Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

καμμια μαμα απο ιλιον-πετρουπολη?


Recommended Posts

δυστυχως η δουλεια δεν μασ το επιτρεπει.....ελπιζω μετα απο μερικα χρονια να μασ στειλουν εκει.δεν ξερω πολλα απο αθηνα.εγω ειμαι απο αλλου αλλα τρελαθηκα με την πετρουπολη...μου αρεσε πολυ....τωρα θα ερθουμε για γιορτες:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστυχως η δουλεια δεν μασ το επιτρεπει.....ελπιζω μετα απο μερικα χρονια να μασ στειλουν εκει.δεν ξερω πολλα απο αθηνα.εγω ειμαι απο αλλου αλλα τρελαθηκα με την πετρουπολη...μου αρεσε πολυ....τωρα θα ερθουμε για γιορτες:-(

καλημερα! και εγω μενω συνορα πετρουπολης- ιλιον στην παλατιανη!

εχω ενα κοριτσακι 2 μηνων, γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο και χωρις ραμματα!

ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και κατι, ο αντρας μου εμενε εδω και τον ακουθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Εγώ μενω αγίους αναργύρους και έχω ενα παιδακι 8 μηνων.

Μπορω να μπω στην παρέα σας??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Εγώ μενω αγίους αναργύρους και έχω ενα παιδακι 8 μηνων.

Μπορω να μπω στην παρέα σας??

κοντα ειμαστε! μπες! να σου ζησει το παιδακι σου! κοριτσακι η αγορακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενταξη τωρα το ειδα οτι ειναι αγορακι!

Καλώς σας βρήκα λοιπον!!!Ναι αγορακι ειναι και ειναι κοντα 9 μηνων!! Το δικό σου μικρουλι ε??

Να σου ζήσει!!!

Εσύ που μενεις Ιλιον ή Πετρουπολη?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπον!!!Ναι αγορακι ειναι και ειναι κοντα 9 μηνων!! Το δικό σου μικρουλι ε??

Να σου ζήσει!!!

Εσύ που μενεις Ιλιον ή Πετρουπολη?

καλημερα σου εγραψα και στο "ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ"!!!

ευχαριστω! μενω συνορα Ιλιου + Πετρουπολης στην Παλατιανη

να μωρε το φατσακι μου ειναι μικρουλα ακομη, τωρα αρχιζει να επικοινωνει μαζι μας, αρχιζει τα γελακια και τις φωνουλες! ειναι τρελα!

φανταζομαι ο δικο σου θα σε εχει τρελανει ε? οι μαμαδες με τους γιους εχουν περισσοτερο δεσιμο!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σου εγραψα και στο "ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ"!!!

ευχαριστω! μενω συνορα Ιλιου + Πετρουπολης στην Παλατιανη

να μωρε το φατσακι μου ειναι μικρουλα ακομη, τωρα αρχιζει να επικοινωνει μαζι μας, αρχιζει τα γελακια και τις φωνουλες! ειναι τρελα!

φανταζομαι ο δικο σου θα σε εχει τρελανει ε? οι μαμαδες με τους γιους εχουν περισσοτερο δεσιμο!:P

γεια σου! εγραψα και στο αλλο!!

χαιρομαι που μενουμε κοντα!!! ναι το μαμουνι μου! μου εχει παρει το μυαλο!!για πες και εσυ πως τα βλεπεις τα πραγματα με τον νεο σου ρολο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου! εγραψα και στο αλλο!!

χαιρομαι που μενουμε κοντα!!! ναι το μαμουνι μου! μου εχει παρει το μυαλο!!για πες και εσυ πως τα βλεπεις τα πραγματα με τον νεο σου ρολο?

με εχει τρελανει το μπιζουδακι μου!!! ευτυχως ειναι ησυχη, ενταξη σαν μωρακι κλαιει λιγακι και εχει γκρινιτσα που και που, αλλα δεν με εχει κουρασει καθολου, εχει μια εβδομαδα που κοιματε απο 10,30-8,30 και τρωει συγκεκριμενες ωρες 9-1-5-9!

δεν καταλαβα νεογεννητο, πολυ καλη ειναι!

μολις την ταισα και κοιμηθηκε επανω μου, την εβαλα στον καναπε τωρα (εχω βαλει ενα μαξιλαρι θηλασμου και ενα σεντονι και την βαζω εκει για να την εχω κοντα μου)για να κανω καμια δουλεια, δουλευω απο το σπιτι για το μαγαζι, περναω τα τιμολογια και κραταω λογιστηκα.

Link to comment
Share on other sites

με εχει τρελανει το μπιζουδακι μου!!! ευτυχως ειναι ησυχη, ενταξη σαν μωρακι κλαιει λιγακι και εχει γκρινιτσα που και που, αλλα δεν με εχει κουρασει καθολου, εχει μια εβδομαδα που κοιματε απο 10,30-8,30 και τρωει συγκεκριμενες ωρες 9-1-5-9!

δεν καταλαβα νεογεννητο, πολυ καλη ειναι!

μολις την ταισα και κοιμηθηκε επανω μου, την εβαλα στον καναπε τωρα (εχω βαλει ενα μαξιλαρι θηλασμου και ενα σεντονι και την βαζω εκει για να την εχω κοντα μου)για να κανω καμια δουλεια, δουλευω απο το σπιτι για το μαγαζι, περναω τα τιμολογια και κραταω λογιστηκα.

και εμενα ησυχος ειναι. δεν εχω καταλαβει μωρο. απο 2 μηνων μου κοιμαται και εμενα 8ωρο και στην κουνια του στο δωματιο του. τωρα τον βαζω για υπνο στις 22:00 περιπου και κοιμαται μεχρι τις 10:00 το πρωι.

εχεις δικο σου μαγαζι ή εισαι λογιστρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμενα ησυχος ειναι. δεν εχω καταλαβει μωρο. απο 2 μηνων μου κοιμαται και εμενα 8ωρο και στην κουνια του στο δωματιο του. τωρα τον βαζω για υπνο στις 22:00 περιπου και κοιμαται μεχρι τις 10:00 το πρωι.

εχεις δικο σου μαγαζι ή εισαι λογιστρια?

οικογενειακη επιχειριση με μπαμπα και αδελφο (και εναν συνεταιρο) στο γερακα που ειναι το πατρικο μου, με ειδη υγειινης- θερμανση - υδραυλικα.

εχω τελειωσει λογιστηκα σε ιεκ.

απο δεκεμβρη θα πηγαινω στο μαγαζι καποια απογευματα για την απογραφη.

εσυ δουλευεις?

μια χαρα ο μπεμπης! θες 2ο παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

οικογενειακη επιχειριση με μπαμπα και αδελφο (και εναν συνεταιρο) στο γερακα που ειναι το πατρικο μου, με ειδη υγειινης- θερμανση - υδραυλικα.

εχω τελειωσει λογιστηκα σε ιεκ.

απο δεκεμβρη θα πηγαινω στο μαγαζι καποια απογευματα για την απογραφη.

εσυ δουλευεις?

μια χαρα ο μπεμπης! θες 2ο παιδακι?

μια χαρα!!

εγω είμαι φωτογράφος-γραφιστρια και δουλευω απο το σπίτι. ασχολουμαι χρόνια αλλα φέτος καναμε εναρξη επιχειρισης γιατι αποφασισα να σταματησω απο την αλλη μου δουλεια για να ειμαι μαζι με το παιδι μου. δεν μου πηγαινε η καρδια να τον παω παιδικο.

2ο παιδακι δεν θελω να κανω και ειμαι πληρως συνειδητοποιημενη γι αυτο. παντα ηθελα ενα. αλλα μετα και απο αυτα που περασα στην εγκυμοσυνη-γεννα ειμαι απολυτη πλεον. εσυ?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα!!

εγω είμαι φωτογράφος-γραφιστρια και δουλευω απο το σπίτι. ασχολουμαι χρόνια αλλα φέτος καναμε εναρξη επιχειρισης γιατι αποφασισα να σταματησω απο την αλλη μου δουλεια για να ειμαι μαζι με το παιδι μου. δεν μου πηγαινε η καρδια να τον παω παιδικο.

2ο παιδακι δεν θελω να κανω και ειμαι πληρως συνειδητοποιημενη γι αυτο. παντα ηθελα ενα. αλλα μετα και απο αυτα που περασα στην εγκυμοσυνη-γεννα ειμαι απολυτη πλεον. εσυ?

ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη, φαντασου στις 14/09 γεννησα και στις 12/09 δουλευα, στις 11/09 πηγα σε βαπτηση και 10/09 για μπανιο!

γεννησα πολυ ευκολα, μεσα σε μιση ωρα!

παντα ηθελα πολλα παιδια και 3 και 4 αν δεν ηταν το οικονομικο. ενα ακομα σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη, φαντασου στις 14/09 γεννησα και στις 12/09 δουλευα, στις 11/09 πηγα σε βαπτηση και 10/09 για μπανιο!

γεννησα πολυ ευκολα, μεσα σε μιση ωρα!

παντα ηθελα πολλα παιδια και 3 και 4 αν δεν ηταν το οικονομικο. ενα ακομα σιγουρα!

εγω δεν ειχα τετοιου ειδους δυσκολιες. δηλαδη δεν ειχα ουτε εμετους, ουτε ζαλαδες, ουτε ενιωσα οτι βαρενω ουτε τιποτα.

εμενα στην αυχενικη μου ειπαν οτι το παιδι εχει συνδρομο dawn, εκανα αμνιο παρολο που ημουν 27, βγηκε καλη, στην β επιπεδου μου ειπαν οτι το παιδι εχει συνδρομο edwards και αν δεν εχει αυτο δεν θα τροφοδοτειται καλα γιατι ειχε μονηρη ομφαλικη αρτηρια, 27 εβδομαδα ειχα προωρες συσπασεις και εκανα ενεσεις για τα πνευμονια του προληπτικα, μετα οταν μπηκα στον μηνα μου μειωνοταν το αμνιακο και τελικα στην γεννα ειχα επιπλοκη και απο την ωρα που μου σπασαν τα νερα καθε φορα που ειχα συσπαση σταματαγε η καρδια του μωρου. παθαμε προπτωση ομφαλιας που συμβαινει 1/300 γεννησεις, δηλαδη μπηκε μπροστα απο το κεφαλι του μωρου ο ομφαλιος λωρος και καθε φορα που η μητρα εκανε συσπαση για να βγει ο μικρος , αυτος παθαινε ασφηξια. με επιασαν οι πονοι σαββατο πρωι, μπηκα στο μαιευτηριο 4 τα ξημερωματα της κυριακης είχα φτασει 8 διαστολη και ηθελα μιση ωρα για να γεννησω και μετα με πηγαν εκτακτως για καισαρικη αφου χαναμε το παιδι. αστα εφιαλτης. αφου δεν με επιασε η επισκληριδιος και με ναρκωσαν με ολικη τελικα.

που να θελω για αλλο παιδι μετα...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια!!!Μενω κ εγω Ιλιον συνορα με Πετρουπολη ..Για την ακριβεια στην Παλατιανη !Περιμενω το πρωτο μου παιδακι σε καποιες μερες και αναρωτιομουν μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε σε κατι ..?

Εχετε παιδιατρο εδω κοντα στην περιοχη μας κ αν ναι μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις κ γνωμες??


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...