Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Πρόβλημα με τα πεθερικά


Recommended Posts

Αχ!Σε ευχαριστω πολυ Αλεξια μου για την απαντηση...πραγματικα δν εχω κανενα να μιλησω...ισως αυτο να παιζει μεγαλο ρολο. Εχεις δικιο....ισως ενα ειδικος βοηθουσε... Κανω προσπαθειες απο εγκυος ακομα να γινουν τα πραγματα οπως πριν αλλα πεφτω σε τοιχους...ειναι λογικο να συνεχιζω να προσπσθω?? Νομιζω οτι αν τους ξαναδω θα σκασω... συγχωρω ευκολα αν μου δειξεις λιγη ανθρωπια αλλα πλεον νομιζω οτι σπαταλισα κ τα τελευταια αποθεματα. Ειμαι μονη σε ξενο μερος χωρις ψυχη να μιλησω... ως τωρα τα καταφερνα αλλα εχω κ ενα μωρο πλεον κ πρεπει κ οι αλλοι να δειξουν λιγο ενδιαφερον....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι νεα στην παρεα!καλως σας βρηκα... κι εγω θεμα με την πεθερα...πριν μεινω εγκυος οσο ημασταν αρραβωνιασμενοι ολα ηταν τελεια. Με το που μενω εγκυος αλλαξαν ολα..ειχα φυγει απο Κρητη κ ηρθα Σαλονικα για χαρη της αγαπης μου κ ενω ζουσα το παραμυθι...ξαφνικα εμεινα μονη! Δεν ενδιαφερθηκαν καν για μενα, ουτε ενα τηλ ακομα κ τωρα που γεννησα. Ειδικα τωρα οποτε παμε, γιατι ο καλος μου θελει να πηγαινουμε αφου αυτοι δν πατανε,με κανουν να νιωθω εντελως παρεισακτη...ενα γεια με τι ζορι. Εχω μιλησει στον αντρα μου επσνηλημενα αλλα το χαβα του,δν μου δινει αδικο αλλα η σταδη του ειναι σαν να μν τρεχει τιποτα. Χθες ξαναπηγαμε κ ενιωσα ανεπιθυμητη....δν θελω να ξαναπαω...προσπαθησα για τον αντρα μου,αλλα ολο αυτο με πνιγει...τι να κανω???

Καλησπέρα solbi!τυχαία είδα το μήνυμα σου!εγω αυτό που μπορώ να σου πω, εκτός από το θέμα του ειδικού που πολύ σωστά πρότεινε η αλεξία, είναι να εστιάσεις στην οικογένεια σου!νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει κάπου, αλλά κοριτσάκι μου, αυτά που χρειάζεσαι βρίσκονται μέσα στους τοίχους του σπιτιού σου!είναι ο άντρας σου και το παιδάκι σου! Δεν χρειάζεσαι ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο!μην δίνεις σημασία στους άλλους όποιοι και να είναι!όταν πηγαίνεις σπίτι τους(για χάρη του άντρα σου) και δεν σου δίνουν σημασία, ασχολήσου με το παιδακι σου και μην τους δίνεις κι εσύ!κάποια πράγματα δεν μπορούμε να τα απαιτήσουμε από τους άλλους, πρέπει οι άλλοι να μας τα προσφέρουν!Άσε που θεωρώ πως έιναι τεράστια γαιδουρια να έρχεται ο οποιοσδήποτε(πόσο μάλλον τα παιδιά σου) στο σπιτι σου και να τον αγνοείς!Να σε ρωτήσω κάτι??με το μωρό ασχολούνται ή το έχουν κι εκείνο παραμελημμένο??Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά προσπαθώ να καταλάβω τί άλλαξε από τη στιγμή που έμεινες έγκυος...


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο το θεμα και ειδικα το θεμα "πεθερα" είναι πολύ μεγαλο κεφαλαιο και αποπου να το πιασεις δεν εχει τελιωμο. Ειλικρινα ζηλευω κοπελα που θα πει ότι δεν εχει προβλημα με την πεθαρα της, αν και δεν πιστευω πως υπάρχει νύμφη που να ειναι καλά με την πεθερα της. Σπανιο φαινομενο.

Κόπελα μου η συμβουλή μου, και πιστεψεμε έχω περασει και περνω αρκετα με την πεθερα μου (οσο δεν φανταζεσαι), αγνοησε την/τους. Δωστους να καταλαβουν ότι το μονο που σε ενδιαφερει είναι ο αντρας σου και το μωρο σου. Δωστους να καταλαβουν με τον τροπο σου πως κανεις δεν θα μπει αναμεσα σας. Γινει πιο τρυφερη με τον συζηγο σου, ειδικα όταν θα ειναι μπροστα αυτοί.

Οσο για τις επισκεψεις, κοπελα μου, δυστηχως είναι αναγκαιο κακο. Μην σκεφτεσαι το πως θα περασεις ή τα συναισθηματα που θα σου δημιουργηθουν. Κάντο για τον αντρα σου και μόνο γι αυτον. Οταν θα εισαι εκει, ασχολήσουν με το μωρακι σου και αγνοησε τους. Μην βαζεις στο κεφαλακι σου οτι λενε ή ότι κανουν. ο Θεος μας εδωσε δυο αυτια. Από το ενα να βαζουμε και από το αλλο να βγαζουμε.

Και κάτι τελευταιο που εμενα με βοήθησε παρα πολύ. Προσπαθησε να φυγεις λίγο νωρις από αυτους και μετα απο την επισκεψη πηγαινε μία βολτα με την οικογενεια σου, στο πάρκο ή όπου αλλου μπορεις. Εστω και με το αυτοκινητο, αν ειναι βράδυ. Δεν ξερεις ποσο καλο κανει.

Ελπιζω να βοήθησα.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!Ο θεος να εχει καλα εσας κ την οικογενεια σας!!!Νιωθω πιο ξαλαφρωμενη τωρα που τα ειπα καπου...Οσο για το παιδι...δν εχουν παρει ουτε ενα τηλ να δουν τι κανρι,παιρνουν καμια φορα τον αντρα μου αλλα συνηθως αυτος τους παιρνει. Θεωρω οτι βλεπει τα προβληματα κ προσπαθει μπας κ αποκαταστησει τις σχεσεις. Οποτε πηγαιναμε σπιτι τους μιλουσαν απλα στο παιδι σαν γειτονες ...χθες πρωτη φορα το πηραν αγκαλια κ μαλιστα επειδη η μπουμπου γκρινιαξε λιγο την ελεγαν γκρινιαρα, με υφος κ καλα οτι εγω την εκανα ετσι κ οχι για πλακα που το λεμε καμια φορα...

Link to comment
Share on other sites

...δν μπορω να καταλαβω γιατι μολις εμεινα εγκυος μεταλλαχθηκαν!Πριν αδερφες ημασταν...ειχα δυσκολη κυηση κ οχι μονο δν μας βοηθησε αλλα ουτε ρωτουσε να μαθει πως παω. Επισκεψεις καναμε μονο εμεις...αναγκαζομουν να πηγαινω κ μεχρι τον 8-9 ο παρολη την δυσκολη μου κατασταση μπας κ τα βρουμε. Μας εβαλαν κ πλακωθηκαμε με τον αντρα μου 1 βδομαδα πριν γεννησω κ εκανα συσπασεις....κ στην κλινικη σαν ξενοι ηρθαν. Η κοπελα που γεννουσε διπλα μου δν καταλαβε οτι ηταν πεθερα μου κ μου ειπε " αυτη η κυρια η φιλη σας πολυ ψυχρη... τι ηρθε κ κσθολου?" Περιττο να σας πω τι επαθε η γυναικα οτσν της ειπα οτι δν ειναι απλως μια φιλη αλλα η πεθερα μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!Ο θεος να εχει καλα εσας κ την οικογενεια σας!!!Νιωθω πιο ξαλαφρωμενη τωρα που τα ειπα καπου...Οσο για το παιδι...δν εχουν παρει ουτε ενα τηλ να δουν τι κανρι,παιρνουν καμια φορα τον αντρα μου αλλα συνηθως αυτος τους παιρνει. Θεωρω οτι βλεπει τα προβληματα κ προσπαθει μπας κ αποκαταστησει τις σχεσεις. Οποτε πηγαιναμε σπιτι τους μιλουσαν απλα στο παιδι σαν γειτονες ...χθες πρωτη φορα το πηραν αγκαλια κ μαλιστα επειδη η μπουμπου γκρινιαξε λιγο την ελεγαν γκρινιαρα, με υφος κ καλα οτι εγω την εκανα ετσι κ οχι για πλακα που το λεμε καμια φορα...
...δν μπορω να καταλαβω γιατι μολις εμεινα εγκυος μεταλλαχθηκαν!Πριν αδερφες ημασταν...ειχα δυσκολη κυηση κ οχι μονο δν μας βοηθησε αλλα ουτε ρωτουσε να μαθει πως παω. Επισκεψεις καναμε μονο εμεις...αναγκαζομουν να πηγαινω κ μεχρι τον 8-9 ο παρολη την δυσκολη μου κατασταση μπας κ τα βρουμε. Μας εβαλαν κ πλακωθηκαμε με τον αντρα μου 1 βδομαδα πριν γεννησω κ εκανα συσπασεις....κ στην κλινικη σαν ξενοι ηρθαν. Η κοπελα που γεννουσε διπλα μου δν καταλαβε οτι ηταν πεθερα μου κ μου ειπε " αυτη η κυρια η φιλη σας πολυ ψυχρη... τι ηρθε κ κσθολου?" Περιττο να σας πω τι επαθε η γυναικα οτσν της ειπα οτι δν ειναι απλως μια φιλη αλλα η πεθερα μου...

Τι να σου πω κοπέλα μου???αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα!!εσυ προσπάθησε να μη δίνεις σημασία όσο μπορείς και να μη χαλάς τη σχέση σου με τον άντρα σου!και αν θελεις να του κανεις κάποιο παράπονο γιαυτό το θέμα, ήρεμα και με τρόπο, δεν αξίζει να τσακώνεστε γιαυτους!

Δεν μπορω να καταλάβω που οφείλετε η αλλαγή!ο άντρας σου μήπως είναι μοναχοπάιδι??άλλα εγγόνια εχουν τα πεθερικά σου??τι να πω??αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Οχι δν ειναι μοναχοπαιδι,εχει μια αδερφη που εχει διδυμακια. Τα πεθερικα μου παντα ηταν δοσμενα σ'αυτα κ καλα κανουν ... αλλα τωρα εχουν κ ενα μικρουλι κ το μοναδικο κοριτσι απο τα εγγονια... τελοσπαντων...η πεθερα μου δν μιλιεται ουτε με την αδερφη του αντρα της κορης της που ειναι κ η μοναδικη του συγγενης,καθοτι κ ορφανος...τυχαιο????!!!δν νομιζω....η κουνιαδα μου ανεκαθεν δν κρατουσε ουτε τα τυπικα...οποτε δν με νοιαζει γι αυτην, δν ειχαμε σχεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δν ειναι μοναχοπαιδι,εχει μια αδερφη που εχει διδυμακια. Τα πεθερικα μου παντα ηταν δοσμενα σ'αυτα κ καλα κανουν ... αλλα τωρα εχουν κ ενα μικρουλι κ το μοναδικο κοριτσι απο τα εγγονια... τελοσπαντων...η πεθερα μου δν μιλιεται ουτε με την αδερφη του αντρα της κορης της που ειναι κ η μοναδικη του συγγενης,καθοτι κ ορφανος...τυχαιο????!!!δν νομιζω....η κουνιαδα μου ανεκαθεν δν κρατουσε ουτε τα τυπικα...οποτε δν με νοιαζει γι αυτην, δν ειχαμε σχεσεις.

Σίγουρα όχι τυχαίο που υπάρχουν "συννεφάκια" και από την άλλη πλευρα! Δυστυχώς υπάρχουν ουκ ολίγες γιαγιάδες που ξεχωρίζουν τα εγγόνια τους, για διάφορους λόγους(ο πιο δημοφιλης είναι η χαζομάρα που τους δέρνει:tongue:)!Σίγουρα είναι άσχημο, αλλά πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί και πολύ(εκτος αν αυτοί οι άνθρωποι επεμβαίνουν και στη ζωή σου, εκει πρεπει να κάνεις κάτι)! είναι το "γαμώτο" το ξέρω αλλα δεν μπορείς να τους αναγκάσεις να αγαπουν το εγγόνι τους!Συγνωμη αλλα υποτίθεται οτι αυτό θα έπρεπε να είναι δεδομένο! Όπως σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, απλά αγνόησε τους και εστίασε στην οικογένεια σου!να εισαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα πάθεις ανοσία και δεν θα σε αγγίζει όλο αυτό!;)


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

...δν μπορω να καταλαβω γιατι μολις εμεινα εγκυος μεταλλαχθηκαν!Πριν αδερφες ημασταν...ειχα δυσκολη κυηση κ οχι μονο δν μας βοηθησε αλλα ουτε ρωτουσε να μαθει πως παω. Επισκεψεις καναμε μονο εμεις...αναγκαζομουν να πηγαινω κ μεχρι τον 8-9 ο παρολη την δυσκολη μου κατασταση μπας κ τα βρουμε. Μας εβαλαν κ πλακωθηκαμε με τον αντρα μου 1 βδομαδα πριν γεννησω κ εκανα συσπασεις....κ στην κλινικη σαν ξενοι ηρθαν. Η κοπελα που γεννουσε διπλα μου δν καταλαβε οτι ηταν πεθερα μου κ μου ειπε " αυτη η κυρια η φιλη σας πολυ ψυχρη... τι ηρθε κ κσθολου?" Περιττο να σας πω τι επαθε η γυναικα οτσν της ειπα οτι δν ειναι απλως μια φιλη αλλα η πεθερα μου...

Συγνωμη που παρεμβαινω ... παντρευτηκατε αφου εμεινες εγκυος? Αν ναι...η απαντηση νομιζω ειναι απλη...

Σου το επαιζε καλη, αλλα ισως μεσα της ηλπιζε να χωριζατε. Με το που εμεινες εγκυος, καταλαβε οτι το στριβειν δια του αρραβωνος που προσδοκουσε, δεν ειναι πλεον εφικτο. Και τοτε...εδειξε τα πραγματικα της αισθηματα..

Μια υποθεση κανω....αλλα δυστηχως μου φαινεται αρκετα αληθοφανης....

Αγνοησε την....δεν αξιζει

Και δεν θα πηγαινα στην θεση σου για χατηρι κανενος....εισαι μια νεα μαμα, μονη, που για χατηρι του αντρα σου, αλλαξες ολακερη την ζωη σου, απαρνηθηκες την οικογενεια σου....

Θεωρω οτι εσυ αρκετα θυσιαστηκες....καιρος να θυσιαστσι κι αυτος για σενα. Για να σε δει ευτυχισμενη και χαρουμενη.


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λεγαμε να παντρευτουμε φετος το Σεπτεμβρη,αλλα ηρθε η μπουμπου κ καναμε πολιτικο γαμο κ λεμε το καλοκαιρι το αλλο για θρησκευτικο.Καλα κ τη μερα του γαμου τ μας εκανε... ο πεθερος μου ηταν στο νοσοκομειο γιατι εκανε μια επεμβαση κ ηρθε εκεινη να μας αλλαξει βερες...κ η δικη μου επεσε κατω ( κακο σημαδι) .Μετα σταματησαμε σε μια ταβερνιτσα να φαμε κ αφου βγηκαμε ολοι απο τα αυτοκινητα λεει" πηγαινετε εσεις να φατε,εγω θα παω με τ γιο μου στο νσοκομειο να παω πιτζαμα στον αντρα μου. Λεω δυνατα στον αντρα μου"τι λεει???" Αυτος δν ηξερε τιποτα της ειπε οτι αυτο δν ειναι σωσο κ εγω μεχρι να παμε στην ταβερνα του ελεγα οτι πλεον οι δικοι σου πρεπει να καταλαβουν οτι εχουμε οικογενεια κ δημερα παντρευτηκαμε... να την πατε την πιτζαμα μετα την ταβερνα εστω,αν κ δν θα επρεπε να μας το πει καν,γιατι ολη μερα ηταν σπιτι κ για καφεδες κ θα μπορουσε να την εχει ηδη παει....ελεος! Νραπηκα κ τον πατερα μου.... αν κ ο ανθρωπος αχνια δν εβγαλε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσπαθω ρε κοριτσια κ για χατηρι του αντρα μου καταπινω καρβουνα ενα χρονο τωρα περιπου,αλλα θεωρω οτι μου κανει κακο που πηγαινω...σκεφτομαι να παω ακομα 1-2φορες κ αν κανουν τα ιδια...πολλη μεγαλη η χαρη του καλου μου,αλλα δν θα ξαναπατησω εγω. Θα ειναι σαν να μη σεβομαι τον εαυτο μου. Αμα σε φτυνουν κ εσυ στεκεσαι κ λες φτυστε με κι αλλο,παει περιπατο κ η αξιοπρεπεια. Δν θα τους προδβαλω ποτε, αλλα δυσκολα θα ξαναπαω.Τ θεμα ειναι πως θα το παρει ο καλος μου,αν κ νομιζω οτι ηδη θα επρεπε να εχει κανει κατι γ αυτο,αφου βλεπει πως μου φερονται.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σ αυτό που λέει η peny, σαν να έχει δίκιο!κοριτσακι μου για μένα ο αντρας σου πρέπει να βάλει τα πράγματα στη θέση τους!το έχετε συζητήσει ποτέ ή απλα τα κρατας μέσα σου για να μην τον στεναχωρείς???


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχει η πεννυ...σιγουρα!Εχω μιλησει στον αντρα μου κ ειπα οτι θα κανω μια προσπαθεια ακομα αλλα αφου εκεινοι το συνεχιζουν δν νομιζω οτι θα ξαναπαω κ μσλιστα σν μου ξαναπει να παμε θα του στα ισα το γιατι δν παω. Αν με πιεσει θα πρεπει να σκεφτω τι θα κανω με τον ιδιο, σωστα?(? Δεν νομιζω να ειμαι τρελη ετσι? Συγνωμη που σας επρηξα κοριτσια αλλα μονο εδω μπορω να πω τον πονο μου....δν εχω κανενα κ παλι συγνωμη....ευχαριστω για την ανοχη σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας. Σας διαβασα τυχαια. Solbi κοριτσι μου αν δεν νιωθεις καλα να μην ξαναπας. Εμεις ευτυχως μενουμε σε διαφορετικες πολεις αλλα και κοντα να μεναμε παλι δε θα πηγαινα. Εχει πανω απο ενα χρονο να τους δω. Ο συζυγος μου παει που και που μονος του γιατι πολυ απλα του ξεκαθαρισα η εμενα η την μανα του. Μου εχει κανει παααααρα πολλα. Να σας πω μονο τωρα που ειμαι εγκυος με πηρε 1 φορα τηλεφωνο και συμπτωση ειμουν στη κλινικη με μεγαλη αιμορραγια, καιμολις με πηρε της το ειπα, και κοριτσια μου λεει "α καλα, ειναι και ο Ν (αντρας της αδελφης του συζυγου μου) αρρωστος, εχει πετρα στο νεφρο και παω καθημερινα και τουπαιρνω φαγητοκαι καθαριζω το σπιτι και πλενω τωρα που λειπει η Μ. με τα παιδια. Εχω κουραστει, και τι να κανω" και για μιση ωρα μου μιλουσε για τον αντρα της κορης της και οτι κ εκεινη δεν ειναι καλα. Περιτο να σας πω κατεβασα το τηλεφωνο μεχρι να τελειωσει και της ειπα καλα γεια! Ετσι κοριτσια μου μην δινετε σημασια, αφοσιωθειτε στον αντρουλη σας και στα παιδια σας και αστε τες. Οσες μπορειτε να τις αποφυγετε καντε το. Στο σπιτι μου εδω και 4 χρονια ηρθαν μονο 1 φορα και αυτο ηταν χριστουγεννα και επεμενε η μανα μου να τους καλεσω. Δεν θα τρελλαθω εγω ουτε θα χωρισω με τον αντρουλη μου για καμιαν πεθερα. Συγγνωμη αν σας ζαλισα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...καλοψυχη ειναι κ η δικη σου πεθερα ε???!!! Εσυ κ το νινι ειστε καλα??? Αυτο μετραει...καλα εκανες κ της το κλεισες...να πα να πλυνει κανα πιατο η κυρα μν παρεξηγηθει το κοριτσι της. Καθε μερα λεω στον εαυτο μου να μη γινω κακη πεθερα...ειναι πολυ ασχημο ολο αυτο. Οταν το ειπες στον αντρα σου μαλωσατε, πως το πηρε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...