Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Εγκυός 20 χρονών με αρνητικούς γονείς,βοήθεια.


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πρεπει να προετοιμαστεις να εισαι ηρεμη και αν δεν φτιαξουν τα πραγματα!

Περιμένω ένα μωράκι τώρα που έχει την ανάγκη να το μεγαλώσω ήρεμα και σωστά και με αγάπη... Όσο και αν έχω ανάγκη τους γονείς μου τώρα με έχει ανάγκη το δικό μου το παιδί και θα πρέπει να είμαι δυνατή γιαυτό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Margie1993 είπε:

Περιμένω ένα μωράκι τώρα που έχει την ανάγκη να το μεγαλώσω ήρεμα και σωστά και με αγάπη... Όσο και αν έχω ανάγκη τους γονείς μου τώρα με έχει ανάγκη το δικό μου το παιδί και θα πρέπει να είμαι δυνατή γιαυτό.. 

Ετσι ακριβως! Και οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και χαμογελαστη κ χωρις αγχος! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ εισαι 25 σκεψου οτι υπαρχουν κ πιο μικρες ηλικιες 17,18,19,20 κλπ...εμεις δοξα τον Θεο το θελαμε πολλη το προσπαθουσαμε! Ολα να σου πανε καλα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι ακριβως! Και οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και χαμογελαστη κ χωρις αγχος! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ εισαι 25 σκεψου οτι υπαρχουν κ πιο μικρες ηλικιες 17,18,19,20 κλπ...εμεις δοξα τον Θεο το θελαμε πολλη το προσπαθουσαμε! Ολα να σου πανε καλα!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του και να πάμε όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Margie1993 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του και να πάμε όλα καλά.. 

Αχ κορίτσι μου.με το καλό το μωράκι σας.για αρχή απομάκρυνε λίγο τους δικούς σου από τη ζωή σου , Για να καταλάβουν ότι αυτό το παιδί Εσύ θα το φέρεις στο κόσμο και ότι αγαπάς τον άνθρωπο σου.δειξτους ότι δεν επηρεάζεσαι από ότι σου Λε νε κείνο το είσαι ευτυχισμένη με τις επιλογές σου.αργα ή γρήγορα θα καταλάβουν το λάθος τους και θα ζητήσουν συγγνώμη.αλλα προς το παρόν από μακρυά.δεν αξίζει να στεναχωριεααι.το σημαντικότερο είναι το μωρό σου και τπτ άλλο.

Μια όμορφη εγκυμοσύνη και με ηρεμία σου εύχομαι απο δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Margie1993 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την θετική στάση απέναντι σε αυτό το θέμα.. Αγαπιόμαστε πολύ με το σύντροφό μου και με στηρίζει και θέλει να παντρευτούμε από την αρχή ήθελε δεν είναι λόγο του παιδιού.. Γενικά ναι δουλεύω μπορώ να στηριχτω στα πόδια μου.. Το μόνο θέμα είναι ότι με επηρεάζουν πολύ ψυχολογικά και με κάνουν να νιωθω άσχημα και ότι έχω κάνει το μεγαλύτερο λάθος.. Ενώ ξέρω ότι δεν είναι έτσι.. Ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία και άλλες οικογένειες δημιουργήθηκαν έτσι και είναι πάρα πολύ ευτυχισμένες.. 

Εμένα το έχει πάρει πολύ στραβά δε την θέλει όλη αυτή την κατάσταση.. Όταν της είπα για το μωρό δεν νοιαστηκε καθόλου.. Δε το θέλει το παιδί επειδή είναι από αυτόν που δε θέλει.. 

Σε καταλαβαίνω που στεναχωριεσαι αλλά σημασία τώρα πάνω απ όλα έχει το μωρό σου κ ο άνθρωπος σου... Όπως είπε κ η άλλη κοπέλα για αρχή κάνε τους λίγο πέρα κ αργότερα σίγουρα θα το ξανά σκεφτούν κ θα αλλάξουν στάση. Μπορείς να κάνεις πρώτα μία συζήτηση ότι τον αγαπάς κ σ αγαπάει κ αυτός, ότι σου φέρεται τέλεια, ότι σε νοιάζεται κλπ κ θες να κάνεις οικογένεια μαζί του κ είτε το θέλουν είτε όχι θα προχωρήσεις στην επιλογή σου αλλά να τους πεις ότι για να είσαι πλήρως ευτυχισμένη θες να έχεις κ τους γονείς σου στο πλευρό σου γιατί τους αγαπάς.. Ίσως αν τους μιλήσεις έτσι να μαλακώσουν λίγο... Επίκληση στο συναίσθημα, όπως είχαμε μάθει στην έκφραση έκθεση της γ λυκείου αν θυμαμαι καλα! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Σε καταλαβαίνω που στεναχωριεσαι αλλά σημασία τώρα πάνω απ όλα έχει το μωρό σου κ ο άνθρωπος σου... Όπως είπε κ η άλλη κοπέλα για αρχή κάνε τους λίγο πέρα κ αργότερα σίγουρα θα το ξανά σκεφτούν κ θα αλλάξουν στάση. Μπορείς να κάνεις πρώτα μία συζήτηση ότι τον αγαπάς κ σ αγαπάει κ αυτός, ότι σου φέρεται τέλεια, ότι σε νοιάζεται κλπ κ θες να κάνεις οικογένεια μαζί του κ είτε το θέλουν είτε όχι θα προχωρήσεις στην επιλογή σου αλλά να τους πεις ότι για να είσαι πλήρως ευτυχισμένη θες να έχεις κ τους γονείς σου στο πλευρό σου γιατί τους αγαπάς.. Ίσως αν τους μιλήσεις έτσι να μαλακώσουν λίγο... Επίκληση στο συναίσθημα, όπως είχαμε μάθει στην έκφραση έκθεση της γ λυκείου αν θυμαμαι καλα! :P

Δε παίρνουν από λόγια και κυρίως η μάνα μου είναι ξεροκεφαλη.. Και κάνει και τον πατέρα μου έτσι.. Δε την ένοιαζε και πολύ για εμένα και το μωρό αλλά το τι θα πει ο κόσμος.. Περισσότερο έχουν αυτοί επίδραση πάνω μου.. Γενικά σαν άτομο δεν μιλάω πολύ και τα κρατάω όλα μέσα μου και με κάνουν λες και έχω κάνει το χειρότερο πράγμα στον κόσμο.. Ενώ ξέρουν την κατάσταση μου κάθονται και με στεναχωρουν και με γεμίζουν τύψεις επειδή εκείνοι δε το αποδέχονται δε σκέφτονται το πως νιώθω εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Να μην στεναχωριεσαι, κάνε μια ώριμη συζήτηση μαζί τους και εφόσον ο σύντροφός σου σε στηριζει, αγαπαει, φροντίζει απομακρυνσου από γονείς και όταν συνέλθουν ξανασυζητήσε το μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Margie1993 είπε:

Δε παίρνουν από λόγια και κυρίως η μάνα μου είναι ξεροκεφαλη.. Και κάνει και τον πατέρα μου έτσι.. Δε την ένοιαζε και πολύ για εμένα και το μωρό αλλά το τι θα πει ο κόσμος.. Περισσότερο έχουν αυτοί επίδραση πάνω μου.. Γενικά σαν άτομο δεν μιλάω πολύ και τα κρατάω όλα μέσα μου και με κάνουν λες και έχω κάνει το χειρότερο πράγμα στον κόσμο.. Ενώ ξέρουν την κατάσταση μου κάθονται και με στεναχωρουν και με γεμίζουν τύψεις επειδή εκείνοι δε το αποδέχονται δε σκέφτονται το πως νιώθω εγώ..

Σε καμια περίπτωση δεν έκανες το χειρότερο πράγμα του κόσμου, το ακριβώς αντίθετο έκανες... Το πιο φυσιολογικό κ όμορφο πράγμα! Από εδώ κ στο εξής να σκέφτεσαι μόνο το υπέροχο πλασματακι που μεγαλώνει μέσα σου κ πόσο ανάγκη σε έχει.. Απ τη στιγμή που δουλευεις κ δεν τους έχεις ανάγκη ξεκοψε για κάποιο διάστημα μπας κ καταλάβουν. Τώρα πλέον οικογένεια σου είναι το μωρακι κ ο μελλοντικός σου σύζυγος κ αν οι γονείς σου δεν βάλουν μυαλό απλά θα είσαι από μακρυά κ αγαπημενοι! Πάντως αν ο μπαμπάς σου είναι λίγο πιο δεκτικός θα μπορούσες για αρχή να μιλήσεις σε αυτόν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , mama16 είπε:

Σε καμια περίπτωση δεν έκανες το χειρότερο πράγμα του κόσμου, το ακριβώς αντίθετο έκανες... Το πιο φυσιολογικό κ όμορφο πράγμα! Από εδώ κ στο εξής να σκέφτεσαι μόνο το υπέροχο πλασματακι που μεγαλώνει μέσα σου κ πόσο ανάγκη σε έχει.. Απ τη στιγμή που δουλευεις κ δεν τους έχεις ανάγκη ξεκοψε για κάποιο διάστημα μπας κ καταλάβουν. Τώρα πλέον οικογένεια σου είναι το μωρακι κ ο μελλοντικός σου σύζυγος κ αν οι γονείς σου δεν βάλουν μυαλό απλά θα είσαι από μακρυά κ αγαπημενοι! Πάντως αν ο μπαμπάς σου είναι λίγο πιο δεκτικός θα μπορούσες για αρχή να μιλήσεις σε αυτόν!

κοιτα οικογενεια της ειναι κ οι γονεις της δεν χρειαζετε να ξεκοψει. ο αντρας της μην ξεχνας εχει κ αλλα παιδια κ αλλη οικογενεια κ το ιδιο ευκολα μπορει να εγκαταλειψει κ την κοπελα το εχει κανει ειδη μια φορα γιατι να μην το κανει κ αλλη ? κ γιαυτο οι γονεις της απλα να ανυσηχουν δεν σημαινει οτι επειδη φερνουν αντιδρασεις την κοπελα στο τελος δεν θα την στηριξουν. δεν χρειαζετε να εχει ενοχες για αυτο που κανει αλλα δεν χρειαζετε κ να απαξιωσει τους γονεις της. 

9 ώρες πρίν, Margie1993 είπε:

Δε παίρνουν από λόγια και κυρίως η μάνα μου είναι ξεροκεφαλη.. Και κάνει και τον πατέρα μου έτσι.. Δε την ένοιαζε και πολύ για εμένα και το μωρό αλλά το τι θα πει ο κόσμος.. Περισσότερο έχουν αυτοί επίδραση πάνω μου.. Γενικά σαν άτομο δεν μιλάω πολύ και τα κρατάω όλα μέσα μου και με κάνουν λες και έχω κάνει το χειρότερο πράγμα στον κόσμο.. Ενώ ξέρουν την κατάσταση μου κάθονται και με στεναχωρουν και με γεμίζουν τύψεις επειδή εκείνοι δε το αποδέχονται δε σκέφτονται το πως νιώθω εγώ..

τυψεις δεν χρειαζετε να εχεις για μια αποφαση σου. οι γονεις σου απλα θελουν χρονο για να χωνεψουν τις νεες καταστασεις. το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να τους αποδειξεις οτι εισαι ευτυχισμενη κ οτι τα καταφερνεις. δεν χρειαζονται καυγαδες ουτε μεγαλα λογια. δειξε στους γονεις σου εμπρακτα οτι κανουν λαθος κ οτι εσυ τους αγαπας. θα χρειαστει χρονο κ υπομονη αλλα να δεις οτι σε λιγο καιρο θα ειναι περηφανοι για εσενα. δεν χρειαζονται λογια πραξεις χρειαζονται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα οικογενεια της ειναι κ οι γονεις της δεν χρειαζετε να ξεκοψει. ο αντρας της μην ξεχνας εχει κ αλλα παιδια κ αλλη οικογενεια κ το ιδιο ευκολα μπορει να εγκαταλειψει κ την κοπελα το εχει κανει ειδη μια φορα γιατι να μην το κανει κ αλλη ? κ γιαυτο οι γονεις της απλα να ανυσηχουν δεν σημαινει οτι επειδη φερνουν αντιδρασεις την κοπελα στο τελος δεν θα την στηριξουν. δεν χρειαζετε να εχει ενοχες για αυτο που κανει αλλα δεν χρειαζετε κ να απαξιωσει τους γονεις της. 

Δεν είναι αυτός που τους παράτησε αλλά η πρώην του ή όποια γύρισε στον πρώην της και τον κερατώσε.. Όσο για τους γονείς μου δεν είναι κάτι που θέλω το να ξεκοψω μαζί τους... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Margie1993 είπε:

Δεν είναι αυτός που τους παράτησε αλλά η πρώην του ή όποια γύρισε στον πρώην της και τον κερατώσε.. Όσο για τους γονείς μου δεν είναι κάτι που θέλω το να ξεκοψω μαζί τους... 

οπως σου εγραψα κ πιο πανω δωσε τους χρονο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...