Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Μάλλον όχι ε?Λοιπόν....μια από τα ίδια κι ο Ανδρέας....Δαγκώνει στον παιδικό, χτυπάει...κι όταν γυρνά εδώ τρέμουμε στην κυριολεξία...μην τον θυμώσουμε, μην τον στεναχωρήσουμε...δυνάστης στην κυριολεξία!'Ωσπου σήμερα είπα όχι, δε γίνεται να τρέμω ένα 2,5χρονο, έλεος!!!:shock::shock::shock::shock: Έρχονται στιγμές που τρελαίνομαι από τη γκρίνια του, τα ουρλιαχτά του τα.... τα.... τα.... Δεν ξέρω αν φταίει η ζέστη ή η ηλικία..... Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε υπομονή....Όχι ότι μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο....Χαχα, σε βοηθάω πολύ ε???Κατά τ' άλλα, είναι τρελή μούρη το αγόρι μας...Σήμερα πριν κοιμηθεί τραγουδούσε το ναυτάκι ξέρει να τραβά κουπιά λαλαλα... Κάνουμε τσίσα γιογιο και σχολείο και σπίτι και πάνα μόνο στον ύπνο !

Κι εμένα μου λείψατε όλα τα τσουπράκια πολύ αλλά το φατσοβιβλίο δεν το ξαναπιάνω που να μου κοπεί το χέρι:tongue::tongue::tongue::tongue:

Βικάκι, τι κάνουν τα πουλάκια σου??


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσι , περασα απλα να σου δωσω ενα φιλακι ΧΧΧΧΧ!!!

Μαρκέλα μου!!!! Φιλιά και σε σένα και στην κοιλίτσα σου!!! Να σείσαι καλά!!!!

Μαρουσκάκι μου, δόξα τω Θεώ, καλά είμαστε και τα παιδάκια πολύ καλά!!! Σήμερα έχουμε την τελική παράσταση στο μπαλέτο της κόρης μου!!!!

Μπράβο στον Αντρίκο μας για την πάνα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι συγχαρητηρια στον Αντρεα για την πανα!Πως τα καταφερατε?Εγω τον ειχα σημερα καμια ωριτσα χωρις πανα 3 φορες με κατουρησε πτωμα!Οσο για τα αλλα ετσι κι εμεις!Πολυ γκρινια και νευρα!

Αχ ας κανουμε υπομονη...(Με το face γιατι τετοιο θεμα?Συναιβει κατι?Αν θες στειλε μου μηνυμα!Ειμαι περιεργη το ξερω :P )

Εν τω μεταξυ ο Αντωνης εχει φαει τετοιο κολλιμα μαζι μου, οχι οτι δεν ειχε, αλλα τωρα ακομα περισσοτερο και σκεφτομαι και τρεμω τις μερες που θα μπω στο μαιευτηριο να γεννησω!Ειπα ηδη το γιατρο να μου υπογραψει να φυγω την επομενη μερα!!Ειπε πως αν ειμαι καλα δεν υπαρχει θεμα αλλα δεν ξερει για τους νεογνολογους..Ειπα θα υπογραψω και θα παρω το παιδι με δικη μου ευθυνη!Θα δουμε τωρα!Εσεις τι λετε?

Α και που εισαι!Παρε καμια μερα τηλ στο σπιτι..Εγω δεν παιρνω γαιτι δεν ξερω τα ωραρια σου και με τρια παιδια ε μην ενοχλησω...Εμεις εδω ειμαστε! :D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες τί κάνετε;;

Πρέπει να αλλάξω αυτό το τικεράκι κάποια στιγμή! Η Βασιλική έμεινε ενός έτους!

Λιανάκι μου, εδώ ανυπομονώ εγώ να γεννήσω, όχι εσύ που έχεις φουσκώσει και έχεις βαρύνει τόσο! Σε κατούρησε τρείς φορές!! Χριστέ μου! Εμένα μία με κατούρησε, μου ήρθε να τα βγάλω με τη ναυτία και είπα άσε την άλλη βδομάδα πάλι..

Εμένα, ως κορίτσι μπορεί να μην δαγκώνει, ΄η να μην κλωτσάει, όμως αν δεν γίνει το δικό της, έρχεται και σε δέρνει και λεει "είσαι κακιά μαμά, δε σε αγαπώ"..

Που τα χει ακούσει αυτά, δεν ξέρω!!

Μαρουσκάκι γλυκό, τι κάνουν τα αγόρια σου!

Ο Αντρίκος μας έχει βάλει τα γυαλιά, πάει και τελείωσε! Και ας μας κάνει τον καζανόβα, εμείς τον αγαπάμε!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ελενη κι εσυ εχεις τα δικια σου με τις ναυτιες..Και μες στη ζεστη..Δεν ειναι και λιγο..Θα περασουν ομως..Δεν εμινε πολυ..Ε δεν ειναι στο χερι τους βρε αδερφε! :tongue:

Εμεις αυριο θα παμε θαλασσα η αυθημερον η θα διανυκτερευσουμε στο σπιτι εκει ενα βραδυ, οποτε μολις γυρισουμε λεω να ξεκινησω εντατικα...

Αν μη τι αλλο θελω να τον στειλω και παιδικο αφου βγηκαν τα εσπα...

Αν δε μου εχει κομμενο παμπερς δεν θα τον παιρνουν ομως... :(


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιανάκι, μην αγχώνεσαι ακόμη με την πάνα.Ο Φάνης (γεννημένος 15 γενάρη) την έβγαλε αφού είχε κλείσει τα 2,5 μέσα σε 1 εβδομάδα ΚΑΙ τη βραδυνή.Έχεις ακόμη ως αρχές Σεπτέμβρη που ξεκινά ο παιδικός καλέ!;);) Εμένα την προσπάθεια την έκαναν στο σχολείο ουσιαστικά, αλλά τώρα πια λέει ''τσίσα'' και πάμε (ενώ στο σχολείο όταν τον ξεκίνησαν απλώς τον πήγαιναν ανά ώρα πριν χρειαστεί)... Να σας πω και για την τελευταία μας περιπέτεια με το αυτί...Εκτός από την ωτίτιδα και τη διάτρηση τυμπάνου (τι είχες Γιάννη...) βρέθηκαν και σκουληκάκια στο αυτί του από μύγα που βρήκε το υγρό στο αυτί του κι έκανε εκεί αυγά:shock::shock::shock: Ο ωρυλα έπαθε πλάκα κι εγώ να μη σας πω πόσο καιρό θα κάνω να σβήσω από τη μνήμη μου την εικόνα του Αντρίκου να κοιμάται κατάκοπος στο αυτοκίνητο κι εγώ δίπλα του να βλέπω τα σκουλήκια να κινούνται μες στο αυτί του (συγνώμη Ελένη μου για τη ναυτία που σίγουρα σου προκάλεσα:(:(:( ). O γιατρός καθάρισε το αυτάκι του και τώρα τον παρακολουθούμε στενά γιατί λόγω τρύπας στο τύμπανο παίζει να πέρασαν και στο εσωτερικό τα σκουλ...οπότε αν συνέβη αυτό πάμε για μεγάλο χειρουργείο και ολική αναισθησία.Ελπίζουμε να μην .... Έζησα κι άλλα το σκ με τρία παιδιά στην πλατεία της Κατερίνης να τρώνε παγωτό και να πιάσει διάρροια το μεγάλο 2 φορές και να τρέχω πανικόβλητη να βρω μαγαζί με τουαλέτα...στιγμές τρελού γέλιου λέμε...

Ελενάκι μου, πώς είσαι εσύ?Η νυφούλα μου τι λέει για το μπεμπέ?Καλέ, είδατε τι είναι?

Λιανάκι, θα σε πάρω, το υπόσχομαι!;)

Βικάκι μου, μια μεγάλη μεγάλη μεγάλη μεγάλη αγκαλίτσα να σε χωρέσει εσένα και όλα τα παιδάκια σου!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,

Τί περιπέτεια είναι αυτή που περιγράφεις;;; Μου φαίνεται αδιανόητο, δηλαδή δε γίνεται μια μύγα να γεννήσει αυγά στο λιλοπούτειο αυτάκι του Αντρίκου!!

Χριστέ μου, εύχομαι όπως λες, να μην έχει περάσει από μέσα και μεγαλώσει και άλλο η ταλαιπωρία σας!!

Τί διάρροιες μου λες τώρα, καταλαβαίνω πως τρέχεις τρίτεκνη μανούλα και παίρνω κουράγιο για τον πρώτο δύσκολο καιρό..

Ακόμα δεν έχουμε δει φύλο, 3/7 πάω πάλι στο γιατρό, ίσως τότε... Να δώ άμα είναι αγόρι, τι χρώμα θα μου διαλέξεις για το όνομά μου.. 😄😄😄😄

Ένα κίτρινο παρακαλώ! Χαχαχαχα!!

Με έχουν ταλαιπωρήσει πολύ οι καφέ εκκρίσεις.. Πάλι είχα από το Σάββατο συνέχεια και έβαλα ένεση προγεστερόνης σήμερα κ συνεχίζω κ τα ουτροτζεστάν αλλά δε το λέω στα κορίτσια στο φεις, για να μη με μαλώσουν που πάω στη δουλειά.. 😊😊

Όσο για τη Βασιλική, της λέω που κ που οτι θα έχω αδερφάκι στην κοιλιά μου- που περιέργως έχει φουσκώσει από τώρα- και ώρες ώρες δίνει σημασια και λέμε πόσο θα το προσέχουμε κτλ, άλλες πάλι λεει "και εγώ έχω μωρό στην κοιλιά και ο μπαμπάς και η μαμά, γεμίσαμε μωρά μαμά"... Χαχαχαχα


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,

Τί περιπέτεια είναι αυτή που περιγράφεις;;; Μου φαίνεται αδιανόητο, δηλαδή δε γίνεται μια μύγα να γεννήσει αυγά στο λιλοπούτειο αυτάκι του Αντρίκου!!

Κι όμως Ελενάκι μου, γίνεται :(:(:(

Χριστέ μου, εύχομαι όπως λες, να μην έχει περάσει από μέσα και μεγαλώσει και άλλο η ταλαιπωρία σας!!

Τί διάρροιες μου λες τώρα, καταλαβαίνω πως τρέχεις τρίτεκνη μανούλα και παίρνω κουράγιο για τον πρώτο δύσκολο καιρό..

Είπαμε, σε κάθε παιδί βρίσκεις κουράγια που δεν πίστευες ότι είχες, θα δεις!! ;);););)

Ακόμα δεν έχουμε δει φύλο, 3/7 πάω πάλι στο γιατρό, ίσως τότε... Να δώ άμα είναι αγόρι, τι χρώμα θα μου διαλέξεις για το όνομά μου.. ��������

Ένα κίτρινο παρακαλώ! Χαχαχαχα!!

Σιγά να μην κάνεις εσύ αγόρι!Ροζ θα σου βάζω πάντα εσένα:tongue::tongue::tongue:

Με έχουν ταλαιπωρήσει πολύ οι καφέ εκκρίσεις.. Πάλι είχα από το Σάββατο συνέχεια και έβαλα ένεση προγεστερόνης σήμερα κ συνεχίζω κ τα ουτροτζεστάν αλλά δε το λέω στα κορίτσια στο φεις, για να μη με μαλώσουν που πάω στη δουλειά.. ����

Ενώ εδώ θα σου πούμε μπράβο ε?Βρε άντε τράβα σπίτι σου να ξαπλώνεις κι άμα πάρεις τα πάνω σου τα ξαναλέμε!![/b]

Όσο για τη Βασιλική, της λέω που κ που οτι θα έχω αδερφάκι στην κοιλιά μου- που περιέργως έχει φουσκώσει από τώρα- και ώρες ώρες δίνει σημασια και λέμε πόσο θα το προσέχουμε κτλ, άλλες πάλι λεει "και εγώ έχω μωρό στην κοιλιά και ο μπαμπάς και η μαμά, γεμίσαμε μωρά μαμά"... Χαχαχαχα

Κοριτσάκι μου καλό δεν ξεχωρίζει ακόμη τις ιστορίες από την πραγματικότητα ε?Έχει ακόμη καιρό να το χωνέψει!Με τον παιδικό τι έκανες???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλό δεν ξεχωρίζει ακόμη τις ιστορίες από την πραγματικότητα ε?Έχει ακόμη καιρό να το χωνέψει!Με τον παιδικό τι έκανες???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τίποτα! Εν΄όψει του πελαργού, αποφασίσαμε να το καθυστερήσουμε...(είναι ιδιαιτέρως φιλάσθενη η νυφούλα..). Ίσως κάνουμε μία δοκιμή από Μάρτιο, άμα η ίδια θελήσει, αλλιώς του χρόνου με το καλό..

Από Σεπτέμβριο, έχω χέρια για τη Βασιλική, μπαμπάς μου free τα πρωινά, αφού τα μεγαλύτερα ανίψια μου πάνε σχολείο και πεθερά μου, που δεν εγκαταλείπει, δεν εγκαταλείπει!!

Για το καινούριο μωρό δεν έχω πρόβλεψη, αφού οι παππούδες δυσκολεύονται να αναλάβουν λεχούδι με μεγαλυτερα παιδιά μαζί.. (Άλλες ανάγκες, άλλα ωράρια, άλλα όλα), οπότε μάλλον θα ψάξω να βρω τη λύση σε ξένα χέρια..

Αχ ας έβρισκα και γώ μία κυρία Σταυρούλα και τί στον κόσμο!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Εν΄όψει του πελαργού, αποφασίσαμε να το καθυστερήσουμε...(είναι ιδιαιτέρως φιλάσθενη η νυφούλα..). Ίσως κάνουμε μία δοκιμή από Μάρτιο, άμα η ίδια θελήσει, αλλιώς του χρόνου με το καλό..

Από Σεπτέμβριο, έχω χέρια για τη Βασιλική, μπαμπάς μου free τα πρωινά, αφού τα μεγαλύτερα ανίψια μου πάνε σχολείο και πεθερά μου, που δεν εγκαταλείπει, δεν εγκαταλείπει!! Αμάν πια αυτή η γυναίκα! :evil::evil::evil::evil::evil:

Για το καινούριο μωρό δεν έχω πρόβλεψη, αφού οι παππούδες δυσκολεύονται να αναλάβουν λεχούδι με μεγαλυτερα παιδιά μαζί.. (Άλλες ανάγκες, άλλα ωράρια, άλλα όλα), οπότε μάλλον θα ψάξω να βρω τη λύση σε ξένα χέρια..

Αχ ας έβρισκα και γώ μία κυρία Σταυρούλα και τί στον κόσμο!!

Ναι, ναι, η κυρία Σταυρούλα είναι θησαυρός αλλά πόσες τέτοιες υπάρχουν??:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Μην αγχωθείς και γι' αυτό από τώρα...ένα άγχος τη φορά!Πάω για την αντιβίωση του Αντρίκου μας...Επανέρχομαι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόόόόν!

Η ζωή συνεχίζεται....

Ήρθα για να σε μαλώσω τρελλοκόριτσο Ελένη!!!! Άκου εκεί πάει στη δουλειά! Καλέ, κάτσε στα αυγά σου λέμε!!!!

Όσο για το φύλο είμαι πεπεισμένη πλέον.....:P:p:p:p:p Αλλά δεν το λέω!

Αχ ας έβρισκα και γώ μία κυρία Σταυρούλα και τί στον κόσμο!!

Σου το εύχομαι ολόψυχα!

Παρεμπιπτόντως σήμερα ήρθε με ψάρια να μας κάνει ψαρόσουπα...:P:p:p:p:p


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πες μας κι εμάς καλέ Βίκυ το φύλο (αν κι εγώ για κοριτσομάνα την έχω με τέτοια εγκυμοσύνη:tongue::tongue::tongue:τα αγοράκια είναι καλά παιδάκια χαχα:tongue::tongue::tongue::tongue:).

Να πω κι εγώ τον πόνο μου που συνεχίζεται με υγρό και από το άλλο μας αυτί παρά την αντιβίωση και σα να είδε και κάτι νεκρό μέσα στο αυτί ο άντρας μου οπότε είμαστε πάλι για ωρυλα το απόγευμα:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(.Τα νεύρα τεντωμένα, με το Γιώργο τσιτωμένοι λόγω αυπνίας και ξενυχτιού αμφότερων, αλλά έχω κι ένα ευχάριστο...μας έφεραν τα γραφεία και τη ντουλάπα οπότε επιτέλους τα μεγάλα μας έχουν παιδικό δωμάτιο!:P:p:p

Ρε κορίτσια...πόσα άγχη περνάμε οι μανούλες, πόσα?????


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε!

Δεν το λέω, δεν το λέω (το φύλο του μωρού μας) αλλά νομίζω ότι πολύ άνετα θα μπορεί να χρησιμοποιεί αφρό ξυρίσματος.....για το πρόσωπο σε λίγα χρόνια!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Μαρούσκα καλά βολέματα με το παιδικό δωμάτιο και ελπίζω τα βάσανα με το αυτάκι να τελειώσουν το απόγευμα....

Πώς να μην γκρινιάζει αυτό το παιδάκι με τόσα που περνάει; Πώς να κοιμάται άνετα; και μαζί με αυτό και εσείς.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκα μου, ελπίζω να βρείτε ανακούφιση το απόγευμα στο γιατρό.. (Δλδ τι εννοειπς βρήκε κάτι νεκρό στο αυτί;) Αυτήν την ταλαιπωρία, όταν περάσει, θα την θυμάστε για καιρό κ θα τη διηγείσαι στον Αντρίκο όταν μεγαλώσει..

Όπως λεει και η Βίκυ, με τέτοια ταλαιπωρία, και το παιδί μας και εσείς, πόσο πια να αντέξετε;

Μεγειά το δωματιάκι των μεγάλων! Εύχομαι να βρουν χώρο έμπνευσης και δημιουργίας στα καινούρια τους γραφεία!

Βικάκι μου, σε ακούω ανεβασμένη κ χαίρομαι!! 😄😄

Ωστε αφρό ξυρίσματος σου ψιθύρισε το πουλάκι ε;

Χαχαχα! Η Μαρούσκα φαίνεται έχει αντίθετη γνώμη!

Θα τρέξω διαγωνισμό κ θα στείλω δώρα στις νικήτριες! Χαχαχα!

Κορίτσια, την Κυριακή που μας έρχεται στο θέατρο Παπάγου, θα έχει το βράδυ παράσταση "αίσωπος, κάτι θέλει να μας πει", της Κάρμεν Ρουγγέρη με την παιδική σκηνή κιβωτός. Θα πάω τη Βασιλική να το δει. Άν είναι καλό θα σας πώ, διότι γίνεται περιοδεία και έρχεται ΜΑΡΟΥΣΚΑ στα Γιαννιτσά, 10 αυγούστου, στο ανοιχτό θέατρο και ΒΙΚΥ, 27/8 στο θέατρο κάστρου!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...