Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλη σςς ημερα κοριτσια, υπαρχει καμια προωρομανουλα εδω που ενδιαφέρεται να ανοιξουμε ενα καινουριο topic εδω ειστε στο φβ καποια ομαδα?? Ειτε εαν ξέρετε καμια, ενημερωστε με γιατι με ενδιαφέρει καθοτι και γω μανουλα ενος προωρου αγοριου ειμαι. Φιλακια σε ολα τα νινακια σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα μανουλες εχω χαθει αλλα δυστυχως μετα την βροχιτιδα κάθε Δευτερα είμασταν αρρωστοι εφερνε γριπη ή ιωση ο μεγαλος και κολλουσε ο μικρος ευτυχως περασαμε 1.5 βδομαδα χωρισ ασθενεια κ ηρεμισαμε καπως. Τρωμε εδώ και 1,5μηνα φρουτα κ φαγητο.Φρουτα τρελλενομαστε φαγητο καθολου εκτος αν του βαλω ζουμακι από το δικο μας κ το νοστιμεψουμε (που το αποφευγω) χθες φανταστείτε του εδινα ελαχιστο μετσοβονε τυρι μπας κ φαει το φαγητο του. Επισης προσπαθησα να κοψω τον θηλασμο γιατι δεν την παλευω άλλο αλλα δεν αφηνει με τπτ το στηθος πινει το ξενο και μετα θελει και στηθος. Εγω δε από την κουρασει εχω χασει όλα τα κιλα της γεννας συν επιπλέον 5 κιλα εφτασα 47 και δεν παιζει να χασω αλλα κιλα γιατι θα καταληξω εγω νοσοκομειο. Συνιλικα εχασα 32 κιλα σε διαστημα 3,5 μηνωνκαι χωρισ διαιτα η διατροφή....Ο μικρος είναι 8,5κιλα και 78ποντους καθόμαστε κανονικα εδώ και 20ημερες γεννησα 2 νοεμβριου τρωμε σε καρεκλακι και γενικα εκτος από φρουτοσαλατα που την αλεθω τα υπολοιπα λιωμενα με πιρουνι και καμια φορα αχλαδι χωρις να το λιωσω ααα τρωμε ψωμακι κανονικα και νερακι με το ειδικο βασικα σκέφτομαι να του ξεκινησω το καλαμακι που με βολευει καλυτερα μακαρι να τα καταφερει.....Επισης εμεις ξεκινήσαμε 4 μηνων ρυζαλευρο αλλα τον στουμπωνε οποτε του εκανα βανιλια γιωτης με δικο μου γαλα.Αυτα τα νεα μου ελπιζω εσεις να ειστε καλυτερα διαβασα ότι προλαβα στο γρηγορα και σιγα σιγα θα διαβασω και όλα τα νεα σας.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κανετε μανουλες, τα μικρουλακια σας?

Εμεις εχουμε γινει ολοκληρο αντρακι,ειμαστε 8.400 και 75 υψος.

Τρωμε κρεμουλες και μοσχαρι, κοτοπουλο και λαχανικα εποχης παντα...

Βγαλαμε και δοντακι μαθαμε να γυρναμε και απο ανασκελα μπρουμυτα...

Τωρα τον εχω πετυχει μερικες φορες που γονατιζει τα ποδια του και πεφτει παλι...

Λεμε < αγκου> απο 4,5 μηνων και τωρα μαθαινουμε το κουπεπε...

Εχουμε και την βαπτιση 31 Μαιου θα τον πουμε Παναγιωτη...

Επισης εχω ελευθερες επαφες, οποτε καποια στιγμη θα ερθει και το αδερφακι..!!!:D:D


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω! Τι κάνετε? Εμεις είμαστε καλά, μεγαλώνουμε! Ξεκινήσαμε απο χθες φρουτόκρεμα και ρυζάλευρο χωρις μεγάλη επιτυχία! Είμαστε 8,060 κιλά και 68,5 εκατοστά! Δεν βγάλαμε δοντάκι αλλα δεν πειράζει να αργήσει να βγάλει γιατι τωρα ηρεμήσαμε απο τους κολικούς, να περάσει ενα διάστημα να ηρεμήσω ! Ξυπνάει το βράδυ για γάλα αλλα μία φορα 3-4 το πρωί...ελπίζω να το κοψουμε το βραδυ γιατι δεν αντεχω άλλο! Λέει αγκου αλλα καποιες φορες τσιρίζει απο τα νεύρα του λες και το σφάζουν! Koutsouni22 μεγάλωσε μωρέ :D:D:D:D Η δική μας βάφτιση θα γίνει 30 Αυγούστου ! Σας φιλώ :eek::eek::eek::eek:


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?τα μωρακια σας?μεγαλωνετε?

Εμεις στηριζομαστε στα γοντα αλλα παμε προς τα πισω σαν καβουρακι...:P:p

ετοιμαζομαστε για την βαπτιση του Παναγιωτακη μου και ειμαι πολυ χαρουμενη...

Ειμαι και εγκυος, θα κανω αδερφακι χιχιχιχι

πολυ γρηγορα αλλα τι να κανουμε τριποσε..!!!:D:D:D


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια εφτασε ο καιρός!! Αυριο μπαινω και εγω με προκληση, ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Στην πρωτη γεννα πηγαινα λες και πηγαινα εκδρομή! Τωρα η αληθεια ειναι εχω ψιλο αγχωθει!!!!

Τιτικο με το καλο και εσυ μαλλον ημαστε οι μονες εγκυες εδω!! Με ενα πονο κοπέλα μου!!

Ninaki πως ειναι να μεγαλωνεις 2 παιδακια σε μικρη ηλικια???

Φανταζομαι πρεπει να εχει πολυ τρεξιμο...θελω δικια σου γνωμη τα δικα σου ειναι σχετικα κοντα!!!

Τι κανει το μπομπιρακι σου????


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες και μπεμπακια.... χαθηκα αλλα ξανα βρεθηκα...χαχαχα!!! διαβασα λιγα απο τα νεα της παρεουλας και πανω κατω κι εμεις στα ιδια ειμαστε!!! koutsouni μου θα σχολιασω μονο τα δικα σου νεα γιατι απο τα πιο ασυνήθιστα και χαρουμενα... :-) με το καλο λοιπον το νεο σας μπεμπακι. καλα κουραγια μανουλα!!! Εμεις τρωμε φρουτακια, οχι με ιδιαιτερη ορεξη, ας ειναι καλα το αβοκαντο που της αρεσει και κατι γινεται. δεν ηθελα με τιποτα να της δωσω κρεμα ετοιμη του εμπορίου κι ετσι το απέφυγα αυτο το σταδιο. θηλαζουμε ακομα σαν βεντουζιτσες και γενικοτερα επικρατεί ενα χαος μαζι με τη μεγαλη μου.... φευγουν οι μερες και ουτε που το καταλαβαινω. εχω βολευτει παααρα πολυ τις υφασματινες πανες μας....τελικα οχι μονο πεταμενα λεφτά δεν ηταν η αγορα τους αλλα κανουμε και τρελη οικονομια.. υπαρχει αλλη μανουλα στην ομαδουλα μας που να χρησιμοποιεί υφασματινες πανες;;;;;

Φιλια σε ολη την ομαδουλα και στα νινακια σας!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

mariathens ειμαι ασυνηθιστο φαινομενο πηρα φορα μαλλον, ηρθε και πολυ γρηγορα στον 1 μηνα το τυχερο μου θα ειναι...στις 26 εχω αυχενικη πηγα ηδη 3 μηνων..περναει γρηγορα ο καιρος με τον Παναγιωτακη μου και δεν το καταλαβα!!!!Θα τα καταφερω μαζι με τον αντρα μου θα παρει 9 μηνες αδεια απο την δουλεια του που δικαιουτε για καθε παιδι και θα με βοηθαει μια χαρα...

Το αβοκαντο το σκεφτηκα και εγω να του δωσω του Παναγιωτακη μου ωραιο ειναι?και πως το φτιαχνεις?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!! χαθήκαμε όλες....

εγώ τρέχω πάααααρα πολύ κι δε προλαβαίνω τίποτα!! είναι σε δύσκολη ηλικία κι τα 2! η μπεμπούλα είναι κι λίγο ζόρικη κι ο μεγάλος ζηλεύει! γενικά περνάμε τέλεια!!:tongue::tongue:

κουτσούνι με το καλόοοοοο!!!! μια χαρούλα! κι εγώ όταν ήταν ο γιος μου 9 μηνών έμεινα έγκυος στη μπεμπού! έμαθες φύλο???

εμείς τρώμε 3 γεύματα κανονικά αλλά δε λέμε να ξεκολλήσουμε από το στήθος με τίποτα! 1 μήνα προσπαθώ τώρα, πίνει κι ξένο, αλλά τίποτα!! παλεύουμε!

να σας πω θέλετε να κάνουμε ένα γκρουπ στο facebook να λέμε τα νέα μας κι μήπως έτσι μιλάμε κι πιο συχνά?

όποια θέλει ας με κάνει add κι θα φτιάξω την ομάδα!

https://www.facebook.com/vivian.goudoufa

σας φιλώ!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!! χαθήκαμε όλες....

εγώ τρέχω πάααααρα πολύ κι δε προλαβαίνω τίποτα!! είναι σε δύσκολη ηλικία κι τα 2! η μπεμπούλα είναι κι λίγο ζόρικη κι ο μεγάλος ζηλεύει! γενικά περνάμε τέλεια!!:tongue::tongue:

κουτσούνι με το καλόοοοοο!!!! μια χαρούλα! κι εγώ όταν ήταν ο γιος μου 9 μηνών έμεινα έγκυος στη μπεμπού! έμαθες φύλο???

εμείς τρώμε 3 γεύματα κανονικά αλλά δε λέμε να ξεκολλήσουμε από το στήθος με τίποτα! 1 μήνα προσπαθώ τώρα, πίνει κι ξένο, αλλά τίποτα!! παλεύουμε!

να σας πω θέλετε να κάνουμε ένα γκρουπ στο facebook να λέμε τα νέα μας κι μήπως έτσι μιλάμε κι πιο συχνά?

όποια θέλει ας με κάνει add κι θα φτιάξω την ομάδα!

https://www.facebook.com/vivian.goudoufa

σας φιλώ!

Οχι ακομα στις 26/6 εχω την αυχενικη διαφανεια...αλλα δεν νομιζω να μαθω τοτε ο γιατρος αυτος δεν λεει γιατι 3 μηνων ειναι νωρις και δεν 100% σιγουρο αλλα θα τον ρωτησω...

Αυτο που λενε για τους παλμους ισχυει?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α καλά νόμιζα πως είχες γράψει πως 26/5 είχες αυχενική, τώρα είδα πως είσαι 10 εβδομάδων!

μπα σε μένα δεν έπιασε σε κανένα παιδί αυτό με τους παλμούς! αλλά μου είπαν στην αυχενική κι στα 2 κι έπεσαν μέσα!

κουτσούνι γίναμε φίλες στο φβ?


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

α καλά νόμιζα πως είχες γράψει πως 26/5 είχες αυχενική, τώρα είδα πως είσαι 10 εβδομάδων!

μπα σε μένα δεν έπιασε σε κανένα παιδί αυτό με τους παλμούς! αλλά μου είπαν στην αυχενική κι στα 2 κι έπεσαν μέσα!

κουτσούνι γίναμε φίλες στο φβ?

Ναι ξεχασα να στο πω...

Η αληθεια ουτε εγω το πιστευω αυτο με τους παλμους αλλα το λενε πολυ...

Οτι και να ειναι γερο πανω απο ολα αν και θα ηθελα ενα κοριτσακι αλλα και αγορακι να ειναι καλοδεχουμενο εννοειτε


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα ! Να μαι και γω!!! vivian86 ωραία η ιδέα σου για την ομάδα! Πανω κάτω τα ίδια και εμείς! Οποια θέλει μπορει να με κάνει και εμάνα add

https://www.facebook.com/ioanna.charalambidou

vivian86 σου έκανα add


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ninaki πως ειναι να μεγαλωνεις 2 παιδακια σε μικρη ηλικια???

Φανταζομαι πρεπει να εχει πολυ τρεξιμο...θελω δικια σου γνωμη τα δικα σου ειναι σχετικα κοντα!!!

Τι κανει το μπομπιρακι σου????

Καλησπέρα koutsouni!!!!! Με το καλό κοπέλα μου και το αδερφάκι!!!! Μια ήσυχη εγκυμοσύνη να έχεις!!

Μπήκα και εγω μετά από τόσους μήνες! 21/11 ειδα ήταν η τελευταία φορά που μπήκα..

Koutsouni εύχομαι τουλάχιστον στην δική σου περίπτωση να είναι πιο ήσυχα τα πραγματα!

Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλο ζόρι αλλά τώρα ηρεμούν λίγο τα πράγματα! Δεν λέω κάτι άλλο γιατί το καθε παιδάκι αντιδρά διαφορετικα! :):):tongue::tongue: :tongue:


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...