Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Mummy's babyclub


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Ούτε σήμερα πρόλαβα να πάρω τα αποτελέσματά μου!! :confused::confused: Αύριο μπαίνει η μαμά για καταρράκτη!! Θα φάω μισή μέρα εκεί αλλά χαλάλι της!!

Καλη επιτυχια στη μαμα..ολα θα πανε καλα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα! μπα! Τι βλέπω;;;;

Καλές μου φίλες, το αποφασίσατε τελικά; Πόσο χαίρομαι! Επιτέλους θα τα λέμε καθημερινά. Θα μαθαίνω νέα σας και αισθάνομαι τόσο χαρούμενη, γιατί έχουμε τρεις εγκυούλες ήδη. Περιμένουμε 5 υπέροχα μωρά!!!!!

Πέπσι, Κορίνα, Μαρμιν και Τσέρυ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!!!!

Μου έλειψε η κουβέντα μας! Και πολλά από τα άλλα κορίτσια μου έλειψαν, εννοείται!

Κίττυ και Ιωάννα, να σας συστηθώ: Μάρτζι, ετών 39, με ένα υπέροχο κοριτσάκι 1 έτους! Κίττυ, εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις μόνη σου. ΑΝ όχι μόνη σου, εύχομαι να είναι τόσο τυχερή η εξωσωματική όσο ήταν την πρώτη φορά.

Ιωάννα, πάρε τον χρόνο σου και μείνε έγκυος όταν εσύ θα αισθάνεσαι έτοιμη!

Η μικρή μου κοιμάται! Ημασταν σε πάρτυ γενεθλίων σε ένα παιδότοπο! Την έβαλα να κάνει τσουλήθρα και της άρεσε. Ηταν ήσυχη σαν αρνάκι! Εδώ, στο σπίτι, μας βγάζει νοκ άουτ!

Δευτέρα γυρίζω στη δουλειά! Από τη μια βαριέμαι, από την άλλη λέω πως θα είναι κάλό να φύγω λίγο από το σπίτι.

Κορίνα, εσύ δεν ξέρεις αν έχεις το στίγμα; Ελπίζω να μην το έχει κανείς σας!

Πέπσι, να ξεκουράζεσαι και καλού κακού ρώτα τον γιατρό σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Με θελετε στην παρεα σας;;;

Ειμαι η Ευη, απο Χαλκιδικη και περιμενω την μπεμπουλα μου απο τις 14/7 και μετα!

Την θελαμε πολυ αυτη την εγκυμοσυνη και ειδικα μετα απο μια παλληνδρομη που χα το καλοκαιρι.

Επεδη ουτρο πηρα κοντα στους 4 μηνες, κι εγω απο το στομα, θα σας πω πως σαν παρενεργεια ειχα την υπνηλια. Μιλαμε για πολυυυυυ υπνο! Κοντα στις 15 ωρες κοιμομουν.

Γενικα εχω αγωνια για τον ερχομο της, τον τοκετο, αν θα καταφερω να ανταπεξελθω απεναντι στις αναγκες της, κτλ κτλ


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα! μπα! Τι βλέπω;;;;

Καλές μου φίλες, το αποφασίσατε τελικά; Πόσο χαίρομαι! Επιτέλους θα τα λέμε καθημερινά. Θα μαθαίνω νέα σας και αισθάνομαι τόσο χαρούμενη, γιατί έχουμε τρεις εγκυούλες ήδη. Περιμένουμε 5 υπέροχα μωρά!!!!!

Πέπσι, Κορίνα, Μαρμιν και Τσέρυ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!!!!

Μου έλειψε η κουβέντα μας! Και πολλά από τα άλλα κορίτσια μου έλειψαν, εννοείται!

Κίττυ και Ιωάννα, να σας συστηθώ: Μάρτζι, ετών 39, με ένα υπέροχο κοριτσάκι 1 έτους! Κίττυ, εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις μόνη σου. ΑΝ όχι μόνη σου, εύχομαι να είναι τόσο τυχερή η εξωσωματική όσο ήταν την πρώτη φορά.

Ιωάννα, πάρε τον χρόνο σου και μείνε έγκυος όταν εσύ θα αισθάνεσαι έτοιμη!

Η μικρή μου κοιμάται! Ημασταν σε πάρτυ γενεθλίων σε ένα παιδότοπο! Την έβαλα να κάνει τσουλήθρα και της άρεσε. Ηταν ήσυχη σαν αρνάκι! Εδώ, στο σπίτι, μας βγάζει νοκ άουτ!

Δευτέρα γυρίζω στη δουλειά! Από τη μια βαριέμαι, από την άλλη λέω πως θα είναι κάλό να φύγω λίγο από το σπίτι.

Κορίνα, εσύ δεν ξέρεις αν έχεις το στίγμα; Ελπίζω να μην το έχει κανείς σας!

Πέπσι, να ξεκουράζεσαι και καλού κακού ρώτα τον γιατρό σου!

Μαρτζι και εμας μας ελειψες..τωρα θα τα λεμε καθε μερα..αυριο εχω γιατρο στις 7:30 αλλα παντα αργω να μπω καμια ωρα..

Ειχα κανει για στιγμα και πιο παλια αλλα δεν εδειξε γιατι ειχα χαμηλο σιδηρο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!! Με θελετε στην παρεα σας;;;

Ειμαι η Ευη, απο Χαλκιδικη και περιμενω την μπεμπουλα μου απο τις 14/7 και μετα!

Την θελαμε πολυ αυτη την εγκυμοσυνη και ειδικα μετα απο μια παλληνδρομη που χα το καλοκαιρι.

Επεδη ουτρο πηρα κοντα στους 4 μηνες, κι εγω απο το στομα, θα σας πω πως σαν παρενεργεια ειχα την υπνηλια. Μιλαμε για πολυυυυυ υπνο! Κοντα στις 15 ωρες κοιμομουν.

Γενικα εχω αγωνια για τον ερχομο της, τον τοκετο, αν θα καταφερω να ανταπεξελθω απεναντι στις αναγκες της, κτλ κτλ

Ευη καλως ηρθες..εννοειται σε θελουμε ..εγω ειμαι 25 χρονων και περιμενω το πρωτο μου μωρακι μετα απο προσπαθεια κοντα ενα χρονο..με το καλο να φερεις στον κοσμο την κορουλα σου..αρα καλυτερα απο το στομα τα ουτρο ε?


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ευη καλως ηρθες..εννοειται σε θελουμε ..εγω ειμαι 25 χρονων και περιμενω το πρωτο μου μωρακι μετα απο προσπαθεια κοντα ενα χρονο..με το καλο να φερεις στον κοσμο την κορουλα σου..αρα καλυτερα απο το στομα τα ουτρο ε?

Τον αλλο τροπο δεν τον δοκιμασα.... Αλλα αν δεν σε χαλαει η υπνηλια κ γενικα να εισαι υποτονικη θα εισαι ΟΚ!!

Εγω 29, και οι δυο εγκυμοσυνες ηρθαν απ τον πρωτο μηνα προσπαθειων...

Δοκιμασε τα απ το στομα, μην σε παραξενευει! Καλο βραδυ!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα! μπα! Τι βλέπω;;;;

Καλές μου φίλες, το αποφασίσατε τελικά; Πόσο χαίρομαι! Επιτέλους θα τα λέμε καθημερινά. Θα μαθαίνω νέα σας και αισθάνομαι τόσο χαρούμενη, γιατί έχουμε τρεις εγκυούλες ήδη. Περιμένουμε 5 υπέροχα μωρά!!!!!

Πέπσι, Κορίνα, Μαρμιν και Τσέρυ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!!!!

Μου έλειψε η κουβέντα μας! Και πολλά από τα άλλα κορίτσια μου έλειψαν, εννοείται!

Κίττυ και Ιωάννα, να σας συστηθώ: Μάρτζι, ετών 39, με ένα υπέροχο κοριτσάκι 1 έτους! Κίττυ, εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις μόνη σου. ΑΝ όχι μόνη σου, εύχομαι να είναι τόσο τυχερή η εξωσωματική όσο ήταν την πρώτη φορά.

Ιωάννα, πάρε τον χρόνο σου και μείνε έγκυος όταν εσύ θα αισθάνεσαι έτοιμη!

Η μικρή μου κοιμάται! Ημασταν σε πάρτυ γενεθλίων σε ένα παιδότοπο! Την έβαλα να κάνει τσουλήθρα και της άρεσε. Ηταν ήσυχη σαν αρνάκι! Εδώ, στο σπίτι, μας βγάζει νοκ άουτ!

Δευτέρα γυρίζω στη δουλειά! Από τη μια βαριέμαι, από την άλλη λέω πως θα είναι κάλό να φύγω λίγο από το σπίτι.

Κορίνα, εσύ δεν ξέρεις αν έχεις το στίγμα; Ελπίζω να μην το έχει κανείς σας!

Πέπσι, να ξεκουράζεσαι και καλού κακού ρώτα τον γιατρό σου!

Μάρτζι τι καλά που ήρθες!!! Και εμένα μου έλειψες!! Τελικά ήταν πολύ καλή ιδέα αυτό το νέο θεματάκι και πόλύ χαίρομαι που έρχονται και άλλα κορίτσια στην παρέα μας!!

Γεια σας κοριτσια!! Με θελετε στην παρεα σας;;;

Ειμαι η Ευη, απο Χαλκιδικη και περιμενω την μπεμπουλα μου απο τις 14/7 και μετα!

Την θελαμε πολυ αυτη την εγκυμοσυνη και ειδικα μετα απο μια παλληνδρομη που χα το καλοκαιρι.

Επεδη ουτρο πηρα κοντα στους 4 μηνες, κι εγω απο το στομα, θα σας πω πως σαν παρενεργεια ειχα την υπνηλια. Μιλαμε για πολυυυυυ υπνο! Κοντα στις 15 ωρες κοιμομουν.

Γενικα εχω αγωνια για τον ερχομο της, τον τοκετο, αν θα καταφερω να ανταπεξελθω απεναντι στις αναγκες της, κτλ κτλ

Καλέ εννοείται πως σε θέλουμε!! Με το καλό το νέο μέλος!! Μην ανησυχείς θα βρεις δυνάμεις που ούτε ήξερες ούτε φανταζόσουν ότι έχεις! Για να μην πω για το ένστικτο της μάνας!! Πρώτο σου παιδάκι; Γιατί αν διάβασα καλά μίλησες για δύο εγκυμοσύνες!!

Όσο για το ούτρο αν θυμάμαι καλά και εγώ υπνηλία είχα!! Και τρομερούς πονοκεφάλους που όμως μπορεί να ήταν και από την κλεισούρα και την ξάπλα το πρώτο τρίμηνο!!!

Κορινάκι δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις και αυτό!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι τι καλά που ήρθες!!! Και εμένα μου έλειψες!! Τελικά ήταν πολύ καλή ιδέα αυτό το νέο θεματάκι και πόλύ χαίρομαι που έρχονται και άλλα κορίτσια στην παρέα μας!!

Καλέ εννοείται πως σε θέλουμε!! Με το καλό το νέο μέλος!! Μην ανησυχείς θα βρεις δυνάμεις που ούτε ήξερες ούτε φανταζόσουν ότι έχεις! Για να μην πω για το ένστικτο της μάνας!! Πρώτο σου παιδάκι; Γιατί αν διάβασα καλά μίλησες για δύο εγκυμοσύνες!!

Όσο για το ούτρο αν θυμάμαι καλά και εγώ υπνηλία είχα!! Και τρομερούς πονοκεφάλους που όμως μπορεί να ήταν και από την κλεισούρα και την ξάπλα το πρώτο τρίμηνο!!!

Κορινάκι δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις και αυτό!!!

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!

Ναι, καλα διαβασες κ καλα καταλαβες...

Δυο εγκυμοσυνες, μια μπεμπα.

Η πρωτη δυστυχως κατεληξε σε παλληνδρομη..


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!

Ναι, καλα διαβασες κ καλα καταλαβες...

Δυο εγκυμοσυνες, μια μπεμπα.

Η πρωτη δυστυχως κατεληξε σε παλληνδρομη..

Δυστυχώς υπάρχουν κ οι παλίνδρομες και άλλα πολλά που μπορεί να μην καταλήξει μια εγκυμοσύνη σε ένα ευτυχές αποτέλεσμα :(:( Ευτυχώς έχεις την μπουμπού σου και την υγειά σου να κάνεις όσα μωρά θες! Όταν η φύση (ή ο Θεός) αποφασίζει διαφορετικά σίγουρα υπάρχει λόγος κ ας πονάμε!!!

Καλημέρα σας είπα;; Μπαααααα

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

καλέ πόσες μαζευτήκαμε! :tongue:

margi μου να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! θυμάμαι όταν γύρισα εγώ στη δουλειά μου έλειπε απίστευτα η μικρή μου και ήμουνα σε μια μίνι μελαγχολία για καμιά δεκαπενταριά μέρες. ευτυχώς τώρα παίρνω τηλ στο σπίτι και μου λέει "παπαπάω" το μωρό μου!!! (παπαπάω σημαίνει σ'αγαπάω)

Εύη μου καλως ήρθες στην παρέα μας! με το καλό να υποδεχτείτε το κοριτσάκι σου! όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεσαι. τον πρώτο καιρό είναι λίγο δύσκολα με τα ξενύχτια αλλά θα κρατάς στην αγκαλιά σου το θαυματάκι σου και σίγουρα θα τα ξεχνάς όλα!!!

marmin καλή επιτυχία στη μανούλα σου! όλα να πάνε καλά!

korina εγώ έπαιρνα τα ουτρο από το στόμα. εκτός από την υπνηλία (που δεν είναι κακό!) δεν είχα καμία άλλη παρενέργεια. όσο για την καρδούλα, σίγουρα θα την ακούσετε και θα είναι ο πιο όμορφος χτύπος που άκουσες ποτέ!! εγώ στον γιατρό ήθελα να πηγαίνω κάθε 15 μέρες για να είμαι σίγουρη ότι το μωρό ήταν καλά. μέχρι που ξεκίνησε τις κλωτσιές η μπέμπα και τότε ήμουν σίγουρη ότι όλα ήταν καλά. θα περιμένουμε νέα από το γιατρό..

καλημέρα ioanna και pepsi!


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οταν πηγαινω τουαλετα και στο εσωρουχο εχω λευκα σαν κρεμα υγρα και κομματακια απο το ουτρο..πηρα το γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον δεν λιωνει καλα στον κολπο..ειχε καμια σας?
Ελεος μου ειπε αν θελω να τα παιρνω απο το στομα..ειναι καλυτερα λετε?

αυτα που βλεπεις στο εσωρουχο ειναι φυσιολογικα, υπολειματα απο το υποθετο. Εγω το επινα και απο το στομα αλλα για κανα μισαωρο ειχα ζαλαδα σαν να ειμαι σε καραβι πηγαινα

Γεια σας κοριτσια!! Με θελετε στην παρεα σας;;;

Ειμαι η Ευη, απο Χαλκιδικη και περιμενω την μπεμπουλα μου απο τις 14/7 και μετα!

Την θελαμε πολυ αυτη την εγκυμοσυνη και ειδικα μετα απο μια παλληνδρομη που χα το καλοκαιρι.

Επεδη ουτρο πηρα κοντα στους 4 μηνες, κι εγω απο το στομα, θα σας πω πως σαν παρενεργεια ειχα την υπνηλια. Μιλαμε για πολυυυυυ υπνο! Κοντα στις 15 ωρες κοιμομουν.

Γενικα εχω αγωνια για τον ερχομο της, τον τοκετο, αν θα καταφερω να ανταπεξελθω απεναντι στις αναγκες της, κτλ κτλ

Να μην ανησυχεις μια χαρα θα τα καταφερεις, ολες μας πιανει ενας πανικος στην αρχη αλλα οταν πατε σπιτι σας μεσα σε 2 μερες εχεις προσαρμοστει. Τον τοκετο να τον βλεπεις σαν κατι ομορφο΄, ειναι η στιγμη που θα παρεις το παιδι σου αγκαλια

Την καλημερα μου σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα

Να καλοσωρισω τα νεα κοριτσακια στη παρεα μας. Με το καλο να ρθει η μπεμπουλα σου.

Κ εγω ειχα δυο παλινδρομες κυησεις κ υστετα απο δυο εξωσωματικες περιμενω τα διδυμακια μας.

Μαρτζι μας ελειψες κ μας παρα πολυ!!!!!

Κορινα κ ο γιατρος της εξωσωματ κ ο γυναικολογος που με παρακολουθει τωρα επιμενανε τα ουτρο να τα παιρνω κολπικα κ επαιρνα ουκ ολιγα γιατι εχουν καλυτερη κ πιο αμεση απορροφηση. Σημερα θα ρωτησεις το γιατρο σου. Σου ειπα θα εχεις υγρα κ θα ναι αηδιαστικο το θεμα.

Τελικα εγω εχτες απο τον πονο δεν αντεξα κ ο γιατρος με εστειλε νοσοκομειο φοβουμενος για συσπασεις. Τελικα ολα ηταν καλα. Μαλλον ειναι η μητρα πιυ μεγαλωνει η το εντερο. Σημερα καθομαι ξαπλα. Το καλο ηταν οτι ειδαμε κ τα μωρα. Η κορη σοβαρη ο μαγκας ζωηρος με το χερι στο στομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...