Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσουδια!!!!

Λιτσακι μου να σου ζησει η μαρια σου!!!να ειναι παντα γερη και τυχερη!!!

Μαρουσκακι χαχα λοιπον του χρονου θα σου στειλω και τον πολωνο λοιπον μαζι να δει την ιδιατερη πατριδα του!!!σημειοτετον εχουν ανοιξει και αλλο τα μαλλια του και το ματι παραμενει σαν την θαλασσα!!!καλε ιδιο με την μαμα ...

Κουκουτσακι καλε μην αγχωνεσαι με το παιδικο ..εχω φτιαξει 2 παιδικα και τα εχω απολαυσει και τα 2!!!δεν υπαρχει καλυτερο να φτιαχνεις δωματιο για τα καμαρια σου ..

Τζεννακι μου περαστικα .τιο σου εμελε καλοκαιριατικα...ειναι δυσκολα με μωρο και διακοπες οντως ..του χρονου πρωτα ο θεος θα δεις μεγααααλη διαφορα..

Μαριαεφη μου με το καλο να δεις το ανηψι και να δεις την κορουλα σου!!!καλο ταξιδι!!!

Να συνεχισω τον σχολιασμο ..εμεις δοντακι ακομη δεν....αλλα και ο χρηστος στον 9ο ειχε βγαλει ,εμεις απο φαγητο εχουμε εισαγει και το μοσχαρι και το αστρακι ,τωρα στην επομενη επισκεψη θα βαλουμε και το γιαουρτι..την κοτοσουπα την τρωει με χαρα αλλα το μοσχαρι δεν...τρωει 4-5 μπουκιες και μετα μπουκια και κλαμα...με το ζορι ...

Αλλη μια εργενικη εβδομαδα και μετα τελος!!!!ξαναγινομαστε οικογενεια!!!πωπω ευτυχως το πλανο εστεφθη με απολυτη επιτυχια και ετσι και οι γιαγιδες πηγαν διακοπες και ειχα καποιον να μου φυλαει τα παιδια!!!του χρονου παλι με το καλο!!

με επιασε η παρλα πρωι πρωι ...εξαφανιζολ....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλε καλε τι εγκαταλειψη !!!ολοκληρη μερα καμια δεν μπηκε??θα αρχισω να μονολογω μονη μου σαν την τρελη....

Εγω θα πω τα νεα μου χαχαχαχα

Συνεχιζεται η εργενικη μου ζωη και σημερα εχει ψωνια και βολτα μετα φιλεναδων....τα μπουμπουκια και τα 2 μια χαρα!!!ταλαιπωρουν την γιαγια...Παρασκευη απογευμα ετοιμαζομαστε για αναχωρηση!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε τυχεράκια Ιωαννάκι!!Άντε, και η εργένικη ζωή συνεχίζεται!!!Εμένα ρε παιδιά, έχει ψιλοξυπνήσει το γιαγιαδοφίλτρο στη μαμά μου κι όλο τάζει να κρατάει τα παιδιά και το χειμώνα και τέτοια!Είπαμε ντε, από 15 Οκτωβρίου στη σύνταξη και μετά το γενάρη, ταραμ τατάμ....μπέιμπι σίτινγκ Αντρίκου πιτσιρίκου, ω ναι!:P:p:p:p:p Ο μικρός κοιμάται, έχω μια στενοχώρια που κάνει καταπράσινα κακάκια, μωρέ...Ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ κι ότι είναι μέχρι να στρώσει το στομαχάκι του...Ξέρω κι εγώ...Η αδερφή μου λέει ότι είναι από υπερπαραγωγή γάλακτος μιας και συνεχίζουμε ολημερίς κι ολονυχτίς να θηλάζουμε.Μόνο χθες που έφαγε και κοτόσουπα και τον κράτησε αρκετά ώστε να μη θηλάσει στο καπάκι... Δεν ξέρω μωρέ:rolleyes::rolleyes: Κατά τ' άλλα τα έχουμε παίξει εδώ και του χρόνου δεν την ξαναπατάμε είπαμε με το χάμπι μου... Άντε, Ιωαννάκι, ετοίμασε το μικρό για Κρακοβία οδικώς παρακαλώ...;);););););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως το Μαρουσκακι ...

τα καταπρασινα κακα ξερω και εγω οτι ιεναι υπερπαραγωγη γαλακτος αλλα εγω δεν ειμαι και προφεσορας με τους θηλασμους οποτε σηκωνω τα χερια ψηλα!!

Σου ετοιμαζω τον πολωνο ..μονο μην ξεχασεις να τον παρεις πισω μετα εεε???μην τον περασουν για δικο τους και τον κρατησουν!!

Μπραβο στην μανουλα που θα κανει αντρικο-σιτιιν και ευχομαι να μεινει σταθερη στις θεσεις της!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!

Ιωαννα μου τι γινεται? Φανταζομαι απολαμβανετε τωρα τον ελευθερο σας χρονο στο επακρο. Τι τελεια! Τι καλα που εχεις τον παππου και τη γιαγια και μπορεις να τους εμπιστευτεις τα παιδακια σου. Αυτο πιστευω ειναι πολυ μεγαλλ συν!!! Και τα παιδακια περνανε χρρονο με τους παππουδες τους που τους αγαπανε πολυ και εσεις κανενε ενα 'διαλλειμαα' που πιστευω χρειαζεται σε καθε ζευγαρι! Για πες που θα πας για ψωνια?( Τι θα ψωνισετε?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτελους κινηση!!!

Κουκουτσακι μου θα παμε να δουμε περι βαφτισης που πρεπει σιγα σιγα να το δουμε λιγο πιο σοβαρα το θεμα ..Οσο για τους παππουδες στην προκειμενη περιπτωση για εμας ευτυχως που υπαρχουν γιατι με τα ωραρια μας θα επρεπε να ερχομουν με τα πιτσιρικια στο γραφειο...Δυστυχως δουλεουμε και οι δυο στο ιδιωτικο τομεα και ατελειωτες ωρες οποτε ευτυχως που υπαρχουν οι παπουδογιαγιαδες!!!

Οσο για ελευθερο χρονο μολις αντιληφθηκα σημερα οτι εχω γεμισει τοσο πολυ τις μερες αυτες που δεν εχω αφησει μια μερα ετσι να χαλαρωσω στον καναπε με ενα βιβλιο...να μαστε καλα του χρονου χαχαχα

Εσυ με το δωματιο πως τα πας ?


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ...

Τι νέα; Εμείς καλά, αυτές τις μέρες φιλοξενούμε την αδερφή μου και έχω πολύ βοήθεια, να τώρα έχει πάρει τα μεγάλα για βόλτα ο Πέπε κοιμάται κι εγώ σερφάρω λίγο....

Τις αποσπάσεις περιμένω, τίποτα ακόμη....

Τυχερούλες όσες έχετε βοήθεια από μια μεριά....

Εμείς αυτό δεν το έχουμε στο νησί....

Αννούλα, Νικάκι....άντε καλέ....ελάτε πάλι πίσω....

Σας φιλώ όλες!

Έλενα σε ευχαριστώ πολύ, είμαι όλο και καλύτερα....:)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

tsa!

βικακυ μου κουκλίτσα μου εισαι καλυτερα??ηθελα να σε παρω αλλα

εχω μπλεξει κλαιει συνεχεια ο μικρος αστα χτες καθε μια ωρα το βραδυ εκλαιγε τον εβαζα στο στηθος επινε ξανα τα ιδια ... στις 3 παρα τεταρτο μεχρι τις 7 το πρωι ξυπνιος μια να κλαιει μια να θελει παιχνιδια μια αγκαλια μια να ειναι ορθιος!!!

δεματακια φυγανε για Λιτσα, Τζενη κΛιανα-κ Βικυ- οι υπολοιπες μετα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου! Καλε τι δεματακι; παλι; ηρθαν τα Χριστουγεννα και μοιραζεις δωρα; :-P. Γιατι ετσι ο κ. Πιπιλας μας; ποτε θα βγει το δοντι το ρημαδι να μην ταλαιπωρειται το μαναρι μας; ο Λασκαρης ρε παιδια ειναι απο τοτε που γυρισαμε στο νησι που κοιμαται 4 ωρες σχεδον :| το πρωι! Απο τις 11πμ(μετα το φρουτο) μεχρι τις 14.30 μπορει και 15.00!! Και μετα κατα τις 17.30 ριχνει ενα μισαωρο.:-) το βραδυ θηλαζει συνεχεια,ξυπναει 3 με 4 φορες αλλα ξανακοιμαται με το στηθος αμεσα. Το πρωι τα κακακια του ειναι πρασινα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρασινα εε? υοερπαραγωγη μου κανει Βικακυ μου...

εσενα σου εστειλα την σελιδα -γραψε λαθος στο δεματακι- στα αλλα κοριτσια ετσι κατι μικρο για τις βαφτισεις.

κ τωρα Βικακυ μου ειναι αγκαλιτσα μου κ παλι γκρινιαζει τον βαζω στο στηθος τιποτα δεν θελει δεν πειναει σχεδον ολη μερα κλαιει :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα απο την εργενισσα joa...

Μαριαεφη μου τι επαθε ο πιπιλας μας ?μαλλον για δοντακι μου κανει ...ετσι ηταν ο χρηστος ..20 μαρτυρικα δοντια ..το καθε δοντι και μια εβδομαδα ξενυχτι και κλαμματα...εμεις απο δοντι τιποτα ακομη ..πουθενα στον οριζοντα!!

Βικακι επαθες τιποτα και εγω η γαιδαρα δεν το πηρα χαμπαρι??ολα καλα??ευχομαι και εσυ και τα παιδια να ειστε καλα..τωρα για τα πρασινα κακα το ελεγε και χθες η μαρουσκα οτι εχει το ιδιο θεμα...

Εμεις καλα...τα παιδια στην γιαγια και τους ξεπατωνουν...ο μαυρος κυκλος παει συννεφο ...στις 6 το πρωι σηκωνεται ο μπεμπης στις 12 το βραδυ κοιμαται ο χρηστος...2 μερουλες εμειναν και θα εχω παλι τα παιδακια μου σπιτι!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαράκι, πες αλεύρι, το δοντάκι σας γυρεύει!Οι 2 μέρες πριν βγει το δόντι μας ήταν οι πρώτες μέρες που δεν έτρωγε ο μικρός στους 7 μήνες ζωής του.Ευτυχώς έχουν το τζιτζί για παρηγοριά τα πουλάκια μου!;)

Ιωαννάκι, φυσικά και θα στον φέρω πίσω τον Πολωνό, εκτός κι αν τον ερωτευτεί καμιά Πολωνέζα και τον κρατήσει εκεί, αλλά μην ανησυχείς, η Κρακοβία είναι πανέμορφη, χαχαχα!:tongue::tongue::tongue: Καλά, δε σε πιστεύω δε διάβασες τίποτα...Εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω διαβάσει 3-4 βιβλία και των 300-400 σελίδων, παρακαλώ!Και κυρίως βράδυ διαβάζω εννοείται!

Βικάκι μου γλυκό, προεδράρα μου, ψηλά το κεφάλι!Κι εσείς πράσινο κακί?Λες να είναι όντως υπερπαραγωγή?Ρε παιδιά, κατά τις 5 το πρωί το στήθος έτρεχε ποτάμι μιλάμε...:shock::shock::shock::shock: Είναι που σιγά σιγά αραιώνουν τα γεύματα, έτυχε...Ευτυχώς αρχίζει να τρώει και το φαγάκι σιγά σιγά...Τι ύπνοι καλέ είναι αυτοί του Πέπε μας?Εμένα κοιμάται 45 το πρωί (ελ κλάσικο), καμιά 45-90 το μεσημέρι και 45 το απόγευμα και γύρω στις 10 νάνι για βράδυ ως τις 8 το πρωί, μια χαρά με ενδιάμεσο 2 θηλασμούς στις 2 και στις 5, όλα καλά!:P:p:p

Μη μιλάτε για βάφτιση, ακόμη δεν πήρα ρούχα για μωρό, ούτε κανόνισα γλυκάκια, ούτε μπόμπο, πρώτη φορά είμαι τόσο χαλλλλλαρά!Ίσως να φταίει που θα γίνει στο μοναστήρι και ναι, αυτή τη φορά θα το χαρώ επιτέλους!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

δοντακι δεν βλεπω ακομη αλλα δεν βαριεσαι πλεον το πηρα αποφαση θα το βγαλει στα γενεθλια του!!χαχαχαχα!!!

το Σαββατο φευγουμε για Αθηνα με το καραβι κ εχω να ετοιμασω κ βαλιτσες ουφ δεν ξερω γιατι αλλα βαριεμαι μονο οτι θα δω την Εφη μου με κανει να ανυπομονω!το κοριτσακι μου λειπει απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...