Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρυσα δεν πειραζει που ηρθαν ετδι τα πραγματα... μια χαρα μεγαλωσαμε κ εμεισ με ξενο... βεβαια εχω διαβαδει κ για επαναγαλακτισμο αλλα θελει προσπαθεια κ να μιλησεις με συμβοθλο... δεν ξερω αν εχεις τα κουραγια.... χουμπικ χαραε το κουραγιο σου... αυτη η αντληση δεν παλευετσι... ενα γρυμα θελω να μαζρψω για την παρασκευη κ ξεκινησα απο χτεσ... τσουκου τσουκου 40-40 τη μερα θα μαζευτουν 150 που θελω.... απα πα... βαρετο.... εμενα αν παθει συγχιση θηλων που του δινω πιπιλα δεν παιζει να μπω σε διαδικασια αντλγσης.... δεν παλευεται.... λιζακι πως παει νε τον μυκητα? Τον θεραπευσατε.?


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Κική όλοι άποψη έχουν! Εμενα ευτυχώς κατάλαβαν τη προσπάθεια μου και οι δυο πλευρές. Ναι με το μύκητα ειμαστε ενταξει ελπίζω μεχρι τη άλλη εβδομάδα να ειμαστε γενικα καλά. Για εμενα γενικα δεν θα ειναι εύκολος ο θηλασμος εχω ενα παιδάκι που καεί ήχος τον ενοχλεί. Προς το παρόν δέχεται το τριξιμο του πατωματος, τη πόρτα που ανοίγει ξαι το καζανάκι! Σιγα σιγα ελπίζω να συνηθίσει στους ήχους του σπιτιού.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι Κικη το αντίθετο. Σύμφωνα με την Πατσούρου έπαιρνε πολλα ερεθίσματα και δεν μπορούσε να τα επεξεργαστεί. Δηλαδη εμείς σαν ενήλικες ξέρουμε ο καιε ήχος απο που έρχεται αυτος ξέρει μονο ήχους απο τη κοιλιά και οταν είχαμε κόσμο σπιτι δεν κοιμότανολη μετα στη στηθος μου ήταν και έλεγα γιατι. Ετσι ειναι σαν παιδι και ο άντρας μου ετσι ήταν. Απλά σιγα σιγα θα μαθέι και θα δεχτεί τη φασαρία.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια πώς ειστε;

Εγώ ειμαι σε απογνωση και δεν ξερω τι κανω...

Η μικρη αποφασισε πως πλέον δεν της αρεσει το μπιμπερο!!!

Ούτε τσάι πινει, ούτε ξενο γάλα. Με που την βαζω στην στάση για να φάει με μπιμπερο

αρχισει ενα πολύ ασχημο κλαμα μέχρι να την βαλω στο στηθος μου.

Αν τολμησω να της δωσω το μπιμπερο, χειροτερα αφου πνιγεται απο το κλαμα.

Από τα προχτες που κλαιω. Μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να βγαλω γαλα δικο μου να βαλω στο μπιμπερο για να δουμε τι δεν της αρεσει. Οντως το μπιμπερο ή το γαλα.

Αγχοθηκα γιατι σε 2 μηνες θα παω δουλεια και μονο με την ιδεα πως δεν θα παιρνει μπιμπερο...

Ετυχε σε καμια σας;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριγουλα ποσο καιρο της δινεις μπιμπερο??? το επινε κ ξαφνικα δεν το θελει? δοκιμασες αυτο, που σου ειπε ο γιατρος σοιυ? αν αν βαλεις μια σταγονα δικου σου γαλατος στη θηλη του μπιμπερο? μηπως ανοιξει το στομα της?

μηπως να παρεις αλλο μπιμπερο? καπου διαβασα οτι καλο ειναι να το ταιζει αλοσ το μωρο γιατι εσενα σε μυριζει και θελει βυζι.... κ εγω προχτες ηθελα να του δωσω μπιμπερο να δω αν το δεχετε γτ θα χρειαστει να λειψω την αλλη βδομαδα κ δεν το ηλελε... αλλαξα μπιμπερο και οκ...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμας ήρθε η παιδίατρος χθες και μέσα σε 15 μέρες πήρε μίσο κιλό ο μπεμπης και 2 πόντους. Έτσι φτασαμε τα 3900γρ και τους 55 πόντους!

Λοιπόν εμεις τρώμε από το στήθος και από το μπουκάλι δικό μου γάλα που αντλώ. Το βραδινό γεύμα τρώει μπουκάλι σιγουρα. Πάντως εμένα δεν έχει πάθει καμια σύγχυση θηλων αφού τρώει από το μπουκάλι και παίρνει και πιπίλα.

Εγώ με τις αντλήσεις δεν έχω προβλημα. Βγάζω 3-4 φορές τη μέρα από 120-250ml ανάλογα πόσες ώρες έχω να αντλησω.

Πάντως εμενα με το θηλασμο μου κάθισε καλα και δεν ταλαιπωρήθηκα. Μάλλον ημουν πολύ τυχερή. Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι! Τρώει κάθε 3-4 ωρες την ημερα και το βράδι κοιμάται 6-7 ώρες. Φανταστείτε ότι δεν εφαρμοσα το κάθε 2 ώρες στο στήθος που λένε αλλά όποτε ζητούσε.

Καλή συνέχεια σε όλες! Και όσες δίνετε ξένο μην πτοειστε, όλα τα παιδιά μεγαλώνουν είτε με το ένα γάλα είτε με το άλλο.


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Liza πραγματικα ταλαιπωρηθηκες πολυ!! Το πεισμα σου ομως να προσφερεις το καλυτερο για το παιδι σου θα σε δικαιωσει!

Κι εμεις συνεχιζουμε με το θηλασμο, οποτε θελει. Αυτο ειναι ειτε καθε 3 ωρες ειτε 2 ειτε και 1. Οσο περναει ο καιρος αντεχουν περισσοτερη ωρα ξυπνια οποτε θα τρωνε καλυτερα!

Βρηκα λιγο χρόνο να μπω μιας και ο μεγαλος μου κοιμηθηκε απο τις 9 παρα!! Απιστευτο!!!!! Χρειαζομουν λιγη ηρεμια!!!!!!! Φιλιααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν ξερει καμια σας πως μπορω να βαλω και δευτερο τικερ; Στις οδηγιες στο youtube δεν το εχει και οποτε προσπαθησα ενα απο τα 2 μου βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

μαριγουλα ποσο καιρο της δινεις μπιμπερο??? το επινε κ ξαφνικα δεν το θελει? δοκιμασες αυτο, που σου ειπε ο γιατρος σοιυ? αν αν βαλεις μια σταγονα δικου σου γαλατος στη θηλη του μπιμπερο? μηπως ανοιξει το στομα της?

μηπως να παρεις αλλο μπιμπερο? καπου διαβασα οτι καλο ειναι να το ταιζει αλοσ το μωρο γιατι εσενα σε μυριζει και θελει βυζι.... κ εγω προχτες ηθελα να του δωσω μπιμπερο να δω αν το δεχετε γτ θα χρειαστει να λειψω την αλλη βδομαδα κ δεν το ηλελε... αλλαξα μπιμπερο και οκ...

Κικι μου, απο την δευτερη μερα, πηρε μπιμπερο. Επινε καθημερινα τσαγακι. Τις τελευταιεες μερες αντικαθιστισαμε ενα γευμα με ξενο γαλα γιατι θα γυρισω στην δουλεια και θα μενει η μικρη με την μαμα μου. Επινε μεχρι και 120ml ξενο απο το μπιμπερο και 50ml τσαγακι. Και αυτο σε καθημερινη βαση. Ενα γευμα ξενο και τα υπολοιπα ολα στηθος. Ξαφνικα εδω και 3 μερες αποφασισε η μικρη πως θελει μονο στηθος. Δοκιμασα μπιμπερο chicco, nuk kai mam. Τιποτα!!! Εβγαλα μητρικο μεχρι και 30ml και το εβαλα σε μπιμπερο αλλά τιποτα. Την ταιζει η μαμα μου με μπιμπερο. Πάντα η μαμα μου την ταιζε με μπιμπερο γιατι το ηξερα και εγω αυτο οτι μυριζει και θελει βυζι. Σημερα πήρα Avent, ειδικο για τους κολικους! Τώρα να δουμε!!!

Σημερα μιλουσα με την φαρμακοποιο μου, και της ειπα το προβλημα. Μου ειπε πως αυτο επαθε με την μικρη της και ετσι αναγκαστικε και τις εδωσε κρεμα και ριζαλευρο απο νωρις και τα εφτιαχνε με μητρικο γαλα. Αυτη θα ειναι η τελευταια μου λυση!!!!!

Τι να κανω? :confused::(


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριγουλα τι εγινε τελικα με το μπιμπερο...το δεχτηκε η μικρη?

εμενα ξεκινησε να μην θελει υην πιπιλα κ να θελει στθος να πιπιλαει...βοηθεια....ειμαι σε φαση να την μαθω τωρα....φωνες ουρλιαχτα κανει πως πνιγεται...παπαπα....μου ειπαν οτι οταν σαραντισει πρεπει αν του σταματησω το βραδυνο γαλα.... ε ρε τι εχω να τραβηξω... πως τα πατε εσεις με τον υπνο γενικα? εμενα εχει γυρισει τουμπα το προγραμα του... κοιματε μονο πανω μου αν τον αφησω χαμος... πεκα τι τυχερη που εισαι....

λοιπον εμενα η κλινικη μου πηρε 1.130 εδωσα 50 ε για μια ενεση που επρεπε να κανω λογο ομαδας αιματος αυτα...και δωματιο τρικλινο, ο γιατροσ 1300. αυτα


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κικη μήπως εχει πονάκια και αναζητα περισσοτερο την επαφη μαζι σου;;

Λενε πως όσο περισσοτερο ανταποκρινόμαστε στην αναγκη τους για αγκαλια μεσα στην ημερα τοσο καλυτερα κοιμουνται το βράδυ!!

Εγω πλήρωσα το γιατρο μονο, 1200Ε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...