Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην Ελβετία ζούμε κορίτσια κ δεν μπορώ να πω πως έχω παραπονο απο την ποιότητα ζωής που προσφέρεται, το αντίθετο μάλιστα! Αλλά ειναι κ μερικά πράγματα που ειναι τελείως αντίθετα με την ιδιοσυγκρασία του Έλληνα. Οι άνθρωποι ειναι πολύ κλειστοί, τυπικοι, καθόλου αυθόρμητοι κ προγραμματισμενοι σαν καλοκουρδισμενες μηχανές. Επίσης ειναι αρκετές οι φορές που το νιώθεις στο πετσί σου πως είσαι ξένος κ απο κάποιους όχι καλοδεχουμενος. Τέλος πάντων φαντάζομαι πως παντού υπάρχουν θετικά κ αρνητικά.

Η εξέταση μαριαννα φυσικά γίνεται κ στην Ελλάδα απλά το δείγμα μεταφέρεται στο εξωτερικό για ανάλυση. Όσο για τις ενοχλήσεις που αναφέρεις, κάποιες φορές κ εγώ που πάω να σηκωθώ νιώθω ένα τράβηγμα χαμηλά που μου θυμίζει συμπτώματα πιο προχωρημένης εγκυμοσύνης.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μόλις τωρα ανακάλυψα το site και χάρηκα πολύ!! Αν πάνε όλα καλά θα γίνω και εγώ μανούλα τον Δεκέμβριο 15/12 είναι η ΠΗΤ. Χάρηκα πολύ που είμαστε αρκετές! Εγώ κορίτσια πέρα απο το στήθος και λίγες καούρες δεν έχω τίποτα άλλο. Πήγα στη γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα στις 8 έβ και 2 ημέρες ακούσαμε καρδουλα όλα καλα αλλά είδα στον υπέρηχο χτύπους 183 δεν είναι πολλοι; Και εγώ έχω ανχος προσπαθώ να μην διαβάσω άσχημα πράγματα αλλα είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν γνωρίζω πολλα.

Kidenio καταλαβαίνω οτι δεν είναι εύκολα έξω αλλά σίγουρα από το να ήσουν στην Ελλαδα με την ανέργια και αβεβαιότητα που υπάρχει είναι πολύ καλύτερα! Σε ζηλεύω!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λιζα! Καλωσηρθες κ εσύ στην παρεούλα μας! Συγχαρητήρια! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Μια χαρά ειναι οι χτύποι. Έχω ακούσει πως αν ειναι πολλοί οι χτύποι ειναι κοριτσάκι! Εμείς δεν είδαμε χτύπους μόνο την καρδούλα να παλλεται.

Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν θα ήθελα να βρίσκομαι στην αβεβαιότητα κ την κατάσταση που υπάρχει στην Ελλάδα αυτή την στιγμή. Έστω κ αν μου λείπουν τόσα πράγματα απο την όμορφη χώρα μας!

Καλημέρα σε όλα τα χειμωνιάτικα κοριτσια!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και εσύ με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Το διάβασα οτι οι πολλοι χτύποι είναι κορίτσι πρώτα με ενδιαφέρει να είναι γερό νομίζω σε όλες! Να ρώτήσω και κάτι ακόμα στις αρχές Ιουνίου θα κάνω αυχενική θα πάω πρώτα στις 29 και μετα θα δούμε ποτε θα την κάνουμε. Ήθελα να ρωτήσω για τα αποτελέσματα παίζει ρόλο η ηλικια; Είμαι 24 στα 25 και δεν θα ήθελα να κάνω αμνιοπαρακέντρηση.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι η ηλικία της εγκύου παίζει σημαντικό ρόλο στα αποτελέσματα. Στην περίπτωση σου η αρχική πιθανότητα για χρωμοςωμικη ανωμαλία λόγω ηλικίας ειναι πολύ μικρή! Περίπου 1:830. Σημαντικό ρόλο παίζει φυσικά κ η ίδια η εξεταςη. Περίμενε πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικης κ ύστερα αποφασίζεις αν θα κανείς αμνιοπαρακεντηση. Αν κ νομίζω πως αποκλείεται να χρειαστεί! Ύστερα η αμνιοπαρακεντηση έχει ένα ποσοστό 0,5-1% να προκαλέσει αποβολή. Μην άγχωνεσαι χωρίς λόγο, απόλαυσε την πρώτη σου εγκυμοσυνη όσο περισσότερο μπορείς!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

elbetia kidenio......teleia!!!!!!! an kai san tin elladara mas tpt k emena mou aresei to ekswteriko.....makari na mou dinotan k emena i eukairia.....

liza kalws orises stin parea mas....exoume panw katw tin idia ilikia k egw 27-28....mhn agxonesai logika oso poio mikrh toso ligoteres oi pithanotites gia kapoia anomalia opws eipe k kidenio.... otan erthei i stigmh tha sou pei o giatros sou an einai aparetito na kaneis.....alla gi auto ypatxei kai to test pou eipe kidenio poio katw pou an erthei i stigmh kai xreiasti na kaneis tha mporouses na rwtiseis to giatro sou gia auth thn poio anodini eksetash,....alla mhn ta skefteai auta.....eimai sigourh pws den tha xreiastei na kaneis tpt teleio.....apolause autous tous mines kai ola kala!!!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Κική μόνο 3 χρόνια έχουμε διαφορα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Εγώ έτσι και αλλιως είμαι μακρια από τους δικούς μου μας χωρίζουν 500 χιλ δεν θα με πείραξε να ήμουν στο εξωτερικό πιστεύω.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο, το τικεράκι που φτιάχνεται το path μετα το βιάζεται στην υπογραφή για να έμφανιστεί;


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χειμωνιάτικες μαμάδες καλησπέρα! Liza καλωσήρθες, με το καλό και σένα το μωρό σου!

Αν αρχισει από τώρα η πολλή ζέστη , τι θα κάνουμε μετά?

Kidenio ζεις Ελβετία ? Αφού τη συνήθισες εντάξει!Εχω γνωστή που θα έρθει φέτος, ήταν καπου 5 χρόνια, αλλά δε συνήθισε ποτέ! Και ακριβή ζωή(ειδικά τα ενοίκια) και όταν γέννησε μας ελεγε ότι τους αντιμετώπιζαν στο νοσοκομειο πολύ έντονα σαν ξένους! Αν έχεις σκοπό να ξαναέρθεις Ελλάδα σου το εύχομαι!

Καποια κορίτσια έχουν μέρες να εμφανιστούν ,θα κρατάμε απουσίες!

Κούραση, ζέστη και ανακατωσούρα και σήμερα! Καλά τη βγάλαμε:tongue:!

Καλό σας βράδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που είστε βρε κοριτσια; Τι ησυχία ειναι αυτή; Πως είστε; Εγώ σήμερα πήγα να δώσω αίμα για διάφορες εξετάσεις, γιατί είχα παει ξανά πριν μια εβδομάδα αλλά δεν κατάφερε η μαία να μου πάρει αίμα... Περίεργο ε; Έβαλε δυο φορές τη βελόνα στη φλέβα αλλά δεν έβγαινε σταγόνα! Σήμερα λίγο καλύτερα, κατάφερε να πάρει τα δείγματα που ήθελε. Κατα τ' αλλά σήμερα δεν νιώθω ναυτία κ δεν πονάει κ πολύ το στήθος μου... Ελπίζω να μη σημαίνει τίποτα κακό!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalws thhhhh.....kala apotelesmata kidenio.... e mia xara makari na sou fugei grhgora h nautia gt einai ligo barbaro.....diabazw oti se kapoies krataei se olh th diarkeia kai agxonomai..... stis alles eggymosynes sou eixes???? emena shmera to stithos me pethane.... kati soublies pwpwpw....einai fusiologiko???exw shmera rantebou na akousoume kardoula.....epiteleous...tha ton rwtisw k gi auto....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Kidenio και εγώ αν δεν νιώθω κανένα σύμπτωμα ανησυχώ αλλά πρεπει να το ξεπεράσουμε! Εγώ πρεπει να κάνω εξέταση για τον λιστερια νομίζω λέγεται και το ουροπλασμα γιατι δεν τα είχα κάνει την προηγούμενη φορα, δικό μου λάθος ηταν δεν έφταιγε η γιατρός μου τα είχε σημειώσει. Να σας ρωτήσω αν έχει καμια στίγμα δεν έχω αλλα στην ηλεκτρόλυση η αιμοσφαρίνη Α2 βγήκε 2,8 με ανώτερο το 3 και η γιατρός επειδη έχω χαμήλο αιματοκρίτη 31 μας είπε να κανει και ο σύζυγος έλεγχο για το στίγμα. Η μαμά μου είναι σίγουρη οτι δεν έχω δεν έχει και κανένας γονιός μου. Έχει καμια και πόσο είναι αυτος ο δείκτης της Α2;

Επιπλέον έχω σκάσει που ακόμα δεν έχω πάει στη θάλασσα τι γνώμη έχουν οι γυναικολόγοι σας; Εγώ δεν ξέρω δεν έχω ρωτήσει θα είναι υπερβολή να την παρω τηλ να ρωτήσω; Θα ήθελα να κάνω το σαββατο αν επιτρέπεται.

Γράφαμε μαζί Κικη, εμένα το στήθος πονάει μόνο στον ύπνο αμάν γυρίσω κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε οργανισμός θα αντιδρά αλλιως φαντάζομαι!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

liza mou k egw hmoun sto orio gia stigma kai mou eipe ogiatros na paw sto kentro mesogeiakis anemias pou einai eggura ta apotelesmata.... kai ontws phgame einai sto goudi to nosokomeio, eutuxws o adras mou den eixe egw exw upopsia kai den xreiastike na to psaksw parapanw!!!!!as kanei o antras sou prwta kai an den exei den xreiazetai na to psakseis esu??? oute oi goneis mou exoun pantws!!!! oson afora to mpanio oi apopseis diaferoun analoga to giatro..... thn kouniada mou den tin afhne enw mia fili mou thn afine....rwta ton diko sou... an eisai athina skepsouto...na nera ta suxenomai ligo :P


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...