Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Μαρουσκα μου, ελπίζω να βρείτε ανακούφιση το απόγευμα στο γιατρό.. (Δλδ τι εννοειπς βρήκε κάτι νεκρό στο αυτί;)Σκουλ....Αλλά ο ωρλ δεν είδε τίποτα, καθάρισε και τα 2 αυτάκια, μας έδωσε κι εξτρά θερααπεία και θα μας ξαναδεί το Σάββατο, αλλά δεν έδειξε να ανησυχεί, ήταν καθησυχαστικός!

Αυτήν την ταλαιπωρία, όταν περάσει, θα την θυμάστε για καιρό κ θα τη διηγείσαι στον Αντρίκο όταν μεγαλώσει.. Δε θέλω να τη θυμάμαι, να σβήσει από τη μνήμη γίνεται??

Όπως λεει και η Βίκυ, με τέτοια ταλαιπωρία, και το παιδί μας και εσείς, πόσο πια να αντέξετε;

Την αυπνία την παλεύεις, τη γκρίνια την παλεύεις...Aυτό που δε μπορώ να παλέψω είναι η ψυχολογία που είναι χάλια...με το Γιώργο μαλώνουμε συνέχεια, όλη αυτή η στεναχώρια με τον μικρό μας βγαίνει έτσι, αλλά δε μπορώ άλλο....:(:(:(

Μεγειά το δωματιάκι των μεγάλων! Εύχομαι να βρουν χώρο έμπνευσης και δημιουργίας στα καινούρια τους γραφεία!

Χθες το βράδυ ο Γρηγόρης έλεγε ''Μαμά, είναι τέλειο, να κάτσω να διαβάσω στο γραφείο μου?'':shock::shock:Ελπίζω την ίδια όρεξη να επιδείξει και από το Σεπτέμβριο!

Βικάκι μου, σε ακούω ανεβασμένη κ χαίρομαι!! 😄😄

Ωστε αφρό ξυρίσματος σου ψιθύρισε το πουλάκι ε;

Χαχαχα! Η Μαρούσκα φαίνεται έχει αντίθετη γνώμη!

Θα τρέξω διαγωνισμό κ θα στείλω δώρα στις νικήτριες! Χαχαχα!

Κοίτα, και για της Μαρίας τον Αντωνάκη εγώ για κορίτσι τον είχα αλλά η Βίκυ είχε πέσει μέσα πάλι...Αλλά και πάλι εγώ δε μπορώ να σε φανταστώ με αγοράκι. Είναι όμως ένας διαγωνισμός που δε με πειραζει να χάσω, γερό να είναι το παιδάκι σας!;);););)

Κορίτσια, την Κυριακή που μας έρχεται στο θέατρο Παπάγου, θα έχει το βράδυ παράσταση "αίσωπος, κάτι θέλει να μας πει", της Κάρμεν Ρουγγέρη με την παιδική σκηνή κιβωτός. Θα πάω τη Βασιλική να το δει. Άν είναι καλό θα σας πώ, διότι γίνεται περιοδεία και έρχεται ΜΑΡΟΥΣΚΑ στα Γιαννιτσά, 10 αυγούστου, στο ανοιχτό θέατρο και ΒΙΚΥ, 27/8 στο θέατρο κάστρου!

Ευχαριστούμε Ελενάκι!Εμείς σχεδιάζουμε ταξίδι οδικώς με τα μεγάλα Ουγγαρία-Σλοβακία-Πολωνία αλλά αν έχουμε γυρίσει ως 10 αυγούστου...Είναι υπέροχες οι παραστάσεις της Ρουγγέρη!Είχαμε πάει πριν τρία χρόνια -έγκυος στο μικρό- με το μεγάλο 4 χρονών και το Φάνη 2,5 (καλή ώρα σαν τα μικρά μας) στην ''Ομήρου Οδύσσεια'' κι είχαμε πάθει πλάκα οικογενειακώς!Φεύγοντας πήραμε το cd της παράστασης το οποίο έπαιζε στο αυτοκίνητο επί 3 ώρες ταξίδι για Ηγουμενίτσα την αμέσως επόμενη μέρα:shock::shock::shock::shock::shock:!

Αχ ρε κορίτσια πολύ χαίρομαι που μπαίνετε λίγο κι εδώ να μαθαίνω νέα σας:oops::oops::oops::oops::oops:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βικάκι μου, σε ακούω ανεβασμένη κ χαίρομαι!!

Eίπαμε ντε...Όποιος επιθεί να δει το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή....;)

Ωστε αφρό ξυρίσματος σου ψιθύρισε το πουλάκι ε;

Ναι το άτιμο....Ενώ στην αρχή μου μιλούσε για τσάντες και αξεσουάρ Hello Kitty τώρα μου το γύρισε!!!!:P:p:p:tongue:

Χαχαχα! Η Μαρούσκα φαίνεται έχει αντίθετη γνώμη!

Θα τρέξω διαγωνισμό κ θα στείλω δώρα στις νικήτριες! Χαχαχα!

Κορίτσια, την Κυριακή που μας έρχεται στο θέατρο Παπάγου, θα έχει το βράδυ παράσταση "αίσωπος, κάτι θέλει να μας πει", της Κάρμεν Ρουγγέρη με την παιδική σκηνή κιβωτός. Θα πάω τη Βασιλική να το δει. Άν είναι καλό θα σας πώ, διότι γίνεται περιοδεία και έρχεται ΜΑΡΟΥΣΚΑ στα Γιαννιτσά, 10 αυγούστου, στο ανοιχτό θέατρο και ΒΙΚΥ, 27/8 στο θέατρο κάστρου!

Αχ, πολύ πολύ ωραία...για πες μας να έχουμε υπ' όψη μας!!!

Κορίτσια στο σπίτι γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ από τις ετοιμασίες διακοπών....βομβαρδισμένο τοπίο! Χθες με είχε πάρει παραμάζωμα η κόρη μου, άλλη βαλίτσα για τις 2 κατασκηνώσεις που θα πάει, άλλα ρούχα για την Τήνο και την μαμά πατρίδα που θα πάμε....πφφφφφ!!!! Τα είδα όλα! Σήμερα είναι η σειρά των αγοριών, μικρών και μεγάλων.....Αχμμμμ!!!:rolleyes: Τον εαυτό μου μισή ώρα πριν σαλπάρει το πλοίο με βλέπω να τον ετοιμάζω....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πολύ πολύ ωραία...για πες μας να έχουμε υπ' όψη μας!!!

Κορίτσια στο σπίτι γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ από τις ετοιμασίες διακοπών....βομβαρδισμένο τοπίο! Χθες με είχε πάρει παραμάζωμα η κόρη μου, άλλη βαλίτσα για τις 2 κατασκηνώσεις που θα πάει, άλλα ρούχα για την Τήνο και την μαμά πατρίδα που θα πάμε....πφφφφφ!!!! Τα είδα όλα! Σήμερα είναι η σειρά των αγοριών, μικρών και μεγάλων.....Αχμμμμ!!!:rolleyes: Τον εαυτό μου μισή ώρα πριν σαλπάρει το πλοίο με βλέπω να τον ετοιμάζω....

Να γινόταν να πατήσεις ένα κουμπί να γεμίζουν μόνες και μετά να αδειάζουν μόνες οι βαλίτσες ε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Μη σου πω να πλένονται και μόνα τους ΚΑΙ να σιδερώνονται....:tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Να γινόταν να πατήσεις ένα κουμπί να γεμίζουν μόνες και μετά να αδειάζουν μόνες οι βαλίτσες ε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Μη σου πω να πλένονται και μόνα τους ΚΑΙ να σιδερώνονται....:tongue::tongue::tongue:

Nαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!:P:p:p:p:p


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαυτό σας θαυμάζω βρε πολύτεκνες!! Γιατι φτιάχνετε βαλίτσες για τόσα άτομα και παραπονιέστε τόόόόόσο λίγο.. Και είναι και το σίδερο μετά.. Δηλαδή πραγματικά, πόσα χέρια να έχεις και πόσες ώρες το 24ωρο!! Και μετά, η μία (Βίκυ), θα οργώσει όλη την Ελλάδα, και η άλλη, θα πάει οδικώς σε τρεις χώρες με δύο παιδιά.... ΜΠΡΑΒΟ Κ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!! Είστε παραδειγμα προς μίμηση!

Μαρουσκάκι μου,

Η κακή ψυχολογία μες το σπίτι είναι η αιτία γις τους τσακωμούς! Είναι τόσο λογικό και τόσο αναπόφευκτο που δεν ξερω να σε συμβουλεύσω. Εγώ, γκρίνια έχω που είχα τόσες ναυτίες και ξάπλωνα νωρίς (στην τελική για ένα χαρούμενο γεγονοσ΄) και όμως με τον άντρα μου είχαμε παγώσει γιατί εγώ δεν είχα κουράγιο να μιλάω με άνθρωπο, εκείνος δε μπορούσε να με βλέπει έτσι.

Το κερασάκι στην τούρτα για το Σκ, είναι οτι χτες το βραδυ κ σήμερα το πρωί είχα και λίγο πιο έντονη βλέννα, πιό κόκκινη εννοώ, πήρα το γιατρό μου, είναι εκτός, μου πε να μείνω ξάπλα μέχρι την Τεταρτη που θα με δεί, έβαλς και άλλη προλουτόν, αλλά εγώ, ως γνήσια ξεροκέφαλη δε μπορώ να περιμένω μέχρι την Τετάρτη και θα πάω το απόγευμα στο Ιασώ να κάνω απο μόνη μου ένα υπέρηχο.

Θα σας πω τα νεα όταν γυρίσω..

Μαρουσκάκι και γω χαίρομαι που τα ξαναλέμε!!

❤❤❤❤❤❤❤


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη κάτσε στα αυγα σου ,ακους; μην ακούσω ότι πηγές στο φαρμακείο θα σε μπουφλίσω τ'ακους; Περιμένουμε νεότερα.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Δόξα το Θεό έχω καλά νέα!

Ο γιατρός με βρήκε πολύ καλά και μένα και το έμβρυο και τον πλακούντα και όλα! Μου είπε οτι δε διακρίνει κάποια αποκόλληση, ούτε αιμάτωμα, ίσως είναι το αίμα από την παλιά αποκόλληση, δεν ήταν σε θέση να απαντήσει.

Υπερηχογραφικά βρήκε το έμβρυο 15 εβδομάδων, 110 γραμμαρια κ 9 εκατοστά!

Τιπ να πώ ρε κορίτσια..! Ηρέμησα για την ώρα και τωρα περιμένω το ραντρβού μου την Τετάρτη..

Και αφου λοιπόν είχα ηρεμήσει του λέω, μήπως διακρίνετε κατι για το φύλο;

"Σε αυτήν την ηλικία κύησης μου λεει, διακρίνονται μόνο τα αγόρια σε σωστή στάση και με ΣΤΥΣΗ"... Είναι δυνατόν ρε κορίτσια να έχουν στύση από τώρα;;!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Δόξα το Θεό έχω καλά νέα!

Ο γιατρός με βρήκε πολύ καλά και μένα και το έμβρυο και τον πλακούντα και όλα! Μου είπε οτι δε διακρίνει κάποια αποκόλληση, ούτε αιμάτωμα, ίσως είναι το αίμα από την παλιά αποκόλληση, δεν ήταν σε θέση να απαντήσει.

Υπερηχογραφικά βρήκε το έμβρυο 15 εβδομάδων, 110 γραμμαρια κ 9 εκατοστά!

Άντε βρε κοριτσάκι, ευτυχώς όλα καλά, πρόσεχε κι εσύ λίγο, το έχεις ταράξει με την εργασιομανία σου το δόλιο νινί!!

Τιπ να πώ ρε κορίτσια..! Ηρέμησα για την ώρα και τωρα περιμένω το ραντρβού μου την Τετάρτη..

Και αφου λοιπόν είχα ηρεμήσει του λέω, μήπως διακρίνετε κατι για το φύλο;

"Σε αυτήν την ηλικία κύησης μου λεει, διακρίνονται μόνο τα αγόρια σε σωστή στάση και με ΣΤΥΣΗ"... Είναι δυνατόν ρε κορίτσια να έχουν στύση από τώρα;;!

Στο δεύτερο παιδί είχαμε πει να μη δούμε φύλο...Πάμε λοιπόν που λες για τον υπέρηχο και σε μια φάση το πετυχαίνουμε με ανοιχτά πόδια και...τι φύλο να μη μας πει που έκανε μπαμ ο πύραυλος!!!;);););) Ορθιότατος περικαλώ!Αλλά ναι, γίνονται και λάθη σε αυτή τη φάση...Δε θυμάσαι?Κι η Βίκυ κορίτσι έλεγε και μετά της φύτρωσε το τσουτσούρι του Λάσκαρη!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή εγώ σε αυτην την εγκυμοσύνη δε μπορώ να χαρώ, ξύπνησα με κατακόκκινο αίμα. Όχι πολύ σε ποσότητα, κατακόκκινο.

Πήρα το γιατρό μου, θα πάω επειγόντως τη Δευτέρα. Μέχρι τότε θα είμαι σε αυστηρή κατάκλιση. Και αν χρειασττεί κ μετά, θα κάνω το ιδιο, το υποσχέθηκα σε αυτό το μωράκι..!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και επειδή εγώ σε αυτην την εγκυμοσύνη δε μπορώ να χαρώ, ξύπνησα με κατακόκκινο αίμα. Όχι πολύ σε ποσότητα, κατακόκκινο.

Πήρα το γιατρό μου, θα πάω επειγόντως τη Δευτέρα. Μέχρι τότε θα είμαι σε αυστηρή κατάκλιση. Και αν χρειασττεί κ μετά, θα κάνω το ιδιο, το υποσχέθηκα σε αυτό το μωράκι..!

Aμάν κοριτσάκι μου...Ξάπλα, μόνο ξάπλα...Κι ας ελπίσουμε να είναι για λίγο...Βασανιάρικο το μπεμπέ, να προσέχεις ναι?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Aμάν κοριτσάκι μου...Ξάπλα, μόνο ξάπλα...Κι ας ελπίσουμε να είναι για λίγο...Βασανιάρικο το μπεμπέ, να προσέχεις ναι?

Μαρουσκίνι είμαι τελείως καλά πάλι..

Δεν εχω βεβαια σηκωθεί, αλλά δε μπορώ να καταλάβω..

Αυριο θα παω στο γιατρό μου, για να δούμε!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκίνι είμαι τελείως καλά πάλι..

Δεν εχω βεβαια σηκωθεί, αλλά δε μπορώ να καταλάβω..

Αυριο θα παω στο γιατρό μου, για να δούμε!!

Καλημέρα κοριτσάκι!Εύχομαι να είναι κάτι πολύ απλό (π.χ. αυτή η ψευδοπερίοδος που σου είπε το Βικάκι) και τίποτα να μη σκιάσει πια την υπέροχη περίοδο που διανύεις ;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...