Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

τι να πω τωρα


lelaki1980

Recommended Posts

Για το θέμα του ονόματος τι λέει; Φωνάζει το παιδί με το όνομά του;

οχι βεβαια αλλα τουλαχιστον δεν μιλαγε και ποτε για το οτιδηποτε οποτε δεν δινω σημασια.και στον γιο του οταν ειμασταν ολοι καλα ενα γεια ελεγε μονο και τιποτα αλλο.παραξενος και οι ομιληττικος γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

τελικα καναμε πασχα χωρις τα πεθερικα και μολις μου το ανακοινωσε μεγαλη βδομαδα μου ειπε οχι βεβαια δε θα παμε εκτος και αν η μανα μου βαλει μυαλο.τους πηρε για χρονια πολλα ρωτησανε γιατι δεν πηγαμε και η απαντηση του αντρα μου ηταν οτι ειχαμε κανονισει κατι αλλο και οτι δεν εχουμε βενζινη να παμε γιατι μενουν μακρια.οταν εκλεισε το τηλ του ειπα γιατι δεν ειπες τον πραγματικο λογο και μου απαντησε οτι δεν θελει να τσακωθει πασχαλιατικα και οτι ουτως η αλλως το παιδι δεν το ξαναβλεπει γιατι ειπε χοντραδες και μονο αν με παρει να μου ζητησει συγνωμη(σε εμενα)τοτε θα το ξανασκεφτουμε.επισης μου ειπε οτι την επομενη φορα που θα μας πουνε να παμε τοτε θα της πει τον πραγματικο λογο δηλ το παιδι το ξαναβλεπεις μονο οταν το αναγνωρισεις(το ονομα του) κτλ.βεβαια μου ειπε να της τη σπασουμε κιολας πηγαινοντας εκει στην γιορτη της μεθαυριο χωρις το παιδι και καλα οτι αστο στην αλλη γιαγια που το φωναζει με το ονομα του αλλα εγω του ειπα οτι δεν προκειτε να ξαναπαω και να την τιμησω στην γιορτη της αφου μου ειπε οτι και αυτη δεν προκειτε ποτε να παρει τηλ στη γιορτη του παιδιου μου...και εκει γυρναει και μου λεει οκ κανενα προβλημα και οτι εχω δικιο...ας κανει οτι θελει με τους δικους του εμενα με νοιαζει οτι συμφωνουμε σε οτι αφορα το παιδι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γραφω σε αλλη σελιδα του φορουμ(στην προσπαθεια για αποκτησης παιδιου)αλλα ειπα να ριξω μια ματια και στο υπολοιπο φορουμ κι επεσα απανω στο θεμα..μπηκα απλως για να γραψω τι εκανε μια φιλη στην αντιστοιχη περιπτωση με εσενα..χοντρο αλλα το εκανε..την πεθερα της τη φωναζαν Ρικη απο το Κυριακη..πηρε λοιπον σκυλο και το ονομασε Ρικη...η πεθερα της εγινε εξαλλη και της ειπε πως ειναι απαραδεκτη κτλ κι εκεινη απαντησε "μπορεις απλα να το φωναζεις σκυλιτσα αν δεν σου αρεσει το ονμα""σε πληροφορω οτι μετα προκειμενου να αλλαξουν ονομα στο σκυλο φωναζε τη ¨"μπεμπα"αλλεξανδρα..κι ολα καλα...πραγματικα οταν μου το χε πει ειχα πεθανει στα γελια..ξερω πως ειναι συσκολο αυτο που παιρνας αλλα κατι τετοιες πεθερες ειναι για φτισιμο..η δικη μου και πριν τις προσπαθειες και τωρα μου ειχε πει απο μονη της να βαλω το ονομα της μαμας μου (δεν εχει αλλα παιδια σημειωνω και δεν θα ακουσει απο πουθενα το ονομα της)αλλα οπως μου ειπε θα ειναι τιμη για το γιο της να βαλει το ονομα της πεθερας..στην πορεια βεβαια εχουμε ταξει το μωρο αν μας αξιωσει ο θεος στην Αγια Ειρηνη...την αλλη φορα που θα τη δεις πες της εκ μερους μου σε παρακαλω,να ευχαριστει γονατιστει το θεο που ο γιος και η νυφη της της χαρισαν ενα γερο εγγονι χρις δυσκολιες ..θα επρπε να ευχαριστει γονατιστη..μονο οσες περνανε οτι εμεις(και μιλαω για οικογενειες)που δυσκολευομαστε στην αποκτηση παιδιου καταλαβαινουν ποσο χαζομαρα ειναι το ονομα...για αυτο σου λεω...να χαιρεσαι το παιδακι σου,να ευγνωμονεις το θεο για το θαυμα που σου χαρισε κι ασε την πεθερα να βραζει στο ζουμι της..μεγαλώνον τας θα πρεπει να απολογηθει στο παιδι γιατι ηταν ετσι απεναντι του...κι τι θα πει;;για το ονομα;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Προφανώς, της τα 'χετε μαζεμένα της γιαγιάς και πιθανόν δικαιολογημένα. Ωστόσο, να πω μια γνώμη. Μη χαλιέστε με τέτοια. Αστη γιαγιά να φωνάζει το παιδί όπως θέλει. Κάποια στιγμή θα μεγαλώσει και θα της απαντήσει η μικρή μόνη της: "γιαγιά, το όνομά μου είναι αυτό" και θα βάλει μυαλό θέλει δε θέλει.

Δε λέω να αρχίσετε να κάνετε κολλητή παρέα, αλλά στα τυπικά να είστε τυπικοί, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά η όποια ένταση μέσα στην ευρύτερη οικογένεια αφήνει μια πίκρα βρε παιδάκι μου...

ΑΥτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλέ κι εμένα η γιαγιά μου μπέμπα με φώναζε μέχρι 12 χρονών. Το δικό της όνομα είχα αλλά αυτή με φώναζε χαϊδευτικά μπέμπα, άσχετο, το ξέρω. Γνώμη μου μην της δίνετε και τόσο σημασία γι αυτό. Αν φτιάξει η υπόλοιπη συμπεριφορά, οκ. Μέχρι πότε θα τη φωνάζει μπέμπα, θα αρχισει κ η μικρή να φωνάζει!


[url=http://daisypath.com][img]http://davf.daisypath.com/UZXGp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλέ κι εμένα η γιαγιά μου μπέμπα με φώναζε μέχρι 12 χρονών. Το δικό της όνομα είχα αλλά αυτή με φώναζε χαϊδευτικά μπέμπα, άσχετο, το ξέρω. Γνώμη μου μην της δίνετε και τόσο σημασία γι αυτό. Αν φτιάξει η υπόλοιπη συμπεριφορά, οκ. Μέχρι πότε θα τη φωνάζει μπέμπα, θα αρχισει κ η μικρή να φωνάζει!

κοριτσια ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας.δεν ξερω μαλλον δε θα ασχοληθω μετα απο δικια μου σκεψη και συζητηση με τον εαυτο μου γιατι δεν αξιζει.της φερετε υπερβολικα καλα με τα δωρακια της και τα χαρτζηλικακια της και γενικως την λατρευει.ας τη φωναζει οπως θελει μας βλεπει 1 φορα στο μηνα και τελος παντων ας της την πει η μικρη μολις μεγαλωσει.και εμενα καλα μου φερετε και τελος παντων εχω και αλλα πραγματα να ασχοληθω..... εκτος και αν δε ξυπνησω καλα καμια μερα και την δω παλι στραβα:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

μυγα τσετσε θα την τσιμπισε μαλλον!προχτες ηρθε και την φωναξε με το ονομα της.....λεω στον αντρα μου...της ειπες τιποτα?μου λεει οχι απλα σε ενα τηλ της ειπα οτι απλα το παει πολυ λαθος τιποτα αλλο μου λεει....λες να εγινε κανενα θαυμα?θα δειξει...απλα ηθελα να πω οτι δεν την εχω βαφτισει ακομα την μικρη μου λογω οικονομικης δυσκολιας αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτος ο λογος που την φωναξε και οταν το ειπα και στον αντρα μου μου λεει δεν εχουμε κανει καμια αλλη συζητηση....του λεω σου εχει πει το παραμικρο για το ονομα?μου λεει τιποτα απολυτος...πως αλλαξε γνωμη ετσι ξαφνικα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2017 at 6:08 PM, martha frances said:

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

Καλησπέρα, μπορείς να μιλήσεις στην ενότητα "σχέσεις". Ξεκίνα ένα νέο ποστ.


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2017 at 8:08 ΜΜ, martha frances είπε:

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

καλησπερα ειμαι νεο μελος.σε ποια ενοτητα μπορω να μιλησω για τον συντροφο μου που ειναι ναυτικος?

 

Καλησπέρα, είμαι κι εγώ "ομοιοπαθής" και υπάρχει ήδη ενότητα "γυναίκες ναυτικών". Θα το βρεις στο 

Καφές για όλα τα γούστα!

μετά πας στο 

Όλες οι κατηγορίες των Καφέ

μετά

και θα το δεις στη λίστα. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...