Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Η γυναικα μου μου μιλάει άσχημα


Renos

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι νέος στην παρέα. Ντρέπομαι που τα λέω δημοσίως αλλά δεν βλέπω άλλη λύση διότι όπως πολλοί θα έχετε καταλάβει οι φίλοι χάνονται μετά τους γάμους κ τα παιδιά. Είμαι παντρεμένος 4 χρόνια με μια γυναικα απίστευτη μοναδική τέλεια. Έχουμε 2 μωρά 2 & 3 χρονων. Εργάζομαι βράδυ και όσο μπορώ βοηθάω στο σπίτι. Τα πρωινά κρατάω τα παιδιά τα ταΐζω τα αλλάζω τα παίζω κ γενικά είμαι ο πιο ευτυχισμένος μπαμπάς του κόσμου. Όμως η γυναικα μου μου μιλάει άσχημα και με βρίζει εδώ και 7 μήνες. Το πόσο στεναχωριέμαι κι πνιγμό μαι είναι απίστευτο. Δεν της εχω απαντήσει ποτε.

Κλαιει το παιδί κ το εχω πάρει αγκαλιά και σχεδόν το εχω ηρεμήσει και με σπρώχνει απότομα και μου το παίρνει. Γιατί κανείς έτσι ρωτάω, θα το κοιμιζα εγώ. Η απάντηση της ήταν δεν πας καλά να σε δει ένας γιατρός.

Περνάει η ώρα και δεν έχει κοιμηθεί κ ταλαιπωρείται κ αυτή κ το παιδί κ της λέω να φτιάξω λίγο γάλα μήπως πεινάει.

-Άντε μαμη***

Σας ανέφερα ένα χαρακτηριστικό επεισόδιο. Έχει συνεχώς νεύρα. Δεν έχει καθόλου όρεξη για σεξ. Κάνουμε μια τον Μάρτιο κ μια τoν Μάιο κ αυτές απλά για να ικανοποιηθεί. Χωρίς ουσία ερωτισμό προκαταρκτικα. Βγάζουμε ρούχα και τέλος. Τα παιδιά κοιμούνται σε ξεχωριστό δωμάτιο.

Δεν δέχεται γνώμη μου πια καθόλου. Νιώθω σαν άχρηστος μπαμπάς σαν ένα τίποτα. Εγώ δεν την εχω βρίσει ποτε. Έχει αρχίσει και μου διώχνει τον έρωτα. ΟτΑν τσακωνόμασταν κάποιες φορές φωνάζει και είναι μπροστά τα παιδιά και της απαντώ κι εγώ με λίγο πιο έντονο ύφος. Ξέρετε πως. Και μου λέει γιατί φωνάζεις.

Νιώθω ότι μου φέρονται σαν ζώο. Συγνώμη για το μεγάλο post. Μπορείτε να το σβήσετε μετά οι administrators αφού μου απαντήσουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Renos

    Renos 18 δημοσιεύσεις

  • maela

    maela 7 δημοσιεύσεις

  • Yasmina

    Yasmina 4 δημοσιεύσεις

  • nansy2

    nansy2 2 δημοσιεύσεις

Μολις γυρισα απο δουλεια και η γυναικα μου ταιζε την μικρη στο σαλονι. Μολις μπηκα αρχισε τους χαρακτηρισμους και τα ουφ και αντε τελειωνε. Συγνωμη που δουλευα ολη νυχτα και επρεπε να μπω σπιτι. Εκανα 3 λεπτα μονο. Εχω φτασει σε σημειο να φοβαμαι να κανω κατι μηπως και μου την πει η κακοχαρακτηρισει. Πολυ σημαντικο αυτο. Αισθανομαι πολυ μειονεκτικα απεναντι της. Πηγα και ξαπλωσα μεσα προσπαθωντας να μην κλαψω παλι. καλημερα Θεε!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μιλάει γυναίκα...μου κάνουν εντύπωση τέτοιες ευαισθησίες από αντρα

Κάτσε μιλα στη γυναίκα σου για ότι ενοχλεί

Πηγαίνετε μια βόλτα για καφέ,κ μιλήστε

Μπορεί να έχει κ αυτή τα δικά της,ρωτά τη αν την ενοχλεί κάτι σε σενα

Μετά....μας λες αν έπιασε αυτό

Αν οχι....πιο δραστικά μέτρα Ρένο....

Link to comment
Share on other sites

Εχω γινει σαν γυναικα. Ηρθε απο την δουλεια και μου μιλαγε κ δεν με κοιταζε στα ματια. Της λεω κοιταμε οταν μου μιλας. Και μου απαντα οτι δεν εχει ορεξη μην το συνεχιζω. Την ρωτησα 10 φορες τι εχει αν εκανα κατι παλι που την πειραξε λες και ειναι μωρο. Και μου λεει μην το συνεχιζεις. Εφερα κατι κοντα στο παιδι και αντι να μου πει οχι τοσο κοντα μου λεει πιο κοντα να το πας να τον τυφλωσεις. Τι τροπος ειναι αυτος; Που ειναι ο σεβασμος; Ενταξει κουραζεται κ νυσταζει επειδη ξυπναει η μικρη τη νυχτα αλλα κι εγω σηκωνομαι οταν ειμαι εδω κ βοηθω αλλα μιλαω στο αγαπημενο μου προσωπο γλυκα κ τον στηριζω.Μπορω να φωναξω κ να επιβληθω αλλα ορκιστηκα να μην το κανω στο σπιτι μου που υπαρχει γαληνη ερωτας και αθωοτητα απο τα μωρα μου. Τα χαλαω ολα. Οντως μιλαω κ γραφω διαφορετικα. Κατι εχει παθει η ψυχολογια μου κ μιλαω σα γυναικακι.. Χριστε μου. Ετσι οπως κανει ειναι σανα μην γουσταρει πια. Σεξ καθολου. Φιλια καθολου. Οποτε μιλησω μια κριτικη κ μια αυστηροτητα κ ενα υφος ξενερωμενο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ζηλεβει γιαυτο κανει ετσι,της λειπει κατι απο το παρελθον ,που τωρα δεν το εχει πια,..εαν δεν σε αγαπουσε δεν θα σου εδεινε συμανσια καν,αλλα με αυτο το τροπο θελει να τραβιξει την προσοχη σου....,...

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσετε. Η κατάσταση που περιγράφεις δεν κάνει κακό μόνο σε σένα αλλά και στα παιδιά. Δεν κατάλαβα αν η γυναίκα σου δουλεύει. Αν είναι "κλεισμένη" στο σπίτι με τα παιδιά ίσως να αισθάνεται καταπίεση. Μήπως υπάρχουν οικονομικά προβλήματα;

Δεν προσπαθώ να την δικαιολογήσω. Κάνω υποθέσεις για το τι μπορεί να φταίει. Μην το αφήνεις όμως γιατί σίγουρα επηρεάζει και τα παιδιά..


XKGjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα. Η κατασταση δεν εχει αλλαξει αλλα συνεχιζεται. Η γυναικα μου δουλευει. Τα λεφτα μας φτανουν ισα ισα. Μας τελειωνουν γρηγορα ομως κ μενουμε με 20 ευρω ενω εχουμε ψωνισει τα απαραιτητα για τα παιδια. Τους 2 προηγουμενους μηνες ψωνισα για τα παιδια και για την γυναικα σχεδον τα παντα. Ρουχα παιχνιδια γυαλια για ολους κ για τα παιδια. Πραγματα για το σπιτι καλλυντικα κ.α. Εγω δεν πηρα τιποτα! Ηθελα να ευχαριστηθουν κ ετσι που εβλεπα τα προσωπα τους ηταν σα να ψωνιζα κγω.Δεν το κανω για να με λυπηθουν η να το παιξω θυμα απλα ειμαι τετοιος ανθρωπος. Δινω στους ανθρωπους που αγαπω περισσοτερο στο κοσμο. Δεν μπορω να με πληγωνουν διοτι οι βρισιες ο ασχημος τροπος με εκαναν να φυγω απο μια προηγουμενη σχεση. Δεν την συγκρινω με την αλλη ουτε εχω απωθημενα. Αυτο που εχω τωρα ειναι ασυληπτο. Εναν γαμο δυο παιδια στα οποια εχω σκοπο δουλεψω 2 κ 3 δουλειες να τα σπουδασω. Χιλια συγνωμη που σας βαζω σε σκεψεις κ που ειμαι αντρας αλλα θα ηθελα την γνωμη σας την συμβουλη σας.

Link to comment
Share on other sites

Reno καλησπέρα.

Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι; Πόσο χρονών είναι η γυναίκα σου; Θέλω να πω μήπως μπαίνει σε κλιμακτήριο; Κάποιες γυναίκες το παθαίνουν αρκετά νωρίς. Και γενικώς αυτή η περίοδος είναι από τις πιο δύσκολες για τη γυναίκα. Κυρίως από άποψη ηρεμίας και νεύρων.

Επίσης, όπως είδα ότι γράφεις παραπάνω, τα οικονομικά σας σας φτάνουν ίσα ίσα. Για μια γυναίκα-μητέρα είναι πολύ αγχωτικό όλο αυτό. Δεν λέω ότι είναι σωστό αυτό που κάνει. Όμως συμβαίνει. Το άγχος είναι από τους σημαντικότερους παράγοντες για την ψυχική κατάσταση ενός ατόμου.


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Reno καλησπέρα.

Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι; Πόσο χρονών είναι η γυναίκα σου; Θέλω να πω μήπως μπαίνει σε κλιμακτήριο; Κάποιες γυναίκες το παθαίνουν αρκετά νωρίς. Και γενικώς αυτή η περίοδος είναι από τις πιο δύσκολες για τη γυναίκα. Κυρίως από άποψη ηρεμίας και νεύρων.

Επίσης, όπως είδα ότι γράφεις παραπάνω, τα οικονομικά σας σας φτάνουν ίσα ίσα. Για μια γυναίκα-μητέρα είναι πολύ αγχωτικό όλο αυτό. Δεν λέω ότι είναι σωστό αυτό που κάνει. Όμως συμβαίνει. Το άγχος είναι από τους σημαντικότερους παράγοντες για την ψυχική κατάσταση ενός ατόμου.

Ε καλα τις μισες εδώ αν τις ρωτήσεις τα οικονομικα μας είναι ισα ισα και αν.. είναι λογος αυτος να μιλας ετσι?

Βρε Ρενο μου μηπως εχει βρει κανεναν άλλο?Ειπαμε ενταξει να εχει νευρα καποιες μερες.. είναι πιεσεμενη κλπ.. πες είναι και ο χαρακτηρας της ετσι νευρικη.. αλλα το συνεχεια δεν δικαιολογειται.

Πατα και εσυ λιγο ποδι... αντρας εισαι.Συγνωμη κιολας αλλα ελεγα μηπως ησουν κανενα τρολ .ΑΑπαιτησε το σεβασμο της .. σου αξιζει.Γυναικα σου είναι.. την ξερεις!Ηταν παντα ετσι?Εγινε τωρα?

Τραξε της λιγο τα νερα.. ούτως η αλλως δεν εχεις τιποτα να χασεις ... ισως κερδισεις την ηρεμιαα σου παλι!

ι.


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε κανέναν δεν αξίζει αυτή η συμπεριφορά. Πρότεινέ της να πάτε σε συμβουλευτική γάμου και οι δύο, εξήγησέ της ότι δεν σε σέβεται και μειώνει εσένα και τον ρόλο σου ως πατέρα και συντρόφου της μπροστά στα παιδιά και αν δεν λυθεί το θέμα, τάραξέ την και λίγο ότι θα χωρίσεις. Χωρίς να σου λέω να το κάνεις, απλώς για να της δείξεις τη σοβαρότητα της κατάστασης.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα τις μισες εδώ αν τις ρωτήσεις τα οικονομικα μας είναι ισα ισα και αν.. είναι λογος αυτος να μιλας ετσι?

Βρε Ρενο μου μηπως εχει βρει κανεναν άλλο?Ειπαμε ενταξει να εχει νευρα καποιες μερες.. είναι πιεσεμενη κλπ.. πες είναι και ο χαρακτηρας της ετσι νευρικη.. αλλα το συνεχεια δεν δικαιολογειται.

Πατα και εσυ λιγο ποδι... αντρας εισαι.Συγνωμη κιολας αλλα ελεγα μηπως ησουν κανενα τρολ .ΑΑπαιτησε το σεβασμο της .. σου αξιζει.Γυναικα σου είναι.. την ξερεις!Ηταν παντα ετσι?Εγινε τωρα?

Τραξε της λιγο τα νερα.. ούτως η αλλως δεν εχεις τιποτα να χασεις ... ισως κερδισεις την ηρεμιαα σου παλι!

ι.

Δεν είπα ότι είναι λόγος. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι σημαντικό να ανακαλύπτεις ποια είναι η "πηγή του κακού".

Και κάθε άνθρωπος δεν αντιδρά το ίδιο στις όποιες καταστάσεις. Πχ. Κάποιοι άνθρωποι διαχειρίζονται πιο δύσκολα το στρες και το άγχος γενικότερα από κάποιους άλλους.


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πρότεινα να της μιλήσεις... και αν δεν καταλαβεί με το καλό... ή δεν καταλάβεις εσύ τι συμβαίνει, τότε πρέπει να πάρεις πιο δραστικά μέτρα!

Η απόψη μου είναι ότι δεν έχει ουσία να αρχίσεις να φωνάζεις και εσύ... ίσα ίσα που θα είναι κακό για τα παιδιά. Το θέμα είναι να ηρεμήσει εκείνη.

Ίσως αν έχει κουραστεί... μήπως θα μπορούσατε να βρείτε ένα τρόπο να πάει 1 σκ κάπου μόνη της... λέω τώρα.

Εμείς με τον άνδρα προσπαθούμε ο ένας να βοηθάει τον άλλο για να βγαίνουμε και λίγο χωρίς το παιδί και να αναζωογονουμαστε.

Πάντως σου εύχομαι να μην χρειαστεί να φτάσεις στα όρια σου. Γιατί στο τέλος θα την μισήσεις!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι εδω. Η γυναικα μου κοιμαται διπλα μου κ εγω ξυπνιος ακομα σας γραφω .Σας ευχαριστω ολες σας για το χρονο σας. Με κανετε να μην νοιωθω μονος μου σε ολο αυτο. Ειλικρινα δεν ξερω τι ειναι το τρολ ας μου πει καποια. Αποκλειεται να εχει καποιον αλλο και εχω κατσει να μιλησω μαζι της για λιγο πολλες φορες. Την τελευταια φορα της ειπα ποσο με πληγωνει η συμπεριφορα αυτη και ηρθε κ με αγκαλιασε και μου ζηταγε συγνωμη. Και μου ειπε κ συγνωμη που δεν μου ερχεται ορεξη για σεξ διοτι σκεφτομαι συνεχεια τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν ετσι. Τους τελευταιους 10 μηνες εγινε κ οσο περνουν οι μερες γινεται κ χειροτερη. Εχθες για πρωτη φορα αισθανθηκα σιχαμαρα. Στενοχωρηθηκα πολυ. Οντως να της πω οτι θα την χωρισω; Δεν το εχω πει αυτο ποτε. Σημερα πριν παω για δουλεια εβαλα μια φωνη που τρομαξε τοσο πολυ που ηρθε κλαιγοντας. Δεν με ειχε ξανακουσει. Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην φωναξω διοτι θα καταστρεψω τρεις αγνες ψυχουλες. Το σπιτι μας ειναι χωρος ηρεμιας και αγαπης και γελιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...