Αλλά ειλικρινά έτσι όπως είναι πια η ζωή, αδύνατο να αποφύγεις όλα τα κακά.
Στη πράξη και γω το βλέπω σιγά σιγά.

Παλιά 15-09-10, 12:43   #2400
velissa

Προεπιλογή

Καταλαβαίνω απ'ότι λες Honey ότι το μωρό αποφασίζει ποιό μπιμπερό του αρέσει, άσχετο με τι μας αρεσει εμάς. Οπότε μήπως θα πρέπει να πάρω ένα μπιμπερό να υπάρχει και μετά αν του αρέσει του μπεμπιού παίρνω πάλι ίδιο, διαφορετικά αλλάζω και εφαρμόζουμε την τεχνική δοκιμής-σφάλματος μέχρι να βρούμε κάποιο να του αρέσει?

">
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές