Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

καμμια μαμα απο ιλιον-πετρουπολη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

twinky και myrto 21 σας έπιασα! Το βιβλιοπωλείο στην Αλαμάνας το ξέρετε?

Ξέρω κι εγώ ένα βιβλιοπωλείο στην Αλαμάνας. Ήταν ένα απέναντι από εκεί που δούλευα. Πήγαινα συχνά εκεί για διάφορα και μάλιστα πιάναμε κουβέντα με την κοπέλα που δούλευε εκεί (δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της, έχει περάσει καιρός) η οποία λογικά πρέπει να έχει σταματήσει γιατί αν θυμάμαι καλά κάτι άλλο σπούδαζε και θα το ακολουθούσε...


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα καλημέρα!!!

Ρε κορίτσια μιας και είμαστε στην ίδια περιοχή για πείτε μου, ξέρει καμιά σας καμιά κοπέλα για βοήθεια στις δουλειές του σπιτιού???

Επίσης παιδικό σταθμό? Εγώ βέβαια από Απρίλη θα πάω για δουλειά, αλλά κοιτάω από τώρα...


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κι εγώ ένα βιβλιοπωλείο στην Αλαμάνας. Ήταν ένα απέναντι από εκεί που δούλευα. Πήγαινα συχνά εκεί για διάφορα και μάλιστα πιάναμε κουβέντα με την κοπέλα που δούλευε εκεί (δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της, έχει περάσει καιρός) η οποία λογικά πρέπει να έχει σταματήσει γιατί αν θυμάμαι καλά κάτι άλλο σπούδαζε και θα το ακολουθούσε...

Πόσο παλιά δηλαδή πήγαινες?

Αν είναι παραπάνω από 3 χρόνια τότε δεν ήμουν εγώ!

Και μάλλον αυτή η κοπέλα που μιλούσατε ήταν μια υπάλληλος εκεί που ήταν χημικός και τη λέγανε Σοφία.

Εγώ λοιπόν είμαι αυτή που έχω τώρα το Αλφάβητο και η αλήθεια είναι ότι έχω σπουδάσει κάτι άλλο και τώρα μου αρέσει το βιβλιοπωλείο μου!

Γυναίκα για δουλειές ε! Χμμ...νομίζω ότι ο άντρας μου έχει πελάτισσες στο Ίλιον που κάνουν αυτή τη δουλειά .... για να τον ρωτήσουμε το βράδυ που θα γυρίσει!

Και παιδικός σταθμός...χμμ...Η "αγωγή και φροντίδα"?? Είναι σε κάθετο δρόμο της Αλαμάνας που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται ο δρόμος και κοντά στο Βερόπουλο στην Αλαμάνας.

Και κάτι άλλο...δεν είμαι εγώ εκεί κοντά στο Βερόπουλο.Ο Βερόπουλος είναι εκεί κοντά στο βιβλιοπωλείο μου! Χι χι


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ λοιπόν είμαι αυτή που έχω τώρα το Αλφάβητο και η αλήθεια είναι ότι έχω σπουδάσει κάτι άλλο και τώρα μου αρέσει το βιβλιοπωλείο μου!

Γυναίκα για δουλειές ε! Χμμ...νομίζω ότι ο άντρας μου έχει πελάτισσες στο Ίλιον που κάνουν αυτή τη δουλειά .... για να τον ρωτήσουμε το βράδυ που θα γυρίσει!

Και παιδικός σταθμός...χμμ...Η "αγωγή και φροντίδα"?? Είναι σε κάθετο δρόμο της Αλαμάνας που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται ο δρόμος και κοντά στο Βερόπουλο στην Αλαμάνας.

Και κάτι άλλο...δεν είμαι εγώ εκεί κοντά στο Βερόπουλο.Ο Βερόπουλος είναι εκεί κοντά στο βιβλιοπωλείο μου! Χι χι

Αν και εχω καιρο να περασω απο κει, (ειδικα τωρα με την δουλεια, αστα) οποτε βρεθω κατα κει θα περασω σιγουρα. Ωραιο βιβλιοπωλειο παρεπιπτοντως!!

Γυναικα για τις δουλειες ουτε και γω ξερω. Μου ειχε συστησει η κουμπαρα μου καποια στιγμη που χρειαστηκα αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη. Νομιζω οτι ο καθενας ζηταει διαφορετικα πραγματα.

Η "αγωγη και φροντιδα" ειναι σε ενα στενακι στην Ανδρεα Παπανδρεου. Πηγαινει η αδερφη μου τον μικρο εκει. Σε αυτο στην Παπανδρεου εχουν κρατησει μονο το νηπιο. Τα πιο μικρα τα στελνουν σε ενα δυτερο που ανοιξαν τωρα τον Οκτωβρη, καπου στη νεα Θηβων και Αγ. Νικολαου. Οικογενειακη επιχειρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παλιά δηλαδή πήγαινες?

Αν είναι παραπάνω από 3 χρόνια τότε δεν ήμουν εγώ!

Και μάλλον αυτή η κοπέλα που μιλούσατε ήταν μια υπάλληλος εκεί που ήταν χημικός και τη λέγανε Σοφία.

Εγώ λοιπόν είμαι αυτή που έχω τώρα το Αλφάβητο και η αλήθεια είναι ότι έχω σπουδάσει κάτι άλλο και τώρα μου αρέσει το βιβλιοπωλείο μου!

Ναι δεν ήσουν εσύ τότε. Πρέπει να έχουν περάσει 4 χρόνια πάνω κάτω.

Πολύ ωραίο βιβλιοπωλείο πάντως! ;)

Περίεργο να μην θυμάμαι την συνονόματη πάντως... Η κατάστασή μου χειροτερεύει!!!! :tongue:

Γυναίκα για δουλειές ε! Χμμ...νομίζω ότι ο άντρας μου έχει πελάτισσες στο Ίλιον που κάνουν αυτή τη δουλειά .... για να τον ρωτήσουμε το βράδυ που θα γυρίσει!

Και παιδικός σταθμός...χμμ...Η "αγωγή και φροντίδα"?? Είναι σε κάθετο δρόμο της Αλαμάνας που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται ο δρόμος και κοντά στο Βερόπουλο στην Αλαμάνας.

Και κάτι άλλο...δεν είμαι εγώ εκεί κοντά στο Βερόπουλο.Ο Βερόπουλος είναι εκεί κοντά στο βιβλιοπωλείο μου! Χι χι

Σωστηηηηηή!!! :D

Αν και εχω καιρο να περασω απο κει, (ειδικα τωρα με την δουλεια, αστα) οποτε βρεθω κατα κει θα περασω σιγουρα. Ωραιο βιβλιοπωλειο παρεπιπτοντως!!

Γυναικα για τις δουλειες ουτε και γω ξερω. Μου ειχε συστησει η κουμπαρα μου καποια στιγμη που χρειαστηκα αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη. Νομιζω οτι ο καθενας ζηταει διαφορετικα πραγματα.

Η "αγωγη και φροντιδα" ειναι σε ενα στενακι στην Ανδρεα Παπανδρεου. Πηγαινει η αδερφη μου τον μικρο εκει. Σε αυτο στην Παπανδρεου εχουν κρατησει μονο το νηπιο. Τα πιο μικρα τα στελνουν σε ενα δυτερο που ανοιξαν τωρα τον Οκτωβρη, καπου στη νεα Θηβων και Αγ. Νικολαου. Οικογενειακη επιχειρηση.

Ωραία είναι και κοντά!

Σε γενικές γραμμές έχω δει μερικούς παιδικούς σταθμούς εδώ γύρω αλλά δεν ξέρω κανέναν να έχει πάει κάποιο παιδί έτσι ώστε να πάρω γνώμες...

Καλά σίγουρα κανείς δεν πρόκειται να κάνει τις δουλειές όπως τις κάνει η καθεμιά μας μόνη της. Στην εγκυμοσύνη προτιμούσα να τα κάνω μόνη μου σιγά σιγά παρά να είμαι πάνω από το κεφάλι του καθένα και να κάνω παρατηρήσεις... Τώρα όμως με τον μπέμπη δεν προλαβαίνω να τα κάνω όλα (θα μου πεις τι κάθεσαι και σερφάρεις μαρηηηηηηή, αλλά τι να κάνω είναι μια από τις αδυναμίες μου) :tongue: Τώρα την κοπέλα την θέλω μόνο για μια γενική να με βοηθήσει, όχι για μόνιμη βάση. Για δείτε ρε κορίτσια και πέστε μου κι εμένα :D

Μ' έπιασε πάλι η πολυλογία μου.... Χεχεχεχεεχ


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Τι κανετε; Χαθηκαμε λιγο αλλα εχω ξιλοπηξει!!! Γιατι ενω η μικρη κοιμαται απο τις 9:30 εγω κοιμαμαι στις 1;;;

Χθες ειχαμε παιδιατρο για εμβολιο. Πηγα σε καινουρια. Κοριτσια η επισκεψη κρατησε συνολικα 45 λεπτα και μου πηρε 30 ευρω!!!!! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και χαρηκα που αποφασισα να αλλαξω παιδιατρο.

Στολισε καμια σας; Εγω λεω την αλλη βδομαδα.

Μου τη σπαει η βροχη....σας το ειπα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!!!!

Καλημερες! Τι κανετε; Χαθηκαμε λιγο αλλα εχω ξιλοπηξει!!! Γιατι ενω η μικρη κοιμαται απο τις 9:30 εγω κοιμαμαι στις 1;;;

Χθες ειχαμε παιδιατρο για εμβολιο. Πηγα σε καινουρια. Κοριτσια η επισκεψη κρατησε συνολικα 45 λεπτα και μου πηρε 30 ευρω!!!!! Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και χαρηκα που αποφασισα να αλλαξω παιδιατρο.

Στολισε καμια σας; Εγω λεω την αλλη βδομαδα.

Μου τη σπαει η βροχη....σας το ειπα;;;

Έλα μου ντε, τι κάνεις τόσες ώρες μέχρι τις 1 παιδί μου? Πέσε να κοιμηθείς να συνέλθεις! Αλήθεια, τι ώρα ξυπνάει?

Είναι μεγάλο πράγμα να είσαι ευχαριστημένη από τον παιδίατρο και να νιώθεις εμπιστοσύνη και ασφάλεια! Έχω κι εγώ κάποιες αμφιβολίες για τον δικό μας.... Σε ποιά πήγες?

Η βροχή εμένα μ'αρέσει όταν είμαι σπίτι και δεν έχω να πάω πουθενά! :tongue:

Εμείς δεν θα στολίσουμε φέτος...


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε, τι κάνεις τόσες ώρες μέχρι τις 1 παιδί μου? Πέσε να κοιμηθείς να συνέλθεις! Αλήθεια, τι ώρα ξυπνάει?

Είναι μεγάλο πράγμα να είσαι ευχαριστημένη από τον παιδίατρο και να νιώθεις εμπιστοσύνη και ασφάλεια! Έχω κι εγώ κάποιες αμφιβολίες για τον δικό μας.... Σε ποιά πήγες?

Η βροχή εμένα μ'αρέσει όταν είμαι σπίτι και δεν έχω να πάω πουθενά! :tongue:

Εμείς δεν θα στολίσουμε φέτος...

Μονο τα βασικα να κανω, παει περασε η ωρα. Η μικρη ξυπναει κατα τις 6 με 6:30 τρωει και μετα απο λιγο ξανακοιμαται μεχρι της 9. Τις καθημερινες μολις φαει την ετοιμαζω και φευγουμε για την πεθερα μου και κοιμαται εκει.

Πηγα στη Δροσου, που ειναι και στο ΙΚΑ. Ειναι στη πλατεια Μπουρναζιου πανω απο ενα ζαχαροπλαστειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια. εμείς στολίσαμε προχτές , ελπίζω μόνο με τον μικρό το δέντρο να μείνει στη θέση του :tongue::tongue: αν και πέρσι την γλύτωσε που ήταν και πιο μικρός.

πάντως και μόνο που βλέπει τα στολίδια τρελαίνεται από χαρά.:D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κοπέλα την θέλω μόνο για μια γενική να με βοηθήσει, όχι για μόνιμη βάση. Για δείτε ρε κορίτσια και πέστε μου κι εμένα :D
Ρε Σοφάκι έχω 2 τηλέφωνα, τις έχω δοκιμάσει και τις δύο. Τη μια την ξέρω χρόνια, είναι πολύ καλή και αποτελεσματική. Η άλλη είναι επίσης καλή κοπέλα και καθαρή, απλά λίγο τελειομανής κι έτσι αργεί κάπως παραπάνω. Να στα στείλω με πμ; Η μια μένει Περισσό, η άλλη δεν θυμάμαι που
Εγώ λοιπόν είμαι αυτή που έχω τώρα το Αλφάβητο και η αλήθεια είναι ότι έχω σπουδάσει κάτι άλλο και τώρα μου αρέσει το βιβλιοπωλείο μου!
Δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω, το όνειρό μου είναι ένα βιβλιοπωλείο!!! Με τις περιοχές σας είμαι ψιλοάσχετη βέβαια, αν και κοντά σχετικά (Ν.Φιλ/φεια) αλλά να γίνουμε πελάτισσες ρε παιδί! Αν μου πεις και πως να έρθω :D

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στη Δροσου, που ειναι και στο ΙΚΑ. Ειναι στη πλατεια Μπουρναζιου πανω απο ενα ζαχαροπλαστειο.

Μπορεί να σου ζητήσω παραπάνω πληροφορίες αν είναι (τηλ και τα λοιπά) να δούμε τι θα γίνει με τον δικό μας...

πάντως και μόνο που βλέπει τα στολίδια τρελαίνεται από χαρά.:D

Αχ ψυχούλα μουυυυυυυ!!!!!

Ρε Σοφάκι έχω 2 τηλέφωνα, τις έχω δοκιμάσει και τις δύο. Τη μια την ξέρω χρόνια, είναι πολύ καλή και αποτελεσματική. Η άλλη είναι επίσης καλή κοπέλα και καθαρή, απλά λίγο τελειομανής κι έτσι αργεί κάπως παραπάνω. Να στα στείλω με πμ; Η μια μένει Περισσό, η άλλη δεν θυμάμαι που

Δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω, το όνειρό μου είναι ένα βιβλιοπωλείο!!! Με τις περιοχές σας είμαι ψιλοάσχετη βέβαια, αν και κοντά σχετικά (Ν.Φιλ/φεια) αλλά να γίνουμε πελάτισσες ρε παιδί! Αν μου πεις και πως να έρθω :D

Χριστινάκι αν είναι θα σε πάρω τηλ να τα πούμε κιόλας και να μου δώσεις και τα τηλέφωνα! Όσο για το βιβλιοπωλείο, έλα προς τα εδώ και θα σε πάω εγώ! :tongue:

Αλήθεια ΛΕΝΑΝΕΚ το έχεις κρατήσει όπως ήταν? Θυμάμαι είχε και διάφορα μπιζού μέσα... Κάθε φορά που ερχόμουν, εκτός από το ότι πιάναμε την κουβέντα με την κοπέλα, χάζευα κιόλας και με ψάχνανε από τη δουλειά! Αχαχαχαχαχ.....


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου ζητήσω παραπάνω πληροφορίες αν είναι (τηλ και τα λοιπά) να δούμε τι θα γίνει με τον δικό μας...

Σοφακι μου πολυ ευχαριστως οτι χρειαστεις να σε βοηθησω! Αλλα να επισημανω κατι..Θεωρω οτι το θεμα του παιδιατρου ειναι και λιγο θεμα χημειας. Στον προηγουμενο που πηγαινα, ναι οκ καλως επιστημονας κλπ αλλα μεσα σε 10 λεπτα ειχαμε τελειωσει. Η κοπελα που μου τον συστησε ειναι πολυ ευχαριστημενη. Εμενα αυτο με χαλαγε...Ειναι σαν της γυναικες για τις δουλειες του σπιτιου που λεγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί που καμιά φορά μιλάμε στο τηλ και νιώθω πως είναι αφηρημένος. Εντάξει, άνθρωποι είμαστε δε λέω, αλλά κι εγώ δεν είμαι καμιά υστερική να τον παίρνω συνέχεια τηλ. Τον παίρνω σπάνια και μάλιστα πολλές φορές ντρέπομαι να τον πάρω. Κάτι που πιστεύω κανονικά δεν θα έπρεπε να νιώθω... Επίσης πολλές φορές νιώθω ότι του τα βγάζω με το τσιγκέλι... Δεν ξέρω τι να κάνω...


eNortjK1UjKxNDQzVLIGXDASuwKh10.png

Θέλω ν'ακούγεται από παντού κιθάρα και τα ντράμς να προκαλούν αντάρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...