Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κουκλες καλησπερα, μολις γυρισα

πηγα πηρα τα αποτελεσματα της καλλιεργιας και τελικα εχω ουρολοιμωξη (το αντιβιογραμμα εδειξε πως ειναι ευαισθητο στην πενικιλινη την οποια δεν μπορω να παρω γιατι εχω αλεργια) (μακαρι να κανει δουλεια αυτη η αντιβιωση...zinadol 500mg)

μολις πηρα το πρωτο μου χαπακι (2 την ημερα μετα φαγητου για 7 ημερες)

να πινω πολλα νερα (ποσα λιτρα να πιω πια) και να μην αφηνω ουρα στην κυστη μου

εκανα και καλλιεργια κολπικου υγρου (τουλαχιστον να ειναι αυτες καθαρες) και σε 10 εργασιμες θα ειναι ετοιμες

αυτααααα, ειμαι λιγο απογοητευμενη και κουρασμενη...παω να ξαπλωσω αγκαλιτσα με τον μπεμπουκο μου, σας φιλω και σας σκεφτομαι

θα μπω αργοτερα να διαβασω τα νεα σας


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Αννετακι μην απογοητευεσαι σε παααααρα πολλες εγκυμονουσες τυχαινουν ουρολοιμωξεις ..θα παρεις την αντιβιωση σου και ολα θα πανε καλα!!!

Καλα αποτελεσματα με το κολπικο υγρο!!!(εγω 10/12 θα κανω...)


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Εδώ είμαι!

Διαβάζω ότι σε γενικές γραμμές είστε καλά! Χάθηκα γιατί αυτές τις μέρες με τις αργίες είχα τα παιδιά κολλημένα συνεχώς πάνω μου, βγαίναμε βόλτες και περνούσαμε όμορφα. Χθες έφυγε η μαμά μου και δεν είχα ιδιαίτερη διάθεση....

Κορίτσια, βοήθεια...Θέλω να κλειστώ σε ένα δωμάτιο μόνη μου, χωρίς κανέναν, παιδιά, άντρα, κανένα.Δεν έχω κουράγιο για το μωρό, τι θα κάνω...Ξέρω ότι φταίνε οι αργίες που είμαι κολλημένη με τα παιδιά από την παρασκευή, η ασθένεια του μικρούλη μου, οι πόνοι σε μέση και κοιλιά, αλλά δε με βλέπω να τα καταφέρνω:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Μαρία μου....

σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Υπάρχουν μέρες που νιώθω ότι δεν θα τα καταφέρω αλλά τότε κάνω ένα καφεδάκι, βγαίνω καμιά βόλτα και προσπαθώ να αισιοδοξώ!!!

Είναι απολύτως φυσικό ό,τι νιώθεις, κοπέλα μου!

ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΜΩΣ!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανέτ, περαστικά σου κοπέλα μου!

Σε σκέφτομαι...έχεις τσουξίματα;

Μαριαέφη, με το καλό να υποδεχτείς την μανούλα σου!

Μόλις μίλησα με την διαβητολόγο μου! Οι μετρήσεις πάνε πολύ καλά! Συνεχίζω μόνο με διατροφή!

Πολλά νερά μου είπε να πίνω!!!

Και να αποφύγω τις κριθαροκουλούρες! Ανεβάζουν κατακόρυφα το ζάχαρο!!! Το έχω παρατηρήσει!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννετακι μην απογοητευεσαι σε παααααρα πολλες εγκυμονουσες τυχαινουν ουρολοιμωξεις ..θα παρεις την αντιβιωση σου και ολα θα πανε καλα!!!

Καλα αποτελεσματα με το κολπικο υγρο!!!(εγω 10/12 θα κανω...)

το ξερω ιωαννα μου αλλα ετσι ξαφνικα μου ηρθε, δεν το περιμενα και με τις αντιβιωσεις δεν τα παω καλα και ψιλοφοβαμαι μη μου κανει καμια αλεργια (η γιατρος μου ειπε να κοιταζομαι και σε περιπτωση....ουτε θελω να το σκεφτομαι)

κι εσυ με το καλο κοπελα μου, ολα καλα να ειναι

Ανέτ, περαστικά σου κοπέλα μου!

Σε σκέφτομαι...έχεις τσουξίματα;

Μόλις μίλησα με την διαβητολόγο μου! Οι μετρήσεις πάνε πολύ καλά! Συνεχίζω μόνο με διατροφή!

Πολλά νερά μου είπε να πίνω!!!

Και να αποφύγω τις κριθαροκουλούρες! Ανεβάζουν κατακόρυφα το ζάχαρο!!! Το έχω παρατηρήσει!!!!

τιποτα βασδελακι μου, απολυτως...ουτε πονο, ουτε τσουξιμο και να φανταστεις πως ολη την ωρα ειμαι για τσισακια (με τοσα νερα που πινω), μονο το βραδυ πλεον παω μονο 2 φορες...αντε τωρα...ξυπνητηρι και για τσισα...που καταντησαμε

η γιατρος μου ειπε δεν θελουμε να κανει φλεγμονη γιατι εχει πυρετους και πονο στα (νεφρα?...στην ταραχη μου αυτο καταλαβα)

για το σακχαρο μπραβο, πολυ χαιρομαι...αντε γεια μετρησεις

ευχαριστω για τις ευχουλες

πολλα γλυκα φιλακια, θα μπαινοβγαινω σημερα, δεν ειμαι και η καλυτερη παρεα, μακια


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο Εμένα

Πήγαμε στον γιατρο ο μικρός Είναι μια χαρά 1730 γρ αλλα με το κεφάλι προς τα πάνω! Τόσο καιρο ήταν κάτω και τώρα στο τέλος πάνω :mad:

Μου είπε κάθε μέρα περπάτημα 30 λεπτά και σε 3 εβδομάδες να με ξαναδεί

Ααααααα και τις ενέσεις κανονικά κάθε μέρα :evil:

Δεν πειράζει χαλάλι τον φάγαμε τον γάιδαρο και την ουρά μην σας πω ;)

Και το καλύτερο μου είπε ότι μάλλον για πητ στις αρχές του Γενάρη :? ο αιγοκερος έρχεται χαχαχα :tongue:

Αννετε υπομονή και να κανείς αυτά που σου είπε ο γιατρός για γρηγόρη ανάρρωση ;)


0eOLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Βέβαια η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται...κόλλησε το παλιόμηχάνημα και έχασα όλο μου το μήνυμα :-(:-(:-(:-(

Αννετάκι μου μη στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα η ουρολοίμωξη και ειδικά αφού δεν πονάς στα λέει αυτά μια ειδήμων στο θέμα...απλά πίνε πολλά νερά και πρόσεχε με την αντιβίωση...την ζιναντόλ την έχω πάρει κι εγώ είναι σχετικά ελαφριά...περαστικά σου...

Ευάκι μια χαρά ο μπεμπούκος...καλό κουράγιο με το περπάτημα!

Τελικά χτές σηκώθηκα για δουλειές...πάλι έγινα κομμάτια να μη σας πώ καλύτερα τι έκανα γιατί θα με βρίσετε...σήμερα σέρνομαι πονάει η πλατούλα και το κεφαλάκι μου :-( και το χειρότερο είναι ότι νιώθω την αμυγδαλιές στον λαιμούλη μου να ανθίζουν...

Σήμερα δεν κάνω τίποτα...θα πάω τώρα το πρωί να πάρω το καροτσάκι μας και μετά θα έρθει η μανούλα και η πεθερούλα και εγώ θα κάθομαι...:D


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα

Ευακι τελεια τα νέα σου μια χαρα ο μπεμπουλης...ειναι νωρις ακομη θα ξαναγυρισει ...

Jennaki καλημεραααα μην κολλας σε λεπτομερειες βρε ασε το παλιομηχανημα να κολλαει ..ειναι Παρασκευη λεμε!!!

Κοριτσακια μου 2 εβδομαδες εμειναν!!!!γιουπι!!!!

Παρασκευηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και απο Εμένα

Πήγαμε στον γιατρο ο μικρός Είναι μια χαρά 1730 γρ αλλα με το κεφάλι προς τα πάνω! Τόσο καιρο ήταν κάτω και τώρα στο τέλος πάνω :mad:

Μου είπε κάθε μέρα περπάτημα 30 λεπτά και σε 3 εβδομάδες να με ξαναδεί

Ααααααα και τις ενέσεις κανονικά κάθε μέρα :evil:

Δεν πειράζει χαλάλι τον φάγαμε τον γάιδαρο και την ουρά μην σας πω ;)

Και το καλύτερο μου είπε ότι μάλλον για πητ στις αρχές του Γενάρη :? ο αιγοκερος έρχεται χαχαχα :tongue:

Αννετε υπομονή και να κανείς αυτά που σου είπε ο γιατρός για γρηγόρη ανάρρωση ;)

πωπωωωωωωω, ολοκληρος παιδαρος!!!θα γυρισει βρε ευακι μου, να κανεις τις βολτουλες σου και θα την παρει την θεσουλα του!!!

αιγοκερακι σαν εμενα...καλο παιδακι θα ειναι χιχιχι

πωπω λαχανο μυριζει (βραστο ομως και κατι μουρχεται μπλιαξ)

Καλημέρα!Βέβαια η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται...κόλλησε το παλιόμηχάνημα και έχασα όλο μου το μήνυμα :-(:-(:-(:-(

Αννετάκι μου μη στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα η ουρολοίμωξη και ειδικά αφού δεν πονάς στα λέει αυτά μια ειδήμων στο θέμα...απλά πίνε πολλά νερά και πρόσεχε με την αντιβίωση...την ζιναντόλ την έχω πάρει κι εγώ είναι σχετικά ελαφριά...περαστικά σου...

Ευάκι μια χαρά ο μπεμπούκος...καλό κουράγιο με το περπάτημα!

Τελικά χτές σηκώθηκα για δουλειές...πάλι έγινα κομμάτια να μη σας πώ καλύτερα τι έκανα γιατί θα με βρίσετε...σήμερα σέρνομαι πονάει η πλατούλα και το κεφαλάκι μου :-( και το χειρότερο είναι ότι νιώθω την αμυγδαλιές στον λαιμούλη μου να ανθίζουν...

Σήμερα δεν κάνω τίποτα...θα πάω τώρα το πρωί να πάρω το καροτσάκι μας και μετά θα έρθει η μανούλα και η πεθερούλα και εγώ θα κάθομαι...:D

τζενακι, εσυ δεν τρωγεσαι με τιποτα, καλε κατσε στα αυγα σου...μη χειροτερα...να δω τι θα κανει η μανουλα και η πεθερουλα σου...μαλλον για καφεδακι σας κοβω χαχαχα

με το καλο το οχημα, ερε κατι βολτες που θα ριχνεται!!!

παντως ειναι σουπερ, μεγεια κουκλα μου!

Καλημερααααααααααα

Ευακι τελεια τα νέα σου μια χαρα ο μπεμπουλης...ειναι νωρις ακομη θα ξαναγυρισει ...

Jennaki καλημεραααα μην κολλας σε λεπτομερειες βρε ασε το παλιομηχανημα να κολλαει ..ειναι Παρασκευη λεμε!!!

Κοριτσακια μου 2 εβδομαδες εμειναν!!!!γιουπι!!!!

Παρασκευηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

ιωαννα μου γιουπιιιιιιιιιιιι, αντε θα ξεκουραστεις κι εσυ...και κανονισε κανεναν παιδοτοπο να ζουλιξω τον χρηστακο σου!!!χαχαχα

παω τωρα για μπανακι γιατι εχω doppler στις 1

οταν γυρισω θα σας γραψω νεα!πολλα φιλια σε μαγουλακια και κοιλιτσες!!!

α πηρα και το επιδομα σημερα!!!τι χαρα!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λιακαδίτσα σήμερα!!!

Ανέτ μου, περιμένουμε νέα από γιατρούλη!

Joa, 2 εβδομάδες μόνο!!!!

Εύα, μην ανησυχείς, θα ξαναγυρίσει το αγγελούδι σου....

Τζένη ξεκουράσου!

Ο δικός μου, πάλι λόξυγγα έχει....τώρα! Μα τι παθαίνει αυτό το παιδί!

'Αρχισα να ετοιμάζω και την βαλιτσούλα μου! Έβαλα μέσα πυτζάμες, παντόφλες, σαγιονάρες και έχει και συνέχεια....

Σας φιλώ όλες!

Πάω να βρω τη λίστα μας.:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

mariaefi-kinder εκπληξη! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ Κρήτης (ΠΗΤ 03.01.11)καισαρική μέχρι 20.12.10

vasdeli-αγοράκι :-PΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11) καισαρική 27.12.10

Jenny-κοριτσάκι ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ (ΠΗΤ 06.01.11)

Ηλιάννα-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11)

annete-αγοράκιΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 12.01.11)

evapgf-αγοράκι ΛΗΤΩ (ΠΗΤ 20.01.11)

joa- αγοράκι ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 23.01.11)

liana87-αγοράκι ΥΓΕΙΑ Λάρισας (ΠΗΤ 23.01.11)

may23-κοριτσάκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 25.01.11)

stellinula-αγοράκι ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΠΗΤ 30.01.11)

kxristina-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 04.02.11)

Fangri1523-Kinder έκπληξη Γιαννιτσά (ΠΗΤ 04.02.11)

Νικάκι-κοριτσάκι (ΠΗΤ 22.02.11) καισαρική κατά τις 05.02.11

Τη βρήκα....

Για βοηθήστε με όσες θα κάνετε καισαρική....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, επέστρεψε το απολωλαμένο κι όχι απολωλός πρόβατο, χαχα!Είμαι πολύ καλύτερα και πιο πολύ με βοήθησε η τρίωρη βόλτα χθες με τα πόδια με τα παιδάκια μου (σιγά μην ξεκολλούσα από αυτά).Τόσο περπάτημα άμα δε γεννήσω σε 5 λεπτά θα σκίσω το μητροπτυχίο μου!!!Ευάκι, τα μωράκια γυρίζουν μέχρι τελευταία στιγμή, ακόμη κι οι πόνοι να σε πιάσουν σε βάζουν να περπατάς για να γυρίσει άμα δεν το έχει κάνει ως τότε...Μην ανησυχείς.Αννετάκι, περαστικούλια μωρέ με την παλιο ουρολοίμωξη.Αφού δεν έχεις τσούξιμο, καλά είσαι! Σήμερα έπλυνα μέχρι και τη μπανιέρα του νινιού, τόση πρεμούρα, ευτυχώς ο Φανούλης μου ήταν πολύ καλός κι έπαιζε μόνος του.Στη βαλιτσούλα μην ξεχάσετε σουτιέν θηλασμού, θήλαστρο και sudocrem για τα συγκάματα στα άνθη και στις ... τσουγκράνες των μωρών σας.Τζενάκι, με γεια τη σούπερ κουρτίνα και το σούπερ καρότσι, ε ρε θα την οργώσετε τη Λεωφ. Νίκης, χαχα. Αχ, κορίτσια, να περπατάτε είναι το καλύτερο φάρμακο για όλα!!!!Βικάκι, είναι χάλια που έφυγε η μανούλα φαντάζομαι γιατί δεν το έχω νιώσει τώρα τελευταία...Η δική μου μένει στα 3 λεπτά από δω κι ούτε πάτησε όλη την βδομάδα που είχα το αρρωστούλη μου κι ήμουν και σκ...τ...Τυχερή, υπομονή τον άλλο μήνα σου ξανάρχεται, σωστά?Πάντως πραγματικά μόνο εσύ με καταλαβαίνεις, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, επειδή έχεις κι εσύ 2 παιδάκια εννοώ.Φαντάσου που εμένα είναι και μικρά...Μαράκι μου, πώς είσαι?Όλα έτοιμα?Πότε έρχεται η μαμά?Νικάκι και Χριστινάκι,εμείς θα είμαστε ακόμη με τις κοιλούμπες και τα κορίτσια από δω θα σαραντίζουν κιόλας, χαχα!!!Συγνώμη για το υπερμήνυμα.Εγώ λέω να πάρω πιτζάμες με κουμπιά και μια νυχτικιά, μια ήδη έχω.Τζενάκι, πες στην πεθερά σου, σιγά μην πάρω και στρινγκ στην κλινική, ε μα!!Σόρι κιόλας, κι εμένα η μαμά μου τέτοια είναι!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...