Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια!

θα μπω να δω τα δωματιάκια σας, ανυπομονώ! κι εμεις προχωράμε, τα έπιπλα έρχοντια μέσα στην εβδομάδα και στο μεταξύ πήρα από sister διάφορα, καθισματάκι αυτ/του, λίκνο, προίκες, και τι δεν μου έδωσε! οπότε και το δικό μου θα έχει πολλά από 2ο χέρι, κι ας είναι το πρώτο μας! αλλά ρε κορίτσια, είναι σαν καινούρια, γιατί να πάρω άλλα? θα του πάρω βέβαια και καινούρια, ένα σετ σεντόνια, φορμάκια κλπ, αλλά ότι μπορώ να γλιτώσω καλό είναι. περιμένω και το καρότσι που παρήγγειλα, ελπίζω να έρθει ως την Παρασκευή. Μέχρι δέντρο στόλισα χθες, κι ας είναι ο ήλιος ντάλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπραβο χριστινα να σαι καλα και του χρονου!!!

Νικακι περιεμνουμε νεα απο τον γιατρο για την μπουμπου!!!

Χριστινα μου εμενα ο μπεμπης θα εχει τα παντα 2ο χερι αλλα ειναι ολα πραγματικα σε αριστη κατασταση δεν προλαβαινουν να φθαρουν...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Διαβάζω σε γενικές γραμμές όλα καλά!

Κι εγώ είμαι πολύ καλά! Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Παρασκευή που θα είμαι στην Αθήνα και πάλι.

Μαριαέφη μου, πρόσεχε πουλάκι μου...Οι τούμπες στο τέλος είναι καθιερωμένες μου φαίνεται....Κατι μου θυμίζει!

Φωτό θα δω αργότερα από τα δωμάτια...

Τρεχω με την δουλειά μου αυτές τις μέρες. Θα κάνω αίτηση μετάθεσης στο νησί(από Αθήνα), λήγει η προθεσμία στις 30 Νοεμβρίου...

Συμπληρώνω και τον πίνακα...ό,τι έχω ξεχάσει πείτε μου....

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

mariaefi-kinder εκπληξη! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ Κρήτης (ΠΗΤ 03.01.11)καισαρική μέχρι 20.12.10

vasdeli-αγοράκι :-PΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11) καισαρική 27.12.10

Jenny-κοριτσάκι ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ (ΠΗΤ 06.01.11)καισαρική ή πρόκληση έως 24.12.10

Ηλιάννα-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11)

annete-αγοράκιΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 12.01.11)

evapgf-αγοράκι ΛΗΤΩ (ΠΗΤ 20.01.11)

joa- αγοράκι ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 23.01.11) καισαρική 5-10.01.11

liana87-αγοράκι ΥΓΕΙΑ Λάρισας (ΠΗΤ 23.01.11)

may23-κοριτσάκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 25.01.11)

stellinula-αγοράκι ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΠΗΤ 30.01.11)

kxristina-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 04.02.11)

Fangri1523-Kinder έκπληξη Γιαννιτσά (ΠΗΤ 04.02.11)

Νικάκι-κοριτσάκι (ΠΗΤ 22.02.11) ΓΑΙΑ καισαρική κατά τις 05.02.11


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπαίνω για μια καλημέρα, πριν έρθουν τα πεθερικά μου, ουφ!!Ο Γρηγοράκης μου ευτυχώς με το φυσιολογικό ορρό είναι καλύτερα!

Βικάκι, καλή επιτυχία με τη μετάθεση αν και με 3 παιδιά και από Αθήνα για περιφέρεια, έλεος δε νομίζω να στην αρνηθούν!

Καλημέρα σε όλα τα ''χοντρούλικά'' μου κοριτσάκια!

Ιωάννα, κουράγιο, 2 εβδομάδες!

Νικάκι, καλή επιτυχία με το καλό να δεις τη μπέμπα.

Το Μυρτώ πώς σας φαίνεται σαν όνομα?Ξέρει καμιά αν γιορτάζει?Ε για τη μπέμπα ντε!Χαχα! :tongue::tongue::tongue::tongue:


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Mπαίνω για μια καλημέρα, πριν έρθουν τα πεθερικά μου, ουφ!!Ο Γρηγοράκης μου ευτυχώς με το φυσιολογικό ορρό είναι καλύτερα!

Βικάκι, καλή επιτυχία με τη μετάθεση αν και με 3 παιδιά και από Αθήνα για περιφέρεια, έλεος δε νομίζω να στην αρνηθούν!

Καλημέρα σε όλα τα ''χοντρούλικά'' μου κοριτσάκια!

Ιωάννα, κουράγιο, 2 εβδομάδες!

Νικάκι, καλή επιτυχία με το καλό να δεις τη μπέμπα.

Το Μυρτώ πώς σας φαίνεται σαν όνομα?Ξέρει καμιά αν γιορτάζει?Ε για τη μπέμπα ντε!Χαχα! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Mαρία μου, καλήμέρα!

Το Μυρτώ είναι υπέροχο! Εμένα τουλάχιστον με ενθουσιάζει!!! Θα μου άρεσε αν είχα κορίτσι!

Βεβαίως γιορτάζει! Ειδικά εδώ στη Μυτιλήνη έχουμε πολλές με αυτό το όνομα!

Όσο για την μετάθεση...τίποτα δεν είναι σίγουρο πλέον...μακάρι να έρθει βέβαια!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε το δωματιάκι μας!Καλά τα ψώνια και όλα αλλά πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια...με όλα αυτά θα έκανα διακοπές ένα μήνα στην Κούβα!!!!

Ευάκι λυπάμαι πολύ αλλά θα σε απογοητεύσω 1ον σε πρόλαβε άλλη! και 2ον δυστυχώς είναι ψεύτικα, αλλά με πιάνει μια τρομερή λιγούρα κάθε φορά που τα βλέπω!

Fangri μου με το καλό να δεχτείς τα πεθερικά σου!!!:tongue::tongue::tongue:

Ωραίο το Μυρτώ αλλά να σου πώ την αλήθεια μου θυμίζει την κολώνια!!!!

Άντε joa μου κάνε υπόμονη η ουρά έμεινε!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίο το Νεφέλη...εμένα μου αρέσει το Δανάη...αλλά ο σύζυγος είναι μοναχοπαίδι κι έτσι η μικρούλα θα βγεί Κατερινούλα...δεν λέω το κέρδισε η πεθερά μου βοηθά πολύ...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!

σημερα πηγα και εκανα το doppler.

ολα γενικα πηγαν πολυ καλα, το μωρο ηταν 1500γρ και ο υπερηχογραφιστης μου ειπε οτι ανηκει στα μικρα-μεσαια μωρα..

τελοσπαντων, αυτο δε με προβληματισε.

αυτο που με προβληματισε ειναι οτι μου ειπε οτι το μωρο βρισκεται με ισχιακη προβολη και δινει περιθωριο μεχρι την 35η εβδομαδα να γυρισει σε κεφαλικη αλλα να ερθω λεει σε συνεννοηση με τη μαια μου ωστε να μου δειξει καποιες ασκησεις που βοηθουν στην αναστροφη του μωρου.

βρε κοριτσια εγω γνωριζα οτι τα μωρα σε αυτες τις εβδομαδες-31η περιπου- γυρνανε συνεχεια μεσα στην κοιλια και μετα την 36η παιρνουν κεφαλικη θεση 'η τελοσπαντων την τελικη τους θεση.

δεν εχω παρει ακομα τη μαια να με συμβουλευσει, αλλα μηπως τελικα ανησυχησα πολυ χωρις λογο?

οι εμπειροτερες τι λετε?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

May μου να κοιτας τα σημαντικα ...οτι το μωρο ειναι καλα ...και το πως ειναι η θεση του εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο...κανε εσυ οτι πρεπει να κανεις και ολα θα πανε καλα!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

May μου να κοιτας τα σημαντικα ...οτι το μωρο ειναι καλα ...και το πως ειναι η θεση του εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο...κανε εσυ οτι πρεπει να κανεις και ολα θα πανε καλα!!

joa μου, εχεις απολυτο δικιο και εννοειται οτι θα κανω ο,τι χρειαστει για να

βγει υγιεστατη η μπεμπα, απλα εχω μια προσωπικη επιθυμια για φ.τ.

και αν ειναι κατι που μπορω να το κατορθωσω με καποιες ασκησεις, εχει καλως, αλλιως και παλι κανω καισαρικη και ειμαι ευχαριστημενη.

απλα ρωτησα αν υπαρχουν περιθωρια αναστροφης του μωρου σε αυτο το διαστημα γιατι η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετη απ'ολα αυτα..


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη εγκυμοσυνη εμενα μου ειχαν πει να περπαταω για το μωρο ηταν ψηλα....ε μαραθωνιο ειχα κανει αλλα το παιδι δεν κατεβηκε ποτε..αμα ειναι να κατεβει ,κατεβαινει ..

Εσυ κανε την προσπαθεια σου και μην μου αγχωνεσαι παντως εγω παο οσα ξερω και εχω ακουσει τα παιδια γυρνανε μεχρι και τον ενατο ακομη...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...