Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλημερααααα

Γυρισαμε!!!!!περασαμε υπεροχα και ξεκουραστηκαμε αν και μας ελειψε πολυ το βουδακι μας!!καλε μου φανηκε οτι μεγαλωσε πολυ την μια εβδομαδα που ελειπε . ο Χρηστος ειναι πλεον πιο μαυρος και απο πακιστανος !!!

Το βουδακι τις μερες που λειπαμε και πλεον καθεται μονος του χωρις βοηθεια για πολυ ωρα ..την βρισκει πολυ να καθεται στο καθισμα του φαγητου .το σαββατο ξαναφευγει το κουκλι μου παλι για επαρχια μιας και δεν εχω κανενα να μου το κρατησει..

Καλε νεες μανουλες μην αγχωνεστε με τα φαγητα ουτε να μετρατε!!!!σιγα σιγα ..εμας το βουδακι πλεον εχει αντικαταστισει το ενα γευμα απο τα 5 με φρουτοκρεμα και ξεκιναμε απο τεταρτη και λαχανικα..το κρεας και εγω το ζυγιζω(60-80γρ) ...ηδη εχω γεμισει καταψυξη με μεριδακια απο κοτοπουλο και μοσχαρι!!!

Βικυ λαβαμε τα σβουρινια!!!ευχαριστουμε πολυ(δεν περιμενα οτι θα ερθουν τοσο γρηγορα!!)πολυ ομορφες οι μπομπο !!να χαιρεσαι τον λασκαρη σου!!!

Αννετ μου καλα μασουληματα με το νεο σας δοντακι !!!εμεις τιποτα ακομη...

Ελενη μου βλεπω οτι η μιλλυ ακολουθει την μαμα ..ψηλη και αδυνατη...

Σε ολα τα αλλα κοριτσια ...φιλια στα ομορφα μωρακια ...

Εγω εργαζομαι 2 εβδομαδουλες ακομη και επειτα παλι αδειουλα για 2 εβδομαδες ..πωπω εχω κανει ολοκληρο πλανο ποιος θα μου κραταει τα παιδια , ποτε να γυρισει η μια μαμα ,ποτε η αλλη ..τι δυσκολο να εξαρτασαι απο τοσους ανθρωπους ...αλλα παλι καλα που τους εχουμε και μας βοηθουν


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααα

Γυρισαμε!!!!!περασαμε υπεροχα και ξεκουραστηκαμε αν και μας ελειψε πολυ το βουδακι μας!!καλε μου φανηκε οτι μεγαλωσε πολυ την μια εβδομαδα που ελειπε . ο Χρηστος ειναι πλεον πιο μαυρος και απο πακιστανος !!!

Τρελά μπανάκια ο Χρηστάρας, ποιος τη χάρη του!

Το βουδακι τις μερες που λειπαμε και πλεον καθεται μονος του χωρις βοηθεια για πολυ ωρα ..την βρισκει πολυ να καθεται στο καθισμα του φαγητου .το σαββατο ξαναφευγει το κουκλι μου παλι για επαρχια μιας και δεν εχω κανενα να μου το κρατησει..

Σας το φυλούσε για έκπληξη το αγόρι μου!!!Μπράβο, ε, σα Βούδας έπρεπε να κάτσει από τους πρώτους, χαχαχα!

Καλε νεες μανουλες μην αγχωνεστε με τα φαγητα ουτε να μετρατε!!!!σιγα σιγα ..εμας το βουδακι πλεον εχει αντικαταστισει το ενα γευμα απο τα 5 με φρουτοκρεμα και ξεκιναμε απο τεταρτη και λαχανικα..το κρεας και εγω το ζυγιζω(60-80γρ) ...ηδη εχω γεμισει καταψυξη με μεριδακια απο κοτοπουλο και μοσχαρι!!!

Αυτό είναι το καλύτερο!Αγοράζεις 1 κιλό μοσχάρι για παράδειγμα και το βάζεις σε 5 σακουλάκια από 200γρ το καθένα και όταν είναι να μαγειρέψεις βγάζεις σακουλάκι (για 2 μέρες φαγητό)και δεν τρέχεις κάθε τρεις και λίγο στον κρεοπώλη να παίρνεις 100-100 τα γραμμάρια!;)

Βικυ λαβαμε τα σβουρινια!!!ευχαριστουμε πολυ(δεν περιμενα οτι θα ερθουν τοσο γρηγορα!!)πολυ ομορφες οι μπομπο !!να χαιρεσαι τον λασκαρη σου!!!

Αννετ μου καλα μασουληματα με το νεο σας δοντακι !!!εμεις τιποτα ακομη...

Ελενη μου βλεπω οτι η μιλλυ ακολουθει την μαμα ..ψηλη και αδυνατη...

Σε ολα τα αλλα κοριτσια ...φιλια στα ομορφα μωρακια ...

Εγω εργαζομαι 2 εβδομαδουλες ακομη και επειτα παλι αδειουλα για 2 εβδομαδες ..πωπω εχω κανει ολοκληρο πλανο ποιος θα μου κραταει τα παιδια , ποτε να γυρισει η μια μαμα ,ποτε η αλλη ..τι δυσκολο να εξαρτασαι απο τοσους ανθρωπους ...αλλα παλι καλα που τους εχουμε και μας βοηθουν

Εμένα θα μου πεις που από το Φεβρουάριο του 2012 κι αν δε δεήσει η μαμά να βγει στη σύνταξη το βλέπω τον Αντρίκο να τον τρώνε τα δρομολόγια σε νήπια, παιδικούς και 8ωρο κανονικό ο δόλιος παιδικό:(:(:(:(

Αχ, θέλω πολύ ν' αρχίσει να τρώει, να κάνω ωραίους συνδυασμούς λαχανικών (τώρα που αλέθονται θα κάνω πολύ γκουρμέ γεύματα, χαχα, θα φάει μπρόκολο που θα πάει καπνός κι αντάρα!!!:tongue::tongue::tongue:).Άσχετο, έκανα ένα κοτόπουλο σήμερα με βασιλικό κηπίσιο άλλο πράμα:P:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα

Γυρισαμε!!!!!περασαμε υπεροχα και ξεκουραστηκαμε αν και μας ελειψε πολυ το βουδακι μας!!καλε μου φανηκε οτι μεγαλωσε πολυ την μια εβδομαδα που ελειπε .

καλως ορισατε ιωαννα μου, καλε δεν σου φανηκε πως μεγαλωσε, μεγαλωσε το παλλικαρι...καθεται κιολας...αντε να δουμε ποιος θα μπουσουλησει πρωτος απτο παρεακι μας (ο δικοςμου αρχισε στα μπρουμητα να στηριζεται και στα γονατα αλλα για πολυ λιγο) ποιος θα περπατησει πρωτος κτλ κτλ

ο Χρηστος ειναι πλεον πιο μαυρος και απο πακιστανος !!!

αχ το πουλακι μου, ευχαριστηθηκε μπανακια και ηλιο!του βγηκε τονομα λοιπον, πακιστανακος!!!χαχαχα να δω πως αλλιως θααποκαλεσεις τα παιδια σου αθεοφοβη χαχαχα

το σαββατο ξαναφευγει το κουκλι μου παλι για επαρχια μιας και δεν εχω κανενα να μου το κρατησει..

αχ παλι μακρια θα τον εχεις, θα φυγει και ο πακιστανακος?τουλαχιστον θα παιρνουν καθαρο αερα!

Καλε νεες μανουλες μην αγχωνεστε με τα φαγητα ουτε να μετρατε!!!!σιγα σιγα ..εμας το βουδακι πλεον εχει αντικαταστισει το ενα γευμα απο τα 5 με φρουτοκρεμα και ξεκιναμε απο τεταρτη και λαχανικα..το κρεας και εγω το ζυγιζω(60-80γρ) ...ηδη εχω γεμισει καταψυξη με μεριδακια απο κοτοπουλο και μοσχαρι!!!

μα πως να μην αγχωνομαστε, να ξερουμε και ποσο συμπηρωμα θα δωσουμε...200 γρ γαλα να περιμενουν και να πιει τα 60 ειναι κριμα, ειναι και ακριβο το ατιμο, 17 ευρω το 2ης βρεφικης, αλλα χαλαλι του του μωρου μου!

εμεις παντως σας φαγαμε στην στροφη, εχουμε ηδη κοψει τα δυο (φρουτοκρεμας και κρεμουλας) και σημερα με την κοτοσουπα και το τριτο, τρελαθηκε το πουλακι μου με το κοτοπουλακι 180 γρ εφαγε, αντε να δουμε οταν φαει παλι μοσχαρακι τι θα γινει :confused:

Αννετ μου καλα μασουληματα με το νεο σας δοντακι !!!εμεις τιποτα ακομη...

ευχαριστουμε κοπελα μου αντε και σε 2 εβδομαδες θα δωσω και ψωμακι (υπο επιβλεψη βεβαια γιατι αυτος απτην λυσσα του για δαγκωματα θα το κατεβασει αμασητο) :rolleyes:

ερχετε και το δικο σας στον δρομο για την αποκαληψη!!!απο γκρινιτσες πως πατε?

Σε ολα τα αλλα κοριτσια ...φιλια στα ομορφα μωρακια ...

Εγω εργαζομαι 2 εβδομαδουλες ακομη και επειτα παλι αδειουλα για 2 εβδομαδες ..πωπω εχω κανει ολοκληρο πλανο ποιος θα μου κραταει τα παιδια , ποτε να γυρισει η μια μαμα ,ποτε η αλλη ..τι δυσκολο να εξαρτασαι απο τοσους ανθρωπους ...αλλα παλι καλα που τους εχουμε και μας βοηθουν

υπομονη δεν εμεινε πολυ, τα παιδια δεν θα τα παρετε μαζι?

εγω δεν θελω να το παιξω εξυπνη αλλα δεν μπορω να τον αποχωριστω..ισως παιζει ρολο και το οτι δεν δουλευω...αααααχ και βαχ θα πεσει πολυ κλαμα οταν ξεκινησω, ελπιζω μονο να ειναι στο νησι και οχι στο κ@λ@μαγαζο :twisted:

Εμένα θα μου πεις που από το Φεβρουάριο του 2012 κι αν δε δεήσει η μαμά να βγει στη σύνταξη το βλέπω τον Αντρίκο να τον τρώνε τα δρομολόγια σε νήπια, παιδικούς και 8ωρο κανονικό ο δόλιος παιδικό:(:(:(:(

Αχ, θέλω πολύ ν' αρχίσει να τρώει, να κάνω ωραίους συνδυασμούς λαχανικών (τώρα που αλέθονται θα κάνω πολύ γκουρμέ γεύματα, χαχα, θα φάει μπρόκολο που θα πάει καπνός κι αντάρα!!!:tongue::tongue::tongue:).Άσχετο, έκανα ένα κοτόπουλο σήμερα με βασιλικό κηπίσιο άλλο πράμα:P:p:p:p

μαρουσκακι το μπροκολο μεσα στο κοτοπουλακι η στο μοσχαρακι η σε χορτοσουπα σκετη?τι μπορω να βαζω για να αλλαζει λιγακι η γευση, πειτε καμια ιδεα γιατι την τεταρτη μπορει να ξεχασω να ρωτησω την παιδιατρο και ισως και να ντραπω :oops:

8ωρο κανονικο παιδικο τι εννοας κοπελια?θα τον στειλεις?μπερδευτικα...ειμαι και αθωο πλασμα χαχαχα :lol::lol::lol:


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

βικακι τζενακι, μαρακι, λιτσακι, ελενακι, νικακι, ευακι, λιανακι πολλα γλυκα φιλια και ακομα περισσοτερα στα ζουζουνια!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Αννετακο μου! Μεσα εισαι,ε; χε,χε! Με γεια το δοντι! Εμεις πηγαμε απογευματινο μπανακι και παλι σημερα και ετσι δεν ειχαμε γκρινια! Και κοιμηθηκε αμεσως!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Πήγαμε Φάνη στον παιδικό και καθόμαστε μάνα και μίνι γιος παρέα!

Ρε Αννέτι, τι να το κάνω το μωρό άμα γυρίσω στη δουλειά?7.30-3.00 δουλεύω δε θα πάει παιδικό ένα 8ωράκι το μωρό?Ή μήπως να τον πάρω μαζί μου?:confused::confused::confused: Όσο για τα λαχανικά, βάζε τα βασικά καρότο-κολοκύθι-πατάτα κι από κει και πέρα δοκίμασε κι ένα καινούριο τη φορά, αρακά, φασολάκια, σέλινο κι ό,τι άλλο εποχής θες!Εγώ έβαζα μπρόκολο (μεταξύ πολλών άλλων) και γινόταν μια πράσινη μύξα αλλά το έτρωγε ο Φάνης, ενώ τον μεγάλο τον είχα ταράξει στα 3 βασικά, απορώ πώς δεν τα σιχάθηκε!!!Με τη δουλειά τι γίνεται ρε συ?Εδώ θα ξεχειμωνιάσετε???

Βικάκι, 17 ευρώ φαντάζομαι είναι ειδικό γάλα, γιατί αν κάνει τόσο το κανονικό είστε τρελές που το προτιμήσατε από το στήθος (πλάκα κάνω, μα 17 ευρώ?Έλεος!!).Καλά κάνετε και δε χάνετε τα μπανάκια σας στη μαμά πατρίδα!Τι πιο ευχάριστο για τα παιδιά και τους γονείς βεβαίως βεβαίως (αν κι εσύ είσαι μόνη εκεί, φαντάζομαι:(:(:( ).

Άιντε καλημέρες, πάω στον παλήκαρο που με καλεί!Α, χθες βράδυ μπορεί να έφαγε και 6 φορές, ντόινγκ, ντόινγκ, ντόινγκ!:shock::shock::shock:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσουδια μου!!!!

Αννετ ο αποχωρισμος ειναι δυσκολος αλλα στην περιπτωση μου δεν υπαρχει αλλη λυση και ετσι προσπαθω να το βλεπω γιατι διαφορετικα θα με παρει απο κατω .το βουδακι θα φυγει αυτη την εβδομαδα , ο χρηστακος θα παει σχολειο και την τελευταια εβδομαδα του ιουλιου μιας και δεν τα καταφερνει η γιαγια και με τα δυο εγγονια οποτε επιστρατευσα τον αδελφο μου να τον παραλαμβανει τα μεσημερια απο το σχολικο..εχω κανει ολοκληρο πλανο...

Εμεις κρεμουλα δεν τρωμε αννετακι μονο 1 γευμα στερεων προς το παρον ..σκεφτομαι να εισαγω και τηγν σουπα και επειτα να παμε στο γιαουρτακι..

Μαρουσκακι χαχα μια απο τα ιδια κανουμε με τα κρεατα ...παω χασαπη και μετα παιρνω την ζυγαρια και σελοφαν και φτιαχνω μεριδακια !!οσο για το μπροκολο εγψ στο χρηστο εβαζα κατα διαστηματα εβαζα διαφορα !!!το τι φασολακια εριχνα, οτι καλο ειχα τσουπ στην σουπιτσα !!!

Οσο για τον αντρικο ευχομαι μαρουσκακι μου να παρει συνταξη η μαμα και να μην κανει τον γυρο των γιαννιτσων καθημερινως!!!

Vasdeli μου 17 ευρω ω ναι!!!!και εγω επειδη ειχα αποθεμα απο το 1ης βρεφικης ηλικιας του δινω ακομη που κανει 22 ευρω το κουτι !!!με τον θηλασμο κανετε ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!

Σε οοοοολα τα υπολοιπα ομορφα κοριτσια φιλακιαααααααααααααα


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσουδια μου!!!!

Αννετ ο αποχωρισμος ειναι δυσκολος αλλα στην περιπτωση μου δεν υπαρχει αλλη λυση και ετσι προσπαθω να το βλεπω γιατι διαφορετικα θα με παρει απο κατω .το βουδακι θα φυγει αυτη την εβδομαδα , ο χρηστακος θα παει σχολειο και την τελευταια εβδομαδα του ιουλιου μιας και δεν τα καταφερνει η γιαγια και με τα δυο εγγονια οποτε επιστρατευσα τον αδελφο μου να τον παραλαμβανει τα μεσημερια απο το σχολικο..εχω κανει ολοκληρο πλανο...

Εμεις κρεμουλα δεν τρωμε αννετακι μονο 1 γευμα στερεων προς το παρον ..σκεφτομαι να εισαγω και τηγν σουπα και επειτα να παμε στο γιαουρτακι..

Μαρουσκακι χαχα μια απο τα ιδια κανουμε με τα κρεατα ...παω χασαπη και μετα παιρνω την ζυγαρια και σελοφαν και φτιαχνω μεριδακια !!οσο για το μπροκολο εγψ στο χρηστο εβαζα κατα διαστηματα εβαζα διαφορα !!!το τι φασολακια εριχνα, οτι καλο ειχα τσουπ στην σουπιτσα !!!

Είδες η εμπειρία, Ιωαννάκι?

Οσο για τον αντρικο ευχομαι μαρουσκακι μου να παρει συνταξη η μαμα και να μην κανει τον γυρο των γιαννιτσων καθημερινως!!!

Μακάρι, αν και κάπως μου έρχεται να τον μεγαλώσει η γιαγιά μωρέ, αλλά κι οι παιδικοί εδώ είναι χάλια επιεικώς!!

Vasdeli μου 17 ευρω ω ναι!!!!και εγω επειδη ειχα αποθεμα απο το 1ης βρεφικης ηλικιας του δινω ακομη που κανει 22 ευρω το κουτι !!!με τον θηλασμο κανετε ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!

Τι λέτε ρε παιδιά..Αυτό είναι κλοπή!22 ευρώ ένα κουτί γάλα...Χρυσό είναι??

Σε οοοοολα τα υπολοιπα ομορφα κοριτσια φιλακιαααααααααααααα

Αχ, κορίτσια, σας είπα που του χρόνου τέτοια εποχή θα με πάει ο άντρας μου Κυκλάδες?Δεν έχω πάει ποτέ και χαίρομαι σα μωρό παιδί!1 βδομάδα μόνοι μας!!!Από τώρα χαίρομαι!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια τι κανετε???Εμεις δοξα το θεο ειμαστε πολυ καλα λιγο με τις ζεστες τα παιρνουμε αλλα ολα καλα...Εχουμε αρχισει δειλα δειλα να μπουσουλαμε και ολο κοπαναμε την μουριτσα μας στο πλακακι!!Λεμε μαμα μπαμπα γιαγια και οταν του δειχνω την φωτογραφια του πατερα μου :( λεει απου(παππου)...Και στα ευχαριστα τωρα,κοριτσια το πιασαμε το σπορακι μας η ακατνομαστη δεν ηρθε και ετσι το τεστακι πριν 7μερες βγηκε θετικο πηγα στο γιατρο ειδαμε σακο και ολα καλα,τωρα θα παω σε μια βδομαδα να ακουσουμε και καρδουλα!!Κανε θεουλη μου να πανε ολα καλα...Εσεις τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε???Εμεις δοξα το θεο ειμαστε πολυ καλα λιγο με τις ζεστες τα παιρνουμε αλλα ολα καλα...Εχουμε αρχισει δειλα δειλα να μπουσουλαμε και ολο κοπαναμε την μουριτσα μας στο πλακακι!!Λεμε μαμα μπαμπα γιαγια και οταν του δειχνω την φωτογραφια του πατερα μου :( λεει απου(παππου)...Και στα ευχαριστα τωρα,κοριτσια το πιασαμε το σπορακι μας η ακατνομαστη δεν ηρθε και ετσι το τεστακι πριν 7μερες βγηκε θετικο πηγα στο γιατρο ειδαμε σακο και ολα καλα,τωρα θα παω σε μια βδομαδα να ακουσουμε και καρδουλα!!Κανε θεουλη μου να πανε ολα καλα...Εσεις τι κανετε?

AAAAAAAAAAAA!Hliannaki,συγχαρητήρια!!!!!Με το καλό, μια υπέροχη εγκυμοσύνη και καλό κουράγιο!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι, 17 ευρώ φαντάζομαι είναι ειδικό γάλα, γιατί αν κάνει τόσο το κανονικό είστε τρελές που το προτιμήσατε από το στήθος (πλάκα κάνω, μα 17 ευρώ?Έλεος!!).Καλά κάνετε και δε χάνετε τα μπανάκια σας στη μαμά πατρίδα!Τι πιο ευχάριστο για τα παιδιά και τους γονείς βεβαίως βεβαίως (αν κι εσύ είσαι μόνη εκεί, φαντάζομαι:(:(:( ).

Άιντε καλημέρες, πάω στον παλήκαρο που με καλεί!Α, χθες βράδυ μπορεί να έφαγε και 6 φορές, ντόινγκ, ντόινγκ, ντόινγκ!:shock::shock::shock:

Μα καλά 17 και 22 ευρώ!!!! Μου φαίνεται θα θηλάσω μέχρι τα 2!!!!! Ρε παιδιά, έλεος!!!!

Εμένα πάλι πέφτει με τα μούτρα τώρα στον θηλασμό, ειδικά το βράδυ...και ω ναι, Μαρούσκα με απομυζά κανονικότατα και μένα όλο το βράδυ, 4-5 φορές στην χειρότερη των περιπτώσεων....

Στην Αλεξανδρούπολη που είμαστε τώρα έχω αρκετές φίλες και βγαίνω, όταν το επιτρέπει ο κ. γελαστός!!!!

Αχ, κορίτσια, σας είπα που του χρόνου τέτοια εποχή θα με πάει ο άντρας μου Κυκλάδες?Δεν έχω πάει ποτέ και χαίρομαι σα μωρό παιδί!1 βδομάδα μόνοι μας!!!Από τώρα χαίρομαι!!!

Αχ, αγαπημένες Κυκλάδες!!! Δούλεψα 1 χρόνο σε Ηρακλειά(νησάκι 100 κατοίκων), στην Πάρο, στην Ίο, στη Σύρο!!!!! Αξέχαστες εμπειρίες!!!!

Γεια σας κοριτσια τι κανετε???Εμεις δοξα το θεο ειμαστε πολυ καλα λιγο με τις ζεστες τα παιρνουμε αλλα ολα καλα...Εχουμε αρχισει δειλα δειλα να μπουσουλαμε και ολο κοπαναμε την μουριτσα μας στο πλακακι!!Λεμε μαμα μπαμπα γιαγια και οταν του δειχνω την φωτογραφια του πατερα μου :( λεει απου(παππου)...Και στα ευχαριστα τωρα,κοριτσια το πιασαμε το σπορακι μας η ακατνομαστη δεν ηρθε και ετσι το τεστακι πριν 7μερες βγηκε θετικο πηγα στο γιατρο ειδαμε σακο και ολα καλα,τωρα θα παω σε μια βδομαδα να ακουσουμε και καρδουλα!!Κανε θεουλη μου να πανε ολα καλα...Εσεις τι κανετε?

Με το καλό!!! :DΜια ανέφελη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό τον Μάρτη!!! Σου έχω στείλει κάτι πμ....τα πήρες; Φαντάζομαι δεν θα προλαβαίνεις....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Αννα εφτασε 17 ευρω το κουτι το γαλα;:eek:

το βιολογικο βικακι, το 1ης βρεφικης ειχε 19 αλλα ας οψεται ο ατιμος ορος και το ταισμα κατευθειαν (μαλλον η παιδιατρος που δεν με ειχε ενημερωσει) που μας επεισαν πως φταιει το γαλα μου :( τωρα θα αρμεγε κανονικοτατα το τζιτζακι αφου ειχε αρχισει και επιανε το στηθος

Καλημέρα!Πήγαμε Φάνη στον παιδικό και καθόμαστε μάνα και μίνι γιος παρέα!

Ρε Αννέτι, τι να το κάνω το μωρό άμα γυρίσω στη δουλειά?7.30-3.00 δουλεύω δε θα πάει παιδικό ένα 8ωράκι το μωρό?Ή μήπως να τον πάρω μαζί μου?:confused::confused::confused:

τωρα το καταλαβα, ειπαμε παιρνω με μανιβελα μαρουσκακι

Όσο για τα λαχανικά, βάζε τα βασικά καρότο-κολοκύθι-πατάτα κι από κει και πέρα δοκίμασε κι ένα καινούριο τη φορά, αρακά, φασολάκια, σέλινο κι ό,τι άλλο εποχής θες!Εγώ έβαζα μπρόκολο (μεταξύ πολλών άλλων) και γινόταν μια πράσινη μύξα αλλά το έτρωγε ο Φάνης, ενώ τον μεγάλο τον είχα ταράξει στα 3 βασικά, απορώ πώς δεν τα σιχάθηκε!!!Με τη δουλειά τι γίνεται ρε συ?Εδώ θα ξεχειμωνιάσετε???

θενκς μπειμπ, με την δουλεια περιμενουμε...καθε μερα προσευχομαι στον Αγιο Φανουριο

Βικάκι, 17 ευρώ φαντάζομαι είναι ειδικό γάλα, γιατί αν κάνει τόσο το κανονικό είστε τρελές που το προτιμήσατε από το στήθος (πλάκα κάνω, μα 17 ευρώ?Έλεος!!).

ημουν πρωταρα, δεν ηξερα :(:(:( στο δευτερο θα σπασω ρεκορ και αναρωτιεμαι ηδη αν θα προσφερει και στον ζεβριδη αν του δινω...μη με σφαλιαρισετε

Καλά κάνετε και δε χάνετε τα μπανάκια σας στη μαμά πατρίδα!Τι πιο ευχάριστο για τα παιδιά και τους γονείς βεβαίως βεβαίως (αν κι εσύ είσαι μόνη εκεί, φαντάζομαι:(:(:( ).

Άιντε καλημέρες, πάω στον παλήκαρο που με καλεί!Α, χθες βράδυ μπορεί να έφαγε και 6 φορές, ντόινγκ, ντόινγκ, ντόινγκ!:shock::shock::shock:

:shock::shock::shock:

καλημερα κοριτσουδια μου!!!!

Αννετ ο αποχωρισμος ειναι δυσκολος αλλα στην περιπτωση μου δεν υπαρχει αλλη λυση και ετσι προσπαθω να το βλεπω γιατι διαφορετικα θα με παρει απο κατω .το βουδακι θα φυγει αυτη την εβδομαδα , ο χρηστακος θα παει σχολειο και την τελευταια εβδομαδα του ιουλιου μιας και δεν τα καταφερνει η γιαγια και με τα δυο εγγονια οποτε επιστρατευσα τον αδελφο μου να τον παραλαμβανει τα μεσημερια απο το σχολικο..εχω κανει ολοκληρο πλανο...

Εμεις κρεμουλα δεν τρωμε αννετακι μονο 1 γευμα στερεων προς το παρον ..σκεφτομαι να εισαγω και τηγν σουπα και επειτα να παμε στο γιαουρτακι..

καταλαβα, δεν υπαρχει αλλος δρομος...θα δεις ενα βουδακι αντρα σωστο!

θα χορταινει ομως με ενα γιαουρτακι?θα δινεις και γαλατακι?τι γιαουρτακι θα δινεις, τα παιδικα η αγελαδιτσα?

Μαρουσκακι χαχα μια απο τα ιδια κανουμε με τα κρεατα ...παω χασαπη και μετα παιρνω την ζυγαρια και σελοφαν και φτιαχνω μεριδακια !!οσο για το μπροκολο εγψ στο χρηστο εβαζα κατα διαστηματα εβαζα διαφορα !!!το τι φασολακια εριχνα, οτι καλο ειχα τσουπ στην σουπιτσα !!!

παρομοιως, σημερα μου εφερε η μανουλα μου μοσχαρακι 8μηνιτικο, αλλα ειναι μονοκομματο και οταν τις το δωσανε ηταν ηδη απο την καταψυξη, σκεφτομαι αυριο να το παω στον χασαπη να μου το κοψει οπως ειναι γιατι αν το αποψυξω πρεπει να το μαγειρεψω ολο και δεν θελω να φαμε εμεις το κρεατακι του μωρου

Οσο για τον αντρικο ευχομαι μαρουσκακι μου να παρει συνταξη η μαμα και να μην κανει τον γυρο των γιαννιτσων καθημερινως!!!

Vasdeli μου 17 ευρω ω ναι!!!!και εγω επειδη ειχα αποθεμα απο το 1ης βρεφικης ηλικιας του δινω ακομη που κανει 22 ευρω το κουτι !!!με τον θηλασμο κανετε ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!

Σε οοοοολα τα υπολοιπα ομορφα κοριτσια φιλακιαααααααααααααα

συγνωμη ρε κοριτσι τι γαλα πινει το παιδι 22 ευρω?εμεις το φρεζιλακ το βιολογικο

Αχ, κορίτσια, σας είπα που του χρόνου τέτοια εποχή θα με πάει ο άντρας μου Κυκλάδες?Δεν έχω πάει ποτέ και χαίρομαι σα μωρό παιδί!1 βδομάδα μόνοι μας!!!Από τώρα χαίρομαι!!!

κι εγω χαιρομαι που χαιρεσαι!!!!!!!!!!!!!

Γεια σας κοριτσια τι κανετε???Εμεις δοξα το θεο ειμαστε πολυ καλα λιγο με τις ζεστες τα παιρνουμε αλλα ολα καλα...Εχουμε αρχισει δειλα δειλα να μπουσουλαμε και ολο κοπαναμε την μουριτσα μας στο πλακακι!!Λεμε μαμα μπαμπα γιαγια και οταν του δειχνω την φωτογραφια του πατερα μου :( λεει απου(παππου)...Και στα ευχαριστα τωρα,κοριτσια το πιασαμε το σπορακι μας η ακατνομαστη δεν ηρθε και ετσι το τεστακι πριν 7μερες βγηκε θετικο πηγα στο γιατρο ειδαμε σακο και ολα καλα,τωρα θα παω σε μια βδομαδα να ακουσουμε και καρδουλα!!Κανε θεουλη μου να πανε ολα καλα...Εσεις τι κανετε?

συγχαρητηρια Ηλιανα μου,με το καλο, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις και ενα γερο και καλοβολο μωρακι σαν τον μπομπιρακο σου!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Good morning!Περιμένω να ξυπνήσουν να πάμε τον Φάνη σχολείο...Η νύχτα ήταν ήσυχη μετά από 2ωρη βόλτα στα γηπεδάκια:P:p:p

Αννετάκι, στο επόμενο εμείς εδώ θα είμαστε για ό,τι χρειαστείς όπως και για τον Ζέβρα άλλωστε!!!;););););)

Βικάκι, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!Για τα πάτρια εννοούσα ότι είσαι μόνη, χωρίς το σύζυγο, εννοείται ότι όλο και κάποια φίλη από τα παλιά θα είχε μείνει πατρίδα!;);)

Ηλιαννάκι, χρόνια σου πολλά, όλα καλά να σας πάνε κι η οικογένειά σας να δεχτεί το νέο μέλος που θα σας κάνει 4!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...