Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Βρειτε το συγγραφέα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 385
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τωρα με μπερδεψες....Υπαρχουν πολλλα βιβλια με αυτον τον τιτλο...Θα πω τα 3 που ξερω...Βικτωρια Χισλοπ,Ροζαμουντ Πιλτσερ και Ευγενιου ο Νηλ!!!

Ποιο ελεγες εσυ τελικα????:roll:

Την Βικτώρια Χισλοπ έλεγα τελικά. αλλα έχω διαβάσει και τις Ροζαμουν Πιλτσερ. Πολύ ωραία και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό βιβλίο είναι το απόσπασμα?

Μα πού πήγες; Ήσουνα εδώ, με στήριζες, ήσουνα μεγάλο, ήσουνα άντρας. Και τώρα χάθηκες. Υπάρχει μόνο ένα ποτήρι με οινόπνευμα, που μέσα του πλέει κάτι που δεν θέλησε να γίνει άντρας, γυναίκα, κάτι που δεν το βοήθησα να γίνει άντρας, γυναίκα. Για ποιό λόγο έπρεπε να το κάνω, με ρωτάς, για ποιόν λόγο έπρεπε κι εσύ να το θελήσεις; Μα γιατί η ζωή υπάρχει, παιδάκι! Και λέγοντας πως η ζωή υπάρχει, έπαψα να κρυώνω, έφυγε ο ύπνος.. νιώθω πως η ζωή είμαι εγώ. Κοίτα, ανάβει κάποιο φως. Ακούγονται φωνές. Κάποιος τρέχει, φωνάζει, απελπίζεται. Μα κάπου αλλού γεννιούνται χίλια, εκατό χιλιάδες παιδάκια, μανάδες και πατεράδες των μελλοντικών παιδιών: η ζωή δεν έχει ανάγκη εσένα ή εμένα. Εσύ είσαι νεκρό. Ίσως να πεθάνω κι εγώ. Αλλά δεν έχει σημασία. Γιατί η ζωή δεν πεθαίνει.

Γράμμα σε ένα παιδί που γεννήθηκε ποτέ - Οριάνα Φαλάτσι

Λογοτεχνικό βιβλίο που χρησιμοποιήθηκε και ως αναγνωστικό για το δημοτικό σχολείο.


Όλα είναι δρόμος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απαντώ κι επαναλαμβάνω την ερώτησή μου :D

"Ένας κοσμος ανάποδα"

Εντουάρντο Γκαλεάνο

Λογοτεχνικό βιβλίο που χρησιμοποιήθηκε και ως αναγνωστικό για το δημοτικό σχολείο.


Όλα είναι δρόμος....

Link to comment
Share on other sites

Loukoumaki αν και δεν ειμαι σιγουρη , μήπως είναι το «Μια Κινητή Γιορτή»?

Ζοοοοοονγ...

Το τελευταιο του βιβλιο ειναι το Ο κηπος της Εδεμ...

Το βιβλιο A Moveable Feast ειναι απλα καταπληκτο...Ηταν και το αγαπημενο βιβλιο της Μεγκ Ραιν και του Νικολας Κειτζ στην Πολη των Αγγελων...;)Το θυμαστε???

Επεξεργάστηκαν by Loukoumaki!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ηρωίδα που έπαιζε το παιχνίδι της χαράς είναι η Πολυάννα. Σωστά;

Ποιο βιβλίο τελειώνει έτσι;

Ήταν πενηντάρης πάνω κάτω, το αξύριστο πρόσωπό του πετσί και κόκαλο, τα μάτια του στυλωμένα κι άπλανα. Το παιδί στεκόταν πλάι του.

-Είναι πατέρας σου; Το ρώτησε.

-Ναίσκε. Μου ʽλεγε πως δεν πεινά, ή πως έφαγε πριν λίγη ώρα και μου τα ʽδινε όλα εμένα να τα φάω. Έχει μεγάλη αδυναμία, δεν μπορεί να κουνηθεί.

-Πεθαίνει σου λέω! Πεθαίνει από την πείνα, σου λέω!

Η Ρόζα, το Ρόδο της Σαρών, απόμεινε ακίνητη για μια στιγμή μέσα στην ψιθυριστή σιγαλιά του αχερώνα. Έπειτα ανασήκωσε το κουρασμένο της κορμί και τυλίχτηκε στο πάπλωμα. Προχώρησε αργά προς τη γωνιά, και στάθηκε κοιτάζοντας το λιωμένο πρόσωπο, τα ορθάνοιχτα, τρομαγμένα μάτια. Ξάπλωσε ήσυχα στο πλάι του. Έκείνος κούνησε σιγανά το κεφάλι του δεξιά ζερβά. Η Ρόζα χαλάρωσε από τη μια μεριά το πάπλωμα και γύμνωσε το στήθος της.

- Πρέπει του λέει.

Σύρθηκε πιο κοντά, του έπιασε το κεφάλι του και το φερε πάνω της.

-Να του λέει. Έλα.

Πέρασε το χέρι της κάτω απʼτο κεφάλι του για να το στηρίζει. Τα δάχτυλά της του χάιδευαν τα μαλλιά. Σήκωσε τα μάτια της και κοίταζε μπροστά της τον αχερώνα, κι ένα αινιγματικό χαμόγελο χάραξε τα κλεισμένα χείλια της.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;

Το βιβίο αποτελεί περιγραφή της ζωής των φτωχών αγροτών της Αμερικής την περίοδο της οικονομικής κρίσης του '29. Ο συγγραφέας τιμήθηκε γιαυτό το έργο του με Πούλιτζερ...

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις.... :cool:

δε πιστευω να κλεβει καμια σας, και να γκουγκλαρει???? :evil:

(μπηκα μια φορα στο πειρασμο, αλλα δεν το εκανα!!! :rolleyes: χεχχεχεχεχε)


Parents are the last people on earth who ought to have children

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...