Όλες οι δραστηριότητες

This stream auto-updates     

1. Τελευταία ώρα
  2. χαχαχα ναι ειναι τελειο το σωσιβιο! κ εγω ακομα δεν βρισκω πραγματα απο την μετακομιση !!!χαχα εμενα μου το εδωσαν αλλα το ειδα κ στο jumbo αυτο το σωσιβιο .ειναι της index , εχω το κιτρινο εγωπου ειναι τυπου περπατουρα , ενω το κοκκινο που λεει η Αναστασια εχει σαν γιλεκακι να φορεσεις στο μωρο . το μωρο μου το καταευχαρηστηθηκε παντως!
  3. Και ναι μπήκα να διαβεβαιώσω τη διαβητολογο μου. Έφαγα ένα τοστακι με μετρημένες 5 τηγανιτές πατατουλες τώρα το βράδυ και μια ώρα μετά η μέτρηση 145!!!!!!! Δε φεύγει ο αριθμός ο διαβήτης... Δυστυχώς!! Μακάρι τουλάχιστον να μην επηρεάζεται το μωράκι μου.... Άστε που άκουσα ότι αν έχεις διαβήτη κύησης είτε κάνεις ινσουλίνη είτε όχι το πρώτο βράδυ το μωράκι μπαίνει στη ΜΕΝΝ για τυχόν παρακολούθηση μη κάνει υπογλυκαιμία.... Ααααχ μεταμεσονύχτια έπεσε η διάθεση με το σκατό 145..... Ενώ το μεσημέρι με πατάτες τηγανητές και μπριζόλες πήγε 95 η βλακεία.... Ημαρτον... Φιλιά και καληνύχτα κοριτσια μου. Διαβάζω για μάρσιπους μέχρι να κοιμηθώ χαχαχα μουτς
  4. Today
  5. Κορίτσια μου καλησπέρα! Να μοιραστώ κ εγώ την εμπειρία μου! Κάνω συχνά καρδιοτοκογραφηματα λόγω συσπάσεων κ μιας μειώσης την κινητικότητας του μωρού. Οι συσπάσεις σήμερα έφτασαν κ 100%!!! Δεν πονάω βέβαια. Πόνους περιόδου νιώθω! Είμαι στην 36 εβδομάδα. Εξαιτίας της ελαττωμένης κίνησης του μωρού, αγχωνομαστε αρκετα με το γιατρό. Εγώ προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά έχω συνεχώς στο μυαλό μου τη συχνότητα κ την ένταση της κίνησης του! Ίσως τελικά γεννήσω πιο νωρίς από την πητ μου που είναι 21/7. Είναι καμιά σε παρόμοια φάση; Επίσης, έκανα κ ενεσουλα κορτιζόνης για τα πνευμόνια του για παν ενδεχόμενο!
  6. Με το καλό μια θετική χοριακη!! Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις και σε ποιο κεντρο/γιατρό εισαι (αν θες στειλε μου πμ)? Προτιμω 3ων ημερων κι εγω αλλά έχουν κολλησει με βλαστοκυστες οι περισσότεροι.
  7. πραγματικα οσες φορες κ.αν ειπωθει οτι ο θηλασμος παιζει πολυ μεγαλο.ρολο στις ορμονες γενικα κ οτι ειναι το.πρωτο που πρεπει να ψαξει παλι η ιδια ερωτηση θα γινετε απο την κοπελα.
  8. παντως μην.ανχωνεσε αν τρωει με ορεξη εστω κ λιγοτερο κ.σε περισσοτερες ωρες δεν θα ειναι τιποτα. εμεις καποια στιγμη καναμε κ 4 γευματα επερνε βαρος ομως κανονικα απλα τον εφταναν αυτα τα γευματα. τον εβλεπα οτι ειχε ορεξη οταν ετρωγε απλα δεν ηθελε τα ιδια ml. καποια στιγμη επανηλθε. ειναι κ τα αλματα αναπτυξης που εκει μειωνουν τις ποσοτητες.
  9. Με συγχωρείτε πάρα πολύ αλλα πραγματικά κουράστηκα να το διαβζω αυτό το πράγμα. Το ότι κάποιες γυναίκες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν δεν δημιουργεί αυτόματα κάποιο κανόνα ότι καθε γυναίκα μπορεί να μείνει έγκυος ενω θηλάζει γιατί δεν έχουν όλες οι γυναίκες ίδιες τιμές προλακτινης. Το είπε και η @viki1988 χθες. Αν τώρα θέλουμε να δημιουργουμε μόνες μας ενα μύθο είναι άλλη ιστορία. @Maria2015 μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Εύχομαι να είναι η τελευταία δυσάρεστη.
  10. Αγάπη μου η δικιά μου είναι σχεδόν 23 μηνών. 9.5 κιλά. Μια χαρα υγειαστατη και ζωηρή. Αν είναι μεσα στις καμπύλες μην σκας καθόλου. Γερά να είναι τα παιδάκια! ❤️
  11. Καλησπέρα σε όλες! Έτσι κοιμόμασταν και εμείς. Πήρα πανάκι παρηγοριάς, κοιμήθηκα με αυτό μια ημέρα για την μυρωδιά, την επόμενη στην αγκαλιά μαζί είχαμε το πανάκι, την επόμενη την έβαλα στην κούνια με το πανάκι και εμένα δίπλα να την χαϊδεύω, την επόμενη την άφησα 5 λεπτά μόνη της μέχρι να κλάψει και λίγο λίγο κοιμάται στην κούνια χωρίς αγκαλιά... Σχετικά με την δουλειά, δεν μπορείς να πάρεις άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου και να μην χάσεις την θέση σου? Υποθέτω αν μπορούσες θα το έκανες...
  12. Το έχασα την δέκατη εβδομάδα η καρδιά του είχε σταματήσει μια εβδομάδα πριν. Θα ήταν 9 μηνών τώρα. Όμως αυτή τη στιγμή δίπλα μου κοιμάται η 5,5 μηνών κόρη μου. Ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω δύο κύκλους. Έπιασα αμέσως. Ακόμη κ πάντα όμως θα σκέφτομαι την καρδιά που χτύπησε μέσα μου. Εγώ την βδομάδα που είχε σταματήσει η καρδιά είχα φριχτους πονοκεφάλους δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο.
  13. Δεν εχω φαει σοβά αλλα ηταν οτι πιο πετυχημενο και κατατοπιστικο για τη γευση αυτης της αθλιοτητας.... Συγνωμη αν σε στεναχωρησα αλλα ειναι τα λογια της γιατρου μου.... Επισης το βραδινο μας ΔΕΝ επηρεάζει το νηστείας αυτό είναι λέει μύθος. Το νηστείας θα επηρεαστεί από το βραδινό μόνο αν το ένα απέχει πολύ από το άλλο και είσαι ώρες ολόκληρες νηστική... το νηστείας επηρεάζεται με τη πάροδο του χρόνου από απρόσεκτη διατροφή.... Δε πα να τρώω ΚΆΘΕ βράδυ μπρόκολα αν τρώω όλη μέρα σαβουρα κάποια στιγμή θα δω το νηστείας 100... Και όσο το σκέφτομαι έχει μια λογική... Γιατί όταν τρώμε κάτι πρέπει μέχρι τις 2 ώρες το πολύ να μετρηθουμε μιας που μετά πέφτει το ζάχαρο ενώ το βραδυνό που είναι τόσο μακρυά απ' το νηστείας επηρεαζει την τιμή; εεε ένα δίκιο το έχει μάλλον και σε αυτό.... Ας προσέχουμε για να έχουμε... Άμα δεις να ψηλοανεβαινεις πάλι ελατωσε τα πολλά πολλά ούτως η άλλως η υγιεινή διατροφή κάνει καλό και σε εμάς όχι μόνο στον διαβήτη....
  14. Εμενα ο γυναικολόγος τις ειχε γράψει.
  15. Ρε σεις με έσκασε μια διαφήμιση σ ένα σαιτ με καρότσια πολύ φτηνά αλλά μάλλον είναι μουφα. Κάνει να τη βάλω εδώ να δείτε να με πείτε;
  16. Μπραβο σας που τα καταφέρατε! Η συμπεριφορά του πως ηταν; Ισως ακριβές εξετασεις συμβατότητας και Valtrex ?
  17. Και εγώ 37 είμαι...ο γιατρος μου ειπε για ΝΙPT τεστ..ειναι μονο με αιμα..κοστιζει ομως πολυ γιατι στελνεται εξωτερικο και ελεγχει για πολλα συνδρομα..ο κουμπαρος μου ομως που ειναι επισης γυναικολογος μου ειπε οτι το ΝΙPT ειναι παλι μια προγνωστικη εξεταση και οχι διαγνωστικη..επομενως αν δειξει κατι παλι πρεπει να κανεις αμνιοπαραμεντηση..μου συνεστησε να περιμενω την αυχενικη και αναλογα με τα αποτελεσματα να πραξω..εν ολιγοις αν δειξει κατι η αυχενικη κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση η γνωμη του..εγω δεν νομιζω να κανω...την φοβαμαι
  18. πφφφ έχω τόση αγωνία..Νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες..Θα περιμένω όμως γτ είναι τρίτης μέρας ναι...
  19. Υπάρχουν μανούλες με μινιον μωράκια; εμένα ειμαι κοριτσάκι 15 μηνών. 13 μηνων που μετρήθηκε τελευταία φορά ήταν μόλις 7 κιλά κι 71 πόντους. Αλλά είναι υπερκινητικη και τσαχπινα!
  20. katrin*

Μωρακια 9-12 μηνων

Καλές διακοπές!άγχος αποχωρισμού Αφροδίτη μου...ελπίζω σύντομα να ηρεμήσει λίγο...Γτ για να περάσει αργεί ακόμα.......Καλή αρχή με το δίπλωμα!το θεωρώ απαραίτητο...Εγώ θέλω να βγάλω για μηχανάκι Γτ εδώ στο νησί θα με βολέψει...να δω πότε όμως... Αυτές οι σκάλες είναι η αγάπη κάθε μωρού...πάρε πορτάκι να σωθείς! έχουμε στο εξοχικό μας εμείς που είναι μεζονέτα... @Angela123 τι άχρηστη μαμά καλέ...πιστευω δεν υπάρχει μαμά που να έχει πεσει/χτυπησει/βάλει κάτι στο στόμα του κτλ το μωρό της δίπλα της...εμένα τουλάχιστον μου έχει συμβεί πολλές φορές κ με τα δύο μου παιδιά... Κορίτσια καλησπέρα!εμείς εδώ στο τρέξιμο...Αλλά ξεκίνησα τη δουλειά κ είμαι πολύ ευδιαθετη!Ο μικρός το δέχτηκε αρκετά καλά μπορώ να πω...με περιμένει βέβαια το μεσημέρι που επιστρέφω πως κ πως,με βάζει κάτω κ σηκώνει την μπλούζα Κατά τ αλλά δυστυχώς ο μικρός κόλλησε στρεπτοκοκο από την θάλασσα (Από την άμμο πιθανότερα) κ εκτός από εξανθήματα στα πόδια, έβαλε άμμο στο στόμα του κ έβγαλε κ μέσα στο στόμα σπυράκια με αποτέλεσμα να μην μπορεί καλά καλά να φάει ούτε να θηλάσει για 2 μέρες σχεδόν...Τώρα είναι καλύτερα ευτυχώς αλλά τσιμπησαμε την δεκαήμερο αντιβίωση μας πάλι...
  21. lennio με το καλό καλή λευτεριά κορίτσι μου.
  22. Καλύτερα να αποβληθεί τώρα γιατί εμένα που πήγε να αποβληθεί αργότερα παραλίγο να πάθω ζημιά. Αλλά όλα καλά Δόξα τω Θεώ!
  23. Εννοείται ότι το περίμενα. Απλά λέω τόσες μέρες το κυνηγάω ας το φτάσω στο τέλος κι ότι γίνει. Δε θυμάμαι τιμες τώρα γιατί δεν το έχω με τη μνήμη. Τα έχω φακελωμενα. Τον προηγούμενο μήνα είχα 2η μερα κυστικο νομίζω 18χλστα κ ανεβασμένα όλα Κ τον αφήσαμε. Αυτό το μήνα κάτι σαν διπλό κύκλο. Για να δούμε τον επόμενο.
  24. Έλλειψη βιταμίνης d σχετίζεται πολύ και με τον θυρεοειδή γενικά. Δεν είναι απόλυτο αλλά 7 στους 10 που έχουν θέματα με τον θυρεοειδή έχουν και έλλειψη βιτ d3. @Clue σοβά με λεμόνι!!!! Αχαχαχ τέλεια το περιεγραψες. Εγώ τις λίγες φορές που έχω πάρει , τρώω ένα με γεύση μανταρίνι αλλά και πάλι ωραίο δεν το λες. Το μασάω λίγο και μετά πίνω 2 ποτήρια για να φύγει η αηδία από το στο στομα.
  25. Αν ηταν τρίτης μέρας το έμβρυο να περιμένεις.
  26. Ναι αλλα δεν ηταν το σημερινό σου το καλο σου ωοθυλακιο, το περίμενες λιγο ε; Απο την αρχη ηταν ο κυκλος σου περίεργος. Το 200 ε2 κράταγε την τιμη ψηλά και απο το προηγούμενο σου ωοθυλακιο. Ο επόμενος να ειναι καλύτερος σου ευχομαι! Οι ε2, lh Kai fsh ποσο ειναι 2η μερα του κυκλου;
  27. Πίστεψε το και ότι είναι να έρθει ,θα έρθει. Είπαμε... εμείς του φυσικού η του φυσικού τροποποιημένου τελοσπαντων χρειαζόμαστε υπομονή. Οπως όλες εδώ μέσα. Υπομονή κ χαλάρωση. Και καμία μπύρα τώρα με τη ζέστη κι όλα καλά θα πάνε.
  1. Φόρτωση περισσότερων