Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως ηρθατε καινουριες εγκυουλες!Εγω μεχρι στιγμης δεν θελω να τρωω τιποτα,ολο αναγουλες και εμετοι.Χθες ειχα και μια αιμοραγια και ειμαι ξαπλα με utrogestan.Αυριο εχω ραντεβου και ελπιζω να ειναι ολα καλα.Θα ακουσουμε και καρδουλα.Εγω τωρα ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερων.


05cNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεωργια κ ola kala tha pane....ksekourasou!!! utrogestan epairna k egw alla epeidh mou fernan ypnilia pairnw kolpika. ante pes mas neakia aurio.....

Βρε μακαρι να εχω υπνηλια,μεχρι τωρα με τρων οι αυπνιες ας κοιμηθω λιγακι...


05cNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sygxaritiria se oles kai apo emena.... re koritsi peite mou sas parakalw.....giati auta pou koroideya ta louzomai.....einai dynaton na peinaw astamatita ? na mhn xortainw me tpt? den mou fenetai fusiologiko.....tha kratisei olous tous mhnes auto??? ax panagia mou ypoferw!!!!!

Κικι γεια σου! Εγω στην πρώτη εγκυμοσυνη έτρωγα συνεχως, διότι ανακατευομουν αν δεν ετρωγα! Τώρα πχ, χωρις να τρώω πολύ νιώθω ότι έχω σκάσει και ότι το μωρό έιναι τεράστιο και έχει ανέβει στο στομάχι:tongue:!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε καινουριες εγκυουλες!Εγω μεχρι στιγμης δεν θελω να τρωω τιποτα,ολο αναγουλες και εμετοι.Χθες ειχα και μια αιμοραγια και ειμαι ξαπλα με utrogestan.Αυριο εχω ραντεβου και ελπιζω να ειναι ολα καλα.Θα ακουσουμε και καρδουλα.Εγω τωρα ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερων.

Γεωργία περαστικά! Δυστυχως πολλές κοπέλες έχουν αίμα και παίρνουν και τα utrogestan. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα να έχω αίμα απ΄οτην 9η εβδομάδα και μετά σχεδόν κάθε μήνα, μέχρι τον 5ο. Ξεκούραση, ισως έχεις αποκόλληση. Με το καλό να ακουσεις καρδιά αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Κικι γεια σου! Εγω στην πρώτη εγκυμοσυνη έτρωγα συνεχως, διότι ανακατευομουν αν δεν ετρωγα! Τώρα πχ, χωρις να τρώω πολύ νιώθω ότι έχω σκάσει και ότι το μωρό έιναι τεράστιο και έχει ανέβει στο στομάχι:tongue:!

mylife10 elpizw na fteei h progesteronh pou pairnw kai otan thn stamathsw na hsyxasw giati einai pragmatika marthrio ase pou tha balw 100 kila...esy posa ebales sthn prwth eggymosynh sou?


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mylife10 elpizw na fteei h progesteronh pou pairnw kai otan thn stamathsw na hsyxasw giati einai pragmatika marthrio ase pou tha balw 100 kila...esy posa ebales sthn prwth eggymosynh sou?

Kiki γεια σου! Και στα υπόλοιπα κορίτσια!!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα σχεδόν 13 κιλά(για την ακρίβεια 12μησι), αλλά γέννησα 36ε κ 4ημ, δηλαδή είχα ακόμα καιρό μπροστά μου, σίγουρα θα έπαιρνα κι άλλα!! 6 μηνών είχα πάρει 7 κιλά, ο γιατρός μου είπε ότι ήταν πολλά, πήγα σε διατροφολόγο και μέσα σε 1μησι μήνα δεν πήρα γραμμάριο, μου εκανε συντήρηση! Ε σταμάτησα τη διατροφολόγο σταμάτησα και τη συντήρηση μετά:tongue:! Το δύσκολο ήταν να τα χάσω μετά. τον Οκτώβη έφτασα τα κιλά που έιχα ξεκινήσει την πρώτη, αλλά λόγω διαφόρων καταστάσεων ξαναπήρα 10 κιλά σε κάποιους μήνες! Συμπέρασμα: Σήμερα έχω ραντεβού με διαιτολόγο και βλέπουμε! Δεν μπορώ μόνη μου να προσέχω, κάποιος πρέπει να με ελέγχει. Εντάξει σήμερα με το αίμα?

Link to comment
Share on other sites

Kiki γεια σου! Και στα υπόλοιπα κορίτσια!!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα σχεδόν 13 κιλά(για την ακρίβεια 12μησι), αλλά γέννησα 36ε κ 4ημ, δηλαδή είχα ακόμα καιρό μπροστά μου, σίγουρα θα έπαιρνα κι άλλα!! 6 μηνών είχα πάρει 7 κιλά, ο γιατρός μου είπε ότι ήταν πολλά, πήγα σε διατροφολόγο και μέσα σε 1μησι μήνα δεν πήρα γραμμάριο, μου εκανε συντήρηση! Ε σταμάτησα τη διατροφολόγο σταμάτησα και τη συντήρηση μετά:tongue:! Το δύσκολο ήταν να τα χάσω μετά. τον Οκτώβη έφτασα τα κιλά που έιχα ξεκινήσει την πρώτη, αλλά λόγω διαφόρων καταστάσεων ξαναπήρα 10 κιλά σε κάποιους μήνες! Συμπέρασμα: Σήμερα έχω ραντεβού με διαιτολόγο και βλέπουμε! Δεν μπορώ μόνη μου να προσέχω, κάποιος πρέπει να με ελέγχει. Εντάξει σήμερα με το αίμα?

mylife ki egw tha paw se diaitologo aplws perimenw na perasei ligo o kairos .logo mias psalindromisis pou eixa eipa na mhn biastw na perimenw mexri na akousoume kardoula mipws ksana sumbei....an ligika thn alh bdomada pane ola kala kateutheian tha paw se diaitologo!!!! georgia? ola kala???


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!Ολα καλα σημερα για μενα.Δεν εχω αιμα αλλα ειμαι ξαπλα για προσοχη.Τωρα σιγα σιγα θα αρχισω να ετοιμαζομαι να παω γιατρο.Για κιλα που λετε εγω ειμαι που ειμαι παχουλη :P θα παρω κανα 30 κιλα και θα ψαχνομαι μετα.


05cNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kiki, συγγνώμη,μπερδέυτηκα με το αίμα, η Γεωργία είχε, αλλά τωρα εντάξει βλεπω.

Μη σκεφτεσαι παλιες καταστασεις, τωρα είναι άλλη εγκυμοσυνη. Επειδη το εχω περασει πολλές φορες και δε βρηκα ουσιαστικα αιτία, η ψυχολογια ειναι το παν. Σιγουρα υπαρχει παντα ο φοβος, αλλα πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου. Αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα! Στα λεω γιατι ταλαιπωρηθηκα 2 χρονια και όλα έγιναν χωρις λόγο. Αισιοδοξια κ μακρια ο φοβος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεουλα.

Αυτο το αιμα, εμενα μου εχει γινει εφιαλτης. Ξεκινησε απο την προϋγουμενηη της χοριακης. Νομισα πως ηταν περιοδος και δεν ήθελα να παω για χοριακη αλλα ο γιατρος μου επεμενε. Τελικα πήγα και βγηκε θετικο. Ετσι τωρα εναμιση μήνα σχεδον καθε τοσο με επισκεφτετε, με πιανει πανικος και ολα καλα. Μεχρι την τελευταια φορα που ειχα την αποκολληση και την μία παλλιδρομηση. Ας ειναι η τελευταια φορα γιατι οποτε το βλεπω θέλω να πεθανω!!!

Δευτερα εχω ραντεβου με το γιατρο για δουμε πως τα παμε.

Οσο για τα κιλά, και εγω στην παρεα με τις γεματουλες. Ηδη με ανελαβε η κολλητη μου που ειναι διατροφολογος, αλλα ενα καταλαβα, ρε κοριτσια, μονο αγχος μου προκαλει. Μην φας εκεινο, μη το αλλο, τρωε απο εκεινο, ουφου πλεον!!!! Ενταξει, να αποφευγω τα φαγητα που πειραζουν να το καταλαβω, αλλα μην μπορω πχ να φαω ενα γλυκο ή ενα αλμυρο που το θελω δεν μπορω να το καταλαβω. Ειμαι ιδιότροπη;;;

Καλη συνεχεια σε ολες!!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα! Αχ αυτό το θέμα των κιλών...

Κορίτσια εμένα ο ενδοκρινολόγος-διαβητολόγος που πήγα μου χτύπησε το καμπανακι για διαβήτη κύησης για αργότερα!! Μου έδωσε διατροφή με σκοπό να χάσω κιόλας κιλά, όχι απλά να μην πάρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...