Όλες οι δραστηριότητες

This stream auto-updates     

1. Τελευταία ώρα
  2. Καλησπέρα κορίτσια! Θα κάνω εμβρυομεταφορά σε περίπου 2 εβδομάδες και θα ήθελα να ρωτήσω αν σας δόθηκαν κάποιες ιδιαίτερες συστάσεις από τον γιατρό να προσέχετε, τι να τρώτε, τι να μην κάνετε κλπ. Δυστυχώς, θα μείνω μόνη την 3η-4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και ξανά κάποιες μέρες προς το τέλος Ιούνη. Μόνη εννοώ, τελείως μόνη, κάποια εικοσιτετράωρα και φοβάμαι γιατί δεν εχω οικογένεια εδώ ή γνωστούς να ζητήσω να κάτσουν μαζί μου.
  3. Κ εγω εχω κατι πετρώματα αγαπη κ κατι σουβλιες εκει κατω αλλα με πιανει μια φορα μες τη μερα..νομιζω στη φαση π ειμαστε μας προετοιμάζει η φυση κ δεν εισαι κ μακρυά εσυ.....τις προπαρασκευαστικές τις θελουμε......ετσι κ αλλιως...μ το ειπε η γυναικ κ εξωτερικο κ εδω .....
  4. Εγώ σήμερα 9η μέρα!! Λογικά λίγες μέρες διάφορα έχουμε...παρεούλα πάμε! Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν, βήμα βήμα και να έρθει το μωράκι!
  5. Γεια σου κοριτσι μου. Ναι ενδεχεται να στο αυξανει το σακχαρο η κορτιζονη. Και καλο ειναι να αποφευγεις αλατι κ ζαχαρη οταν την παιρνεις για 5-7 μερες μετα. Εκανα κ γω 4 ενεσεις στην εγκυμοσυνη για αλλους λογους.
  6. Κοριτσάκι μου καλό είχα το ίδιο ακριβώς στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου! Επειδή όμως η Papp-a μου ήταν εξερετικη και είχα κάνει ήδη για κυστική και ήταν αρνητική μου είπε η γιατρός μου ότι δεν χρειαζόταν τίποτα και είχε δίκιο, ο μπεμπουλης μου είναι υγιεστατος! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι μια χαρά το νινακι σου!
  7. Today
  8. Εχεις δικιο κοριτσι μου, ετσι διαβασα κ γω..ελπιζω να πανε ολα καλα..Ελπιζω Παρασκευη να εχω τα πρωτα αποτελεσματα.Μεχρι τοτε..αιωνας!
  9. Ενταξει η γνώμη σου τώρα Εχω την δική μου δεν γίνεται να συμφωνούμε σε όλα
  10. Comet

Μωρακια 9-12 μηνων

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι εγινε;Πηγατε στα χωρια σας για τις εκλογες;Εμεις πηγαμε το πρωι και γυρισαμε πριν μια ωρα.Καλα ηταν,ειδαμε κοσμο και αποψε γυριζω στη δουλεια.Γυρισε κι η μαμα μου μαζι μας να τον κραταει
  11. vaso_mpempis

Μπεμπακια 2019

Φυσικά και δεν έχει η γιατρός μου είπε ότι μετα τις 37 είμαστε καλα όποτε και να έρθει ο μικρός. Εγώ αυτό που ρώτησα είναι αν κάποια το έχει νιώσει και πόσες μέρες πριν γεννήσει.
  12. Κατερινακι ευχομαι μια ευκολη εγκυμοσυνη χωρις εντονα συμπτωματα. Πηγαμε Σερρες ,γυρισαμε πριν λιγο και αποψε μπαινω παλι σε προγραμμα με 3 νυχτες στη σειρα. Δεν γινεται αλλιως κοριτσι,με το μωρο δεν μπορεις να χαλαρωσεις,ακομη κοιμαται πρωι και μεσημερι,δεν θα μπορουμε να κανουμε τιποτα.Θα μεινει Σερρες με τη μαμα μου κι εχει και η αδερφη μου αδεια τοτε που τον λατρευει οποτε θα βοηθησει κι αυτη.
  13. @marillia Kai @Rafaelatarzan μην ξεχνάτε το αιμα της εμφύτευσης! Καλη επιτυχία να εχετε!
  14. Λεω να παω τεταρτη αντι πεμπτη!για μια μερα λεω να μην πειραζει!
  15. Kpp83

Μπεμπακια 2019

Γλυκούλα είσαι στο μήνα σου! Τι σημασία έχει αν αντι 39 ή 40 εβδομάδων γεννηθεί 38;
  16. Που χαθηκατε σημερα κοριτσια? Εμεις έχουμε αρκετη γκρινια.. Τουλαχιστον ειναι εδω ο αντρας μου και μοιραζόμαστε τις αγκαλιές. Λεπτο δεν κάθισε στην κουνια του σημερα. Πανω μας την εβγαλε. Απο αυριο που ειμαι μονη παλι να δω τι θα κανω.. Εσεις πως πατε?
  17. Κοριτσια μου σας ευχομαι τεραστιες χοριακες το αξιζετε
  18. Ναι μαζι αγαπη ....Δεν πειράζει μ πέρασαν οι μέρες...για 2 θα κολλήσω....σιγά τα λάχανα....κ συ Τετάρτη θα πας τελικά αντί για Πέμπτη??
  19. Ωωωωω κριμαααα!θα την κανουμε μαζι!
  20. να μην πας καλητερα να κάτσεις σπίτι σ αγαπη μ....βέβαια τώρα κ τον γιατρο σ αν κ θεωρώ ότι δεν θα έχεις θέμα... εγω τελικά κοριτσια αιμα θα κάνω την Τετάρτη....απεργούν κ οι κοπέλα δεν μπορεί να κάνει κάτι....
  21. Ναι γλυκια μου τιποτα δν κανω!μονο μεχρι το μπανιο ηγαινα!ακυρο αυριο που ειχα σκοπο να παω στην μαμα μου!ευχομαι αυριο να κανεις την αρχη για τα ευχαριστα!
  22. Συγγνωμη αλλα επειδη κι εγω το εψαξα επιτρεψε που να διαφωνω...αν ηταν ακριβως το ιδιο εγκυρες τοτε ολοι οι γιατροι θα προτειναν τον μη επεμβατικο...
  23. vaso_mpempis

Μπεμπακια 2019

Κορίτσια είχατε πονακια τις τελευταίες βδομαδες; σήμερα δυο φορές έχω νιώσει πόνους περιόδου μικρής διάρκειας και έντασης, μια το πρωί κατά τις 10 και μια πριν καμία ώρα. Έστειλα στη γιατρό και μου είπε ότι είναι προπαρασκευαστικές και ότι μπορεί να πλησιάζει η ώρα νωρίτερα απ ότι υπολογίζουμε. Αυτό το τελευταίο με προβλημάτισε λίγο. Εσάς πότε ξεκίνησαν αυτές οι προπαρασκευαστικες;
  24. Οχι και ο μη επεμβατικος είναι εγκυροτατος συγνώμη αλλά αυτά τα λένε αυτοι που θέλουν μιζες δεν θέλω να επεκταθω πανω σε αυτό εγώ Εχω μιλήσει με γενετιστή για αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο το θέμα είναι τι θέλει να κανει η κάθε γυναικα και τι Οχι
  25. Μην ανχωνεσαι τίποτα δεν θα ξαναδείς...Όλα θα πάνε τέλεια....απλώς μόνο μην κάνεις βαριά πραματα ( που ειμαι σιγουρη ότι δεν κάνεις) κ κάτσε γαιτι θα γίνεις μανουλα σε 3 μερες
  26. Εγώ πήρα μία κάτι σαν στρωματάκι κ οικονομική, είχε 50% εκπτωση, της κέντια.
  27. Το θεμα με τον μη επεμβατικο ελεγχο ειναι οτι ουτε κι αυτος ειναι 100% εγκυρος. Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει οτι αν ειναι να κανω κατι ειναι η αμνιο που ειναι τερμα αξιοπιστη να ξεμπερδευω. Ο μη επεμβατικος γινεται μονο προληπτικα...αν υπαρχει θεμα προτεινουν αμνιο...
  1. Φόρτωση περισσότερων