Όλες οι δραστηριότητες

This stream auto-updates     

1. Τελευταία ώρα
  2. Πότε δεν βγάζεις άκρη....ολες μ η εξετάσεις είναι οκ κ το μέσα μ μ δείχνει ότι γρηγορα θα μπω σε εμμηνόπαυση....παρόλο που ειμαι ετσι σταθερή πολλά χρόνια....
  3. Ναι ναι ξερω δεν βγαζεις ακρη!!εχεις δικιο!!!
  4. άσε τα μηδενικά στην άκρη...δεν φταίνε οι ενέσεις που ήταν έξω....κοίτα μπροστά κ θα πας τέλεια τώρα....Στο εγγυώμαι.... εγω εχω 3 μερες περίοδο Τετάρτη άντε γεια...κ πάντα όλα λίγο....28 κύκλο σταθερό εδώ κ 15 χρόνια....
  5. Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, σας διαβάζω καιρό και θέλω την γνώμη σας. Προσπαθούμε με τον αντρα μου εδω και καιρό ( 1χρόνο περίπου) Εχω hashimoto αλλα είναι ρυθμισμένος τους τελευταίους 8 μήνες (προλακτίνη στο θεό - 34 αλλά τώρα τους τελευταιους 8 μήνες στο 4). έχω κάνει ορμονολογικές όλες πολύ καλές,σαλπιγγοργραφία πολύ καλή και σκεφτόμαστε για εξωσωματική με φυσικό κύκλο, θα πάμε να μιλήσουμε με τον γιατρο την επόμενη εβδομάδα. έχετε γνώμη; έχετε κάνει καμμία με επιτυχία; όποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!
  6. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τα χάσω γιατί και εγώ και ο άντρας μου θέλουμε να έρθει και δεύτερο νινάκι σύντομα...χιχιχι
  7. με το καλο και σε σενα κορίτσι μου. το πρωτο σου;
  8. Owl-1

Μπορει?

Θα γίνει κορίτσι μου θα κρατήσεις στα χέρια σου το μωράκι σου!!! Ναι εγώ άφησα στην αρχή ένα 5 μηνο έτσι στο ελεύθερο χωρίς να κανω τεστ και με άστατο κύκλο με αποτέλεσμα να έχω επαφές σε άσχετες μέρες εντελώς!! Έκανα τεστ και έμεινα από τον πρώτο μήνα είχα επαφές γενικά όλο τον μήνα αλλά κοιτούσα σίγουρα να έχω επαφές οπωσδήποτε 1ερα πριν το θετικό τεστ, την μέρα του θετικου τεστ και τις 2 επόμενες!!! Και την δεύτερη φορά που έμεινα έγκυος πάλι με τεστ ωορρηξίας έμεινα από τον πρώτο μήνα!! Καμία βέβαια δεν ήταν τελειομηνη
  9. mama16

Μπεμπακια 2019

Εγώ προχθές το έκανα, γενικά ήταν ευδιάθετος κ κάναμε μαζί κ της γαστρεντερίτιδας. Ανέβασε την επόμενη μέρα λίγο πυρετό έως 37,9 του έδωσα αντιπυρετικό, έπεσε κ από τότε δεν ξανά ανέβασε!
  10. Μια χαρά είναι ακόμα, κρατάει ορμονικά!
  11. Κοπέλα μου απ' την στιγμή που δεν σου κολλάνε ένσημα δεν γίνεται να σου κάνουν απόλυση γιατί δεν φαίνεσαι πουθενά στο ικα, ούτε εννοείται να βγεις σε ταμείο ανεργίας. Όσο για τα δημόσια κ ιδιωτικά νοσοκομεία κ εγώ διαφωνώ. Αν συμβεί κάτι χτύπα ξύλο το ιδιωτικό στέλνει κατευθείαν τους ασθενείς στο δημόσιο. Το μόνο θετικό στο ιδιωτικό είναι ότι είναι πιο καθαρό κλπ. Τώρα βέβαια αν δεν θέλετε να αλλάξετε γιατρό είναι άλλο θέμα αλλά όταν δεν έχεις λεφτά κατά τη γνώμη μου καλύτερα να πας σε δημόσιο κ αυτά τα λεφτά που ήταν να δώσεις στο μαιευτήριο να τα δώσεις αλλού..Επίσης υπάρχουν γιατροί που ενώ δουλεύουν στο νοσοκομείο έχουν κ ιατρείο έξω. Οπότε πηγαίνεις για 9 μηνες εκεί κ σε ξεγενναει στο νοσοκομείο.Κ τις εξετάσεις δεν χρειάζεται να τις κάνεις εκεί. Μπορείς τις αιματολογικές κανονικά σε μικροβιολογικό κ αυχενική κλπ σε εμβρυολογο ιδιωτικά. Πάντως απ' τη στιγμή που δεν έχετε τπτ στην άκρη, ούτε σταθερή δουλειά ούτε αυτοκίνητο κ εγώ θα περίμενα στη θέση σου
  12. Χαχαχαχα ...με βάζεις σε πειρασμό με τα πανηγύρια ...λες να είναι αυτό τελικά και τόσο καιρό δεν το ξεραμε ? Το φαντάζεσαι να τρέχαμε από πανηγύρι σε πανηγύρι ? Χαχαχαχα Η πάνες το νούμερο 2 έχουν 4.60€ περίπου τα 42 ...
  13. Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!έκανα 2 τεστ βγήκαν θετικά ,έκανα και χοριακη 124 βγήκε...ο γιατρός Μ είπε να την επαναλάβω την άλλη βδομάδα για να δει τις τιμές..έχω λίγο άγχος αλλά περιμένω τι να κάνω..
  14. Καλώς ήρθες στην παρέα κατερινιω!με το καλό το μωράκι σου!εγώ από συμπτώματα εχω πόνο στο στήθος κυριως,πολύ πρήξιμο στην κοιλιά και κάποιες φορές δυσκοιλιότητα...η γεύση μου δεν έχει αλλάξει τρώω τα πάντα και κυρίως βραδινές ώρες μέσα στην μέρα δεν πολύ πεινάω αλλά πρέπει να κόψω και εγω αυτή τη συνήθεια...
  15. Εχεις κ εσυ τα δίκια σου!!!χαχαχαχαχα!!!ναι μωρε ξέρω εγώ ισως επειδη ασχολουμαι τωρα για τις εξετασεις να τις μαζεψω για την επιτροπη κ με εχουν μουρλανει. Οχι εκεινο περναει οχι εκεινο δεν περναει. Διαβάζω κ τα κοριτσια εδω κ μαζευω πληροφοριες πάλι. Παραγγειλα παντως τις βιταμινουλες μηπως δω κανα ασπρο φως...αλλα μονο αυτες!!! Ο στόχος είναι να έχουμε την υγεία μας κ να μην χάσουμε το μυαλό μας!!Το παιδι αν θελήσει ο Θεός κ η Παναγιά θα έρθει..αν όχι δεν πειράζει!! Εχω 2,5-3 μέρες έντονη αιμορραγία...κ μετά για 2-3 μερες καφε. Παλιά 5 μερες φουλ κ 2 μερες καφε.
  16. Εγω θέλω να τον πάρω, ναι μαγειρεύει κ κρέας αν το δοκίμασα τα κορίτσια ας μας πουν εντυπώσεις. Σε ποιο το βρήκες Βάσω ;; εγώ μέχρι 126 ευρώ τον βρίσκω
  17. Σε βοηθάει φυσικά! Υπάρχουν ακόμα καλά ωάρια να είσαι σίγουρη. Μην απογοητεύεσαι με την καμία! Και μένα έχει ελαττωθεί στο τριήμερο πλέον. Είχε τύχει να κάνω Παπ 13η μέρα να μην υπάρχει ωοθυλάκιο και όντως αδιαθετησα δύο μέρες μετά και είχαμε μετρήσει το ενδομήτριο στο 5'5 και η ροή ήταν μιάμιση μέρα. Οπότε στο τριήμερο ευελπιστώ ένα 8 έστω αν και είναι από αυτά που φτιάχνονται ευτυχώς. Εσένα στις πόσες μέρες έπεσε;
  18. Δεν στο είπα για να σε αγχωσω, για παράδειγμα στο είπα ότι και τα χειρότερα γίνονται παντού και σε δημόσια Αλλά και σε ιδιωτικά νοσοκομεία, απλά Μπορεί ο γραπτός λόγος να φαίνεται πιο σκληρός. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί ο άντρας σου να μην είναι έτοιμος ακόμα για μωρό και απλά με δικαιολογίες να το τρεναρει?? Γενικά εμείς οι γυναίκες γεννιόμαστε για να γίνουμε μανούλες, για τους άντρες δεν είναι τόσο εύκολο, οπότε χαλάρωσε και εσύ, προσπάθησε να χαρείς την προετοιμασία του γάμου σας και όποτε έρθει, αν έρθει και έχετε λεφτά πάτε σε ιδιωτικό με τον δικό σου γιατρό αν έρθει και δεν έχετε λεφτά, η θα σας βοηθήσουν οι γονείς σας η θα πάρετε ένα μικρό δάνειο η θα πας σε δημόσιο, όλα γίνονται....χαλάρωσε όμως και να περνάς όμορφα με τον άντρα σου!!!!Για εξετάσεις δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί και εγώ στο γραφείο του πήγαινα και μετά στο νοσοκομείο έκανα όλες τις υπόλοιπες που χρειαζόταν, με το δημόσιο δεν ξέρω τι παίζει Αλλά άστο όταν θα έρθει η ώρα θα δεις...κανένας γονιός που να μπορεί οικονομικά δεν θα αφήσει το παιδί του αβοήθητο και απ ότι κατάλαβα οι γονείς μπορούν....Αν χρειαστείς θα τους έχεις δίπλα σου. Φιλιά και ηρεμία!!!!
  19. Today
  20. Κορίτσια μα ρωτήσω κάτι όσες πήρατε τον ατμομαγειρα της avent μαγειρεύει κ κρέας?γίνεται μαλακό? Επίσης για οποία ενδιαφέρεται τον βρήκα 98€ σε ίντερνετικο φαρμακείο για τον γκρι μιλάω
  21. vaso_mpempis

Μπεμπακια 2019

Πωπω μεγάλωσε ο μπουμπουκος!!!!!! Να τον χαίρεσαι μωρέ, σκέφτομαι σήμερα την περίοδο της εγκυμοσύνης που τα λέγαμε στο φόρουμ και πολύ συγκινούμαι. Μπορώ να πω ότι μου έχει λείψει να Είμαι έγκυος χαχαχα Η @Beboula25 ξέρετε τι κάνει;
  22. @AMAL04 με το καλο και σε σενα. να έχεις μια ευλογημένη εγκυμοσυνη. και εγώ εχω βαρεθεί.. εμεις δεν έχουμε και αμαξι Έχουμε μονο μηχανη οποτε εχω ξεχάσει και τις βόλτες..ασε εχω αρρωστήσει. οσο για τα πονακια προσπαθω να μην τα δινω σημασια..
  23. @Rafaelatarzan @playbunnyΣας ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.Τις προηγούμενες φορές μετά το άνοιγμα τις είχα εκτος ψυγείου.Να τι έφταιξε για τα ολοστρόγγυλα μηδεμικά!!Χμμμ..ώστε αυτό ήταν
  24. Ξένη

Μπορει?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, μακάρι αυτό το μήνα να τα καταφέρουμε, εγώ νιώθω κάποιες φορές δυνατούς πόνους, μπορεί να είναι και απ την καισαρική και έχω πάρα πολλά υγρά και το στήθος μου είναι λες και περιμένω περίοδο. Μακάρι να γίνει το θαύμα και να κρατήσω στην αγκαλιά μου ένα μωρό. Ανυπομονώ!!!! Να σε ρωτήσω, όταν έκανες ωορρηξία και το έβλεπες με το τεστ έχεις επαφές και έπιασες από τον πρώτο μήνα?
  1. Φόρτωση περισσότερων