Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Όλες οι δραστηριότητες

  1. Τελευταία ώρα
  2. Ενταξει, ηταν και ειναι αρχη ακομα.. ανεβηκε αλλα δεν ειναι ιδανικο. Αν δε παει καλα να σκεφτεσαι οτι ειναι πολυ νωρις δλδ με τετοια χοριακη ουτε εμβρυικα στοιχεια δεν υπαρχουν ακομα.. οχι οτι ειναι πιο ευκολο ετσι, απλα λεμε.. Μεγαλη αγκαλια και θα τα καταφερεις, οτι κ αν γινει❤️
  3. Alex@

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Σε ευχαριστώ @Σποράκι!! Θα κλεισω ραντεβού γιατι οπως κ να εχει πρέπει να κάνω!!
  4. Fay_

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕
  5. Alex@

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Τα καφέ λογικά είναι από την προγεστερονη, το κόκκινο μας ανησυχει.
  6. linaa

    ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

    Τα ανοσολογικά μπορούν να στα ελενξουν Κ στο Έλενας Κ κάποιος ενδοκρινολόγος Κ κάποιος αιματολογος . Γενικά αυτές οι ειδικότητες μπορούν να σου γράψουν τέτοιες εξετάσεις δεν χρειάζετε δηλαδή να ψάχνεις Κ άλλους γιατρούς . Γενικά μια επανάληψη εξετάσεων μετά από ένα χρόνο δεν θα σου κάνει Κ κακό δηλαδή επειδή είχες ξανακάνει εκεί εξετάσεις Κ υπάρχει ένα ιστορικό δεν θα ήταν άσχημο να ξαναπάς ώστε να πεις την συνέχεια της ιστορίας ίσως ψάξουν με μεγαλύτερη προσοχή Κ ενδιαφέρον
  7. linaa

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.
  8. Fay_

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση;
  9. Σήμερα
  10. Πήγαινε τόσο καλά!!!!!!!
  11. Κοριτσι μου δεν ειναι μεγαλη η αυξηση αλλα θα κιλησεις με τον γιατρο. Ισως επαναλαβεις δευτερα. Τα εξωμητρια νομιζω εκτιναζουν την χοριακη. Στη χειροτερη απλα παλινδρομησε.. Στελνω αγκαλια.. δυσκολες μερες για τα κοριτσια του φορουμ μας. Στελνω την αγαπη μου σε ολες για καλα αποτελεσματα ❤️
  12. Εγώ θα έλεγα να μην απελπίζεσαι, πάρε ένα τηλέφωνο τοκ γιατρό σου να σου καθοδηγήσει εκείνος και να σου εξηγήσει!! Μην πάει ο νους σου στο κακό
  13. Δυστυχώς ……433 !!!! Φοβάμαι για εξωμητριο!!!!!!!
  14. maraki1992

    ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

    Στο ελενα έχω πάει. Οι εξετάσεις μου ήταν οκ. Τον Ιούνιο του 2023. Δεν ξέρω αν αυτές οι εξετάσεις είναι για πάντα η Αν θα πρέπει να τις επαναλάβω μήπως έχει αλλάξει κάτι. Για θέματα ανοσολογικα που μπορώ να απευθυνθώ? Ο γιατρός σχεδόν απέκλεισε το γεγονός να ήταν και τα δύο εμβρυα ανώμαλα χρωμοσωμικα και αν μπορώ να κάνω αποξεση για να στείλω για καρυοτυπο αυτό που έχει μείνει. Αν θα βγει καθαρός ο καρυοτυπος μου είπε να ψάξουμε για φλεγμονές και ανοσολογικα αιτια .
  15. Myrto24

    Εγκυμοσύνη η όχι ;

    Τι κάνετε βρε κορίτσια.. πείτε κανενα νέο.. πως πάνε οι προσπάθειες ☺️☺️☺️ εμεις παντρευτήκαμε πριν ένα μήνα πέρασε και αυτό.. και τώρα περιμένω να δω ποτε θα κάνω ωορρηξία με τα τεστ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες 😊😊 Λόγω πολυκυστικών δεν έχω σταθερό κύκλο όποτε είμαστε σε ετοιμότητα 😅
  16. Angot

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω!
  17. linaa

    ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

    Κρίμα βρε κορίτσι πολυ λυπάμαι! Για καθεξιν αποβολές μπορείς να απευθυνθείς στο Έλενας έχει τμήμα μόνο για αυτό Κ θα σου κάνουν όλες τις εξετάσεις. Γενικά αν δεν έχεις κάνει καρυότυπο ζεύγους μοριακό καλό θα ήταν να κάνεις. Κ μετά ψάχνεις για ανοσολογικά θέματα για ζάχαρο θυροειδή κτλ.
  18. maraki1992

    ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

    Επανέρχομαι με νεότερα. Το εμβρυακι που είχαμε ακούσει καρδούλα μας άφησε σήμερα. Έμεινε πίσω το πιο αργό με ελάχιστες ελπίδες. Οποία κοπέλα μπορεί να προτείνει εξετασεις για καθεξιν αποβολες θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ και πάλι για την μεγάλη αγκαλιά τόσες μέρες
  19. Οπότε δεν έχω ελπίδες αυτό το μήνα...ίσως είναι πονακια.περιοδου αλλά πάνε και έρχονται από τη μια μεριά
  20. Εμένα το πρώτο αχνό αχνό θετικό ήταν 3 μέρες πριν την αναμονή περίοδου
  21. Σε ευχαριστώ παρα πολυ ,ποτε εκανες το τεστ εσυ ?? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ,ποτε εκανες το τεστ εσύ?
  22. Εγώ με αυτά το ανακάλυψα !!! Σε ευχαριστώ πατά πολύ ! Εύχομαι τα καλυτερααα
  23. Fay_

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι. Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν;
  24. anast.

    Μανούλες τον Ιούλιο 2024

    Τώρα στην τελευταία που έκανα που είναι και η κανονική στις εβδομάδες που σου λένε να την κάνεις ήταν Νηστείας 78 με όριο 92 1η ώρα 137 με όριο 180 2η ώρα 113 με όριο 153 Έκανα των 75 γρ.
  25. linaa

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά . Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη .
  26. Mar122

    Μανούλες τον Ιούλιο 2024

    Ααααα για πες πως είναι πι τιμές σού
  27. Fay_

    Καφέ Εξωσωματικής 2024 !

    Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε;
  1. Φόρτωση περισσότερων
×
×
  • Δημιουργία νέου...