Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Όλες οι δραστηριότητες

  1. Σήμερα
  2. Angot

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια!
  3. Anastasiade

    Μανούλες Νοεμβρίου 2022

    Καλησπέρα κορίτσια!!❤️ εύχομαι να έχετε όλες θετικά αποτελέσματα και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας σε όσες το επιθυμούν !! ❤️ και εμείς θέλουμε πολύ να πάμε για το επόμενο και λέμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες.. ο μικρός περνάει άσχημη φάση με τα δοντάκια του , με τον ύπνο δεν το έχουμε βρει ακόμα, ξυπναει συνέχεια και είμαι ένα κινούμενο πτώμα.. θέλω κ αλλο μωρο τρομάρα μου 😅 εύχομαι να στρώσει σύντομα γιατί αλήθεια κουράστηκα με αυτό το ξύπνημα κάθε τρεις και λίγο... σε γενικές γραμμές είμαστε καλά και έχουμε και την βάπτιση του μικρού τον Ιούνιο.. εν το μεταξύ πλέον δεν στέκεται πουθενά, θέλει συνέχεια έξω, με το που ξυπναει τρέχει στην πόρτα και την ανοίγει για να πάει βόλτα.. τι θα κάνετε το Πάσχα; θα πάτε πουθενά με τα μικρούλια διακοπές;
  4. Faith22

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα! @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?
  5. geozak

    Μανούλες Φεβρουαρίου 2023

    Να είναι γερή και τυχερή η κουκλίτσα σου.... μεγαλώνουμε ... είναι ζωηρός... αυτές τις μέρες σταμάτησα κ τα αλεσμένα......κ έχω αρχίσει να του δίνω ότι τρώμε πολλές φορές..
  6. Sabrina_

    Διδυμομανουλες 2024

    Με το καλό να έρθουν όσο πιο μετά μπορούν τα μπεμπάκια σου! Εγώ 29+4 είμαι. Πρώτος στόχος οι 30 βδομάδες και μετά οι 32 μου είπε η γιατρός. Εσύ το ξεπέρασες και αυτό,εισαι σούπερ! Εγώ εχω και την περίδεση, αλλά στον τελευταίο υπέρηχο ο τράχηλος φαινόταν στα 2,8. Μακάρι τα ζουζούνια να μείνουν όσο το δυνατόν περισσότερο 🙏
  7. Blue Velvet

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης
  8. Faith22

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως! Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂
  9. SpiridoulaK

    Πάνα Βρακάκι

    Η δική μου είναι 15 μηνών και η αλλαγή της πάνας έχει γίνει εφιαλτική. Δεν κάθεται με τίποτα.. έτσι κάνουν τα περισσότερα παιδιά. Πάντως εγώ δοκίμασα τις πάνες βρακάκι είναι μια χαρά απορροφητικές απλώς δεν βολεύουν καθόλου όταν πρόκειται για τα κακά. Μόνο για το πιπι είναι οκ. Τουλάχιστον για εμάς!!
  10. Να σου ζήσει!!! Η μικρή μου είναι σχεδόν 15 μηνών και θηλάζω αποκλειστικά 15 μήνες. Περίοδος πρώτη φορά μου ήρθε 4 μήνες μετά τον τοκετό... Είναι διαφορετικό από γυναίκα σε γυναίκα...
  11. Εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχα ναυτίες αναγούλες τάσης εμετού εμετούς υπογλυκαιμίες στην πρώτη απλά με πονούσε το στομάχι μου
  12. Blue Velvet

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Ούτε καν τέσσερις,στις τρεις το έκανα🤣 Θα κάνω την Τρίτη,δίκιο έχεις,τζάμπα πήγε το τεστ
  13. Neverstop

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..
  14. LeneL

    Διδυμομανουλες 2024

    Κι εμάς πάλι μια από τα ίδια.. μόνο τον μικρό είχαμε καταφέρει να δούμε! Τη μικρή την είδα απευθείας από κοντά!
  15. Marlina

    Διδυμομανουλες 2024

    Πως τα πάτε κορίτσια με τις εγκυμοσύνες σας,? Εγώ είμαι τώρα 33 +2 έχω ερθει Αθήνα εδώ κ 2 εβδομάδες γτ άρχισε να κοντενει ο τράχηλος μου. Τώρα είναι 1,7 κ με παρακολουθεί εδώ γιατρός για υψηλου κινδύνου κυησεις! Τα μωρά είναι γύρω στα 1600 γραμμάρια. κάθε μέρα που περνάει λέω την βγάλαμε κ αυτήν.. Ελπίζω να φτάσω τις 34 εβδομάδες 🙏🙏
  16. Angot

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    μέχρι τρίτη-τετάρτη δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!! απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες
  17. Blue Velvet

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..
  18. Angot

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    να πω ότι δεν το είχες ξαναδοκιμασει να πω ψάχνεις συμπτώματα! ακομα δεν θα έχει αγγίξει τη χοριακη αν έχει γίνει εμφύτευση ! σ ειπα εγώ τα εκανα 5η μέρα αλλά μέχρι και 7-8 έδινα ελπίδες! την δεύτερη φορά με βλαστοκυστες βγήκε στις 5 ημέρες και την πρωτη με 3ων βγήκε την 8η !
  19. chara14

    Μανούλες Ιουλίου 2023

    Και εσύ είσαι δυνατή με δυο παιδάκια συγχρόνως και τα καταφέρνεις!! Όσο για αυτά που έχουμε πληρώσει, άστα... γι' αυτό λέω ότι ο μικρός είναι η περιουσία μου!!!
  20. LeneL

    Μανούλες Ιουλίου 2023

    Eισαι πραγματικά αξιοθαύμαστη. Εγώ το δεν είναι πολλά το είπα κάπως αφελώς, σε σχέση με όσα έχουμε πληρώσει μέχρι τώρα όσες δεν είμαστε με φυσικές συλλήψεις. Εννοείται ότι είναι ένα πολύ σεβαστό ποσό!
  21. Καλησπέρα, έχω ένα κοριτσάκι περίπου 2μιση μηνων, το θέμα μου είναι ότι όταν θηλαζει δεν με κοιταει ποτε στα ματια. Επίσης έχει ξεκινήσει τα αγκου και να γελάει. Όταν πάω από πάνω της και της μιλάω δεν με κοιταει κοιταει αριστερά δεξιά αλλού, μόνο μετά από μεγάλη προσπάθεια που κάνω σαν χαζή και γελάω τότε θα με δει και θα γελάει και εκείνη. Αλλά όταν την βάζω μπροστά στο πρόσωπο μου είναι στα να μην υπάρχω. Με έχει ανησυχήσει πολύ αυτό. Εάν την βάλω κουδουνίστρα θα γυρίσει να δει από την κατεύθυνση που είναι. Όπως και αντικείμενα που της βάζω μπροστά της τις περισσότερες φορές τα ακολουθεί και άλλες όχι. Παιδιατρο έχουμε 2 Μαΐου που θα γίνει και 3μηνων
  22. Blue Velvet

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?
  23. Angot

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη! είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰
  24. Blue Velvet

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Καλημέρα κορίτσια, Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω? @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️
  25. chara14

    Μανούλες Ιουλίου 2023

    Μακάρι να είναι μικρότερο το ποσό. Είναι που θέλω να πάρω και κούνια του παιδιού, για να φύγω από τους δικούς μου, να βρούμε ρυθμούς.
  26. Tintin

    Μανούλες Ιουλίου 2023

    Στην τράπεζα που ειμαι εγώ ειναι ανάλογα το πόσες εχεις στην καταψυξη, οταν είχα 9 εδωσα 500€ τώρα που εχω 5 εδωσα 300€
  1. Φόρτωση περισσότερων
×
×
  • Δημιουργία νέου...