Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Όλες οι δραστηριότητες

  1. Χθές
  2. ele90

    Μανούλες Νοεμβρίου 2022

    Κοριτσια πόσο όμορφα νέα!!! Εύχομαι να έχετε θετικά αποτελέσματα και με το καλό τα νέα μωράκια... Κι εμείς συζητάμε για δεύτερο, αλλά νιώθω τόσο κουρασμένη καθημερινά από το πρώτο.. ξυπνάει συνέχεια, μένει ξύπνια το βράδυ πολλές φορές για 2 ώρες.. δεν έχω κουράγιο να ξεκινήσω αποθηλασμό, γιατί λέω άστο σημερα να μείνω κι εγώ λίγο ξαπλωμένη να κοιμηθώ.. Αν εξαιρέσουμε τον ύπνο, είναι στην καλύτερη φάση της νομίζω ως τώρα.. έχει βέβαια ξεκινήσει κάτι μικρά ξεσπάσματα να πέφτει να κλαίει όταν δεν γίνεται αυτό που θέλει...
  3. Blue Velvet

    Μανούλες Νοεμβρίου 2022

    Αχ μπράβο σου, συγχαρητήρια!!Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου! Εμείς σταματήσαμε το θηλασμό και από τότε κοιμάται τέλεια και αυτή και εγώ.Επισης χθες έκανα εμβρυομεταφορά και σε λίγες μέρες θα ξέρω αν είμαι έγκυος ☺️
  4. bcd18

    Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων

    Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…
  5. mama16

    Σύμβουλος ύπνου

    Ισχύει αυτό που λέει η @vikib. Με το μεγαλύτερο στήθος νομίζω είναι πιο δύσκολο. Εγώ πάντως που έχω μικρό τον θήλαζα ξαπλωτα από 5 μηνών (πιο μικρός δεν μπορούσε λόγω παλινδρόμησης) μέχρι κ 3 χρόνων.
  6. LeneL

    Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων

    Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!
  7. RouLou1

    Μανούλες Οκτωβρίου 2024

    γεια σας κορίτσια μου ολα ήταν μια χαρά οι μετρήσεις πολύ καλύτερες από την πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! απλα λόγο ότι έκανα πίεση στην πρώτη εγκυμοσύνη αυξήθηκαν οι πιθανότητες να πάθω κ τώρα όποτε θα αρχίσωμάλλον ασπιρίνη προληπτικά
  8. vikib

    Σύμβουλος ύπνου

    μην το λες,κ με το μεγαλο σκεφτεσαι με την βαρυτητα μην εχεις θεμα😅 δοκιμασε το ξανα τωρα που εχει μεγαλωσει σχετικα το μωρο
  9. dec-e

    Σύμβουλος ύπνου

    Ναι το δοκίμασα και αυτό, δεν τον βόλεψε νομίζω. Ίσως φταίει και το ότι δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο στήθος. Θα το ξαναπροσπαθησω
  10. mama16

    Σύμβουλος ύπνου

    Με την συγκοιμηση θηλάζεις ξαπλωμένη, δεν χρειάζεται να παίρνεις αγκαλιά το μωρό κ να το αφήσεις μετά. Θηλάζει κατευθείαν κ όταν αποκοιμηθεί βγάζεις το στήθος κ δεν ξυπνάει, συνεχίζει να κοιμάται. Δοκίμασες έτσι?
  11. Kαλησπέρα σας και συγγνώμη για την ενόχληση. .ήθελα να ρωτήσω για την παλινδρόμηση είχατε κάποια συμπτώματα?? εγώ είμαι την 13η εβδομάδα αλλά όλο αγχώνομαι, όταν δεν είναι πρησμένο το στήθος μου σοκάρομαι κ φοβάμαι και πάω στο μαιευτικό για ένα υπέρηχο για καλό κ για κακό.. επίσης πονάει η απόξεση/??παίρνει ώρες?
  12. maraki1992

    ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

    Μου είπε ο παντος ότι καλύτερα να τις ξεπαγωσουμε να κάνουμε προεμφυτευτικο και την επόμενη μέρα που θα έχουμε το αποτελσμα να βάλουμε οποια/ εςς είναι υγειης . Όμως την επόμενη μέρα θα θεωρείται 6ης μέρας? Και επίσης πως τις συντηρούν 24 ώρες μέχρι την ετ ?
  13. bcd18

    Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων

    Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια. Τι άλλο να ρωτήσει; Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη χώρα;
  14. elena93

    Μανούλες Νοεμβρίου 2022

    Κοριτσια χαθηκαμε..πως ειστε;; Τα μικρα;; Εμεις ταλαιπορουμαστε λιγο απο τα δοντια αλλα ολα καλα..και νομιζω πως ειμαι ξανα εγκυοος 🤭 ευχομαι να ειναι αληθεια και να μας πανε ολα καλα..εσεις τι κανετε τα νεα σας;
  15. Ζαχαρωτο

    Μανούλες Οκτωβρίου 2024

    Καλησπέρα πως πήγε η αυχενική
  16. Είναι όντως πολύ ψυχοφθόρο και σε καταλαβαίνω απόλυτα...αλλά το δικό μου το μυαλό δεν ξεκολλάει...έχω την ελπίδα μέσα μου.. τι να πω!!! Όσο υπάρχει περίοδος ελπίζω
  17. dec-e

    Σύμβουλος ύπνου

    Στην αρχή δεν ήθελα να δοκιμάσω την συγκοιμηση, μετά είπα οκ παρά καθόλου ύπνο ας το δοκιμάσω. Ούτε αυτό του άρεσε. Με το που τον αφήνω κάτω κλαίει. Υποθέτω ότι κάποτε θα αλλάξει και αυτό, κάπου στο πολύ μακρινό μέλλον, κ ίσως τότε το πεθυμησω! Όταν τα σκέφτομαι ψύχραιμα και ξεκούραστη λέω οκ δεν είναι το τέλος του κόσμου. Όταν είμαι κουρασμένη απελπίζομαι και αγχώνομαι. Οπότε θα προσπαθήσω να το σκέφτομαι αυτό! Ναι ισχύει έχω κ εγω φίλες που θηλάζουν αποκλειστικά και τα μωράκια τους κοιμούνται σερί από πολύ μικρά. Δεν πειράζει, μακάρι να είναι αυτό το πρόβλημα μας κ θα βρούμε λύση!
  18. Andriani panagiotou

    Ilikia emvriou

    Euxaristw parapoli❤️ Euxaristw😍
  19. Δεν έχω να προτείνω κάποια πάνα αλλά επειδή είναι αγοράκι υπάρχει περίπτωση όταν του φοράς την πάνα το πουλάκι του να είναι προς τα πάνω? Εγώ πάντα έλεγχα να είναι προς τα κάτω ευθεία αλλιώς όταν κατουρουσε ξεχείλιζε κ γίνονταν μούσκεμα
  20. δ ειναι τοσα πολλα κιλα για να φταιει μονο αυτο ισως απλα να χρειαζεται να δοκιμασεις κ αλλες εταιριες θυμαμαι οταν φορουσαν τα παιδια μου εβρισκα πολυ σε ενα μαρκετ τις αγνοτις κ αλλιως νομιζω babylino μηπως μενει πολλες ωρες το βραδυ;την ημερα δεν εχετε θεμα; επισης οταν βγαλανε την πανα,στα 2,5 το κανανε κ στη βραδινη ταυτοχρονα.δ ειχαμε ιδιαιτερα ατυχηματα
  21. Στην κόρη μου 14-15 κιλά της έκαναν τα βρακάκια νο 6 της babylino..μγν τα φοβάσαι τα βρακάκια, νομίζω θα σε διευκολύνουν πολυ
  22. domna1

    Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων

    Εγώ στην εγκυμοσύνη μόνο μεταλλικη γεύση είχα ( που την πρώτη φορά στη βιοχημικη δεν το ειχα) και πολλούς πονους περιόδου. Οι πονοι περιοδου ήταν και τις δύο φορές. Και ήταν και εντονοι, τύπου έρχεται περιοδος
  23. ευχαριστω πολυ! εμενα τωρα ειναι 14 περιπου και ψηλος για την ηλικια του, θα δοκιμασω και το 7 της μπειμπιλινο...
  24. Καλημέρα! Ο δικός μου μέχρι τα 3 είχε πάνα και ήταν 18 κιλά!! Αλλά παίρναμε τις babylino..ποτέ δεν είχα πρόβλημα..του εφάρμοζαν μια χαρά...πρεπει ν αλλάξεις εταιρία...
  25. Libra 81

    Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων

    Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο!
  26. Η pampers έχει στενές γραμμές . Δοκίμασε άλλη εταιρία Κ δοκίμασε Κ βρακάκια . Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα βρεις τι σας βολεύει μόνο με τα λόγια .
  1. Φόρτωση περισσότερων
×
×
  • Δημιουργία νέου...