Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Κουκουτσακι γεια χαρα! Να σου ζησει ο γιος! Εγω το λαδι το βαζω στο τελος, αφου χτυπησω τη σουπα. ΜΑΡΟΥΣΚΑ αδικα στενοχωριεσαι:| καλε ΑΝΝΑ που εισαι; τι νεα;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Τα μωρακια σας καλα?

Εμας φαινεται πως ξεπροβαλλει το δοντακι μας :D:D:D Ποναμε λιγακι και κλαιμε λιγο παραπανω αλλα χαλαλι...ολοκληρο δοντι ειναι αυτο.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Ανετ γεια σου ευχαριστω πολυ κι εσενα να σου ζησει το μωρακι σου (συγνωμη αλλα δν θυμαμαι αν ειναι αγορι ή κοριτσι γιατι με τοσα που διαβασα εχεουν γινει σουπα στο μυαλο μου)

Το κρεμμυδι το βγαζω, ετσι ειπε η παιδιατρος. Και αφου βρασουν προσθετω ελαιολαδο και λεμονι ή ντοματα.

Μεθαυριο θα αρχισουμε και το κοτοπουλο και μετα απο ενα 3μερο ποντικι. Τρωμε και τα φρουτακια μας και κρεμουλα φαριν λακτε. Μεχρι αρχες Σεπτεμβρη αυτα μου ειπε... Μονο φρουτα μου ειπε πως μπορω να δινω οποια θελα αλλα κατα τ'αλλα δεν θα προσθεσουμε κατι αλλο στη διατροφη του γιατι θα ειναι υπερβολικα πολλες γευσεις.

Τι να πω...απο παιδιατρο σε παιδιατρο οι αποψεις ειναι διαφορετικες.

Vasdeli να΄σαι καλα, σ'ευχαριστω πολυ. Και τα δικα σου παιδακια να ειναι γερα και ζωηρα.

Γεια σου Μαρουσκακι. Λοιπον σημερα που εβαλα ντοματα αντι για λεμονι δεν ηταν και τοσο κακο. Εφαγε αρκετα αν και δεν αντεξαμε να μην πιουμε και γαλατακι μετα απο κανα μισαωρο..00020534.gif

Να σας κανω και μια αλλη ερωτηση..?

Ποσο αραιο πρεπει να ειναι? Οχι τιποτα αλλα επειδη λεγεται και χορτοσουπα κι εμενα μου βγηκε ενα βελουτε πραγμα..αρκετα σφιχτο. Εσεις την δινετε πιο αραιη στο μωρακι σας? Και αν ναι, προσθετετε νερακι ή απο το ζουμακι που βρασατε τα λαχανικα?

Εγω ας πουμε προσθεσα νερο αλλα μετα λεωμηπως ειναι καλυτερα να βαζω απο το ζουμακι..??

Φιλια πολλα σε εσας και τα γλυκουλια σας και να εχουμε μια ηηησυχη νυχτα... 000203F1.gif

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κουκουτσακι μου! Εννοειται πως πρεπει να βαζεις το ζουμακι των λαχανικων! Εχει ολη τη γευση εκει! Τωρα εγω το υ το κανω οπως κι εσυ,βελουτε.. Αληθεια,πως σε λενε;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Τα μωρακια σας καλα?

Εμας φαινεται πως ξεπροβαλλει το δοντακι μας :D:D:D Ποναμε λιγακι και κλαιμε λιγο παραπανω αλλα χαλαλι...ολοκληρο δοντι ειναι αυτο.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Ανετ γεια σου ευχαριστω πολυ κι εσενα να σου ζησει το μωρακι σου (συγνωμη αλλα δν θυμαμαι αν ειναι αγορι ή κοριτσι γιατι με τοσα που διαβασα εχεουν γινει σουπα στο μυαλο μου)

Το κρεμμυδι το βγαζω, ετσι ειπε η παιδιατρος. Και αφου βρασουν προσθετω ελαιολαδο και λεμονι ή ντοματα.

Μεθαυριο θα αρχισουμε και το κοτοπουλο και μετα απο ενα 3μερο ποντικι. Τρωμε και τα φρουτακια μας και κρεμουλα φαριν λακτε. Μεχρι αρχες Σεπτεμβρη αυτα μου ειπε... Μονο φρουτα μου ειπε πως μπορω να δινω οποια θελα αλλα κατα τ'αλλα δεν θα προσθεσουμε κατι αλλο στη διατροφη του γιατι θα ειναι υπερβολικα πολλες γευσεις.

Τι να πω...απο παιδιατρο σε παιδιατρο οι αποψεις ειναι διαφορετικες.

Vasdeli να΄σαι καλα, σ'ευχαριστω πολυ. Και τα δικα σου παιδακια να ειναι γερα και ζωηρα.

Γεια σου Μαρουσκακι. Λοιπον σημερα που εβαλα ντοματα αντι για λεμονι δεν ηταν και τοσο κακο. Εφαγε αρκετα αν και δεν αντεξαμε να μην πιουμε και γαλατακι μετα απο κανα μισαωρο..00020534.gif

Να σας κανω και μια αλλη ερωτηση..?

Ποσο αραιο πρεπει να ειναι? Οχι τιποτα αλλα επειδη λεγεται και χορτοσουπα κι εμενα μου βγηκε ενα βελουτε πραγμα..αρκετα σφιχτο. Εσεις την δινετε πιο αραιη στο μωρακι σας? Και αν ναι, προσθετετε νερακι ή απο το ζουμακι που βρασατε τα λαχανικα?

Εγω ας πουμε προσθεσα νερο αλλα μετα λεωμηπως ειναι καλυτερα να βαζω απο το ζουμακι..??

Φιλια πολλα σε εσας και τα γλυκουλια σας και να εχουμε μια ηηησυχη νυχτα... 000203F1.gif

sig.asp?img=ad1

καλημερα κουκουτσακι, αχ ποσο σε νοιωθω με τα δοντακια, αλλα υπομονη δινε μασητικα να ανακουφιζεται ο μικρος.που και που αλοιφουλα ουζου και σε πολυ μεγαλα ζορια ντεπονακι, ρωτα και τον γιατρο σας

δεν πειραζει κοπελα μου, σε ευχαριστω πολυ, εχω εναν μπομπιρακο τον Γερασιμο ο οποιος με εχει μουρλανει με τα ναζια του αλλα και τις γκρινιες του, εσκασε και το δευτερο δοντακι βλεπεις!και στα δικα σας!

εγω βαζω λαδακι μολις σταματησει ο κοχλασμος, για λεμονι δεν μου ειπε τιποτα αλλα την ντοματουλα την εβαλα μεσα σημερα και πηρε και ενα ροζ χρωματακι το ζουμακι μας και εδωσε και αλλη γευση!ο μικρος εφαγε 140 γρ.

και ρυζαλευρο δεν εφαγε? κατευθειαν φαριν λακτε?νομιζω πως ειναι λιγο βαρια...εμας τωρα μας ειπε για φαριν λακτε, δεν εδωσα ακομη, αυριο πρωτα Ο Θεος!

ζουμακι εγω προσθετω απτου φαγητου και καμια φορα σωζεται κιολας και δεν εχω για την επομενη, στο ζεσταμα προσθετω νερακι και λιγο λαδακι στο τελος και παιρνει γευση.

γαλατακι θα πινει μεχρι να τρωει 150 γρ-200, τουλαχιστον το διατροφολογιο μας ετσι γραφει...και δεν ξεχναμε και το νερακι

συνηθως στην αρχη δινουμε αραιη γιανα γλυστραει ευκολα μεχρι να μαθουν να καταπινουν πιο πυχτες τροφες, μετα ολοενα και πιο σφιχτη γιανα χορταινουν!

τα ειπα καλα κοπελιες?

καλη αρχη με κοτοπουλακι και μοσχαρακι και καλο ξημερωμα!φιλακια στον μπεμπουλη σου!

αληθεια εισαι νεα στο φορουμ η απλως τωρα βρηκες την παρεα μας?σορρυ τωρα ειδα την εγγραφη σου, εισαι και μελος στο παλιο?

το ονοματακι σου αν επιτρεπεται?εγω ειμαι η αννα κατα κοσμον ζεβρομαμα!!!τσ τσ τσ!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κουκουτσακι μου! Εννοειται πως πρεπει να βαζεις το ζουμακι των λαχανικων! Εχει ολη τη γευση εκει! Τωρα εγω το υ το κανω οπως κι εσυ,βελουτε.. Αληθεια,πως σε λενε;

Καλημερα σε ολες τις μανουλες με τα ομορφα μωρακια σας 00020184.gif

Ακουγα ενα τραγουδακι τωρα στο ραδιο και μου εφτιαξε τη διαθεση...σας το παραθετω κι εδω..

....Νινο θα μου πειτε τωρα.... 000202F6.gif .....ειναι συμπαθητικο ομως :D

Ελενα ειναι το ονομα μου.

Εσενα Vasdeli πως σε λενε?

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ βρε Έλενα, έτσι που το έγραψες το ποντίκι που θα φάτε μετά, κατααγχώθηκα, χαχαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:

Εμείς τελευταίοι και καταιδρωμένοι, πλην με κορμί θανατηφόρο, ξεκινάμε με μηλαράκι τη Δευτέρα:P:p:p:p:p:p

Πάω, γιατί ο άντρας μου έφυγε στην Ήπειρο να φέρει την αδερφή με τα τέκνα κι είμαι μόνη με τα τρία!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Θα χαθώ όπως καταλαβαίνετε για κάποιες μέρες ένεκα το θηριοτροφείο στο σπίτι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκουτσακι, αχ ποσο σε νοιωθω με τα δοντακια, αλλα υπομονη δινε μασητικα να ανακουφιζεται ο μικρος.που και που αλοιφουλα ουζου και σε πολυ μεγαλα ζορια ντεπονακι, ρωτα και τον γιατρο σας

δεν πειραζει κοπελα μου, σε ευχαριστω πολυ, εχω εναν μπομπιρακο τον Γερασιμο ο οποιος με εχει μουρλανει με τα ναζια του αλλα και τις γκρινιες του, εσκασε και το δευτερο δοντακι βλεπεις!και στα δικα σας!

εγω βαζω λαδακι μολις σταματησει ο κοχλασμος, για λεμονι δεν μου ειπε τιποτα αλλα την ντοματουλα την εβαλα μεσα σημερα και πηρε και ενα ροζ χρωματακι το ζουμακι μας και εδωσε και αλλη γευση!ο μικρος εφαγε 140 γρ.

και ρυζαλευρο δεν εφαγε? κατευθειαν φαριν λακτε?νομιζω πως ειναι λιγο βαρια...εμας τωρα μας ειπε για φαριν λακτε, δεν εδωσα ακομη, αυριο πρωτα Ο Θεος!

ζουμακι εγω προσθετω απτου φαγητου και καμια φορα σωζεται κιολας και δεν εχω για την επομενη, στο ζεσταμα προσθετω νερακι και λιγο λαδακι στο τελος και παιρνει γευση.

γαλατακι θα πινει μεχρι να τρωει 150 γρ-200, τουλαχιστον το διατροφολογιο μας ετσι γραφει...και δεν ξεχναμε και το νερακι

συνηθως στην αρχη δινουμε αραιη γιανα γλυστραει ευκολα μεχρι να μαθουν να καταπινουν πιο πυχτες τροφες, μετα ολοενα και πιο σφιχτη γιανα χορταινουν!

τα ειπα καλα κοπελιες?

καλη αρχη με κοτοπουλακι και μοσχαρακι και καλο ξημερωμα!φιλακια στον μπεμπουλη σου!

αληθεια εισαι νεα στο φορουμ η απλως τωρα βρηκες την παρεα μας?σορρυ τωρα ειδα την εγγραφη σου, εισαι και μελος στο παλιο?

το ονοματακι σου αν επιτρεπεται?εγω ειμαι η αννα κατα κοσμον ζεβρομαμα!!!τσ τσ τσ!!!

Γεια σου Αννετ :D

Ευτυχως δεν εχουμε και πολλα κλαμματα απλα γκρινιαζει λιγο παραπανω.. Να σου πω την αληθεια σ'αυτο με το ουζο ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι διαβασα οτι μπορει να παθει δηλητηριαση.. Αν και απ'οτι εχω ακουσει το κανουν πολλες μανουλες. Βασικα εγω του δινω κανενα φρουτακι να πιπιλισει που του αρεσει κιολας και ειναι κρυο απο το ψυγειο και ηρεμει.

Αλλα βεβαια αν δω οτι ποναει πολυ ολο και κατι θα πρεπει να του δωσω. Σ'αυτη την περιπτωση θα παρω κ την παιδιατρο να μου πει.

Δευτερο δοντακι ο μικρουλης σου??? Μπραβοο!!

Τωρα θα περασουμε στη φαριν λακτε, μολις τελειωσει το κουτι με το ρυζαλευρο βανιλια (δν το διευκρινησα πριν).

Καινουργια ειμαι στο φορουμ ναι, σχετικα μαλλον.. Πριν κανενα διμηνο γραφτηκα περιπου αλλα εγραφα το θεμα 'γυναικες ναυτικων'. Τωρα ανακαλυψα πως υπαρχει κι αυτη η ενοτητα εδω.

Παντως ειστε πολυ ζεστη παρεουλα και σας ευχαριστω ολες που με δεχτηκατε τοσο θερμα.

0002020B.gif

Για κανενα μπανακι εχετε παει με το μωρακι σας?? Γιατι νομιζω πως επιτρεπετε απο αυτη την ηλικια...εε?? (φυσικα απογευματινες ωρες)

Εγω δεν εχω παει καθολου και ουτε θα παω αυτο το καλοκαιρι γιατι οπως ειπα ο αντρουλης ειναι ναυτικος και ταξιδευει τωρα. Απο του χρονου που θα εχουμε μεγαλωσει κιολας θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα. 000202C9.gif

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Aχ βρε Έλενα, έτσι που το έγραψες το ποντίκι που θα φάτε μετά, κατααγχώθηκα, χαχαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:

Εμείς τελευταίοι και καταιδρωμένοι, πλην με κορμί θανατηφόρο, ξεκινάμε με μηλαράκι τη Δευτέρα:P:p:p:p:p:p

Πάω, γιατί ο άντρας μου έφυγε στην Ήπειρο να φέρει την αδερφή με τα τέκνα κι είμαι μόνη με τα τρία!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Θα χαθώ όπως καταλαβαίνετε για κάποιες μέρες ένεκα το θηριοτροφείο στο σπίτι!

0002064B.gif

χαχαχαχαχ

Εεεεμμμ....λιγο η κριση...λιγο που εχει ακριβινει το κρεας.... πιασαμε κι εμεις 2-3 ποντικακια να εχουμε για ωρα αναγκης.. χαχαχαχα

(λιγο αηδιαστικο ακουγεται τωρα που διαβασα τι εγραψα)

Αντε καλη αρχη ευχομαι και να τρωει τα φρουτακια με ορεξη.

Αυτες οι ''πρωτες φορες'' των παιδιων ,μας ειναι τοσο καταπληκτικες και συναισθηματικες.. Επειδη ειναι και το πρωτο μου νινακι το μικρο μου, τον κοιταζω ωρες ωρες και θυμαμαι τι μικρουλης που ηταν οταν γεννηθηκε και τωρα ποσο εχει μεγαλωσει και ποσα πολλα πραγματα μπορει να κανει .... και ακομα ειναι 6 μηνων...φαντασου μετα..

Τι συγκινητο ομως που ειναι και αξιοθαυμαστο ρε κοριτσια η γεννηση ενος παιδιου..του δικου σου παιδιου...που δημιουργουνται απο το ''τιποτα'' στην ουσια, μεγαλωνουν στην κοιλιτσα σου..και μετα μια μερα τσουπ...τα εχεις στην αγκαλια σου και ακομα δεν μπορεις να πιστεψεις οτι εχεις κανει ενα τοσο δα μωρουλι...ααααχχχχχ 000203FA.gif

Πως τα καταφερνεις με τοσα παιδακια απορω. Αν και πρεπει να σου δινουν μεγαλη χαρα. Τωρα παντως που θα ερθει και η αδερφη του με τα δικα της θα περασετε πολυ ομορφα πιστευω. Ποσο χρονων ειναι τα παιδακια σου?

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τι να σου πω τέλεια θα περάσουμε!Ο μεγάλος της είναι 3 κι ο μεσαίος μου 3,5 οπότε θα σφάζονται για τα ίδια παιχνίδια, η μικρή της είναι 20 μηνών και δεν ξεκολλάει από την αδερφή μου, έχουμε τον Αντρίκο μου 6 μηνών παρά 2 μέρες (άντε άντε!!!)κι ο μεγάλος μου, μεγάλος, λέμε τώρα, 5 χρονών!Να είσαι από καμιά μεριά να κοιτάς πώς περνάμε να μας λυπηθείς είμαστε αλλά τελοσπάντων!Αλήθεια, ο θησαυρός σου πότε γεννήθηκε? Μόλις τελειώσαμε με μουσακά (ήρθαν ευτυχώς οι δικοί μου το απόγευμα γιατί δεν την πάλευα άλλο), ναι δε μου έφταναν τα τρία θηρία μου, είχα και τη φαεινή ιδέα να κάνω μουσακά για αύριο η μαζόχα!!!Έκανα μπάνιο και απολαμβάνω την ησυχία πριν πάω να ξεραθώ.Να μου φιλήσετε όλες τα ζουζούνια σας!Μουά!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Aχ βρε Έλενα, έτσι που το έγραψες το ποντίκι που θα φάτε μετά, κατααγχώθηκα, χαχαχαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:

Εμείς τελευταίοι και καταιδρωμένοι, πλην με κορμί θανατηφόρο, ξεκινάμε με μηλαράκι τη Δευτέρα:-P:razz::-P:razz::-P:razz:

Πάω, γιατί ο άντρας μου έφυγε στην Ήπειρο να φέρει την αδερφή με τα τέκνα κι είμαι μόνη με τα τρία!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Θα χαθώ όπως καταλαβαίνετε για κάποιες μέρες ένεκα το θηριοτροφείο στο σπίτι!

χαχαχαχα ρε μαρουσκα σε παω λεμε με χιλια χαχαχαχαχχα

με το καλο να τους δεχτεις αγαπη και απο βδομαδα σου υποσχομαι θα παω ταχυδρομειο...θα γινει Ο ΧΑΜΟΣ μουαχαχαχα!!!

Γεια σου Αννετ :-D

Ευτυχως δεν εχουμε και πολλα κλαμματα απλα γκρινιαζει λιγο παραπανω..

κι εμειςμε γκρινια ειμασταν αλλα πολυυυυυυυ γκρινια, ηταν και η ζεστη που εκανε τα πραγματα χειροτερα, ειπαμε ομως η μουρμουρα δεν εχει σταματησει...υπομονη!

Να σου πω την αληθεια σ'αυτο με το ουζο ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι διαβασα οτι μπορει να παθει δηλητηριαση.. Αν και απ'οτι εχω ακουσει το κανουν πολλες μανουλες.

κι εγω δεν του βαζω συνεχεια, αν δεν σταματαει μονο τοτε και ντεπονακι του εχω δωσει 3 φορες ολες κι ολες...

Βασικα εγω του δινω κανενα φρουτακι να πιπιλισει που του αρεσει κιολας και ειναι κρυο απο το ψυγειο και ηρεμει.

Αλλα βεβαια αν δω οτι ποναει πολυ ολο και κατι θα πρεπει να του δωσω. Σ'αυτη την περιπτωση θα παρω κ την παιδιατρο να μου πει.

εννοειτε μετα απο συνεννοηση με την παιδιατρο σας, η δικη μας σε ειδικες περιπτωσεις και ουζοαλοιφη και ντεπον, αλλα δεν ποναει αυτη ουτε βουιζει το κεφαλι της αλλα τα μωρα μας να μην υποφερουν και εμεις δεν βαριεσαι!!!

Δευτερο δοντακι ο μικρουλης σου??? Μπραβοο!!

ευχαριστουμε, αχ το ατιμουτσικο, του εχει αλλαξει τα φωτα του καημενου, ολο μου ορμαει να με φαει και μου ριχνει κατι γερες, τιναζομαι στον αερα και τρομαζει κι αυτος

Τωρα θα περασουμε στη φαριν λακτε, μολις τελειωσει το κουτι με το ρυζαλευρο βανιλια (δν το διευκρινησα πριν).

:wink::wink:

Καινουργια ειμαι στο φορουμ ναι, σχετικα μαλλον.. Πριν κανενα διμηνο γραφτηκα περιπου αλλα εγραφα το θεμα 'γυναικες ναυτικων'. Τωρα ανακαλυψα πως υπαρχει κι αυτη η ενοτητα εδω.

αχ μοναχουλα σου...θα σας λειπει ο μπαμπακας και θα του λειπετε κι εσεις πολυ, εχει καιρο ακομα μεχρι να επιστρεψει?

Παντως ειστε πολυ ζεστη παρεουλα και σας ευχαριστω ολες που με δεχτηκατε τοσο θερμα.

0002020B.gif

τι ευχαριστεις ελενα ολοι οι καλοι χωρανε!!!

Για κανενα μπανακι εχετε παει με το μωρακι σας?? Γιατι νομιζω πως επιτρεπετε απο αυτη την ηλικια...εε?? (φυσικα απογευματινες ωρες)

Εγω δεν εχω παει καθολου και ουτε θα παω αυτο το καλοκαιρι γιατι οπως ειπα ο αντρουλης ειναι ναυτικος και ταξιδευει τωρα. Απο του χρονου που θα εχουμε μεγαλωσει κιολας θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα. 000202C9.gif

sig.asp?img=ad1

εμεις μπανακι ενα το κρατουμενο, ο δικος μας ο μπαμπας δουλευει βραδυ οποτε ειναι κομματακι δυσκολο να τρεχουμε σε παραλιες αφου 21:00 το βραδυ φευγει για το νυχτοκαματο :-( αλλα τον αυγουστο πρωτα Ο Θεος φευγουμε για ενα μηνα στον πεθερο μου οποτε θα χορτασουμε θαλασσα που την λατρευουμε οικογενειακως!προς το παρον στο μπανιερακι μας και στην πισινουλα μας (την φουσκωτη εννοω χιχιχι!)

0002064B.gif

χαχαχαχαχ

Εεεεμμμ....λιγο η κριση...λιγο που εχει ακριβινει το κρεας.... πιασαμε κι εμεις 2-3 ποντικακια να εχουμε για ωρα αναγκης.. χαχαχαχα

(λιγο αηδιαστικο ακουγεται τωρα που διαβασα τι εγραψα

γιατι ρε κοριτσια ξερετε τι νοστιμια ειναι τα ποντικακια ?λουκουμακι χαχαχαχα στο τελος εκει μας βλεπω και Το Πασχα θα ψαχνουμε καναν αρουραιο να σουβλισουμε ετσι οπως παμε γκρρρρ

Αντε καλη αρχη ευχομαι και να τρωει τα φρουτακια με ορεξη.

Αυτες οι ''πρωτες φορες'' των παιδιων ,μας ειναι τοσο καταπληκτικες και συναισθηματικες.. Επειδη ειναι και το πρωτο μου νινακι το μικρο μου, τον κοιταζω ωρες ωρες και θυμαμαι τι μικρουλης που ηταν οταν γεννηθηκε και τωρα ποσο εχει μεγαλωσει και ποσα πολλα πραγματα μπορει να κανει .... και ακομα ειναι 6 μηνων...φαντασου μετα..

Τι συγκινητο ομως που ειναι και αξιοθαυμαστο ρε κοριτσια η γεννηση ενος παιδιου..του δικου σου παιδιου...που δημιουργουνται απο το ''τιποτα'' στην ουσια, μεγαλωνουν στην κοιλιτσα σου..και μετα μια μερα τσουπ...τα εχεις στην αγκαλια σου και ακομα δεν μπορεις να πιστεψεις οτι εχεις κανει ενα τοσο δα μωρουλι...ααααχχχχχ 000203FA.gif

ποσο δικιο εχεις, μια σταλιτσα ανθρωπακια!!!και τωρα τα βλεπεις θελουν να ξεπεταχτουν στο αψε σβησε!

Πως τα καταφερνεις με τοσα παιδακια απορω. Αν και πρεπει να σου δινουν μεγαλη χαρα. Τωρα παντως που θα ερθει και η αδερφη του με τα δικα της θα περασετε πολυ ομορφα πιστευω. Ποσο χρονων ειναι τα παιδακια σου?

sig.asp?img=ad1

μαρουσκα η βετερανα!!!ιιιιιιιιιχαααααααα

και ναι θα περασουν πανεμορφα αλλα δεν θα εχει κουραγιο να πει και τονομα της!!!μαρουσκα κανονισε κακομοιρα μου :-P ουεεεεεεεεεε


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, τι να σου πω τέλεια θα περάσουμε!Ο μεγάλος της είναι 3 κι ο μεσαίος μου 3,5 οπότε θα σφάζονται για τα ίδια παιχνίδια, η μικρή της είναι 20 μηνών και δεν ξεκολλάει από την αδερφή μου, έχουμε τον Αντρίκο μου 6 μηνών παρά 2 μέρες (άντε άντε!!!)κι ο μεγάλος μου, μεγάλος, λέμε τώρα, 5 χρονών!Να είσαι από καμιά μεριά να κοιτάς πώς περνάμε να μας λυπηθείς είμαστε αλλά τελοσπάντων!Αλήθεια, ο θησαυρός σου πότε γεννήθηκε? Μόλις τελειώσαμε με μουσακά (ήρθαν ευτυχώς οι δικοί μου το απόγευμα γιατί δεν την πάλευα άλλο), ναι δε μου έφταναν τα τρία θηρία μου, είχα και τη φαεινή ιδέα να κάνω μουσακά για αύριο η μαζόχα!!!Έκανα μπάνιο και απολαμβάνω την ησυχία πριν πάω να ξεραθώ.Να μου φιλήσετε όλες τα ζουζούνια σας!Μουά!

ρε θα περασεις πριμα λεμεεεεεεεεεεεε!!!χαχαχχαα

και ποσο θα μεινουν αγαπη?

μαζοχααααααααααα?χαχαχα στο σφυριξε κανεις η το καταλαβες απο μονη σου?καλε δεν εφτιαχνες κανα μπιφτεκακι κανα μακαρονι με κιμα...τα τραβαει ο οργανισμος σου μου φενετε.

εγω τον φιλησα απο ολες σας!!!10000000000000φιλια απτην καθεμια κι αλλα τοσα απτα φιλαρακια, σαν παντζαρακια γινανε τα μαγουλακια του!!!!!!!ααααααααααχ!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες! Τωρα γυρισα απο εναν γαμο οπου ειχαμε παει ΚΑΙ με τον γελαστο πεπελινο μαζι! Ο ατιμουλης,ρε κοριτσια,δεν εκλεισε ματι εκει!τεσπα,τωρα κοιμαται,για ποσο δεν ξερω... ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ πολυ χαιρομαι για την δυναμικη σου παρουσια! Γυναικα ναυτικου ε;δυσκολα!εχεις τουλαχιστον βοηθεια;κανενα δικο σου; Εγω ειμαι η Βικυ και εχω 3 παιδακια,8.5 η κορη μου,6 ο γιος μου και 6.5 μηνων ο γελαστος Πεπελινος:-)τον βαφτισαμε στις 3 Ιουλιου,Λασκαρη τον ειπαμε.ΜΑΡΟΥΣΚΑ παιδι μου,γιατι αυτομαστιγωνεσαι; ακους εκει μουσακα!ΑΝΝΟΥΛΑ οι φωτο Γερασιμου-Λασκαρη στη βαπτιση ειναι τελειες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τι να σου πω τέλεια θα περάσουμε!Ο μεγάλος της είναι 3 κι ο μεσαίος μου 3,5 οπότε θα σφάζονται για τα ίδια παιχνίδια, η μικρή της είναι 20 μηνών και δεν ξεκολλάει από την αδερφή μου, έχουμε τον Αντρίκο μου 6 μηνών παρά 2 μέρες (άντε άντε!!!)κι ο μεγάλος μου, μεγάλος, λέμε τώρα, 5 χρονών!Να είσαι από καμιά μεριά να κοιτάς πώς περνάμε να μας λυπηθείς είμαστε αλλά τελοσπάντων!Αλήθεια, ο θησαυρός σου πότε γεννήθηκε? Μόλις τελειώσαμε με μουσακά (ήρθαν ευτυχώς οι δικοί μου το απόγευμα γιατί δεν την πάλευα άλλο), ναι δε μου έφταναν τα τρία θηρία μου, είχα και τη φαεινή ιδέα να κάνω μουσακά για αύριο η μαζόχα!!!Έκανα μπάνιο και απολαμβάνω την ησυχία πριν πάω να ξεραθώ.Να μου φιλήσετε όλες τα ζουζούνια σας!Μουά!

Να σου ζησουν και τα τρια αγγελουδια σου. Σχετικα μικρη διαφορα ηλικιας εχουν καλο αυτο γιατι μεγαλωνοντας θα κανουν και παρεουλα μεταξυ τους αλλα απο την αλλη το κακο ειναι πως πρεπει να εχεις το νου σου σε ολα (με την εννοια οτι και τα τρια ειναι μικρουλια)

Το μικρο μου γεννηθηκε 18 Ιανουαριου του 2011 ( 00020458.gif )

Εχετε και μηνο-γεννεθλια δλδ σε δυο μερουλες.

Θα τον κανεις πολυ νοστιμο προφανως γι'αυτο και σε βαλανε να φτιαξεις.

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Αννετ μου εχουμε ακομα...ουουουουου...ενα 6μηνο περιπου.Κρατιομαστε γερα ομως αφου ετσι ειναι η δουλεια. Μας λειπει αφανταστα, σέμενα δηλαδη γιατι ο μπεμπης ακομα δεν καταλαβαινει. Του χρονου να δουμε πως θα τον ξανααποχωριστουμε για το επομενο ταξιδι που θα εχει μεγαλωσει ο μικρος και θα καταλαβαινει μια χαρα. Να δεις τωρα οταν παιρνει τηλεφωνω και βαζω ανοιχτη ακροαση, ακουει τη φωνη του και γουρλωνει τα ματακια του..:shock::shock:..

Για εκεινον δεν μπορω καν να φανταστω πως ειναι τωρα που εκτος απο εμενα αποχωριστηκε και το παιδι του. Και οσο περναν τα χρονια πιστευω πως θα ειναι ολο και πιο δυσκολο. Ειμαστε πολυ δυνατοι ομως και υπαρχει μεγαλη αγαπη μεταξυ μας και οσα μιλια και να μας χωριζουν εμεις παλι κοντα ειμαστε 000205B4.gif .

Τον αγαπαω παρα πολυ τον αντρα μου. Με συμπληρωνει αυτος ο ανθρωπος, το αλλο μου μισο που λενε..η αδερφη ψυχη..

Δεν μιλαω αλλο γιατι μπορω να γραφω κατεβατα ολοκληρα για εκεινον.

Η δικη μου οικογενεια μενει αρκετα μακρυα κι ετσι δεν τους βλεπω συχνα και δεν εχω βοηθεια απο'κει. Εχω ομως και μια δευτερη οικογεια, του αντρα μου. Με βοηθανε παρα πολυ και ειναι πολυ καλοι ανθρωποι. Χαιρομαι ιδιαιτερα γι'αυτο και νιωθω πολυ τυχερη σε αυτο τον τομεα γιατι εχω ακουσει κι εχω ακουσει..

sig.asp?img=ad1


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες! Τωρα γυρισα απο εναν γαμο οπου ειχαμε παει ΚΑΙ με τον γελαστο πεπελινο μαζι! Ο ατιμουλης,ρε κοριτσια,δεν εκλεισε ματι εκει!τεσπα,τωρα κοιμαται,για ποσο δεν ξερω... ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ πολυ χαιρομαι για την δυναμικη σου παρουσια! Γυναικα ναυτικου ε;δυσκολα!εχεις τουλαχιστον βοηθεια;κανενα δικο σου; Εγω ειμαι η Βικυ και εχω 3 παιδακια,8.5 η κορη μου,6 ο γιος μου και 6.5 μηνων ο γελαστος Πεπελινος:-)τον βαφτισαμε στις 3 Ιουλιου,Λασκαρη τον ειπαμε.ΜΑΡΟΥΣΚΑ παιδι μου,γιατι αυτομαστιγωνεσαι; ακους εκει μουσακα!ΑΝΝΟΥΛΑ οι φωτο Γερασιμου-Λασκαρη στη βαπτιση ειναι τελειες!

Αλιμονο, ειναι τεραστια η χαρα μου που μπορω και μιλαω με τοσες μανουλες με παιδακια στην ιδια ηλικια με το δικο μου.

Δυσκολα Βικυ μου αλλα δεν εχω κανενα παραπονο. Μου λειπει μεν παρα μα παρα πολυ αλλα αυτον αγαπησα και αντεχω την αποσταση. 6 με 8 μηνες λειπει περιπου αλλα μετα καθεται εδω κανενα 3μηνο με 4μηνο και τον εχω ολο δικο μου. Για την βοηθεια εγραψα στην παραθεση της Αννετ..μπερδευτηκα αλλα δεν πειραζει.

Κι εγω θελω κι αλλα παιδακια αργοτερα. Ενα κοριτσακι αν γινεται να μας φερει ο πελαργος :-))).

Χαρα φανταζομαι στη βαφτιση ε? Δεν ξερω τι ευχονται σε αυτη την περισταση..ευχονται κατι ή οχι? Παντως πολυ ωραιο και ξεχωριστο ονομα δωσατε στον μικρουλη. Ειναι καποιου συγγενη ή το επιλαξατε μονοι σας?

Εμεις για τα βαφτισια αργουμε πολυ ακομα..Θα χρονισουμε και μετα.

Θα κανουμε θρησκευτικο γαμο (γιατι ειμαστε με πολιτικο) και βαφτιση μαζι οταν με το καλο γυριζει ο αντρας μου..καπου τον Φλεβαρη δλδ. Ανυπομονω. Και αρχιζω σιγα σιγα και κανω μια ερευνα αγορας να δουμε τι και πως γιατι εχουμε να φτιαξουμε και το παιδικο δωματιο, να κανουμε και ενα ταξιδακι με τον μπεμπουλη. Οποτε θελω να βρουμε καλες τιμες.

Σημερα μιλησα και στο τηλ με μια κοπελα που ειμασταν μαζι στο μαιευτηριο και γεννησαμε την ιδια μερα. Με καλεσε στην βαφτιση της κορουλας της αλλα δυστυχως δεν μπορω ναω λογω αποστασης. Και θα το ηθελα πολυ ρε γμτ.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...