Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα!!!Εγω ειμαι στο πρωτο παιδι...ακουσαμε καρδουλα μετρηθηκαμε και ολα καλα...τωρα εχω κατι εξαιτασεις αιματος να κανω στις 15 του μηνος...η ΠΗΤ μου ειναι 17/11 :D:D

Και να φανταστητε εχω γενεθλια 5/11 το καλητερο δωρο της ζωης μου


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νικάκι το bvb έγραψε :tongue::tongue::tongue::tongue:

να σας πω πως με τη νίκη γνωριζόμαστε από πέρσι κι είναι από τα καλύτερα παιδιά! κι η μπουμπού της μια κούκλα! :-D

koutsouni καλωσήρθες πρωτομανούλα! μαζευόμαστε βλέπω ε?

πένυ άσε το πόσο γρήγορα πέρασε η 1η μου εγκυμοσύνη χαμπάρι δεν πήρα! για να μην πω ένας χρόνος τώρα με τον γιόκα μου! νεράκι! τπτ δεν θα καταλάβεις γιαυτό πρόσεξε να το χαρείς όσο μπορείς!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

νικάκι το bvb έγραψε :tongue::tongue::tongue::tongue:

να σας πω πως με τη νίκη γνωριζόμαστε από πέρσι κι είναι από τα καλύτερα παιδιά! κι η μπουμπού της μια κούκλα! :-D

Αχ αχ με τον καλο τον λογο παντα εισαι κοριτσακι μου!!!!!

Και εσυ παντα πολυ γλυκια και προθυμη να βοηθησεις σε ολα!!Για τον μικρο δεν λεω τιποτα!!Απλα η ομορφια του δεν υπαρχει!!!<3 :*


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!! Να πω καλως ηρθατε στα καινουρια κοριτσια της παρεας και με το καλο τα νινια σας!!!!:P

Εγω αυχενικη κανω σε ιδιωτη ο οποιος δεν συνεργαζεται με τη γυναικολογο μου. Απλα ειδικευεται σε τετοιου ειδους υπερηχων και θεωρειται πολυ καλος και γι'αυτο τον εχω επιλεξει. Βεβαια τις εξετασεις τις βλεπει και η δικια μου μετα. Και βεβαια να πω οτι στη μικρη απο την αυχενικη ειχε δει το φυλο απλα μας ειπε να μην το δεσουμε ακομα!!

Κι εγω η αληθεια ειναι πως αν δεν φαω και μεινω για ωρες νηστικια μια ζαλαδα την νιωθω οποτε εχω παντα στην τζαντα κατι φαγωσιμο...

αρα εγω ειμαι απο τις τελευταιες στη σειρα για την αυχενικη, δεν πειραζει θα μαθαινω τα δικα σας νεα και θα περνανε και οι δικες μου μερες!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα titikoκαλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!Με το καλο το μωρακι σου!!!Για πες!!Τα συναισθηματα σου σαν νεα μανουλα!!

Υπέροχα νιώθω !!! Τώρα καταλαβαίνω που είμαι έγκυος, μεγάλωσε η κοιλιτσα γιατί αναγουλες και τα γνωστά της εγκυμοσύνης δεν τα είχα! Οπότε δεν καταλάβαινα και πολλα!!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Titiko Καλως ήρθες κι από μένα. Περιμένουμε και οι 2 πρώτη φορά μωράκι, αλλά εδώ έχουμε έμπειρες φίλες, οπότε όλα καλά..χαχαχα.. Εύχομαι την Τρίτη στην αυχενική να πάνε όλα τέλεια και αν μπορείς μπες να μας γράψεις πως πήγε κτλ να προετοιμαστώ κι εγώ για την Παρασκευή να ξέρω τί να περιμένω. Αλήθεια, εσύ που θα την κάνεις ?

Ninaki, εσύ έκλεισες αυχενική ? Αγοράκι θες κι εσυ ε ? Στο εύχομαι, μα πάνω από όλα να είναι υγιές και τυχερό παιδάκι, όπως εύχομαι για όλα άλλωστε.

Καλημέρα!!! Ναι οτιδήποτε χρειαστω ξέρω ότι θα βρω βοήθεια εδώ! :) Την αυχενικη θα την κάνω στην Αλεξανδρούπολη. Δεν εχω και πολλές επιλογές στην Ξάνθη που μένω ! Μάιο θα σας πω πως ήταν! Μακάρι να είναι όλα καλα και. Να μου πει ότι είναι κοριτσάκι !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!!Εγω ειμαι στο πρωτο παιδι...ακουσαμε καρδουλα μετρηθηκαμε και ολα καλα...τωρα εχω κατι εξαιτασεις αιματος να κανω στις 15 του μηνος...η ΠΗΤ μου ειναι 17/11 :D:D

Και να φανταστητε εχω γενεθλια 5/11 το καλητερο δωρο της ζωης μου

Καλημέρα !!! Κοντά είμαστε... Εχω πητ 18/11 και γενέθλια εχω 23/11 !!! Μαζί θα γιορτάζουμε γενέθλια !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα..εμενα στην αυχενικη δεν μου ειδε το φυλλο του μωρου παιζει ρολο που πηγα στην 11η εβδομαδα και κατι μερες?Τωρα λογικα θα το μαθω στην Β επιπεδου, σε ποια εβδομαδα γινεται περιπου?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα..εμενα στην αυχενικη δεν μου ειδε το φυλλο του μωρου παιζει ρολο που πηγα στην 11η εβδομαδα και κατι μερες?Τωρα λογικα θα το μαθω στην Β επιπεδου, σε ποια εβδομαδα γινεται περιπου?

Καλημερα!Ναι παιζει ρολο η εβδομαδα που εισαι.Εμενα μου ειπε πει πως μια εβδομαδα αργοτερα να πηγαινα θα το βλεπαμε!(13w3d πηγα)

Τωρα θα το δει ο γυναικολογος σου και θα σου πει γιατι η β επιπεδου ειναι γυρο στις 24-25 εβδομαδες!Εγω θα παω 3 εβδομαδες μετα την ευχενικη και θα μου πει!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!Ναι παιζει ρολο η εβδομαδα που εισαι.Εμενα μου ειπε πει πως μια εβδομαδα αργοτερα να πηγαινα θα το βλεπαμε!(13w3d πηγα)

Τωρα θα το δει ο γυναικολογος σου και θα σου πει γιατι η β επιπεδου ειναι γυρο στις 24-25 εβδομαδες!Εγω θα παω 3 εβδομαδες μετα την ευχενικη και θα μου πει!!

ααα...μακρια πεφτει η β επιπεδου...τωρα εχω κατι εξαιτασεις αιματος,καμπυλη,και ουρα στις 15 του μηνα μεχρι να μου βγουν τα αποτελεσματα θα ειμαι περιπου 14 εβδομαδα, οποτε τοτε θα μαθω...Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

Εχω και μια αλλη απορεια οπως ειπα στις 15 του μηνα εχω και καμπυλη κανει να φαω κατι γλυκο ή να κρατηθω για να δειξει πιο καλα αποτελεσματα?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! όντως παίζει ρόλο σε ποια βδομάδα είσαι για να φανεί καλύτερα αλλά είναι λίγο κι θέμα γιατρού, κάποιοι το θεωρούν πολύ νωρίς κι δεν θέλουν να πουν! όντως στο εόμενο ραντεβού στο ιατρείο θα ξέρεις!

κουτσούνι πως κι θα κάνεις τόσο νωρίς καμπύλη? έχεις θέμα με ζάχαρο? καλύτερα την προηγούμενη να μην φας γλυκό όντως γιατί ποτέ δεν ξέρεις! κι εννοείται το πρωί νηστική για εξετάσεις.

αααα τώρα που το θυμήθηκα! πένυ είπες θες να πας οδοντίατρο! έχεις ρωτήσει τον γυναικολόγο? εμένα δεν με αφήνει γαμώτο κι έχω να πάω απο πριν την 1η εγκυμοσύνη!!!! ξέρω ξέρω αλλά θήλαζα κιόλας κι φοβόμουν κι τώρα ξαναέμεινα ρε γαμώτο! κι θέλω σίγουρα κι σφράγισμα γιατί όντως μου χάλασε λίγο τα δόντια η εγκυμοσύνη! μάλλον θα τον πιέσω αυτή τη φορά τουλάχιστον για καθαρισμό!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! όντως παίζει ρόλο σε ποια βδομάδα είσαι για να φανεί καλύτερα αλλά είναι λίγο κι θέμα γιατρού, κάποιοι το θεωρούν πολύ νωρίς κι δεν θέλουν να πουν! όντως στο εόμενο ραντεβού στο ιατρείο θα ξέρεις!

κουτσούνι πως κι θα κάνεις τόσο νωρίς καμπύλη? έχεις θέμα με ζάχαρο? καλύτερα την προηγούμενη να μην φας γλυκό όντως γιατί ποτέ δεν ξέρεις! κι εννοείται το πρωί νηστική για εξετάσεις.

αααα τώρα που το θυμήθηκα! πένυ είπες θες να πας οδοντίατρο! έχεις ρωτήσει τον γυναικολόγο? εμένα δεν με αφήνει γαμώτο κι έχω να πάω απο πριν την 1η εγκυμοσύνη!!!! ξέρω ξέρω αλλά θήλαζα κιόλας κι φοβόμουν κι τώρα ξαναέμεινα ρε γαμώτο! κι θέλω σίγουρα κι σφράγισμα γιατί όντως μου χάλασε λίγο τα δόντια η εγκυμοσύνη! μάλλον θα τον πιέσω αυτή τη φορά τουλάχιστον για καθαρισμό!

Οχι δεν εχω κανενα προβλημα με ζαχαρο..δεν ξερω αμα ειναι νωρις μπορει για προοληπτικους λογους, δεν εχω ξανακανει και μπορει να θελει να δει σε τι επιπεδο ειμαστε...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Pennymom, Kori, titiko και koutsouni καλώς ήρθατε στην παρέα μας και με το καλό τα μωράκια σας!!!!

Όσες μανούλες δεν δουν φύλο στην αυχενική το πιθανότερο είναι να το μάθουν στο επόμενο ραντεβού με τον γιατρό τους!

Αν θυμάμαι καλά β επιπέδου γίνεται 20-24 βδομάδα.

Koutsouni κι εμένα νωρίς μου φαίνεται για την καμπύλη από τώρα. Πάντως όπως και να έχει θα σου έλεγα να τρως γλύκα όπως θα έτρωγες κι αν δεν είχες να κάνεις την εξέταση, για να έχεις αποτέλεσμα όσο πιο κοντά γίνεται στην πραγματικότητα. Δηλαδή μην κάνεις νηστεία στα γλυκά για να έχεις καλό αποτέλεσμα και μετά πλακωθείς να τρως!

Εγω κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου και όλα καλά με τα τελικά αποτελέσματα της αυχενικης. Τώρα μου είπε να ξαναπαω σε περίπου ένα μήνα, αλλά ίσως πάω λίγο νωρίτερα, για να είμαι ήσυχη στην αδειά μου έχω περίπου εκείνες τις μέρες.

Κορίτσια να φτιάξουμε μία λίστα με τις ΠΗΤ και που γεννάμε, τι λέτε? Θα την ξεκινήσω με τα τελευταία κορίτσια που έχουν γράψει την ΠΗΤ τους και τα υπόλοιπα κορίτσια ας μου την θυμίσουν να τις συμπληρώσουμε όλες.

Φιλιά

Αααα! Κι εγώ έχω 08/11 ΠΗΤ και εκείνη την μέρα είναι η γιορτή μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...